بررسي كيس Recompute از جنس مقوا که در آینده وارد بازار می شود!

  • 1389/7/14
  • ITTeach
  • 1
نمايي از قسمت بالايي كيس Recompute را مشاهده مي‌كنيد!

بررسي كيس Recompute از جنس مقوا توسط سايت انگجت انجام شده است  و اميدواريم كه هرگونه اشتباهي در ترجمه رو بپذيريد و ما رو ببخشيد

ما به تازگی یک Recompute دریافت کردیم. این یک جمله متحیر کننده نیست که  ” ما فناوری جدید خیال انگیزی را به دست آورده ایم که با استفاده  از ان همیشه بازی کنیم، برخی از ویزگی های آن با مانیکور “سبز” برای بهترین یا بدترین مشخص شده اند. ولی Recompute هنوز دور از دسترس است: یک  PC رومیزی کامل …. که از یک مقوا (CARDBOARD) ساخته شده است. مطمئناً بخش های داخلی دارای استاندارد قطعات رایانه ای موجود است ولی از نظر خارجی Recompute ، شبیه هیچ چیزی که قبلاً دیده ایم نیست و این جا است که واقعاً گفته می شود چیزی برای صنعت رومیزی وجود دارد که سعی کرده به هر چیزی دوبار نگاه کند. نظرات ما را در مورد ماشین سبز بعد از یک استراحت بررسی کنید.

نمايي از بخش انتهايي Recompute

برای آنهایی از شما که با رایانه های رومیزی headless آشنایی ندارند:

1-      شما رایانه را از جعبه بیرون آورید.

2-      کابل تغذیه را پیدا کنید.

3-      یک سر کابل را داخل پریز دیوار و سر دیگر را به رایانه تان وصل کنید.

4-      یک مانیتور( این مثل یک iMac است با این تفاوت که فاقد یک رایانه داخلی می باشد) را به pc  وصل کنید.

5-      برق را وصل کنید.

6-      دکمه بوت را فشار دهید.

بسیار خوب، محققاً این یک حوزه آشنا است ولی Recompute دوباره ما را از این که در مقایسه با سایرین عجیب نیست ، غافلگیر کرد.

بخش انتهايي كيس قسمت سوكت‌ها و يواس‌بي و ديگر فيش‌هاي كيس

متاسفانه، ما با تنها مشکل – و مهم – خود در رابطه با این رایانه زمانی که سه مرحله از دستورات بالا را دنبال کردیم ، مواجه شدیم. زمانی که دوشاخه را داخل منبع تغدیه Recompute کردیم ، صدای بلندی از پاره شدن Velcro یا شل شدن چسب ها شنیدیم. به هر حال کار ساده اتصال رایانه به نظر می رسید، رایانه را از داخل متلاشی کرده است. در واقع، ما متوجه شدیم که سایر سوکت های همراه مادر بورد – USB ، DVI و غیره – از برچسب های فلزی که به یک لایه خارجی دیگر در مقوا (CARDBOARD) وصل هستند، جدا می شدند.

در اين قسمت استيل جداكننده فيش‌ها و سوكت‌ها برداشته شده است!

به نظر می رسد که صدای شکستن و اتصال سوکتها برای رایانه ای که از CARDBOARD ساخته شده ، امر طبیعی باشد، به همین دلیل است که نمی توانیم تصور کنیم که آنها اولین مسایل Recompute بوده اند که در زمان ساختن حل شده اند. شاید ما به طرز غیرعادی قوی هستیم، ولی ما راه مونتاژ مادربورد ( که با دقت به سازه فلزی داخلی پیچ شده است) را پیدا کردیم و منبع تغذیه که به نظر می رسد جدا از پانل پشت Recompute باشد، کمی ناهماهنگی دارد.البته، این خوب است که شما در عمل می توانید کل پانل پشتی را باز کرده و به داخل دسترسی داشته باشید ولی بازهم دراولین نظر این بد است.

غیر از این ما عملاً کشف کردیم که چیزهای وجود داشته که باعث تشویق برای ساخت Recompute می شود – ما نمی توانیم آزمایش سقوط یا هر آزمایش دیگری را انجام دهیم ولی به لطف ساختار متورم آن به نظر می رسد که تا حدی ماشین بتواند در برخورد با بتون ، سالم بماند. البته ، اگرچه نوعی صدای فن از منبع تغذیه شنیده می شود ولی به نظر می رسد که این صدا توسط محفظه ، تا حدی کم شده ( یا حداقل تن صدا کم شده است) و خوشبختانه جریان خروج هوا عالی و مطلوب است.

نمايي از كيس در كنار مانيتور

ما به طور صریح نمی توانیم در مورد جنبه های رایانه “سبز” اظهار نظر کنیم: Recompute ادعا می کند که در طول عمر ماشین آن را رهگیری می کند و ما دلیل دیگری برای تکذیب این ادعاها نداریم. در اینجا مشخصاً کمی هزینه اضافی برای آنچه بدست می اورید وجود دارد: شما می توانید یک لینوکس مبتنی بر 2.2GHz Athlon X2 را به قیمت 500 دلار ( در حدود دو برابر آنچه که برای یک نمونه معمولی با این مشخصات ) یا یک 2.8GHz Athlon II Quad Core مبتنی  بر ویندوز 7 را به قیمت 1000 دلار ( بازهم در حدود 2 برابر) داشته باشید یا این که می توانید برای یک DIY kit با منبع تغذیه 400 وات ،200 دلار بپردازید. باز هم شما نمی توانید در رابطه با جنبه زیبا شناسی و این جمله “سبزتر از تو” بحث کنید.

منبع: engadget

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. این هم یک نمونه از خلاقیت هست.
    البته خدا کنه این کیس توی حرارت زیاد Cpu و کارت گرافیک نسوزه .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *