آموزش انتقال تصاویر از یک آیفون به آیفون دیگر

آموزش انتقال تصاویر از یک آیفون به آیفون دیگر
  • 1396/7/4
  • زهرا معبودی
  • 0

اپل راه های مختلفی را برای انتقال تصاویر از یک آیفون به یک دستگاه iOS ای دیگر فراهم کرده است. مثلا مرسوم ترین روش این است که عکس ها را به یک لپ تاپ منتقل کنید و از آن جا آن ها را با دیوایس دوم همگام سازی کنید.

با استفاده از Photo Stream کردن عکس ها نیز می توانید به سادگی و راحتی عملیات انتقال تصاویر را به سیستم بسپارید. اگر می خواهید از این روش استفاده کنید اصلا  در مورد محدودیت های برنامه ارائه دهنده تلفن همراه خود نگران نباشید.  عکسهایی که با Photo Stream همگام سازی شده اند، تنها هنگامی آپلود می شوند  که از برنامه دوربین خارج شده و به یک شبکه بی سیم متصل می شوند.

 انتقال تصاویر از یک آیفون به آیفون دیگر

در این مقاله تلاش می کنیم با بررسی این روش ها امکان انتقال تصاویر را برای شما فراهم کنیم:

رایانه و آیفون و آیتونز

در مرحله اول، دستگاه آیفونی را که دارای عکس هایی است که می خواهید آن ها را منتقل کنید، را به سیستم رایانه ای و لپ تاپ خود وصل کنید.

در مرحله بعد گزینه Tap to Choose What Happens With This Device را انتخاب کرده و در ادامه، Import Photos and Videos را انتخاب کنید.

اگر آن چه در بالا گفته شد نمایش داده نشد، جای نگرانی نیست، به راحتی Photos را انتخاب کرده و بعد Import را کلیک کنید و آیفون خود را انتخاب کنید.

بعد از این عکس هایی را که می خواهید انتقال دهید را انتخاب کرده و گزینه Import را بزنید.

بعد از این دستگاه را از سیستم جدا کنید و دیوایس دوم خود را به لپ تاپ وصل کنید. دقت کنید که باید قبل از این مرحله عکس ها کاملا روی اوری شده باشند. بعد از این  iTunes را در سیستم اجرا کنید.  iTunes به طور اتوماتیک اجرا نمی شود پس نیاز به راه اندازی دارد.

 انتقال تصاویر از یک آیفون به آیفون دیگر

در این مرحله روی iPhone کلیک کنید و تب Photos را انتخاب کنید.

در ادامه با در نظر گرفتن باکس Sync Photos From [Folder or Application]، اپلیکیشن یا فولدری را که عکس ها در آن ذخیره کرده اید را انتخاب کنید و بعد گزینه Sync را بزنید.

بدین صورت تصاویر شما از طریق رایانه، دو آیفون و برنامه آیتونز انتقال پیدا می کند.

اما روش دوم تقریبا اتوماتیک تر رخ می دهد.

Photo Stream و آیفون و iCloud

در آیفون خود وارد اپلیکیشن Settings بشوید. در بخش تنظیمات گزینه iCloud را بافته و آن را انتخاب کنید و Photo Stream را انتحاب کنید. دقت کنید که هم زمان این دو کار را روی هر دو گوشی آیفون خود که قصد انتقال تصاویر ما بین آن دو دارید،  انجام دهید.

بعد از این Photo Stream را انتخاب کرده و با کشیدن اسلاید مقابل آن، این ویژگی را روشن کنید.

 انتقال تصاویر از یک آیفون به آیفون دیگر

برای این که به یک شبکه وایرلس متصل شوید  روی iCloud Personal ضربه بزنید و Settings را کلیک کنید و در نهایت گزینه Wi-Fi را انتخاب کنید. وقتی شبکه وایرلس را انتخاب کردید و دیوایس ها به شبکه متصل شدند  Photo Stream عملیات انتقال را انجام می دهد.

دکمه بازگشت را بزنید تا به صفحه اصلی بروید و از میان دراور اپلیکیشن ها، Photos را انتخاب کنید.

در این بخش اگر روی تب Photo Stream کلیک کنید می توانید تصاویر را مشاهده کنید.

این روش ها در صورتی به صورت بالا انجام می شود که در هر دو دیوایس از یک Apple ID استفاده کنید. در صورتی که Apple ID ها در آیفون های شما متفاوت اند می توانید روی دکمه + ضربه زده و iCloud ای را انتخاب کنید که در آیفون قبلی استفاده کرده اید. وقتی که متصل شدید می توانید تصاویری که از ۳۰ روز پیش تا کنون توسط Photo Stream آپلود کرده اید را مشاهده کنید.

هشدار: تمام آنچه که در این آموزش ارائه شد توسط ابزارهای iOS 6 – Windows 8 و iTunes 11 انجام شده است. اگر شما نیز دقیقا از این سه ویژگی در ابزارهای خود استفاده کنید مطمئنا جواب خواهید گرفت اما در انواع دیگر ممکن است نتوانید به درستی جواب بگیرید، پس بهتر است امتحان کنید و نتیجه کار خود را در این بخش از گویا آی تی با ما به اشتراک بگذارید و به ما بگویید که امتحان کردن این آموزش روی چه ورژنی از ابزارها یاد شده به درستی جواب داده است.

نظر شما در رابطه با این مقاله چیست؟ دیدگاه ها و تجربیات خود را بنویسید و این مقاله را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *