آموزش ترابرد کردن خطوط ایرانسل، همراه اول و رایتل

آموزش ترابرد کردن خطوط ایرانسل، همراه اول و رایتل
  • 1395/8/8
  • زهرا معبودی
  • 0

هنگامی که طرح ترابرد پذیری کار خود را آغاز نمود، اپراتور های همراه نیز اقدام به راه اندازی درگاه های خاصی برای این کار را ایجاد کرده اند که ۳ اپراتور بزرگ کشور یعنی همراه اول، ایرانسل و رایتل عملیات ترابرد پذیری را بر روی درگاه تارنمای خود انجام می دهند.

در این مقاله قصد داریم تا شیوه مهاجرت و ترابرد پذیری را برای هر اپراتور توضیح دهیم.

همراه اول

mobile-number-portability3

اگر از جمله کسانی هستید که قصد دارید با سیم کارت ایرانسل یا رایتل خود به همراه اول مهاجرت کنید باید در اولین اقدام وارد سایت  شوید.

در صفحه ی باز شده کادری مشخص شده است که برای ورود به پرتابل ترابرد طراحی شده و باید شماره رایتل یا همراه اول خود را در آن وارد نمایید. متقاضیانی که قصد ورود به همراه اول را دارند باید برای مشاهده سرویس ترابرد، شماره شان را در اپراتورهای دیگر دریافت کرده و رمز دریافتی را از طریق پیامک دریافت کنند. پس از آن که رمز یک بار مصرف برای شما ارسال شد باید وارد آن صفحه ای شوید که درخواست آنلاین ترابرد می پزیرد. در این صفحه فرمی برای تکمیل اطلاعات حقیقی مربوط به مالک سیم کارت در نظر گرفته شده است. همچنین در پایین صفحه نیز باکس هایی وجود دارد که برای معرفی خدمات اپراتور همراه اول تعبیه شده است.

پس از تکمیل اطلاعات مربوطه و ثبت درخواست، پیامکی برای شما از طرف رگولاتوری ارسال خواهد شد که پس از تایید آن ترابرد مشترکان اعتباری و دائمی حداکثر ظرف مدت ۳ تا ۵ روز کاری زمان خواهد برد.

ایرانسل

چنانچه شما از سیم کارتی غیر از ایرانسل استفاده می کنید و قصد دارید تا با حفظ شماره به شبکه ایرانسل مهاجرت کنید باید در ابتدا وارد آدرس  زیر شوید :

ایرانسل در این صفحه ابتدا به بررسی روال کار و تعریف عملیات ترابردپذیری پرداخته و آن را به وضوح و با تصویر به نمایش کشیده است.

mobile-number-portability2

در این قسمت، ایرانسل نیز همانند همراه اول فرمی را جهت تکمیل اطلاعات حقیق مربوط به مالکان سیم کارت تعبیه کرده است که به نوعی مرحله پیش ثبت نام محسوب می شود. البته قبل از آن که با فرم تکمیل اطلاعات فردی مواجه شوید، ایرانسل خدمات و سرویس های خود را به صورت کامل شرح داده است.

همچنین ایرانسل هشدارهایی را برای انجام ترابرد پذیری به کاربران گوشزد کرده است :

ترابردپذیری تنها برای مشترکان حقیقی امکان‌پذیر است.

اطلاع‌رسانی‌ها در این زمینه صرفا از طریق پیامک با سرشماره ۶۶۷ انجام خواهد شد.

لازم است کاربر جهت تایید فرآیند، عدد ۱ را ظرف ۲۴ ساعت به شماره مذکور پیامک کند.

هزینه ترابرد رایگان بوده و کاربر فقط مبلغ ۳,۰۰۰ تومان بابت سیم‌کارت می‌پردازد.

ترابردپذیری برای مشترکان حقوقی باید به صورت کتبی و از طرف صاحبان مجاز یا نمایندگان معرفی شده، از طریق مراجعه به یکی از مراکز خدمات انجام گیرد.

رایتل

همچنین درگاه اینترنتی که رایتل برای ترابرد سایر اپراتورها در نظر گرفته آدرس  می باشد که در قدم اول باید به آن مراجعه کنید.

پس از باز شدن صفحه مذکور، پنجره ی پاپ آپی باز می شود که درباره ترابرد پذیری و انتقال به این اپراتور بدون تغییر شماره توضیحاتی را ذکر کرده است.

سپس پنجره اصلی شامل سه بخش است که موارد زیر را در بر می گیرد:

درخواست ترابردپذیری شماره

پیگیری وضعیت ترابردپذیری

لغو ترابردپذیری

نکته جالب طراحی ساده و راحت در صفحه ترابرد پذیری این اپراتور است که روال کار در آن از دو اپراتور دیگر به مراتب راحت تر است.

امیدواریم این راهنما بتواند به شما در انجام هرچه بهتر فرایند ترابرد پذیری کمک نماید. نظرات و دیدگاه های خود را با دیگر کاربران گویا آی تی در میان بگذارید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *