استراتژی بازاریابی اینترنتی

استراتژی بازاریابی اینترنتی
  • 1391/5/28
  • آزاد
  • 2

امروز بهترین زمان جهت استفاده از بازاریابی الکترونیکی است. دیگر روش های قدیمی بازاریابی در حال تغییر و تحول هستند و تعداد کاربران و مشتریان آنلاین و همچنین محصولات مرتبط با آنها ، هر روز درحال گسترش هستند.

بهترین روش ها جذب مشتریان بالقوه آنلاین چیست؟

email1

۱-     پست الکترونیک. هرروز بیش از ۹۰۰ میلیون نفر برای ارسال و دریافت پیام های خود از پست الکترونیک استفاده می کنند.  و هنوز یکی از موثرترین روش ها برای  رسیدن به تعداد انبوه مشتریان بالقوه و تقویت ارتباط با آنها، استفاده از پست الکترونیک است. طراحی و ارسال خبرنامه های الکترونیکی از مهم ترین و شاید حیاتی ترین نیازهای تجارت های برخط است و ابزار ها و روش های تولید و ارسال خبرنامه ها، بسیار قدرت مند شده اند.

 weblog

۲-      وبلاگ. تا قبل از اینکه وبلاگ ها به وجود بیایند، این امکان برای مشتریان وجود نداشت که با ارائه دهندگان کالا و خدمات ارتباط نزدیک داشته باشند.  وبلاگ نویسی، ضمن ایجاد اعتماد، به مشتریان این امکان را می دهد تا با بالاترین رده های مدیریتی شرکت ها، ارتباط نزدیک برقرار کنند. وبلاگ نویسی به بازاریاب ها کمک می کند که داستان خود را در یک محیط باز و غیر رسمی که برای مشتریان حالت شخصی دارد، بیان کنند و بتوانند برای ارائه کننده خدمات،کف بزنند یا شکایت کنند.

 ار اس اس

۳-     آر اس اس (RSS): تا چند سال پیش برای اینکه بتوانیم اطلاعات مرتبط و مورد نیاز خودمان را پیدا کنیم، باید از وب سایت های متعددی بازدید می کردیم. ولی امروزه، از طریق RSS ، به طور مرتب و روزانه اطلاعات به روز و مرتبط از طرف اینترنت برای ما ارسال می شوند. مشتریان با اشتراک در آر اس اس می توانند اطلاعات مرتبط با خودشان رادریافت کنند و در زمان و نیروی خود صرفه جویی نمایند. .RSS به بازاریاب ها کمک می کند تا یک جریان دائمی از اطلاعات به روز را از طریق اینترنت به مشتریان خود برسانند.

 Podcast-Red

۴-      Podcasting : در چند سال اخیر شاهد گسترش روزافزون پادکست ها در دنیای اینترنت بوده ایم و انتظار می رود که استفاده از این روش در بازاریابی اینترنتی در سال های آینده افزایش یابد. ما دوست داریم به دیگران گوش دهیم و بشنویم. تا قبل از این، اینترنت مجموعه عظیمی از متن بود که از بس به آنها نگاه می کردیم، خسته می شدیم. امروز می توانیم به متخصصین صنعت در موضوعات خاص و به مصاحبه های آنها با میهمانانشان و دریافت ترفندهای مفید، گوش دهیم. پادکست به ما کمک می کند تا محتوای اینترنت را در خانه، محل کار و یا حتی در حال مسافرت در قطار، هواپیما، و یا حتی کوهنوردی، استفاده کنیم.

 4433-channel-_article

۵-     ایجاد نظر سنجی های آنلاین. این خدمات به شما امکان دریافت بازخور از بازدیدکنندگان را به سادگی و سرعت زیاد می دهد و برای تجارت های کوچکی که بودجه برای تحقیقات بازار ندارند مناسب است. نظر سنجی های بر خط می توانند باز خور از مشتری و کارمندان را فراهم سازند. امروزه، ایجاد چنین نظر سنجی های بر خط به سهولت وجود دارد و شما می توانید به راحتی آنها را اجرا و از نتیجه آنها استفاده کنید.

 multimedia-softwares

۶-      محتوای چندرسانه ای. امروزه دسترسی به اینترنت پر سرعت در اکثر مناطق فراهم شده است. این ارتباط های پر سرعت به ما اجازه می دهند تا از محتوای چندرسانه ای حجیم که دسترسی به آنها از طریق اینترنت تا ۵ سال پیش غیر ممکن بود، استفاده کنیم. یکی از فراگیرترین این نوع محتوا، ویدئوی دیجیتالی است. هرکسی امروزه به راحتی می تواند تکه ای فیلم ویدئویی بسازد و آن را از طریق اینترنت به نمایش گذارد. و ما هم آن را دوست داریم که تماشا کنیم. اینگونه وب سایت هائی که اقدام به پخش محتوای ویدئویی می کنند، ترافیک بازدید کننده بسیار زیادی خواهند داشت.

 Choosing-the-best-social-platform-for-your-company-21

۷-     شبکه های اجتماعی  : امروزه شبکه های اجتماعی معمولا به عنوان پاتوق جوانان مورد استفاده قرار می گیرند، سایتهایی مانند www.myspace.com ، www.bebo.com ، www.facebook.com ، که معمولا از داشتن میلیون ها بازدیدکننده و عضو، بهره مند هستند. امروزه بازاریاب ها به ارزش اینگونه سایت ها پی برده اند و در محدوده های تخصصی تر نیز، اینگونه سایت ها در حال شکل گیری هستند. امروزه سایتهای اجتماعی برای مادران، کودکان، دانشجویان دانشگاه، حرفه ای ها و بسیاری از قشرهای اجتماعی دیگر وجود دارند. اینگونه سایت ها، محفل هایی جهت همفکری افرادی که تفکرات مشابه دارند ایجاد می کنند تا آنها این تفکرات، ایده ها، منابع، تجارب، تصاویر، ویدئو، موسیقی و هر چیز مشترک دیگر را با سایرین به اشتراک بگذارند.

 بازاریابی ویروسی

۸-      دهان به دهان. امروزه بازاریابی دهان به دهان در حال رشد بسیار سریعی است. بازاریاب ها درک کرده اند که قدرت ۱۰ مشتری که در پاتوق های خود از خدمات آنها تعریف مثبت کنند، بسیار زیاد است و بسیار قیمتی است. حتی استفاده از وبلاگ جهت اعلام در سطح وسیع تر نیز بسیار موثرتر خواهد بود. بسیاری از تجارت ها در حال کم کردن بودجه تبلیغات سنتی خود و اختصاص آن به جلب بیشتر مشتریان فعلی خود هستند به این امید که آنها از طریق دهان به دهان، خدمات آنها را تبلیغ کنند و حتی امکاناتی نیز برای اینگونه مشتریان که راحت تر این کار را انجام دهند، فراهم می کنند.

 searcher

۹-     موتورهای جستجو : پس از Email، جستجو پر کاربردترین ابزار مورد استفاده در اینترنت است. به همین دلیل، موردتوجه بسیاری از بازاریاب ها و بنگاه های تبلیغاتی است. وب سایت و تجارت بر خط شما زمانی موثر خواهد بود که مشتری ها بتوانند آن را از میان میلیون ها وب سایت و تجارت مشابه، در جهان دیجیتالی، پیدا کنند. اکثر مردم جهت رسیدن به آنچه در اینترنت نیاز دارند، از موتورهای جستجو استفاده می کنند. بهینه سازی و تنظیم وب سایت شما به گونه ای که کسانی که کلمات مرتبط با تجارت شما را جستجو می کنند، بتوانند وب سایت شما را پیدا کنند، برای تجارت بر خط شما، حیاتی است.

یک طرح بازاریابی موفق، آمیزه ای از انواع روشهای فوق را به کار خواهد بست. اینطور نیست که بگوئیم، این یکی یا آن یکی روش بهتر است. بازاریاب حرفه ای برای خود استراتژی مشخصی جهت تولید محتوی به شکل های مختلف و توزیع آن از طریق کانالهای مختلف اطلاع رسانی جهت رساندن اطلاعات به طیف گسترده ای از مخاطبان، تدوین می کند.

منبع:

دیجیتال مارکتینگ

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. مطلب خوبي بود ولي من اين مطلب رو مدت ها پيش در سايت هاي مرتبط ايراني و مجله هاي ديگه خونده بودم و حتي عنوان مطلب هم از اون مجله و منابع گرفته شده است و تك تك كلمه ها، برگرفته از مقاله اي معروف از سايت www.iranims.com مي باشد كه تقريبا 1 ماه پيش در اين سايت درج شده بود
    موفق باشيد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *