راهنمای خرید پخش کننده بلو-ری

راهنمای خرید پخش کننده بلو-ری
  • 1391/5/31
  • محمد مفيد
  • 3

با وجود تعداد زیادی از دستگاه های پخش بلو-ری در بازار، شاید انتخاب یکی از آن ها کار ساده ای نباشد. اما شما باید گزینه هایی مانند Netflix، اتصال به اینترنت و پخش فیلم های سه بعدی را در نظر داشته باشید.

اتصال به اینترنت

اتصال دستگاه های پخش بلو-ری به اینترنت شاید کمی عجیب و غریب باشد، اما این کار گزینه های زیادی را به دستگاه شما اضافه می کند. برای اتصال به اینترنت پر سرعت از طریق ADSL یا کابل به یک روتر نیاز دارید. اگر مطمئن نیستید که روتر شما قادر است به دستگاه متصل شود یا خیر می توانید با ارائه دهنده ی اینترنت خود تماس بگیرید یا به فروشگاه لوازم الکترونیکی سری بزنید و با مسئول فروش صحبت کنید.

دو راه برای اتصال دستگاه بلو-ری به اینترنت وجود دارد: از طریق کابل شبکه ی استاندارد و یا شبکه ی بیسیم خانگی. بسیاری از پخش کننده های بلو-ری قادرند تا بوسیله ی کابل به شبکه متصل شوند، اما همه ی آن ها ارتباط را از طریق شبکه ی بیسیم برقرار نمی کنند. اتصال پخش کننده ی بلو-ری به اینترنت به شما این امکان را می دهد تا نرم افزارهای خود را براحتی بروزرسانی کنید، به محتویات آنلاین دسترسی داشته باشید و از برنامه های کاربردی استفاده کنید.

برنامه های کاربردی برای بلو-ری

برخی از پخش کننده های رده متوسط و رده بالای بلو-ری به شما اجازه می دهند تا مطالب آنلاین مورد علاقه ی خود و خدماتی مانند Netflix، پاندورا و یوتیوب را مستقیماً در تلویزیون خود دنبال کنید. شما برای این خدمات نیاز به یک حساب خواهید داشت و برخی از آن ها مانند Netflix به اشتراک نیاز دارند.

مزیت داشتن این برنامه های کاربردی در پخش کننده های بلو-ری: می توانید از دنبال کردن مطالب مورد علاقه ی خود در اینترنت، بر روی یک صفحه نمایش بسیار بزرگ تر از دسکتاپ و یا لپ تاپ لذت ببرید. قبل از تصمیم گیری نهایی مطمئن شوید که برنامه های کاربردی مورد نیاز شما در مدل انتخابی در دسترس باشد.

آیا به دستگاه سه بعدی نیاز دارید؟

blu-ray-player
blu-ray-player

از زمان آواتارها، تولید کنندگان در تلاش بوده اند تا یک بار دیگر در تولید فیلم های سه بعدی خانگی به موفقیت دست پیدا کنند. اکثر دستگاه های رده بالای بلو-ری قابلیت پخش دیسک های سه بعدی را دارند. البته پخش سه بعدی به این معنی نیست که قادر به پخش دیسک های دوبعدی نباشند.

به یاد داشته باشید که شما باید یک HDTV سه بعدی به منظور تماشای فیلم سه بعدی داشته باشید. (و همچنین عینک های سه بعدی)

راهنمایی برای تصمیم گیری

قبل از خرید چند نکته را به یاد داشته باشید:

آنچه نیاز دارید بخرید. به یاد داشته باشید که دیسک های بلو-ری گران ترین دیسک های حال حاضر هستند و هزینه ی زیادی باید برای تهیه ی آن ها پرداخت کنید.

آیا به برنامه های کاربردی نیاز دارید؟ از خود بپرسید که به چه برنامه های کاربردی مانند Netflix، پاندورا و یوتیوب نیاز دارید. اگر در حال حاضر حساب یا اشتراکی از این شرکت ها ندارید، به این گزینه ها هم نیازی ندارید و می توانید پول خود را با انتخاب مدل های مختلف ذخیره کنید.

ایجاد اتصال مناسب. اطمینان حاصل کنید که در پشت تلویزیون شما و گیرنده پورت های هم نوع و مناسب برای متصل کردن آنها به یکدیگر وجود دارد یا خیر.

منبع: Mashable

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
  1. منظور از کابل شبکه استاندارد همون کابل Ethernet هست که مودم های ADSL به کامپیوتر وصل میکنه؟

    سرعت اینترنت تو ایران مناسب برای تماشای ویدئو های آنلاین نمیباشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *