مایکروسافت آفیس 2010 ویرایش Starter یک نسخه رایگان و همراه با تبلیغات آفیس 2010 است که بر روی رایانه های شخصی جدید نصب می شود. این نسخه تنها شامل نرم افزار های ورد و اکسل با زیر مجموعه ای از ویژگی های آنها بوده، اما اجازه تهیه نسخه قابل حمل را به شما نمی دهد. در این مقاله قصد داریم چگونگی انجام این کار را شرح دهیم.

توجه: لینک دانلود ارائه شده در مقاله ی زیر لینکی “تایید شده از طرف مایکروسافت” نیست کنید و ممکن است هر زمان از کار بیفتد. با این حال، نسخه Starter آفیس نرم افزاری رایگان با تبلیغات می باشد و شرکت مایکروسافت تمایلی به دانلود آن توسط کاربران به جای استفاده ی گسترده به صورت آنلاین را ندارد.

ایجاد آفیس قابل حمل

اولین کاری که باید انجام دهیم دریافت یک نسخه از آفیس 2010 Starter از این لینک است. هنگامی که دانلود به پایان رسید، برای نصب بر روی فایل دانلود شده دوبار کلیک کنید. برنامه ی نصب کننده برای دانلود فایل های واقعی مورد نیاز برای نصب آفیس تلاش خواهد کرد. پس از اتمام دانلود، طی یک روند بسیار سریع فرایند نصب انجام خواهد شد.

اکنون که آفیس نصب شده، به منوی Start، قسمت All Programs رفته و پوشه Tools مایکروسافت آفیس2010  را باز کنید، سپس گزینه Microsoft Office Starter To-Go Device Manager 2010 را اجرا کنید. برای راحتی می توانید اسم این گزینه را در کادر جستجو منوی شروع نیز جستجو نمایید.

 

در این حالت آفیس دوباره شروع به دانلود فایلهای بیشتری می نماید.

هنگامی که فایل ها دانلود شدند از شما خواسته می شود درایوی برای نصب آفیس انتخاب کنید.

هم اکنون آفیس روی حافظه فلش USB شما نصب شده است.

 

اکنون مشاهده می کنید که عملیات نصب روی حافظه ی فلش USB شما کامل شده است.

اگر اکسپلورر ویندوز را باز کنید حافظه ی فلش USB تان را همراه آفیس روی آن با آیکونی جدید مشاهده خواهید کرد.

Office To-Go دارای نرم افزاری در ریشه ی درایو به نام Office.exe است که از طریق آن قادر به اجرای Word و Excel هستید.

منبع: howtogeek