AnTuTu و معرفی 10 گوشی هوشمند برتر 3 ماهه دوم 2014

AnTuTu و معرفی 10 گوشی هوشمند برتر 3 ماهه دوم 2014
  • 1393/5/3
  • بهرام مرتاضی
  • 1

حق است اگر بگوییم مردم کلاً به دو گروه تقسیم می شوند! حداقل از نظر تست های Benchmark، مانند AnTuTu که آمار و ارقامش نشان دهنده صحت این موضوع است. خیلی ها نتایج حاصل از بنچمارک ها را چیزی جز یک مشت اعداد و ارقام فاقد اعتبار نمی پندارند، در حالی که برخی (ما هم تا حدودی قبول داریم) آن را قبول دارند.

شاید بتوان این گونه عنوان کرد که در بنچمارک های AnTuTu اگر یک گوشی هوشمند امتیاز 25000 را کسب کند در کل یک گوشی خوب برای اجرای برنامه های سنگین بدون مشکل است یا اینکه حداقل جز گوشی های رده بالا محسوب می گردد.

با نگاه اجمالی به عکس شاید برداشت شود که امتیاز 25000 برای گوشی های امروزی اصلاً امتیاز مناسبی نیست. برای تهیه لیست زیر تیم تحقیقاتی قوانینی را وضع و رعایت کرده اند، برای مثال حداقل 200 ورودی از یک مدل نیاز به امتحان است تا یک تست گوشی معتبر شناخته شود. (مثلاً Note 3 نسخه های مختلف با چیپست های مختلف دارد) کارایی بالاترین چیپست محاسبه شده است. AnTuTu همچنین مدعی شده است ورودی های اشتباه را به صورت دستی حذف کرده است تا نتایج دقیق باشند. در نهایت تست ها بین بازه زمانی آوریل تا ژوئن انجام گرفته است، نتایج را در زیر مشاهده فرمایید. :

AnTuTu-Top10-list

متعجب شدید؟ غیرقابل باور است مخصوصاً زمانی که Galaxy Note 3 را به عنوان یکی از سریعترین فبلت ها مشاده کردید. شک ما برای رتبه Note 3 به خاطر انجام کارهای انفرادی است، بدین معنی که کارایی مورد اورکلاک قرار گرفته است و چنین نتایجی را حاصل کرده است، یا اینکه حداقل کاربران سایر گوشی ها طور دیگر عمل کرده اند.

منبع خبر

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *