برنامه ریزی در مرورگر کروم با افزونه DayHiker

  • 1389/5/7
  • محمدرضا ارجمندی
  • 1

آیا از کاربرانی هستید که برنامه ریزی ها و لیست وظایف خود را در تقویم گوگل (Google Calendar) یاداشت می کنید؟ در اینجا به شما افزونه ای معرفی می کنیم که افزونه ای کاربردی برای شما کاربران گوگل کروم است و می تواند شما را همواره از زمان قرارهای خود بدون نیاز به باز کردن تقویم گوگل در یکی تب دیگر با خبر باشید.

ادغام تقویم گوگل در کروم

DayHiker یک افزونه مفید برای گوگل کروم است که می تواند به شما در برنامه ریزی در مرورگر خود کمک شایانی کند. همانطور که می دانید برنامه های کاربردی دسکتاپی به طور معمول با پیام های هشدار راحت تر می توانند شما را از برنامه های کاری تان مطلع کنید، اما برنامه های تحت وب نیاز دارند تا مرتب به اینترنت وصل شده و  از آنها بازدید کرده تا از جزئیات قرار های خود مطلع شوید. DayHiker بهترین ترکیب از هر دو روش بوده و می تواند تقویم گوگل شما را تبدیل به یک برنامه دسکتاپی نماید.

برای شروع ، به صفحه DayHiker در گالری افزونه های کروم بروید (لینک زیر) ، و دکمه «نصب»( Install) را کلیک کنید.سپس تایید کنید که می خواهید آن را نصب کنید.

پس از نصب دکمه افزونه جدیدی را در نوار ابزار کروم خود خواهید داشت. بر روی آیکون تقویم کلیک  کنید تا تقویم گوگل را مشاهده کنید. برای مشاهده باید وارد حساب گوگل خود  شوید؛ اگر تقویم قرارهای شما را به طور خودکار نشان نداد، یعنی وارد حساب نشده اید، پس با کلیک بر روی آیکون کلید حساب خود را انتخاب کنید.

اگر شما الان وارد حساب های مختلف گوگل مانند حساب جی میل  عمومی و حساب برنامه های گوگل شده اید، شما می توانید تقویم دلخواه خود را انتخاب کنید و ادامه (Continue) را انتخاب کنید.

حالا شما به سرعت می توانید قرار ملاقات های آتی خود را ببینید. به سادگی نشانگر ماوس خود را روی آیکون برده تا قرار ملاقات های آتی خود را مشاهده کنید. در مواقعی که می خواهید  فقط از بود و نبود قرار ملاقات در آینده نزدیک اطلاع یابید، به رنگ آیکون توجه کنید که این رنگ تغییر کرده و به رنگهای مختلف در می آیند  تا شما را آگاه کنند یا به شما هشدار دهند.

با کلیک بر روی آیکون اطلاعات بیشتر در مورد قرار های خود مشاهده می کنید.

با کلیک بر روی اضافه کردن لینک(Add link) قرار ملاقات جدیدی را به لیست خود اضافه کنید. اگر شما نیاز به ویرایش جزئیات قرار ملاقاتتان داشتید، Edit Details  (ویرایش جزئیات) را کلیک کنید و ویرایش اطلاعات مربوط به یک قرار ملاقات در تقویم گوگل برای شما برای ویرایش باز می شود.

شما همچنین می توانید وظایف خود را در تقویم گوگل مشاهده و مدیریت کنید.این کار را  با کلیک بر روی آیکون checkmark (دو علامت تیک)، و سپس اضافه کردن یا چک کردن وظایف به طور مستقیم از پنجره افزونه انجام دهید.

همچنین می توانید  یک ساعت شماته دار در DayHiker تنظیم کنید. با کلیک بر روی آیکونی که یک دایره سبز رنگ است، و سپس وارد کردن زمان زنگ  این کار انجام می شود. عجیب آن است که  تنها در صورتی ساعت زنگ می زند که پنجره افزونه  باز گذاشته شود، پس اگر شما بر  روی هر نقطه دیگری از مرورگر کلیک کنید و یا حتی به یک قسمت دیگر افزونه بروید در زمانی که به ساعت دادید زنگ نخواهد زد(می توانید امتحان کنید!)

اگر شما خواستید تنظیمات DayHiker را سفارشی کنید، روی آن راست کلیک کنید و گزینه ها (Options) را انتخاب کنید ، و یا Options را در صفحه افزونه های کروم انتخاب کنید. در اینجا می توانید آیکونهای DayHiker را سفارشی کرده، یا دامنه ای سفارشی برای برنامه  تقویم گوگل حرفه ای (Pro) وارد کنید.

نتیجه

اگر شما مثل خیلی از کاربران امروزی متکی بر  تقویم گوگل برای یادآوری قرار های خود هستید   DayHiker ، می تواند به شما کمک کند زندگی برنامه ریزی شده ای داشته باشید و بدانید زمان چه کاری کی فرا می رسد. ما آرزو می کردیم ای کاش DayHiker از تقویمهای مختلفی پشتیبانی می کرد  تا ما می توانستیم تقویمهای شخصی گوگل  خود را  با تقویم گوگل ترکیب کنیم، ولی حتی بدون این قابلیت هم ، این افزونه ابزار بسیار مفیدی می باشد.

چه شما یک فرد شدیدا متکی بر برنامه ریزی باشید و یا تنها به کمی نظم و ترتیب در زندگی اعتقاد داشته باشید، این افزونه به شما کمک می کند  کار برنامه ریزی را به شیوه ای کارآمد و با ابزار  آشنای گوگل انجام دهید.

پیوند

دانلود DayHiker از گالری افزونه های کروم

منبع:howtogeek

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. مرسي مهندس عالي بود…افزونه براي رنگي كردن تب هاي كروم و رديفي نشان دادن تب ها در كروم كدام هست …؟؟؟؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *