چگونه کامنت های اینستاگرام را فیلتر گذاری کنیم؟

چگونه کامنت های اینستاگرام را فیلتر گذاری کنیم؟
  • 1395/6/25
  • زهرا معبودی
  • 1

حتما می دانید که هفته گذشته اینستاگرام با بروز رسانی های بسیار کاربردی بار دیگر نشان داد که در جهت توسعه این سرویس در حال تلاش است. برای مثال در میان بروز رسانی ها متوجه شدیم که ابتدا قابلیت Stories به اینستاگرام اضافه شد. اگر شما برای اولین بار است که قصد دارید با این شبکه همراه شوید توصیه ما به شما این است که کاملترین آموزش کار کردن با اینستاگرام و راهنمای استفاده از آن را حتما بخوانید و از آن بهره مند شوید.

در اخبار مربوط به بروز رسانی ها بارها شنیده ایم که می توان کامنت های دریافتی را فیلتر گذاریکرد اما بیش از این چیزی در اخبار نیامده است. اما امروز در گویا آی تی آموزش مربوط به  امکان فیلتر گذاری بر روی کامنت ها تهیه شده تا هر چه زودتر از این قابلیت برای سلامت پیج خود استفاده کنید.

فیلتر گذاری بر روی کامنت به چه معنی است؟

زمانی که سری به کامنت های اینستاگرام می زنیم، متوجه می شویم که بسیاری از نوشته ها در شان برخی پیج ها نیست. متاسفانه در فضای مجازی، کامنت های شرم باری روی پست ها ارسال می شود که بهتر است هرگز روی صفحات ظاهر نشوند. از این رو، امکان فیلتر گذاری روی کامنت ها فراهم شده تا دیگر شاهد چنین صحنه هایی نباشیم.

Hide Inappropriate Comments

در پروسه فیلتر گذاری، شما در بخش تنظیمات، مشخص می کنید که کامنت هایی که دریافت می شوند، در صورتی که شامل برخی کلمات و عبارات باشند، به طور اتوماتیک حذف شوند. امروز گویا آی تی این کار را به شما می اموزد

آموزش فیلتر گذاری بر روی کامنت ها

برای شروع فیلتر گذاری ابتدا نسخه اینستاگرام خود را بروز رسانی کنید.

سپس اپلیکیشن را باز کنید و به بخش  Profile  رفته و گزینه Setting  را باز کنید

Hide Inappropriate Comments

در میان گزینه ها، باید بتوانید Comments را پیدا کنید. اگر روی Comments ضربه بزنید، می توانید جزییات پنهان در پشت این گزینه را مشاهده کنید و به طور دلخواه آن را تنظیم کنید.

Hide Inappropriate Comments

در این بخش گزینه ای وجود دارد که  Hide Inappropriate Comments  نام دارد. روبروی این گزینه یک تاگل وجود دارد که اگر آن را بکشید فعال می شود. با استفاده از همین تاگل می توان آن را پس از فعال سازی و تنظیمات غیر فعال کنید.

Hide Inappropriate Comments

وقتی که تاگل را کشیدید و این قابلیت فعال شد قادر خواهید بود کلمات مورد نظر خود را وارد کنید. هر کلمه و عبارت را با استفاده از کامای انگلیسی از هم جدا کنید.

بعد از اتمام کافیست تنظیمات را ذخیره کنید.

توجه کنید که دکمه تاگل فعال باشد. بدین طریق از این به بعد جلوی دریافت کامنت های دون شان و کامنت هایی که بدان ها حساسیت دارید خواهید گرفت.

برای اینکه از عملکرد درست این قابلیت خیالتان راحت باشد، می توانید به طور تستی یک کامنت حاوی کلمات مورد نظر ارسال کنید.

لازم نیست کلمات مورد نظر همه در تمام جمله ظاهر شوند بلکه وجود یک کلمه از کلمات مورد نظر نیز موجب فعال شدن این فیلتر می شود.

اگر بعد از بروز رسانی اپلیکیشن اینستاگرام شما این قابلیت را نداشت، باید اپلیکیشن را از بیس حذف کرده و دوباره نصب کنید. شاید نیاز باشد گوشی را یک بار ریست کنید و یا آن را خاموش و روشن کنید.

نظر شما در مورد این قابلیت چیست؟ به نظر شما وجود چنین فیلترهایی چقدر به سلامت سوشال مدیا کمک می کند؟ نظر خود را باhttps://www.gooyait.com/ و دیگر خوانندگان این مطلب در میان بگذارید. همچنین با انتشار این مطلب در شبکه های اجتماعی به کاربران اینستاگرام یاد دهید که این تنظیمات را بر روی پروفایل خود انجام دهند.

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. این قابلیت هم مشکلات و عوارض خودش رو داره و نمیشه گفت خیلی خوبه . ممکنه کامنت ها رو اشتباها حذف کنه . زیاد جالب نیست مگر در زمینه کلمات خیلی زشت و معلوم الحال (!). ولی خنده م از این میگیره ببین ایرانی ها چکار کردند که اینستاگرام به گریه افتاد و این رو اضافه کرد 🙂

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *