اگر روزی موس و کیبردتان خراب شده باشد و در همان لحظه بخواهید یک ایمیل ارسال کنید و یا کار دیگری انجام دهید که نیاز به موس و کیبرد داشته باشد ، به نظرتان باید چه کاری انجام داد ؟ تقریبا سوال سختی است . ولی اگر یک آیفون ، آیپد و یا آیپاد تاچ داشته باشید ، میتوان از این مخمصه فرار کرد . عجله نکنید . منظور ما این نیست که از طریق آیفون و یا آیپدتان ایمیل را ارسال کنید . میتوانید به شکل بهتری و با استفاده از همین کامپیوترتان که موس و کیبرد ندارد ، این کار را انجام داد . اگر میخواهید روش انجام این کار را بدانید ، پس با گویا آی تی همراه باشید …..

 

اپلیکیشنی که امروز قصد معرفی آن را داریم ، Splashtop Touchpad است . این اپلیکیشن میتوانید iDevice شما را به یک موس و کیبرد کنترل از راه دور تبدیل کند . البته این اپلیکیشن به تنهایی نمیتواند پاسخگوی نیاز شما باشد و باید برنامه ای را نیز روی کامپیوتر مورد نظرتان نصب کنید تا ارتباط این کامپیوتر و iDevice شما از طریق یک شبکه Wi-Fi برقرار شود . با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد روش کار بدانیم …..

 

برای شروع بهتر است که ابتدا برنامه Splashtop Streamer را برای سیستم عامل ویندوز یا مک دانلود کنید ( لینک به صفحه دانلود در پایان مطلب قرار گرفته است ) . پس از نصب این برنامه بر روی یکی از این دو سیستم عامل ، باید یک کلید امنیتی برای خود انتخاب کنید تا امنیت شما تامین شده و از دسترسی های غیر مجاز توسط iDevice های دیگر جلوگیری به عمل آید .

اکنون نوبت به iDevice شما میرسد . این برنامه را از App Store دانلود کرده و روی آیفون ، آیپد و یا آیپاد تاچ خود نصب کنید ( لینک به App Store در پایان مطلب قرار گرفته است ) . پس از اجرای برنامه ، کامپیوتر شما به صورت اتوماتیک شناسایی شده و میتوانید برای آن یک نام انتخاب کنید تا تشخیص آن از دستگاه های مشابه دیگری که از این برنامه استفاده میکنند ، راحت تر شود .


اکنون به منظور اتصال به کامپیوتر خود باید کلید امنیتی که قبلا انتخاب کرده بودید را وارد کنید . به محض اینکه اتصال با موفقیت انجام شود ، کامپیوتر شما یک پیغام نمایش میدهد و پس از آن میتوانید کار کردن با این اپلیکیشن را آغاز کنید . اکنون تصویری شبیه تاچ پد یک لپ تاپ را مشاهده خواهید کرد که از آن میتوانید به عنوان موس استفاده کنید . کلیک های چپ و راست نیز در تصویر مشخص هستند .


گاهی اوقات از ترکیب کلیدهای صفحه کلید و کلیک ماوس برای انجام برخی کارها استفاده میکنیم . به عنوان مثال ترکیب کلیک چپ و کلید کنترل برای باز کردن یک لینک در تب جدید . یا ترکیب کلیک چپ و کلید شیفت برای باز کردن یک لینک در پنجره جدید . برای انجام این قبیل کارها میتوانید ابتدا کلید شیفت یا کنترل را از بالای صفحه انتخاب کرده و سپس کلیک چپ را روی صفحه بفشارید تا عملی شبیه آنچه که میخواهید انجام شود .

اگر میخواهید از صفحه کلید این اپلیکیشن نیز استفاده کنید ، کافیست روی آیکونی که در قسمت بالا و سمت چپ صفحه قرار دارد ضربه بزنید . در ادامه تصویری از صفحه کلید را مشاهده میکنید .


همانطور که مشاهده میکیند ، تقریبا صفحه کلید کاملی در اختیار شما گذاشته میشود . کلیدهای Escape ، Delete ، Home ، PageUp و PageDown ، Tab ، End ، Alt ، Ctrl و Shift و Right Shift وجود دارند . اگر به قسمت بالای صفحه توجه کنید ، دو دکمه Arrows و F-Keys را مشاهده خواهید کرد . این دو دکمه برای سوئیچ کردن بین دکمه های جهت نما و کلیدهای تابعی ( Function Keys ) مورد استفاده قرار میگیرند . کلیدهای تابعی همان کلیدهای F1 , F2 , F3 الی آخر هستند . پس در صورت تمایل میتوانید بین این دو حالت به راحتی سوئیچ کنید .


در صورتی که ارتباط بین iDevice شما و کامپیوترتان با مشکل مواجه شده است ، میتوانید از دکمه ای که در قسمت بالا و سمت راست صفحه قرار دارد به منظور Refresh کردن ارتباط بین این دو استفاده کنید .

اما این اپلیکیشن دارای قسمت تنظیمات نیز میباشد که در آن میتوانید اعمالی مثل کم و زیاد کردن حساسیت موس و فعال و غیر فعال کردن دیگر گزینه های ناوبری این اپلیکیشن را انجام دهید .


دانلود کلاینت برای ویندوز و مک

دانلود این اپلیکیشن برای آیفون ، آیپد و آیپاد تاچ

 

منبع