اضافه کردن عکس پس زمینه و تم ها به مدیاسنتر در ویندوز7

  • 1389/4/17
  • محمدرضا ارجمندی
  • 2

آیا شما هم از شکل و شمایل تکراری مدیاسنتر خسته  شده اید؟ امروز ما ، می خواهیم  به شما نشان دهیم چگونه  در ویندوز 7 می توانید عکس پس زمینه مدیا سنتر را تغییر دهید یا حتی در آن پوسته ای اعمال کنید.

تغییر رنگ بندی اصلی مدیا سنتر

تعدادی گزینه ابتدایی برای تنظیم رنگ بندی ها در مدیا سنتر ویندوز 7 وجود دارد. از منوی شروع مدیا سنتر ، تنظیمات (Settings)را از نوار وظایف(Tasks) انتخاب کرده و سپس به General بروید. در صفحه نمایش General settings  گزینه Visual and Sound Effects را انتخاب کنید.

زیر قسمت Color scheme، شما سه گزینه برای رنگ بندی ظاهر مدیا سنتر را می بینید :گزینه اول(Windows Media Center standard) حالت فعلی مدیا سنتر است،گزینه دوم (High contrast white) رنگ پس زمینه را به سفید شیری تغییر می دهد و گزینه سوم(High contrast black) هم که رنگ پس زمینه را سیاه می کند. می توانید طرح رنگ دلخواه را انتخاب کنید و قبل از خارج شدن ذخیره(Save) را انتخاب کنید تا نتیجه دلخواه شما برای دفعات بعد ذخیره گردد.

اگر پیش از این از مدیا سنتر استفاده  کرده باشید با رنگ بندی استاندارد آن که به طور پیش فرض آبی  رنگ است آشنایی دارید.

همچنین در حالت سفید شیری مدیاسنتر به شکل زیر در می آید:

و ، در حالت سیاه تیره مانند تصویر زیر:

تغییر تصویر پس زمینه با برنامه Media Center Studio

افزودن تم ها و پس زمینه های دیگر را باید با نرم افزار ثالث ، Media Center Studio  به مدیا سنتراضافه کرد. شما می توانید لینک دانلود این برنامه را در پایان این مقاله پیدا کنید.

شما می توانید در پس زمینه از عکس با وضوح بالای دلخواه خود، و یا به صورت دانلود یک عکس از اینترنت استفاده کنید. برای شکل ظاهری بهتر ، شما ، باید تصویری انتخاب کنید که کل صفحه را پوشش دهد یا بزرگتر از رزولوشن فعلی مانیتور شما باشد. همچنین ، استفاده از تصویر پس زمینه با رنگی تیره تر ایده آل است زیرا کنتراست بهتری با رنگ روشن متن منوی شروع خواهد داشت.

هنگامی که شما ، برنامه استودیومدیا سنتر را دانلود و نصب کردید (لینک زیر) ، نرم افزار باز کرده ، سربرگ Home را در صفحه اصلی انتخاب کنید سپس گزینه ایجاد کارجدید(New) را کلیک کنید.

از پنجره سمت چپ بیوگرافی (Biography)را انتخاب کرده و نامی برای تم جدید خود وارد کنید.

سپس، بر روی مثلث کنار Images  کلیک کنید تا لیست زیرآن باز شود. شما ، باید به این مسیر بروید: Images > Common > Background .پس از این عمل شما لیستی از تصاویر PNG که  زیر Background واقع شده است را می بینید. ما می خواهیم جای تصویر COMMON.ANIMATED.BACKGROUND.PNG و COMMON.BACKGROUND.PNGرا با تصاویر خود عوض کنیم.بنابراین      COMMON.ANIMATED.BACKGROUND.PNG را انتخاب و بر روی دکمه Browse در سمت راست کلیک کنید.

عکس مورد نظر خود را جستجو (Browse)کرده و آن را باز کنید.

تصویر انتخاب شده شما در سمت چپ ظاهر می شود.حال،همین کار را برای COMMON.BACKGROUND.PNG هم انجام دهید. وقتی که این کار تمام شد ، برگه Home  را در صفحه اصلی انتخاب کنید و گزینه Save را بزنید.

حالا به سربرگThemes در بالای پنجره اصلی برنامه رفته، (دو برنامه دو زبانه Themes  وجود دارد که می تواند کمی گیج کننده باشد). بر روی تم خود در پنجره سمت راست یک بار کلیک کنید و گزینه Apply را بزنید.

توجه : شما تصویر پس زمینه را در تم نخواهید دید.

تم شما از این پس در مدیا سنتر استفاده می شود.

ازبرنامه استودیوی مدیا سنتر خارج شده و  و ویندوز مدیا سنتر را برای بررسی اعمال شدن پس زمینه های جدید باز کنید.

شما می توانید تصاویر پس زمینه متعددی در برنامه بارگذاری کرده و آنها را هر چند وقت یکبار که از آنها خسته می شوید تعویض کنید. ممکن است علاقه مند باشید یک پس زمینه زیبا مانند فیلم های مورد علاقه و یا شوی تلویزیونی را در پس زمینه بگذارید:

شاید حتی بتوانید پس زمینه هایی در مورد تیم ورزشی مورد علاقه خود پیدا کنید.

نصب تم ها با Media Center Studio

Theme7MC گروه کوچکی از بسته های تم  آماده دانلود و نصب ر ابرای برنامه مدیاسنتر استودیو فراهم کرده است کنید. شما می توانید لینک دانلود آن را در  پایان مقاله بیابید.

توجه : قبل از نصب تم ، برنامه  ویندوز مدیا سنتر و هر برنامه ای که توسط آن گشوده شده را ببندید.

می توانید چندتا (یا همه) بسته های Theme7MC را دانلود کرده،برنامه  Center Studio را باز کرده و پس از رفتن به سربرگ Themes  دکمه Import Theme را بزنید تا تم ها وارد برنامه شوند.

تم مورد نظر را جستجو کرده و دکمه  Open را بزنید

تم خود را از پنجره ها تم ها انتخاب کرده و  Apply  را کلیک کنید.

مدیا سنتر استودیو در ادامه نصب تم بر روی مدیا سنتر را انجام می دهد.

پس از اتمام فرآیند نصب می توانید تم اعمالی را در سمت چپ در قسمت Current theme مشاهده کنید ، تم های جدید خود را تحت پوسته فعلی در سمت چپ قالب ظاهر می شود.

حال از مدیاسنتر استودیو خارج شده. مدیاسنتر  را باز کنید و از تم جدید لذت ببرید.

جمع بندی

برنامه  Media Center Studio  قابل اجرا بر روی ویندوز 7 و ویستا میباشد و برای کاربران راه حلی برای سفارشی سازی مدیا سنتر ویندوز به ارمغان می آورد.. این نرم افزار هنوز در نسخه  بتا است ، بنابراین، هنوز هم گاهی دچار باگ می شود.

در حال حاضر ، فقط تعداد انگشت شماری تم جالب و زیبا درمیان  بسته های تم های موجود در Themes7MC وجود دارد، اما همان تعداد انگشت شمار هم برای کار ما بسیار جذاب  وسرگرم کننده است.

اگر شما مایلید مدیاسنتر ویندوز را بیشتر هم سفارشی  کنید، لطفا مقاله قبلی ما در مورد چگونگی سفارشی کردن منوی شروع مدیاسنتر ویندوز با برنامه Media Center Studio را مطالعه کنید

لینک های دانلود:

برنامه Media Center Studio

Theme7MC

منبع:howtogeek

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *