زندگی و فعالیت وبسایت شما با تعداد بازدید کنندگان آن رابطه مستقیمی دارد. بازدید کننده هدفمند ، عامل موفقیت وبسایت ها بوده است .کسب بازدید کننده  برای وبسایت ها خیلی سخت و مشکل است و به زمان بسیار زیادی برای نگه داری و جذب آن ها نیاز است .

اما این سختی ، با رعایت بعضی چیزها کمی کاسته میشود و دست شما را برای رسیدن به زندگی عادی خود باز می گذارد.در ادامه ، به چند نکته در مورد افزایش بازدید سایت ها اشاره می کنم.

1-     وبسایت شما نیاز به بروزرسانی دارد !

کاری است که هر روز انجام نمیدهید ؟ زمانی که وبسایت شما به بازدید کننده ها ، مطالب جالب را برای خواندن پیشنهاد میدهد ، مسلما ایشان برای خواندن آن ها بیشتر در وبسایت شما خواهند ماند . پس سعی کنید که با مطالب خوب و اختصاصی بازدید کنندگان را فراری ندهید . اتفاقا همین چند روز پیش در مورد سه دلیل فرار کردن بازدید کننده ها در یک ادمین نوشتم.

بهترین راه ، این است که در ساید بار های خود ، مطالب جدید را به نحو زیبایی معرفی کنید.مصاحبه کردن و همچنین ، نقد و بررسی وسایل میتواند بازدید کنندگان دائمی و خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد.

بروز بودن یکی از مهمترین دلایل سرزدن مستمر بازدید کنندگان به وبسایت شماست ، پس با کمی وقت گذاشتن ، این فرصت را از دست ندهید.

2-     لینک های داخلی را جدی بگیرید !

بله ! لینک های داخلی میتوانند به کسب بازدید کننده و جلوگیری از خروج زودرس وی از وبسایت شما کمک کند.در مطالبتان به مطالب مرتبط و خوب که به کار بازدید کننده خواهد آمد لینک بدهید تا او با سطح بالاتری از اطلاعات از وبسایت شما خارج شود . ایشان برای خواندن مطالب دیگر شما ، حتما به وبسایت شما برمیگردند و اگر محصول مرتبطی را برای فروش گذاشته باشید ، خریداری می کنند.

3-     استفاده مناسب از شبکه های اجتماعی

Social media ، یا شبکه های اجتماعی میتوانند به کسب بازدید کننده برای یک سایت یا وبلاگ کمک کنند . اما آن ها را فقط در سطح ساختن یک صفحه ساده در فیس بوک و . . . نبینید . شما باید به بازدید کنندگان خود بفهمانید که آن ها برای شما ارزش دارند و شما دوست ندارید آنها را تنها بگذارید . پس با بروزرسانی های صفحات خود و اضافه کردن مطالب دیگر به آن ها ، رضایت کاربران را از وبسایت خود بالا ببرید . حضور در مجامع جمعی مثلا در جشنواره هایی که میدانید مخاطب شما در آن حضور دارد میتواند به در ذهن ماندن سایتتان کمک کند.

4-      خبرنامه ! چرا که نه ؟

خبرنامه میتواند به بازدید بیشتر وبسایت شما کمک کند . مخصوصا این که خبرنامه شما به صورت حرفه ای نوشته شده باشد و دارای گرافیک خوبی باشد . در مورد خبرنامه یک ویدئو کوتاه درست کرده ام که میتوانید از اینجا مشاهده کنید.سعی کنید که با ارسال های مکرر و زمان بندی شده بازدید کننده را بیشتر به خودتان و شرکتتان نزدیک کنید. همچنین ، با ارسال کتاب ها و محصولات رایگان به اعضای خود ، وفاداری انها را به شرکت و سایت خود افزایش دهید.

همین 4 نکته کوتاه ، میتواند تغییرات زیادی را در تعداد بازدید کنندگان شما و افزایش زمان حضور ایشان در وبسایتتان ایجاد کند.

مسعود فاطمی – یک ادمین