Norton Satellite برای ویندوز 8 فایل های محلی، فیدهای فیسبوک و دراپ باکس را به منظور محتوای مخرّب اسکن و بررسی می کند

Norton Satellite برای ویندوز 8 فایل های محلی، فیدهای فیسبوک و دراپ باکس را به منظور محتوای مخرّب اسکن و بررسی می کند
 • 1391/7/25
 • مژگان فنائی
 • 2

ذخیره سازی ابری با گذشت هر روز در حال کسب محبوبیت است. خدمات ذخیره سازی آنلاین همچون دراپ باکس، باکس و  گوگل درایو به کاربران به آسانی اجازه ذخیره و دسترسی به داده های آنلاین شان را می دهند. دلیل اینکه چرا کاربران به خدمات ذخیره سازی ابری علاقمندند این است که به آنها اجازه ایجاد یک نسخه پشتیبان از داده های مهم و حساس آنلاین و دسترسی به آنها به صورت سریع و آسان را می دهند. در ویندوز 8 ، مایکروسافت یکپارچه سازی ژرفی با اسکای درایو ارائه می دهد. از این گذشته، مایکروسافت آفیس (2013) آینده نیز شامل پشتیبانی برای ذخیره تمامی اسناد در حساب کاربری اسکای درایو تان خواهد بود. برخی خدمات ذخیره سازی ابری همچون دراپ باکس، به شما اجازه همگام سازی پوشه های محلی ویژه با حافظه یا ذخیره سازی آنلاین را می دهند، بدین معنا که هر فایل ذخیره شده در آن به صورت خودکار در حافظه آنلاین آپلود می شود و هر فایل آپلود شده اخیر در پوشه ای بر روی یک یا چند دستگاه دانلود خواهد شد. هرچند این یک روش بی زحمت از نگهداری به روز سانی فایل هایتان است، شاید سیستم شما را به یک نرم افزار مخرب (malware) آلوده سازد، هیچ روشی برای دانستن اینکه آیا نرم افزاری مخرب به درون یک فایل همگام سازی شده، و سپس، به فایل دیگری از رایانه هایتان سرایت کرده است، وجود ندارد. امروز، ما یک برنامه ویندوز 8 به نام Norton Satellite داریم که به کاربران اجازه اسکن و بررسی حساب کاربری دراپ باکس شان برای فایل های آلوده، فیدهای فیسبوک برای لینک های مخرّب و فایل ها و پوشه های محلی برای اسکریپت مخرّب که ممکن است به رایانه تان آسیب بزند را می دهد.

حتا چنانچه ویروسی روی سیستمی تأثیر نگذارد، بدین معنا نیست که سیستم دیگری نیز از اثرات آن در امان خواهد ماند. به عنوان مثال، چنانچه فایلی را با استفاده از گوشی هوشمند دانلود کنید و با استفاده از دراپ باکس آن را با رایانه تان همگام سازی نمایید، فایل مورد نظر ممکن است شامل ویروسی باشد که تنها روی نگارش خاصی از ویندوز تأثیر می گذارد. برای دسترسی به Norton Satellite ، فروشگاه ویندوز (Windows Store) را باز کنید، با استفاده از کلید های ترکیبی Win+Q جستجوی فروشگاه ویندوز را فراخوانی نمایید. اینک، ” norton satellite” را در آن بنویسید و Enter را بفشارید. روی نتیجه جستجو در سمت چپ کلیک کنید تا به آن در صفحه فروشگاه دست یابید.

به منظور دانلود و نصب Norton Satellite در سیستم تان، روی دکمه نصب موجود در سمت چپ کلیک کنید.

 پس از نصب، می توانید آن را از صفحه نمایش شروع راه اندازی کنید. پنجره اصلی برنامه به چهار بخش اصلی تقسیم شده است: اسکن فید فیسبوک، اسکن دراپ باکس، اسکن یک فایل و اسکن یک پوشه. به منظور اسکن و بررسی فید فیسبوک تان برای لینک های مخرّب و دراپ باکس برای فایل های آلوده، نیاز به ورود به حساب کاربری تان خواهید داشت. تاریخ آخرین اسکن و بررسی در پایین هر پنجره نمایش داده می شود، که به شما اجازه می دهد تا مشخص کنید چه مدت از زمانی که فایل ها را برای ویروس ها بررسی کرده اید، گذشته است.

هنگامی که شروع به اسکن برای حساب کاربری دراپ باکس تان می کنید، به دنبال هر فایلی که از دراپ باکس به رایانه تان دانلود کرده اید، می گردد و تمامی تهدید هایی که در طول اسکن یافته است را نشان می دهد.

شما می توانید فایل ها و پوشه های خاص موجود در حافظه یا ذخیره محلی تان را نیز اسکن و بررسی کنید. فقط فایل یا پوشه ای را انتخاب نمایید، روی دکمه اسکن کلیک کنید و آن، فایل را در برابر پایگاه داده ویروس سیمانتک آنلاین بررسی کرده تا نرم افزارهای مخرب  و چنین تهدید هایی را شناسایی نماید.

Norton Satellite روی هر دو نگارش 32 بیت و 64 بیت ویندوز 8 کار می کند. آزمایش روی ویندوز 8 64 بیت انجام شده است.

برای دریافت این برنامه از فروشگاه ویندوز به لینک زیر مراجعه نمایید:

Get Norton Satellite from Windows Store

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. سلام و درود
   این برنامه همان گونه که در این مطلب مشاهده می کنید در حال حاضر فقط برای ویندوز 8 موجود است. برای آشنایی بیشتر و یا دانلود آن می توانید به لینک معرفی شده در پایان مطلب مراجعه نمایید
   موفق باشید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *