احتمالا برایتان پیش آمده است که بخواهید از اسم خودتان یا نوشته دیگری (برای گذاشتن در سایت های اجتماعی مانند فیس بوک یا هر سایت دیگری) لوگو درست کنید.

حرفه ای ترین راه استفاده از برنامه فتوشاپ و صرف وقت زیادی برای طراحی و ساخت آن لوگو است.

برنامه گرافیکی تحت وب CoolText با داشتن هزاران عکس نوشته ، لوگو و حتی دکمه های گرافیکی امکان طراحی لوگو از یک نوشته به شکل های مختلف را به شما می دهد.

اولین قدم برای طراحی انتخاب پیکره کلی لوگو یا همان استایل(style) است.توجه داشته باشید که رنگ ، فونت و سایز آن را بعدا می توانید عوض کنید. این مرحله تاثیر زیادی در شکل نهایی لوگو دارد.در تصویر پایین می توانید چند نمونه از استایل هایی که قابل انتخاب را مشاهده کنید.

برای ادامه کار من تصمیم گرفتم استایل Glossy را انتخاب کنم.بعد از انتخاب استایل به صفحه Design Your Logo  می روید. در این مرحله می توانید جزئیات بیشتری، مانند نوشته لوگو ، اندازه و فونت آن را مشخص کنید.

CoolText دارای منبع عظیمی از فونت های مختلف می باشد که در طراحی لوگوهای مختلف بسیار کاربردی هستند.

در بین این مجموعه شما می توانید فونت های نام آشنایی مانند NASA یا Chicken Scratch را هم بیابید.بعد از اینکه فونت را انتخاب کردید می توانید تغییرات رنگی یا طیف رنگی لوگو خود را انتخاب کنید. یک نمونه از آن را می توانید در ادامه مشاهده کنید.

همچنین در ادامه می توانید مقدار خمیدگی اطراف لوگو را (البته به استایل انتخاب شده هم بستگی دارد) مشخص کنید و حتی برای پشت زمینه لوگو خود می توانید عکس یا رنگ خاصی را قرار دهید.

در قسمت آخر فرمت لوگو خود را مشخص کنید.اگر قصد دارید این لوگو را در سایت ها استفاده کنید پیشنهاد می کنم که  فرمت PNG را انتخاب کنید ولی اگر می خواهید آن را در فتوشاپ باز کنید و تغییرات بیشتری روی آن انجام دهید از فرمت PSD استفاده کنید.

یکی دیگر از خدمات ارائه شده این سایت امکان دانلود فونت ها و استایل ها می باشد که اگر تجربه استفاده ار فتوشاپ را دارید می توانید آن ها را دانلود کنید و در فتوشاپ استفاده کنید.برای این منظور گزینه Fonts را از منوی بالا انتخاب کنید تا بتوانید از 1200 فونت موجود در این سایت استفاده کنید.

نکته باقی مانده این است که CoolText تصاویر طراحی شده را فقط برای مدت کوتاهی ذخیره می کند .اگر قصد نگه داری آن به صورت آنلاین را دارید ،بهتر است که آن را بروی سایت هایی که فضای مجانی در اختیارتان می گذارند آپلود کنید.

منبع:makeuseof.com