در دنیای پخش کننده های چند رسانه ای، به نظر می رسید نور خورشید دیگر بر روی محصول جدیدی نمی تابد. این طور به نظر می آمد که نرم افزارهایی چون ویندوز مدیا پلیر، Winamp، RealPlayer، VLC، و  iTunes، همه دارای حداکثر نفوذ در بازار بوده و از این نظر بازار اشباع شده است. در این میان مدعی نه چندان آرام، نرم افزار JetAudio  وارد می شود! می توانید نرم افزار JetAudio را از این لینک دریافت کنید.

نصب و راه اندازی این نرم افزار بسیار آسان است. روی جعبه های گفت و گو کلیک کرده و نرم افزار را اجرا نمایید. اگر چه تنظیمات پیش فرض نرم افزار یک رابط کاربری یکپارچه، که بی شباهت به محیط کاربری بسیاری از پخش کننده های دیگر است، می دهد اما کاربر در اجرای اولیه نرم افزار با تنظیمات مختلفی مواجه می باشد.

به نرم افزار پوشه انتخابی خود، و یا بیش از یک پوشه را معرفی کنید. چند دقیقه برای اسکن فایل های خود صبر کنید، پس از آن شما آماده گوش دادن موسیقی مورد علاقه تان خواهید بود. ماژول اصلی تنها در حدود30MB  از حافظه RAM سیستمتان را برای پخش موسیقی به کار می گیرد.

شما دارای حق انتخاب از میان تنظیمات ماژول های مختلف هستید. در زیر مثالی از دو صفحه نمایش با اکولایزر جداگانه، با یک رابط فشرده ی کنترل صوتی و ناوبر فایل را مشاهده می نمایید. Jet Audio نرم افزاری عالی است که شامل ابزار ویرایشگر فایل های صوتی، نویسنده ی اشعار، جلوه های تصویری مختلف، قطعات ویدئو و رادیوی اینترنتی بوده و در عین حال دارای حجم کم و کاربرپسند می باشد. تمامی این موارد همراه با درجه بالایی از پتانسیل سفارشی سازی هر یک از ماژول ها عرضه شده است. و موردی که الان در حال معرفی آن هستیم فقط نرم افزار پایه و اصلی است. این نسخه رایگان هیچ افزونه یا پلاگین نصب شده ای ندارد.

با اینکه JetAudio در دنیای پخش کننده ها نسبتا ناشناخته بوده، اما هیچگاه ظاهر زیبا را به کاربرد ترجیح نداده است. این بخش از نرم افزار دارای تمام قابلیت ها است. کاری نیست که با آن نتوانید انجام دهید و ربطی به افزایش مستقیم تجربه تان از شنیدن موسیقی نداشته باشد.

در این سایت، می توانید فایلهای pls. خود را برای پخش در لیست های پخش و یا دسترسی به لیست های پخش ایجاد شده توسط دیگران به اشتراک بگذارید. در حالی که توانایی یکپارچه سازی قابلیت استریمینگ در چنین نرم افزار پخش موسیقی به راحتی دیگر خدمات استریمینگ موسیقی نیست، اما چنین نرم افزاری با این ویژگی های متنوع و قوی واقعا تجربه لذت بخشی است.

حتی قسمت اشعار نرم افزار، کنترل های پخش یکپارچه خود را داراست که امکان حرکت با یک نوار لغزنده، کنترل سرعت جلو و عقب افزایشی را فراهم می کند، همه این ها در یک ویرایشگر متن گنجانده شده است. علاوه بر این، سیستم جلوه های تصویری می تواند با برخی از عناوین بزرگ مانند G-FORCE یا AEON از قسمت Soundspectrum ادغام شود. نسخه رایگان نرم افزار  JetAudio به منظور آرشیو فایل های رسانه ای شما، با بخش مدیریت پشتیبان گیری، به نام JetShell عرضه می شود.

نسخه خریداری شده برنامه شامل تعدادی از ویژگی های اضافی است که هم امکان گوش دادن در نسخه رایگان و هم قابلیت های ویرایش صوتی آن را گسترش می دهد. در این مقاله ما فقط به دنبال کشف راه هایی بودیم که در آن نرم افزار JetAudio بتواند تجربه ای فراگیرتر و قابل انعطاف تری از گوش دادن به موسیقی برای کاربر به ارمغان بیاورد. با این حال، به نظر می رسد مانند عادت به حیوان خانگی، اعتیاد به نرم افزار جدیدمان نیز حداقل برای مدت کوتاهی پابرجا باشد. JetAudio نرم افزار پخش موسیقی برای افراد اهل موسیقی می باشد. این نرم افزار قلب تپنده ی پخش کننده های موسیقی بوده و سرشار از امکانات و گزینه های پیکربندی است. این نرم افزار چیزی فراتر از کاری که انواع دیگر نرم افزار ها با ارائه گزینه ای به کاربر جهت دوباره فکر کردن به آنچه در استفاده از یک برنامه امکان انجام دارد می دهد.

منبع: ghacks