8 نرم افزار اینستاگرام (نمایش و آپلود عکس) برای iPad

8 نرم افزار اینستاگرام (نمایش و آپلود عکس) برای iPad
  • 1391/5/10
  • عليرضا شیری
  • 1

متاسفانه بسیاری از نرم‌افزارنویسان iPadوقتی که در حال برنامه‌سازی هستند، به بزرگی صفحه نمایش آن توجهی نمی‌کنند. مخصوصاً اگر نرم‌افزار مورد بحث در زمینه‌ی کار با تصاویر باشد. در حال حاضر 2 سال از پیدایش نرم‌افزار اینستاگرام (نرم‌افزاری برای ویرایش عکس و سپس به اشتراک‌گذاری آن) می‌گذرد اما همچنان یک نرم‌افزار مخصوصiPad معرفی نشده و حتی یک شکل کلی از آن نیز مطرح نگردیده است.به هر حال فعلاً مجبوریم نسخه‌ی مخصوص iPhone را به صورت بزرگ شده و در حالت صفحه‌ی عمودی (پرتره) استفاده کنیم.

خوشبختانه چندین نرم‌افزار مختلف موجود است که به وسیله‌ی آن می‌توان عکس‌های به اشتراک گذاشته شده‌ی iPhone را مرور و بررسی کرد، گرچه این نرم‌افزارها بیشتر برای دیدن تصاویر کاربرد دارند و نه به اشتراک گذاری و کارهای مشابه.

 

مطمئناً اینستاگرام دارای فیلترهای دیجیتالی خوب و محبوبی است، اما می‌دانیم که بهترین ویرایش عکس، خارج از این نرم‌افزارها صورت می‌گیرد. در اینجاست که نرم‌افزاری مثل PhotoToaster (به قیمت 1.99 دلار) به کار می‌آید. این نرم‌افزار به عنوان یک ویرایش‌گر عکس برای اینستاگرام است. این ویرایش‌گر برای ویرایش ساده یا کلی تصویر به کار می‌رود. بعد از اتمام ویرایش می‌توان کلید Share را لمس کرد تا بتوان تصویر مورد نظر را به نرم‌افزارهای مختلفی مثل اینستاگرام منتقل کرد.

 

نرم‌افزار MyPad+ (به قیمت 0.99 دلار) بین نرم‌‌افزارهای شبکه‌های اجتماعی، حکم چاقوی همه‌کاره‌ی ارتش سوییس را دارد. توسط حساب کاربری خود در Facebook می‌توانید وارد شوید و سپس می‌توانید Twitter و Instagram را به فیدFacebook خود اضافه کنید.MyPad++ این امکان را برای شما فراهم می‌کند که سه نوع شیوه‌ی نمایش اینستاگرام را انتخاب کنید. یکی از این شیوه‌ها حالت دو ستونه است، درست به همان شکلی که Twitter در iPad نمایش داده می‌شود. امکاناتی مثل نظر دادن و یا انتخاب به عنوان تصاویر مورد علاقه و …. نیز در این نرم‌افزار پیش‌بینی شده است.

 

Circlegram (نرم‌افزار رایگان) برای سرگرم شدن بسیار مناسب است. این نرم‌افزار، عکس‌ها را از اینستاگرام جمع‌آوری کرده و آنها را به شکل پازل در‌می‌آورد. بخش‌های مختلف تصویر را بچرخانید تا پازل را حل کنید. بعد از پایان هر پازل نام خود را در بخش بالاترین امتیازات ثبت کنید و کار را ادامه دهید. اگر از تصویری خوشتان آمد، می‌توانید آن را Like کنید (جزء موارد مورد علاقه قرار دهید) و همچنین دیگر عکس‌هایی که عکاس تهیه کرده را بررسی کنید.

 

اگر تمام عکس‌های دوستانتان را دیده‌اید، می‌توانید در اینستاگرام مشغول گشت و گذار شده و عکس‌های جالب را جست‌و‌جو کنید. گشت و گذار از طریق واسط کاربری که شبیه مجلات است و عکس‌ها در اندازه‌ها و با چیدمان‌های مختلف، نمایش داده می‌شوند. نرم‌افزار رایگان iVisual برای نمایش عکس‌ها به صورت تصادفی و از دسته‌بندی‌های متنوع به کار می‌رود. البته می‌توانید در هر موردی که بخواهید نیز جست‌و‌جو کنید. کار دیگری از این نرم‌افزار بر‌نمی‌آید چرا که نیاز به وارد شدن به حساب کاربری و این جور مسائل ندارد.

 

بخشی از کار اینستاگرام قبل از به اشتراک‌گذاری عکس و بعد از انداختن عکس صورت می‌گیرد. مثلاً ممکن است چند عکس از یک شیء تهیه کرده باشید یا ترکیبی از موضوعات در اختیار داشته باشید، در هر صورت ممکن است نیاز به چیدمان‌های متنوع، تغییر اندازه‌ی عکس‌ها، جابجایی مرکز تصویر، اضافه کردن توضیحات و …. داشته باشید. این کارها به کمک نرم‌افزار رایگان Instapic Frames انجام می‌شوند. در نهایت می‌توانید نتیجه را به نرم‌افزار اینستاگرام فرستاده و تصاویر را آپلود کنید.

 

نمایش تصاویر به صورت جدولی توسط نرم‌افزار رایگان Instagram++ صورت می‌گیرد. این نرم‌افزار صفحه‌ای پر از مربعات کوچک از عکس‌ها نمایش می‌دهد. اگر روی عکسی کلیک کنید، تصویر به صورت بزرگ نشان داده می‌شود و اگر گوشه‌ها را نگه دارید نیز می‌توانید عکسی را Like کنید و یا نظراتی در مورد آن بدهید. نرم‌افزار شیکی نیست اما با توجه به رایگان بودنش، بسیار خوب است.

 

نرم‌افزار Pinstagram یک نرم‌افزار رایگان است که ظاهر بسیار زیبایی دارد. در این نرم‌افزارعکس‌ها به شکل خاصی نمایش داده می‌شوند، مثل یک دیوار بزرگ از عکس‌هایی که هر یک توضیح کوچکی نیز دارد. درست مثل این است که کسی عکس‌ها را روی دیوار چسبانده و زیر هر یک توضیحی نوشته باشد. یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای موجود برای نمایش تصاویر همین مورد است.

 

بسیار خب، درست است که نرم‌افزار رایگان Instagram برای iPad بهینه نشده، اما اگر فکر می‌کنید که هیچ وقت یک نرم‌افزار عمومی نمی‌شود، در اشتباهید. واسط گرافیکی در نگاه اول خوب نیست اما به خاطر کنترل پیکسلی‌اش، عکس‌ها را به خوبی بازسازی می‌کند. این نرم‌افزار با استفاده از کنترل کامل واسط برنامه‌نویسی (API) ساخته شده است، هنوز عمومی نشده اما فعلاً می‌توانید از آن برای فرستادن تصاویر از تبلت خود به سرویس‌های اشتراک‌گذاری عکس استفاده کنید و بعدها وقتی نسخه‌ی کلی آن عرضه شد، از زحمات خود لذت ببرید.

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. سلام نرم افزار آپلود عکس از رم یا کامپبوتر به ایسناگرام معرفی کنید ممنون میشم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *