چگونه بر کیفیت تصاویر و ویدیو ها در فیس بوک بیفزاییم؟

چگونه بر کیفیت تصاویر و ویدیو ها در فیس بوک بیفزاییم؟
  • 1395/9/2
  • زهرا معبودی
  • 1

اگر در موبایل خود شاهد تفاوت چشم‌گیری بین تصاویر و ویدیوهای دستگاه و چیزهایی که بر روی فیسبوک آپلود می‌کنید هستید، مشکل از این‌جاست که رابط موبایل فیسبوک به طور پیشفرض از تنظیمات کیفیت پایین استفاده می‌کند. با ما در ادامه‌ی مطلب همراه باشید تا مشکل را حل کنیم.

زمانی که فایل‌های رسانه‌ای خود را از اپلیکیشن فیسبوک در موبایل‌های اندروید یا iOS آپلود می‌کنید، تنظیمات پیشفرض این برنامه متناسب با مصرف بهینه‌ی اینترنت سیم کارت است، بنابراین کیفیت تصاویری که آپلود می‌کنید را به طرز قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد. در حدی که اگر کمی دقت کنید (و به خصوص اگر در حال استفاده از نمایشگرهای بزرگ کامپیوتری باشید) کیفیت پایین عکس به راحتی مشهود خواهد بود، ولی این قضیه در مورد ویدیوها فوق العاده واضح‌تر است. در حقیقت اوضاع این قدر بد است که ویدیوهایی که با تنظیمات پیشفرض آپلود می‌شوند، انگار با دوربین یک تلفن همراه مربوط به سال ۲۰۰۵ تهیه شده‌اند. اگر این ادعا را باور نمی‌کنید، کافی است نگاهی به تصویر زیر بیاندازید؛ تصویر سمت چپ دقیقاً همان چیزی است که فیسبوک در خروجی نمایش می‌دهد.

افزایش کیفیت تصاویر و ویدیو ها در فیس بوک

واضح است که این تنظیمات پیشفرض برای صرفه جویی در مصرف داده مفید است، اما این حرف را قطعاً در مورد کیفیت آن‌ها نمی‌توان زد. خوشبختانه، تغییر تنظیمات از حالت کم کیفیت به حالت با کیفیت بالا خیلی ساده است. تنها پی‌آمد این تغییر این است که مطابق انتظار مصرف اینترنت شما افزایش می‌یابد.

یک اخطار مهم قبل از ادامهی کار: نسخه‌ی اندروید فیسبوک به دلایل ناواضح از آپلود ویدیوهای HD پشتیبانی نمی‌کند (ولی نسخه‌ی وبسایت مشکلی ندارد). با توجه به این قضیه و سابقه‌ی نامناسب این اپلیکیشن در دریافت ویژگی‌های جدید، اصلاً شاید بهتر باشد که بی‌خیال اپ شده و از رابط وب استفاده کنید.

چگونه امکان آپلود HD را فعال کنیم؟

پیدا کردن گزینه‌های مربوط به کیفیت فایل‌های آپلودی خیلی راحت است. ما از نسخه‌ی iOS اپلیکیشن فیسبوک استفاده می‌کنیم، اما این تغییرات را به نسخه‌ی اندروید هم می‌توانید تعمیم دهید. پس ابتدا اپ را اجرا کرده و از زبانه‌های پایین صفحه به بخش More بروید.

افزایش کیفیت تصاویر و ویدیو ها در فیس بوک

در داخل منو، گزینه‌ی Settings را انتخاب کنید.

افزایش کیفیت تصاویر و ویدیو ها در فیس بوک

در پنجره‌ی پاپ آپی که باز می‌شود، گزینه‌ی Account Settings را لمس نمایید.

افزایش کیفیت تصاویر و ویدیو ها در فیس بوک به صورت hd

به دنبال بخش Videos and Photos گشته و وارد آن شوید.

افزایش کیفیت HD فیلم های فیس بوک

در منوی Videos and Photos، همان طور که می‌بینید گزینه‌های Upload HD در حالت پیشفرض برای هر دو بخش ویدیو و تصویر غیرفعال است.

افزایش کیفیت HD عکس های فیس بوک

با توجه به نیاز خود هر کدام که خواستید (یا هر دو) را فعال کنید.

افزایش کیفیت HD فیلم های فیس بوک

اکنون زمانی که از دستگاه موبایل خود محتوای جدید آپلود کنید، کیفیت تصاویر و ویدیوهای شما بیشتر بوده و دیگر به آن شکل فاجعه آمیز نخواهند بود.

اگر تا کنون با مشکل کمبود کیفیت در فیس بوک روبرو بوده اید توصیه کنونی ما به شما این است که همین تنظیمات را به راحتی اعمال کنید اما زین پس نباید نگران از دست دادن حجم اینترنتی خود باشید چرا که این قابلیت تا حد زیادی، از حجم اینترنت شما می کاهد. مشکلات خود را در این باره با ما در میان بگذارید و با انتشار این مطلب روی فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی به کاربران اطلاع رسانی کنید.

منبع: howtogeek.com

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. لطفاً درباره نحوه افزایش کیفیت ویدئوهایی که از فیس بوک میخواهیم دانلود کنیم نیز توضیح دهید. موفق باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *