بهتر نیست یکم در مورد توییتر حرف بزنیم؟

بهتر نیست یکم در مورد توییتر حرف بزنیم؟
 • 1391/2/27
 • عليرضا اسكندرپور شوفری
 • 13

توییتر

در این مقاله میخوانیم:

 1. فلسفه سرویسی چون توییتر
 2. توییتر کجای زندگی مان کاربرد دارد؟
 3. دستگاهی که استفاده از توییتر را لذت بخش تر میکند
 4. چرا اصلاً توییتر نه رقبای آن؟
 5. توییتر جای چه کسانی نیست؟
 • فلسفه سرویسی چون توییتر

علیرضا اسکندرپور شوفری، نویسنده‌ی میهمان می‌نویسند: بلاگ نویسی کوچک (Microblogging) یک نوع از بلاگ نویسی است. میکروبلاگینگ به کاربران امکان نوشتن متن های کوتاه و منتشر ساختن آن را میدهد که هم برای نمایش عمومی و هم نمایش به گروه های محدود که کاربر آن ها را انتخاب کرده است به کار میرود.

 • توییتر کجای زندگی مان کاربرد دارد؟

از این حیث بلاگ نویسی کوچک با بلاگ نویسی سنتی متفاوت است که برای ما محدودیت خلق میکند. کسانی که از این سرویس استفاده میکنند به ارسال حرف ها و عقیده های شخصی خود میپردازند. اگر شما دوست دارید درد دل های خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید و عکس العمل آنها را نسبت به درد دل خودتان ببینید باید آن را در فضای مجازی و در محیطی ساده و دوستانه به اشتراک بگذارید. محیطی که بتواند شما را در یافتن و مدیریت کردن دوستان و نوشته های شما و آنها کمک کند.

 • دستگاهی که استفاده از توییتر را لذت بخش تر میکند

به همراه داشتن توییتر شاید نه حتماً لذت بخش ترین قسمت زندگی یک کاربر فعال خواهد بود. هر لحظه ممکنه است اتفاق شیرین یا تلخی برای خود شما و دوستانتان رخ دهد. اگر شوخ طبع باشید یا خیلی افسرده! با کلمات باید بازی کنید و جمله ای جذاب بنویسید که دنبال کنندگان تان را به وجد آورد. تنها وسیله ای که همیشه همراه ماست، همان تلفن همراه است.

 • چرا اصلاً توییتر نه رقبای آن؟

خدماتی که توییتر ارائه میکند در حد یک بلاگ نویسی کوچک است و دردسری در استفاده از آن ندارید زیرا همه چیز با نظم خاصی در یکجا جمع شده اند که مدیریت را آسان میکند. بروزرسانی های این سرویس مرتب است و از پوسته های سبک و خوش رنگی برخوردار است. این در حالیست که رقبای توییتر چون Blauk و Heello از نظر ظاهر، منظم بودن، مدیریت و پشتیبانی به هیچ وجه قابل مقایسه با توییتر نیستند.

 • توییتر جای چه کسانی نیست؟

رقیب سرسخت توییتر، فیس بوک، با گذشت زمان در ایران برای گروهی از مردم ایران به محلی برای تجارت و برای گروهی هم محلی برای add list جمع کردن تبدیل شده است. توییتر به دلیل ایجاد محیطی صمیمی برای ارتباط دوستان، دیگر جای آن دسته افراد که به فکری غیر از ارتباط دوستانه مجازی هستند نخواهد بود.

مستند سازی

توییتر به زبان فارسی

میکروبلاگینگ به زبان فارسی

رقبای توییتر

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 13 دیدگاه
  1. خواهش می کنم علی آقا. خوشحالم نظرتو جلب کرد.

 1. در لیستی که از سوی سایت الکسا ارائه شده است فیس بوک ۶۷ مین سایتی است که ایرانیان می بینند.
  یادم هست شش ماه پیش فیس بوک ۷ مین سایتی بود که ابرانیان می دیدند.
  این آمار نشان می دهد که علاقه به فیس بوک در ایران کم شده است.

  منبع:
  http://www.alexa.com/topsites/countries;2/IR

  1. البته خود من مدتی کمی هست به فیس بوک زیاد سر میزنم. دلیلش فقط جمع شدن دوستان هم حرفه در فیس بوک هست وگرنه چیز خاصی نداره البته برای یک کدنویس و طراح وب وبسایت خوبیه که ازش ایده بگیره و ذهنشو مشغول کنه 😉

 2. ولی خوب توییتر تو ایران خیلی مورد استفاده نیست و بیشتر هم از همون فیس بوک و پلاس استفاده می کنن.

  1. منم میدونم این رو و بخاطر همین این مقاله رو نوشتم که یکسری تفکرات اشتباه نسبت به توییتر رو از بین ببرم. توییتر محل دوستان و اشتراک گذاشتن حرف دل هست. بگذریم که یکسری حتی اینجارو ول نمیکنن و شروع به اد لیست جمع کردن میکنن ولی خب نسبت به تعدادشون در فیس بوک قابل مقایسه نیست. به نظر من از هر سرویسی خوب استفاده کنی برات مفیده. چاقو تیزه. برای میوه پوست کردن مفیده ولی میتونی باهاش آدم هم بکشی. اینطور نیست؟

  1. میپذیرم اما چرا باید اینطوری باشه؟ چرا باید مشکلات ما برنامه نویسا عدم درک نرم افزار ها توسط کاربرا باشه؟ بالاخره یکی باید دست بکار بشه که اینها جا بیوفته. من خیلی وقته شروع کردم. شما هم تا اونجا که میتونید کمک کنید تا در این امر سهیم باشید که بنفع همه ما و آینده هاست که آینده ها فرزندانمونن.

  2. ولی خوب نوشتن در مورد این شبکه ها رو که خودتون می دونید باید با ترس و لرز انجام داد و این کمی کار رو سخت کرده
   !

  3. با ترس و لرز؟ چرا؟ میدونم البته چی میگی ولی من نمیترسم. کار اشتباهی هروقت مرتکب شدم باید نگران عواقبش باشم.

  4. با آقا احسان موافقم ولی دیگه خیلی بد گفتی دیگه راست داری به همه فحش می دی

  5. اتفاقا” من چند وقت پیش توی وبلاگ شخصیم یه مطلب جامعی در مورد شبکه ی اجتماعی توییتر و مهمترین علل عدم استقبال ایرانی ها از این شبکه ی اجتماعی نوشتم :

   فکر می کنم شما و سایر دوستان می تونین با مطالعه ی این مطلب بفهمین که چرا میگم شعور استفاده از توییتر تو ایران جانیافتاده! و حرفمم اصلا” توهین نیست!

  6. چرا دوست عزیز بوده به اونایی که عضو نیستن گفتی بی شعور!!!!!!!!!!
   نه بابا شوخی کردم فهمیدم منظورت چی بوده!!!!!!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *