نرم افزار تبدیل متن اسکن شده به متن تایپ شده(Readiris 11 PRO) فارسی

حتما برای شما این اتفاق پیش آمده است که بخواهید یک صفحه از کتاب یا هر صفحه نوشته شده اسکن شده را به متن تبدیل کنید.یا اینکه از یک صفحه مجله خوشتان آمده اما احساس میکنید که با اسکن کردن آن تنها تصویری از آن دارید و نمی توانید آن را برای دوستانتان ایمیل کنید.
مشکل شما توسط این نرم افزار Readiris به راحتی قابل حل است.این نرم افزار یکی از قوی ترین نرم افزار های OCR است که تا کنون بیش از ده میلیون نسخه از آن در سرتا سر جهان به فروش رسیده است.

OCR چیست؟

فرض کنید ما متنی داریم که می خواهیم آن را وارد کامپیوتر کنیم تا بتوانیم حد اقل تغییراتی را در آن اعمال کنیم .اولین روش که به ذهن می آید اینست که آن را به تابپیست بدهیم که البته این روش خوبی است که زمان بر است و سایر جزئیات آن صفحه مثل رنگ قلم ،پس زمینه و…در انتقال متن به سیستم حفظ نمی شود.
تنها راهی که قابلیت های بالا را با خود به همراه دارد اینست که متن را توسط اسکنر اسکن کنیم. در این صورت متن ما همانطوری که میبینیم وارد سیستم می شود اما قابلیت Editصفحات برای آن و جود ندارد.در واقع باید این تصویر اسکن شده به یک صفحه قابل پردازش تبدیل شد که همین قابل پردازش بودن صفحات اسکن شده موضوع اصلی OCR است.
نسخه جدید این نرم افزار که برای کشور های خاور میانه طراحی شده علاوه بر زبان انگلیسی از زبان های عربی ، فارسی ، اردو و….هم پشتیبانی می کند.
شما میتوانید با استفاده و نصب این نرم افزار کاربردی متن خود را اسکن و سپس با تبدیل آن به متن قابل ویرایش ،هرگونه تغییراتی را بوجود آورید.

راهنمایی هایی برای بهره مندی از نرم افزارReadiris:

۱. پس از نصب نرم افزارReadiris ، اسکنر خود را در نرم افزار تنظیم کنید و و عملیات اسکن کردن متون را توسط نرم افزار انجام دهید
۲. برخی از فونت های غیر استاندارد فاسی با شکل های پیچیده هندسی ممکن است برای این نرم افزار قابل شناسایی نباشند.

معایب برنامه Readiris:
۱. سازگار با فونت های محدودی است که که شامل فونت های فارسی نمی باشد.
۲. حتمت باید DPI تصویر بالای ۳۰۰ باشد.
۳. خروجی این نرم افزار ۱۰۰% نیست و حتما باید نیاز به ویرایش داشته باشد.

  1. لیلا

    با سلام می خواستم بپرسم حتما اسکنر به سیستم کامپیوتر باید وصل و نصب باشد یا نه فقط خرید نرم افزار کفایت می کنه من یک تایپیست هستم و این نرم افزار بسیار زیاد به کارم می آید لطفا بیشتر راهنمایئم کنید می خواهم استفاده کنم و اگر قرار باشد این نرم افزار را بخرم از کجا باید تهیه کنم

  2. کاظمی

    شما که نمی خواهید این نرم افزار را کسی بتواند دانلود کند پس چرا حرف شو می زنید؟ اگر می خواهید کاسبی راه بندازی این روش درست نیست از همان اول می توانی بگی فروش نرم افزار ؟؟؟ ایقدر آنوقت اگر کسی خواست بخرد که وارد سایت شده و می خرد و اگر نه وارد نمی شود و وقتش هم گرفته نمی شود شمارا به خدا قسم می دهم دیگر اینکار نکنید و وقت مردم برای یک سری حرف پوچ و توخالی تلف نکنید و برای فحش و بد و بی را نخرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>