گوشی هوشمند ال جی جی ۴ در دستان یک عکاس حرفه ای

گوشی هوشمند ال جی جی ۴ در دستان یک عکاس حرفه ای
 • 1394/2/15
 • مبين
 • 3

گوشی هوشمند ال جی جی ۴ دارای یک ساختار قوی است و دوربین قدرتمند آن به عنوان یک ویژگی منحصر به فرد برای این گوشی هوشمند شناخته شده است. دوربین جی ۴ دارای دیافراگم F1.8، تثبیت کننده تصویری سه محور، تنظیم حالت تمام دستی، امکان تنظیم سرعت شاتر و حتی فوکوس روی نور و سیستم های اندازه گیر مبتکر از قبیل LaserAF و color spectrum analyzer (تحلیل طیف رنگ) می باشد.

همانطور که می دانید دوربین گوشی های هوشمند برای بسیاری از کاربران اهمیت فراوانی دارند و اکثر شرکت های سازنده تلفن همراه دوربین های با کیفیتی را ارائه می دهند. اکنون شرکت ال جی پرچم دار فعلی خود یعنی جی ۴ را به دستان یک عکاس حرفه با نام کولبی براون سپرده است و هیچ قرارداد مالی بین آن ها ثبت نشده است. این مرد همان شخصی است که در ویدئو تیزر دوربین ال جی جی ۴ قبل از معرفی حضور داشت.

کولبی براون تصاویر زیر را با جی ۴ به ثبت رسانده است و نظرات خود را درباره این دوربین به ال جی اعلام کرد و برخی راهنمایی ها را درباره عکاسی با این گوشی هوشمند را متشر کرده است. وی معقتد است که فوکوس دستی در صحنه های بد نور هم بسیار خوب عمل می کند و همچنین فوکوس خودکار لیزری عملکرد بسیار خوبی دارد.

تصاویری که با ماژول ۲٫۰+ OIS ثبت شده اند عملکرد خوبی داشته و سرعت شاتر یک چهارم از یک دوم را داشته است واقعا تاثیر گذار است. عکاسی در حالت HDR باعث از دست دادن برخی جزئیات از بافت شده است اما در حالت کلی این مسائله به چشم نمی آید مگر اینکه شما تصاویر را برای چاپ در ابعاد بزرگ بخواهید.

او می گیود که تصویر برداری در فرمت خام DNG بهتر است و نهایت جزئیات یک صحنه در آن دیده می شود، با این حال تصویر طبیعی تر و واقعی تر به نظر می رسد. تقریبا زا یک ماه پیش جی ۴ در اختیار براون قرار دارد و  او بسیار تحت تاثر دوربین آن قرار گرفته است.

۱٫

۱۱۱۱

۲٫ HDR

۲۲۲

۳٫

۳۳۳

۴٫

۴۴۴۴

۵٫ تصویر شارپ در ۱/۲ ثانیه سرعت شاتر

۵۵

۶٫ HDR

۶۶

۷٫ HDR

۷۷۷

۸٫

۸۸۸

۹٫

۹۹

۱۰٫

۱۰

۱۱٫

۱۱۱۱۱

۱۲٫

۱۲

۱۳٫ RAW در مقابل JPEG در ال جی جی ۴

۱۳

۱۴٫ لاس وگاس, حالت خودکار

۱۴

۱۵٫ شهر لاس وگاس در حالت manual یا دستی با شاتر سرعت بالا

۱۵

منبع: [phonearena]

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
 1. ممنون جناب محمدی 🙂

  عکس ها فوق العاده زیبا هستن. مشخصه که طرف یه عکاس حرفه ای هستش و دوربین جی ۴ هم انصافا عالی عمل کرده 🙂

  1. قربان شما 🙂
   بله همینطوره کولبی براون عکاس مشهوری هستش و دوربین جی ۴ هم عملکردش عالی بود…

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *