این روزها هر کدام از ما به طریقی به اینترنت متصل میشویم . یکی با دسکتاپ ، یکی با نوت بوک و برخی دیگر هم با نت بوک و تبلت و شاید گوشی های موبایل . هر کدام از این دستگاه ها ، نمایشگری با سایزهای متفاوت دارند . از گوشی های موبایل با صفحات نمایش کوچک گرفته تا دسکتاپ ها با نمایشگرهای عریض .

اگر شما هم صاحب یک وبسایت و یا مدیر آن باشید و یا حتی طراح وب ، مطمئنا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه وبسایت خود را در صفحات نمایش مختلف ، تست کنید . ممکن است در یک سایز خاص صفحه نمایش ، وبسایت شما به خوبی نمایش داده نشود . پس باید به دنبال راه حلی برای رفع این مشکل باشید . با گویا آی تی همراه باشید تا یکی از بهترین راه حل ها را به شما نشان دهیم ………..

مطمئنا شما برای چک کردن سایت خود بروی سایزهای مختلف نمایشگرها ، چند مانیتور و چند تبلت و چند گوشی موبایل نمیخرید . بسیار خب ، راه حل چیست ؟؟؟

Screenfly !!!

ابزاری که امروز قصد داریم تا به شما معرفی کنیم ، Screenfly نام دارد . با استفاده از این ابزار میتوانید وبسایت خود را در سایزهای مختلف ، تست کنید تا از بروز مشکلاتی از این دست جلوگیری به عمل آورید .

به سراغ مراحل عملی کار میرویم ……

ابتدا روی این لینک کلیک کنید تا به ابزار Screenfly دسترسی پیدا کنیم . پس باز شدن صفحه اصلی سایت که بسیار ساده نیز طراحی شده است ، کافیست آدرس وبسایت خود را در تکست باکسی که در وسط صفحه سایت قرار دارد ، وارد کرده و دکمه Go را کلیک کنید .

پس از 2 الی 3 ثانیه ، وبسایت شما در وسط صفحه سایت نمایش داده خواهد شد .

اکنون شما میتوانید کمی پایین تر ، سایزهای مختلف صفحه نمایش را امتحان کنید . به عنوان مثال میخواهیم وبسایت خود را روی یک مانیتور 19 اینچ مشاهده کنیم . پس روی آیکون Desktop کلیک کرده و مانیتور با سایز 19 اینچ را انتخاب میکنیم .

البته شما میتوانید وبسایت خود را در مانیتور تبلت هایی مثل ، آی پد ، موتورولا زوم ، گالکسی تب و … نیز مشاهده کنید . از بین گوشی های نیز میتوان به آیفون 3 و 4 ، نکسوس اس گوگل ، ال جی آپتیموس و … اشاره کرد .

یکی دیگر از مواردی که در قسمت دستگاه ها قرار دارد ، تلویزیون های اینترنتی است . یعنی شما میتوانید متوجه شوید وبسایت تان در تلویزیون های اینترنتی چگونه دیده خواهد شد 😀 . البته فعلا برای کسانی که در خارج از ایران زندگی میکنند .