يكي از پيشرفته ترين و جديدترين فن آوري هاي جديد بشري هارپ است كه از آن تحت عنوان سلاح جديد نظم نوين جهاني نامبرده ميشود.هارپ پروژه مشترك سازمان هوايي و دريايي و سازمان ناساي آمريكاست و بخشي از نسل جديد سلاح هاي پيشرفته آن كشور محسوب ميشود

اين پروژه متشكل از سامانه اي با آنتنهاي بسيار بسيار قدرتمند است كه توانايي خلق تغييرات محلي كنترل شده در سطح لايه يونوسفر جو را دارد.

براي ديدن تصاوير و مطالب بيشتر ادامه مطلب را ببينيد

به تعبيري ديگر هارپ فن آوري ايست كه بر پايه انتشار امواج راديويي فوق العاده قدرتمند بنا نهاده شده است امواجي كه انعكاس يافتنشان به سطح بالايي  جو باعث گرم شدن و بالاتر رفتن آن ميشود و در ادامه اين امواج الكترومغناطيسي ارسال شده به زمين بازگشت نموده و در هر موجود جاندار و بي جاني نفوذ ميكند

سیستم هارپ طوری طراحی شده است که بر روی آیونوسفیر تاثیر مستقیم داشته باشد. از نمونه های این تاثیرات قرمز و گداخته شدن و یا ذره بینی نمودن لایه را میتوان نام برد.
این سیستم در حال حاظر از یک مجموعه آنتن های مخصوص (١٨٠ برج آنتن آلومنیومی به ارتفاع ٥٠/٢٣متر) تشکیل و برروی زمینی وسیعی به مساحت ٢٣٠٠٠ متر مربع در آلاسکا (Alaska) نصب گردیده است.


آنتن های هارپ با پرتاب رادیو فرکانس های بالا به آیونوسفیر می توانند ناحیه وسیعی از آیونوسفیر را گرم کرده و در نتیجه این ناحیه به تپش افتاده و در اثر آن امواج پایین و فوق پایین ELF/ULF/VLF تولید و به زمین فرستاده شوند. لازم به توضیح است که از میان تاسیسات مشابه آن در دنیا، هارپ تنها سیستمی است که عملا قادر است جهت و زاویه پرتوها را کاملا در کنترل داشته باشد و هر ناحیه از آیونوسفیر را که بخواهند هدف گیری کنند.

مطالعه جامع تر در اين باره به زبان فارسي

http://www.haarp.alaska.edu

مستند هارپ رو میتونید از اینجا دانلود کنید.(با تشكر از حسين عزير كه در بخش نظرات لينك ويدئو ها رو ارائه كردند)

http://www.wup.ir/cat-6.aspx