متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

Qualcomm’s ultrasonic pen: قلمی که متن را همزمان، از کاغذ بر روی دیگر دستگاه ها رونویسی می کند

12345 (بدون نظر)
Loading...
70

در غرفه Qualcomm در نمایشگاه جهانی موبایل تنها Netflix-lovin’ Revolution ال جی به نمایش گذاشته نشده، بلکه شرکت مقداری از فضا را جدا کرده است تا قلم اولتراسونیک جدید و مجذوب کننده اش را به نمایش بگذارد. این قلم قادر است آن چه را که بر روی کاغذ می نویسید مستقیما به تلفن، تبلت و لپتاپ انتقال دهد. روش کارش بسیار ساده است: این قلم می تواند توسط جوهر قلم واقعی پر شود و یا تنها با همان برجستگی ساده فلزی­اش (اشاره دارد به نوک فلزی قلم) کار کند. درون آن دستگاه فرستنده-گیرنده­ای به همراه باطری داخلی تعبیه شده است. توسط میکروفون های استانداردی که برای گوشی های همراه به طور انبوه تولید می شوند گوشی یا تبلت شما در آینده می تواند ارتعاشات ساطع شده از قلم را در شعاع حدود ۳۰ سانتی متری ضبط کند.

این ابزار از نرم افزار Epos استفاده می کند تا ارتعاشات را تبدیل کرده و اطلاعات را به صورت متن نمایش دهد. ما در دموی کوتاهی که نشان می دهیم ابتدا جمله ای را بر روی کاغذ در کنار تلفن می نویسم و تلفن خودش این جمله را به عبارات انگلیسی تبدیل کرده و به صورت متن در می آورد، سپس با استفاده از یک برنامهِ مترجم زبان (نمونه اولیه) آن جمله را به یک زبان خارجی دیگر تبدیل می کنیم. می توان گفت که این عمل در نوع خودش یک شاهکار می باشد و سناریوها و کاربردهای بسیار روشنی برایش متصور است. به عنوان مثال می تواند هنر یادداشت برداری سر کلاس را متحول کند بگونه ای که آنهایی که ترجیح می دهند بر روی کاغذ یادداشت برداری کنند قادر خواهند بود متون را همانگونه که نوشته اند بر روی لپتاپ­شان هم داشته باشند.

منبع: engadget

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در غرفه Qualcomm در نمايشگاه جهاني موبايل تنها Netflix-lovin' Revolution ال جي به نمايش گذاشته نشده، بلكه شركت مقداري از فضا را جدا كرده است تا قلم اولتراسونيك جديد و مجذوب كننده