چطور Contacts ها را در جیمیل جدید پیدا کنیم؟

چطور Contacts ها را در جیمیل جدید پیدا کنیم؟
  • 1397/2/13
  • زهرا معبودی
  • 1

جیمیل جدید، هفته پیش زندگی خود را شروع کرد و در دسترس مخاطبین قرار گرفت. ظاهرا در این مدت همه چیز عالی بوده و خوب پیش می رفته اما سوالی که جیمیلی معمولا از ما می پرسند این است که ” مخاطبانم کجا رفته اند ؟ ”

خب در این مطلب من به شما یاد می دهم که به مخاطبین خود دسترسی پیدا کنید.

در جیمیل های قبلی که حالا به عنوان Classic Gmail نام گذاری شده، شما در سمت چپ یک کشوی باز شونده داشتید که در آن می توانستید مخاطبین خود را پیدا کنید.

پیدا کردن مخاطبان در جیمیل

چطور وارد نسخه جدید جیمیل بشویم؟

خب این سوال شاید برای شما پیش بیاید که چطوری از نسخه جدید جیمیل استفاده کنید. برای این کار وارد اکانت خود شوید ( نسخه وب ) و بعد از وارد شدن در سمت راست، روی آیکون تنظیمات که نماد آن چرخ دنده است کلیک کنید، و اولین گزینه که به صورت TRY the new Gmail است را کلیک کنید و چند ثانیه صبر کنید تا به صفحه جیمیل جدید وارد شوید. بنظر من که رابط کاربری گرافیکی تر شده اما خب تا به آن عادت کنیم کمی سخت است.

پیدا کردن مخاطبان در نسخه جدید جیمیل

خب گوگل این بار مخاطبین را به عنوان یک سرویس جدا و اختصاصی در این سرویس طبقه بندی کرده است. برای پیدا کردن مخاطبین در جیمیل بعد از وارد شدن به اکانت خود، در سمت راست، یک آپشن برای ورود به اپلیکیشن های اضافی را مشاهده می کنید. موقعیت این اپشن را در زیر می بینید:

پیدا کردن مخاطبین در جیمیل

روی این گزینه کلیک کتید، در صورتی که در لیست ابتدایی مخاطبین را پیدا نمی کنید، بخش مورد نظر را توسعه دهید تا بتوانید تمام اپ ها را مشاهده کنید. برای این کار روی گزینه More کلیک کنید.

پیدا کردن مخاطبان در جیمیل

در این جا contacts یا مخاطبین به چشم می آید.

پیدا کردن مخاطبان در جیمیل

بعد از این که مکان آن را مشخص کردید می توانید از طریق آن به مخاطبین هر بار خواستید دسترسی پیدا کنید. من برای اینکه بتوانم راحت تر مخاطبین را در اختیار داشته باشم، با کمک دراگ و دراپ کردن، ( همان کشیدن و انداختن )، مخاطبین را به بالای صفحه آورده ام که نیاز به اکستند نداشته باشم.

پیدا کردن مخاطبان در جیمیل

برای اینکه به این مخاطبان با یک کلیک دسترسی داشته باشید و در یک پنل اختصاصی ان ها را مدیریت کنید کافی است که روی contacts.google.com, کلیک کنید. مخاطبین گوگل در این بخش مجتمع شده اند.

در این جا می توانید دسته بندی های مخاطبین را به خوبی مشاهده کنید. نیازی نیست مخاطبین حتما به صورت ایمیل ذخیره شده باشند. من مخاطبینم را با شماره موبایل هم ذخیره کرده ام و حدود ۱۰۰۰ مخاطب دارم که به صورت دسته بندی شده در این پانل می توانم آن خا را مدیریت کنم.

در این باره نظر خود را بنویسید و اصلا بگویید که از این بروز رسانی جیمیل راضی هستید یا نه؟

تجربیات جدید خود از این سیستم جدید را در ادامه بنویسید و این مطلب را روی سوشال مدیا، نشر دهید.

منبع

 

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *