تغییرات خوشحال کننده iOS 10 پیش از تولدش به بیرون درز کرد

تغییرات خوشحال کننده iOS 10 پیش از تولدش به بیرون درز کرد
  • 1395/4/6
  • زهرا معبودی
  • 1

نسخه کنونی ios را با ورژن ۹ می شناسیم و قرار است همین روزها شاهد رونمایی iOS 10 نیز باشیم. هر چند در iOS 9  اپل خیلی تلاش کرد تا بتواند سرعت را بهینه سازی کند اما روی عوامل بصری و کارهای تعاملی کار جدیدی نکرده بود و این موجب سرخوردگی کاربرانی بود که مدتها به iOS 9 می اندیشیدند. از این رو تصمیم گرفت که با کار کردن روی عوامل بصری و تعاملی iOS 10 دل کاربرانش را بدست آورد. اما در عین حال اپل تصمیم گرفت تجربه کار کردن با این سیستم عامل را به خود علاقمندانش بسپارد و خودش در این باره حرفی نزند تا حسابی سورپرایز شوند. اما ما توانستیم برخی از ویژگی های فاش نشده این سیستم را از زبان برخی نفوذی ها بدانیم.

ios-10-nimblechapps

  پاک کردن دسته جمعی اعلان ها در مرکز اعلان های گوشی  (Notification Center)

 کاربران سیستم های اپلی تا نسخه iOS 9 همیشه از اینکه باید نوتیفی ها را تک تک حذف کنند می نالیدند اما در iOS 10 قابلیتی به سیستم اضافه شده که امکان حذف یکباره را فراهم آورده است. دکمه clear در بالای تمام نوتیفی ها این کار را به راحتی در iOS 10 انجام می دهد.

 تغییرات مرورگر سافاری برای بستن دسته جمعی تب ها

همچون بستن نوتیفی ها که باید یک به یک انجام شود در نسخه های کنونی و قدیمی ios در مرورگر سافاری نیز با همین معزل روبرو بودیم که باید تب ها را یکی یکی می بستیم و این موجب شد که اپل روی سافاری کار کند و امکان بستن دسته جمعی تب ها را فراهم سازد.

 گزینه جستجو به مرکز اعلان‌‌های iOS 10 منتقل شده است

اپل نه تنها به فکر بستن دسته جمعی اعلان ها در iOS 10 بوده است بلکه با ایجاد قابلیت جستجو در میان اعلان ها کاری کرده که حتی اگر اعلان هایتان هم زیاد از حد متوسط باشد، بتوانید با جستجو در میان اعلان ها و ارسال کننده ها به اعلان مورد نظرتان سریع تر دست پیدا کنید.

  قابلیت ها و تغییرات دکمه  Back to

 این بار در iOS 10 شاهد تغییر برخی آیکون ها و دکمه ها هستیم. برای نمونه دکمه back to که همیشه در نوار وضعیت قرار دارد یک ظاهر مناسب تر و جمع و جور تری پیدا کرده به طوری که فلش آن بیشتر به چشم می آید. نکته مهم تر اینکه وقتی back to نمایش داده می شود آیکون هایی مثل وای فای و میزان سیگنال آنتن نیز همزمان با آن نشان داده می شود.

 معرفی ویژه اپلیکیشن ها در اپ استور برای توسعه دهندگان

در اپ استور بیشتر دارایی های اپل قرار دارد در واقع وجود بیش از دو میلیون اپلیکیشن منبع درآمد خوبی برای اپل به شمار می آید از این رو، اپل با تغییراتی که ایجاد کرده کاری کرده که توسعه دهندگان بتوانند تبلیغات خریداری کنند و محصولاتشان را بهتر به چشم کاربران برسانند. وقتی که فرد با خرید تبلیغات اپلیکیشن خود را ثبت کرد، یک تگ تبلیغات به صورت ad نیز در کنار اپلیکیشن او دیده خودهد شد.

  امکان فیلتر گذاری بر روی ایمیل ها در اینباکس

iOS 10 به شما امکان می دهد تا تعاملاتتان را با ایمیل ها نیز تغییر دهید و بهینه تر کار کنید برای مثال کافی است که آیکون فیلتر در سمت چپ و پایین صفحه اینباکس تان را مورد توجه قرار دهید و روی آن کلیک یا ضربه بزنید. حالا فیلتر های مختلفی برای ایمیل ها در اختیارتان است که می توانید متناسب با نیاز و علایقتان از آن استفاده کنید.

 تنظیمات نور چراغ قوه به صورت تاچ سه بعدی

اگر به گوشی آیفون خود نگاه کنید یک لامپ ال ای دی در پشت آن می بینید که به عنوان چراغ قوه در جای تاریک همیار شماست. حالا شما می توانید در نسخه iOS 10 به راحتی با تاچ سه بعدی، میزان نور اپلیکیشن چراغ قوه تان را تنظیم کنید.

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *