گاف پارک نکردن خودروی فارادی فیوچر جهانی شد

گاف پارک نکردن خودروی فارادی فیوچر جهانی شد
  • 1395/10/16
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

فارادی فیوچر پس از مدت ها تبلیغات سرانجام خودروی جنجالی خود را در CES 2017 معرفی کرد. اما در طی رونمایی از این خودرو در نمایشگاه لاس وگاس، به ناگهان از یکی از دستوراتی که به آن داده شد سرپیچی کرد و تعجب حضار را برانگیخت. این مسئله به سرعت در رسانه های جهان منعکس شد و تبعات بدی برای اعتبار شرکت در پی خواهد داشت.

گویا آی تی – این شرکت برای نشان دادن ویژگی پارک خودکار FF 91، از سرمایه گذار چینی خود دعوت کردند که با فشار دکمه دستور لازم را بدهد تا خودرو بدون داشتن راننده، به طور خودکار پارک کند. پس از فشار دادن دکمه و در حضور انبوهی از جمعیت مشتاق به دیدن این قابلیت جالب، در کمال تعجب خودروی فارادی فیوچر واکنشی از خود نشان نداد و از جایش تکان نخورد!

شرکت فارادی فیوچر مدعی است که هوشمندترین خودروی ممکن درجهان را تولید کرده است. مثلاً باز کردن درها بدون سوئیچ و از طریق تشخیص چهره یا بلوتوث صورت می گیرد. همچنین در FF 91 بیش از ۳۰ دوربین، رادار، سنسور و LIDAR به کار رفته که رانندگی هوشمند و مستقل را ممکن می سازد. سیستم پارک هوشمند هم فناوری جدیدی در صنعت خودرو محسوب می شود. به وسیله این سیستم راننده در مقصد از خودرو پیاده می‌شود و دکمه پارک خودکار را می‌زند. در صورتی که سیستم بر خلاف زمان رونمایی درست کار کند خودش جای پارک خالی را پیدا می‌کند و خودرو را برای راننده پارک کرده و خودش را خاموش می‌کند.

این مسئله مدت کوتاهی پس از آن صورت گرفت که مقام‌های فارادی فیوچر کلیپ تبلیغاتی از پارک خودکار این خودرو را پخش کردند که نظر همه را جلب کرد. به گفته مقام‌های این شرکت، FF 91 نخستین خودروی مجهز به اکوسیستم ارتباطی کامل است که از چهار بخش کاملاً متمایز تشکیل شده، و تمام آنها برای اولین بار در صنعت خودرو به کار رفته‌اند.

مقام‌های فارادی فیوچر پس از این گاف بزرگ کار را به شوخی کشاندند و اظهار کردندکه این خودرو تازه متولد شده و کمی خجالتی است! پس از تلاش فراوان بالاخره خودرو حرکت کرد اما این گاف در رونمایی رسمی قطعا برای این شرکت گران تمام می‌شود و بر روی اعتبار این شرکت سایه می اندازد.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *