قهرمانان ساکت در دنیای بازی

قهرمانان ساکت در دنیای بازی
  • 1391/2/10
  • آزاد
  • 1

چه چیز باعث می شود که یک قهرمان در ذهن ما جای گیرد ؟ نجات دنیا ؟ اختصاص دادن زندگی خود به نجات انسان ها و مبارزه با تبهکاران ؟ مبارزه با آدم های بد شهر ؟
قطعا همه کسانی که دستی در نجات دنیا ، شهر ها و افراد مهم داشتند ، همیشه در مورد رشادت ها و از جان گذشتگی های خود داستان سرایی ها کرده اند ، اما در این بین بوده اند افرادی که نه تنها چیزی از خود نگفته اند ، بلکه در تمام زمان مبارزه با آدم بدها و نجات دادن ها نیز کلامی صحبت نکرده اند .
در این مقاله ما قصد داریم تعدادی از این افراد تقریبا بی صدا اما محبوب دنیای بازی های رایانه ای را به شما معرفی کنیم .

قهرمانان ساکت در دنیای بازی

11- jaky
شخصیت اصلی سری بازی های Bioshock هیچ وقت چیز زیادی برای گفتن نداشته است ! حتی بعد از شوک های روحی و روانی که به او وارد شد هم کلامی حرف نزد . فقط در ابتدای بازی یک خط از داستان بازی را روایت کرد و بعد از آن بود که به سکوتی عمیق فرو رفت ، حتی زمانی که با پدر خود مبارزه می کرد یا بی مهابا شلیک می کرد هم کلمه ای نگفت !
باید دید در ادامه تولید این بازی آیا قهرمان ما سکوت خود را می شکند یا خیر !

قهرمانان ساکت در دنیای بازی

Crono- 10
یک قهرمان واقعی که خونسردی خود را حتی در خطرناکترین زمان ها حفظ می کرد ! بدون توجه به مرگ ، خود را در سخت ترین شرایط قرار می داد و حتی بدون گفتن کلمه ای عمیق ترین رابطه ها و دوستی ها را در بازی ایجاد می کرد .
واقعا شگفت انگیز است ساختن شخصیتی که بدون گفتن حتی یک کلمه بتواند محبوب بازی کننده ها شود .

قهرمانان ساکت در دنیای بازی
Prince of all Cosmos- 9
فکرش را بکنید پسر یکی از بزرگترین پادشاهان کهکشان باشید و هیچ وقت گله و شکایتی نکنید و دستوری هم ندهید . در واقع شاهزاده همه کیهان ها در سری بازی Katamari حتی وقتی پدرش به شدت بر سر او فریاد می کشید هم لبخند خود را رها نکرد .
وقتی مردم وحشت زده و فریاد کشان در بازی در حال فرار بودند او همچنان خونسرد بود . این خصوصیت و خونسردی او باعث شده است که به یکی از محبوب ترین شخصیت های ساکت در دنیای بازی های رایانه ای تبدیل شود .

قهرمانان ساکت در دنیای بازی

Claude – 8
فکر این را بکنید که به دنیای سرارسر جنایت و زیر زمینی خلافکاران وارد شده اید ، تا چه حد می توانید برای خود سکوت اختیار کنید ؟ در واقع Claude در بازی Grand Theft Auto III با سکوت خود رویکرد جدیدی را در دنیای بازی ها وارد کرد . شخصیتی که قهرمان نبود بلکه ویرانگر شهر بود اما با سکوت عمیق خود در نهایت به قوی ترین خلافکار شهر تبدیل شد . او با سکوت خود پله های ترقی را در دنیای خلافکاران به سرعت طی کرد و به یکی از بهترین قهرمانان خاموش در دنیای بازی های تبهکاری تبدیل شد .

قهرمانان ساکت در دنیای بازی

Classic Sonic – 7
بهتر است قبل از ادامه ذهن خود را از سونیک مئرن و جدید خالی کنید ! سونیک جدید هیچ شباهتی با آن سونیک قدیمی ندارد !
اگر چه جوجه تیغی جدید زاویه دوربین جدید و دنیای رنگارنگی را به ما نشان بدهد ، باز هم نمی تواند مانند جوجه تیغی قدیمی باشد !
سلطنت سونیک از سال 1991 شروع شد زمانی که نه صدایی داشت و نه موسیقی با ریتم تند ! فقط ریتم تند بازی بود و بس ! بازی که استراحت و اهسته بودن در آن معنایی نداشت و این ریتم تند هم نیازی به دیالوگ و صحبت کردن نداشت .
در واقع بازی کننده وقت گوش دادن به صحبت های سونیک را هم نداشت و همین سکوت سونیک باعش شده بود که بازی کننده همه حواس خود را معطوف به سرعت بالای سونیک و بازی کند . همواره نام سونیک با سرعت و سکوت همراه بوده است و خواهد بود .

قهرمانان ساکت در دنیای بازی

Chell- 6
خطرناک ، لال و دیوانه ! این چیزی است که می شود در تعریف Chell به کار برد .
تصور کنید که شما چشمان خود را باز می کنید و در یک قفس که هیچ راه خروجی ندارد گرفتار شده اید ، اولین کاری که می کنید چیست ؟ معلوم است ! با نهایت توان و بلندی فریاد کمک کمک سر می دهید ، اما Chell این کار را نکرد با اینکه دشمن شرور او که خود را GlaDos می نامد به دنبال اوست .
او در ابتدا صبورانه منتظر ماند و سپس تفنگ خود را برداشت و در فضا و زمان یک شکاف ایجاد نمود تا راه فرار خود را به بهترین و خطرناک ترین روش ممکن پیدا کند و سپس به دنبال ماموریت خود برود ، به دنبال GlaDos !

قهرمانان ساکت در دنیای بازی

Red- 5
شما چه Pokeman قرمز باشید و چه آبی فرقی نمی کند . حقیقت این است که این بازی که از نسل اول بازی ها همواره همراه ما بوده است ، قهرمان خود را به هر شکل و اندازه ای برای ما فرستاده است ، اما همه انها یک ویژگی منحصر به فرد داشته اند ، سکوت .
اگر چه در نسخه امروزی خیلی شلوغ ظاهر شده اند ، اما در نسخه های کلاسیک همیشه سکوت این قهرمانان آرامش خاصی را به بازی کننده می داد .

قهرمانان ساکت در دنیای بازی

Doomguy – 4
صحبت در مورد این قهرمانان بی صدا بی معنا است وقتی اسمی از Doomguy برده نشود .
یک قهرمان بی نام و نشان که ما را از شر موجودات جهنمی نجات داد . در واقع او با مدیریت خشم خود و سکوتش به یکی از بهترین قهرمانان بدون کلام دردنیای بازی ها تبدیل شده است . خیلی سخت است که با یک ارتش جهنمی مواجه باشید ، اما به جای داد و فریاد ، فقط و فقط سکوت اختیار کنید .

قهرمانان ساکت در دنیای بازی

Mario – 3
همانند سونیک این لوله کش کوچولو نیز در نسخه های جدید خود خیلی پر حرف شده است ، اما این بدان معنا نیست که ما این قهرمان کوچک را که برای نجات شاهزاده خانم خود وارد عجیب و غریب ترین لوله های دنیا شده است ، بی دلیل رها کنیم .
زمانی که گرافیک 8 و 16 بیت و حتی 64 بیت وجود داشتند این لوله کش قهرمان بی چون و چرای بازی ها بود . این قهرمان کوچک بدون هیچ گله و شکایتی تمام سختی ها و راه مخفی های مسیر را طی می کرد تا شاهزاده خانم خود را از دست وزغ شیطانی نجات بدهد .

قهرمانان ساکت در دنیای بازی
Link- 2
قهرمانی که متولد شده نینتندو است و هیچ وقت سکوت خود را نشکسته است . او در طی زندگی خود هرگز یک جمله دیالوگ و متن هم نداشته است و در عوض در بازی با فلوت و دیگر آلات موسیقی ، اهنگ های دلنوازی را نواخته است .
پسری که لب هایش گویا مهر و موم شده است و سکوت معنا دارش در تما بازی جریان دارد . او نیازی به سخن گفتن ندارد ، تنها به شمشیر ، سپر و لباس تنگ خودش نیاز دارد تا با دنیای شر و بدی مقابله کند .
او شرایط سخت خود را به همراه یار همیشگی خود و اسب وفادارش Epona پشت سر می گذارد . گاهی اوقات به هم خیره می شوند و گویا با هم گریه می کنند ، اما ما هیچ وقت اشکهای این قهرمان جوان را ندیده ایم . او به همراه سکوتش اراده آهنین دارد .

قهرمانان ساکت در دنیای بازی

Gordon Freeman – 1
لایق ترین قهرمان ساکت در دنیای بازیها ! دانشمندی که برای پاک کردن دنیا از طلم و ستم ، از موجودات زامبی مانند و اربابان بیگانه دست به اسلحه می شود . آیا تا به حال دیده اید که او شکایتی از این قضیه کند ؟
او در ابتدا فقط به دنبال کار در یک آزمایشگاه بود، اما کم کم وارد ماجرایی شد که زندگی اش را به کلی تغییر داد . هر بار که G-Man سعی می کند دنیا را نابود کند او یکه و بدون هیچ گله و شکایتی خود را آماده مقابله با خطرات می کند .
بدون شک او بهترین قهرمان ساکت در دنیای بازی ها و محبوب بازی کننده ها است .

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *