خداحافظی با هاتمیل و سلام به Outlook.com

خداحافظی با هاتمیل و سلام به Outlook.com
  • 1391/5/12
  • محمد مفيد
  • 4
خداحافظی با هاتمیل و سلام به Outlook.com
خداحافظی با هاتمیل و سلام به Outlook.com

هاتمیل در سال 1996 راه اندازی شد و در سال بعد توسط ماکروسافت خریداری شد و امکانات بی شماری به آن اضافه شد. امروز ماکروسافت سرویس ایمیل 16 ساله ی خود را دگرگون کرده است.

ماکروسافت خدمات باور نکردنی به سرویس ایمیل خود، زیر پرچم Outlook راه اندازی کرده است و آن را به Outlook.com انتقال داده است. اما با این وجود سایت قدیمی هاتمیل هنوز هم در دسترس خواهد بود و ماکروسافت فعلا قصد ندارد کاربران را به استفاده از این سرویس مجبور کند. شما می توانید آدرس هاتمیل خود را نگه دارید و در کنار آن چندین آدرس مستعار دیگر درست کنید.

تبلیغات در ایمیل

هاتمیل با ساخت صفحات تبلیغاتی و مجبور کردن کاربران به مشاهده آن، از دیگر خدمات دهندگان ایمیل مانند Gmail فاصله داشت. در حالیکه تبلیغات منبع درآمدی نه چندان کوچک برای ماکروسافت است، اما این سرویس تغییرات گسترده ای را در این بخش ایجاد کرده است. ماکروسافت تبلیغات خود را با تبلیغات متنی مبتنی بر کلیدواژه جایگزین کرده است که در سمت راست قاب پیام اجرا می شود. و البته باید بدانید که این تبلیغات بر اساس علایق شخصی شما طراحی شده اند.

این نوع تبلیغات که اطلاعات شخصی و خصوصی افراد را هدف قرار می دهد، دقیقاً همان چیزی است که ماکروسافت چندی قبل، گوگل را به خاطر استفاده از آن مورد انتقاد قرار داده بود.

ویژگی های جدید

یکپارچگی اجتماعی. Outlook با سرویس های فیسبوک و توئیتر یکپارچه شده است و یک لینک به صفحه پروفایل شما دارد. شما حتی می توانید برای گذاشتن کامنت، توئیت و یا پاسخ به دوستتان، مستقیماً از این سرویس استفاده کنید. البته از این قابلیت در صورتی می توانید استفاده کنید که به Outlook اجازه اسکن مطالب عمومی در دو سرویس را بدهید. همچنین می توانید این قابلیت را هر زمان که دوست داشتید غیر فعال کنید.

اولین چیزی که بعد از مهاجرت به Outlook نظر شما را جلب می کند (با انتخاب “ارتقا به Outlook” در تنظیمات هاتمیل)، طراحی جدید آن است که تا حد زیادی نسبت به دهه های گذشته تکامل یافته است.

رابط تمیز

طراحی آبی تیره آن، برای هر کسی که ویندوزفون و یا ویندوز 8 را دیده است، قابل تشخیص خواهد بود. هر زمان که دوست داشته باشید می توانید رنگ آن را به رنگ های دیگر تغییر دهید.

تا هنگامی که یک پیام را به حالت انتخاب شده در نیاورید، آیتم های ناوبری را نخواهید دید و فقط گزینه ی “نوشتن پیام جدید” در دسترس خواهد بود. فضای سفیدی در بالای صفحه پیام اضافه شده است که رفتن به ایمیل های قبلی و بعدی و بازگشت به صفحه مرکزی را میسر می سازد.

سرعت سرویس قدیمی با Outlook جدید تغییری نکرده اما ممکن است ماکروسافت این قسمت را بزودی بهینه کند.

شما می توانید بزودی نرم افزار ویندوز لایو مسنجر را دریافت کنید و هر زمان از آن برای شروع یک گفتگوی اینترنتی استفاده کنید. در این نرم افزار، ماکروسافت از اسکایپ هم پشتیبانی می کند و شما می توانید در هر لحظه یک تماس ویدئویی داشته باشید.

با خرید Yammer توسط ماکروسافت انتظار می رفت که قابلیت های آن در Outlook هم دیده شود.

پشت پرده هاتمیل

پس از یک دوره غفلت طولانی، هاتمیل با تقلید از بهترین ویژگی رقبای خود و حفظ ویژگی های خود، تا حد زیادی بهبود یافته است، که طرفداران خود را راضی نگه داشته است.

ادغام اجتماعی ایده عالی است. قابلیت گفتگوی آن بسیار به گفتگو در شبکه های اجتماعی نزدیک شده است.

هاتمیل، Outlook می شود

هاتمیل، Outlook می شود
هاتمیل، Outlook می شود

این هاتمیل جدید است که در حال حاضر بطور رسمی با نام Outlook منتشر شده است. طراحی آن تغییر کرده که بسیار به طراحی مترو ویندوز 8 شبیه است.

بدون انتخاب هیچ پبامی، تنها آیتم “نوشتن پیام جدید” در دسترس خواهد بود.

هاتمیل قدیمی

The Old Hotmail
The Old Hotmail

این همان تصویری است که با دیدنش به این نتیجه می رسید که Outlook در حال تکامل است.

ویژگی های جدیدی طی سال های گذشته به آن اضافه شد. بطور سنتی از طریق تبلیغات به کسب درآمد می پرداخت و حالا ماکروسافت در حال جایگزین کردن آن با Outlook است.

انتخاب پیام

انتخاب پیام
انتخاب پیام

هنگامی که پیامی را انتخاب کنید، آیتم های ناوبری در نوار بالا به نمایش در می آیند و تبلیغات به سمت راست تغییر خواهد کرد.

پاپ آپ تبلیغاتی

پاپ آپ تبلیغاتی
پاپ آپ تبلیغاتی

هنگامی که ماوس را روی تبلیغات سمت راست نگه دارید، تصویر مرتبط با آن بالا می آید.

ایمیل انتخاب شده: ادغام اجتماعی

ایمیل انتخاب شده: ادغام اجتماعی
ایمیل انتخاب شده: ادغام اجتماعی

هنگامی که ایمیل فرستاده شده توسط شخص دیگری را باز می کنید، تبلیغات سمت راست ناپدید شده و لینک پروفایل آخرین بروزرسانی آن شخص جایگزین آن خواهد شد.

سوئیچ به هاتمیل

سوئیچ به هاتمیل
سوئیچ به هاتمیل

در هر زمانی می توانید از طریق منوی تنظیمات، به هاتمیل قدیمی خود سوئیچ کنید.

نوشتن پیغام جدید

نوشتن پیغام جدید
نوشتن پیغام جدید

هنگام نوشتن یک پیغام جدید، یک لیست از مخاطبین شما همراه غکس فیسبوکشان نمایش داده می شود. (با فرض اینکه به این ویژگی متصل شده اید)

پنجره ی مسنجر

پنجره ی مسنجر
پنجره ی مسنجر

شما می توانید با کلیک بر روی آیکون Massaging در بالای صفحه، با مخاطبان به گفتگو بپردازید. بر طبق گفته ماکروسافت، اسکایپ نیز با این سرویس یکپارچه خواهد شد.

Outlook پلاس

outlook پلاس
outlook پلاس

اگر شما حساب هاتمیل پلاس دارید، آن با outlook پلاس کار خواهد کرد و شکا هیچ گونه تبلیغاتی مشاهده نخواهید کرد.

پنل مشاهده ایمیل

پنل مشاهده ایمیل
پنل مشاهده ایمیل

مانند هاتمیل، می توانید پیام هایتان را در سمت راست صفحه مشاهده کنید.

منبع: mashable

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه
  1. سلام
    میگم من در سرویس قبلی مسنجر هات میل وقتی رو اسم دوستم راست کلیک می کردم به راحتی صفحه ی مربوط به پروفایلش باز میشد و می تونستم دوستانش رو ببینم ولی در سرویس جدید صفحه ای باز میشه اسمش هست people و هر چی سعی می کنم نمی تونم پروفایلش رو باز کنم. میشه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *