ممکنه بعضی از اوقات در هنگام دیدن یک سایت مطالب درون آن برای ما مهم باشد و بخواهیم دوباره از آن استفاده کنیم ولی نمیتوانیم به دلایلی به سایت مراجعه کنیم ، یا اینکه مطالب و نوشته های آن سایت جوری هستند که نمیتوان از آن یک نسخه کپی در فایل های ورد یا مشابه آن داشته باشیم.

امروزه فایل های PDF تقریبا در همه دستگاه ها اعم از تبلت ، موبایل های هوشمند و حتی کنسول های بازی قابل اجرا هستند و میتوان از آنها استفاده کرد ، همچنین فایل های PDF به دلیل سبک و همه گیر بودن باعث شده که خیلی از مطالب به جای آنکه در ورد ها (فقط برای خواندن) ذخیره شود در فایل های PDF ذخیره و نگه داری شود و خیلی راحت میتوان آنها را به اشتراک گذاشت.

حال اگر بخواهید مطالب سایت های مورد نیاز را بایگانی و نگه داری کنید بهترین گزینه تبدیل آن ها به فایل های PDF هست اما چطور میشه این کار را انجام داد؟ راه های زیادی وجود دارد ، مانند استفاده از نرم افزار های که روی ویندوز نصب میشود که بعضی از آنها تجاری هستند یا استفاده از پلاگین های مرورگر ها که به رایگان میتوانید دانلود و استفاده کنید ، و یا اینکه میتوانید مستقیماً از برنامه Adobe Acrobat برای اینکار استفاده کنید که ممکنه همگی دارای مشکلاتی باشند.

 

ولی اگر در یک کافی نت یا در دانشگاه یا … باشیم و نخواهیم با نصب این نرم افزار ها صفحات وب را به فایل های PDF تبدیل کنیم باید چیکار کنیم؟ برای اینکار میتوانید از ابزار های اینترنتی استفاده کنید که بدون نیاز به نصب و دانلود نرم افزار میتواند صفحات وب مورد نظر شما را به فایل های PDF تبدیل کنید.

ابزار های اینترنتی زیادی برای این کار وجود دارد که یکی از آنها سایت web2pdfconvert.com هست که پس از ورود کافی است لینک وب سایت را وارد کرده و سپس روی دکمه Convert To PDF کلیک کنید و بعد از چند ثانیه لینک دانلود فایل پی دی اف ظاهر میشود.

نکته قابل توجه این سایت این است که از فونت و سایت های فارسی پشتیبانی میکند و به درستی کار تبدیل سایت های فارسی و لاتین زبان را انجام میدهد ، و همچنین هیچ لینک یا عکس تبلیغاتی به فایل PDF اضافه نمیکند. این سایت در کنار این سرویس ، امکان تبدیل صفحات وب را به وسیله ارسال لینک به ایمیل رو هم انجام میدهد که میتواند برای خیلی ها جذاب باشد.

برای این کار فقط کافی است لینک وب سایت مورد نظر خود را به ایمیل submit@web2pdfconvert.com ارسال کنید و بعد از چند دقیقه پاسخی دریافت میکنید که درون آن لینک دانلود فایل تبدیل شده PDF از لینک درخواست شده شما وجود دارد.

سایت دیگری که میتوانید به وسیله آن صفحات وب را به PDF تبدیل کنید htmlpdf.com هست که ویژگی های بهتری نسبت به سایت قبلی دارد ، روش استفاده بسیار ساده هست ، شما فقط کافی هست لینک وب سایت رو درون کادر سفید وارد کنید و سپس روی دکمه GET PDF کلیک کنید ، اگر هم نیازی به تنظیمات خاصی دارید میتوانید نگاهی به جزئیات تبدیل بیندازید که در قسمت Page Size سایز صفحه PDF تعیین میشود که به صورت پیش فرض روی اندازه A4 هست و در قسمت Page Orientation نوع تعیین کننده قرار گیری صفحات هست و همچنین تنظیمات اضافی مانند حذف عکس ها و سیاه سفید کردن صفحات و… هم موجود هست که میتوانید از آنها استفاده کنید و اگر تنظیمی را جا به جا نکنید فایل PDF شما دقیقا مانند وب سایتی که خواستید تبدیل میشود.

همچنین اگر میخواهید روی فایل PDFی که تبدیل کرده اید پسورد بگزارید میتوانید از سایت pdfprotect.net برای پسورد گذاری استفاده کنید که کافی است فایل PDF را وارد کنید و سپس پسورد خود را تایپ کنید.

و اگر هم میخواهید پسورد یک فایل PDF را بشکنید! میتوانید از pdfunlock.com استفاده کنید که کافی است فقط فایل PDF پسورد دار را بهش بدید و فایل PDF بدون پسورد را دانلود کنید!

این 3 سایت آخر همگی توسط یک شرکت ساخته شده است و فقط نام آدرس های آنها متفاوت است.

سایت های دیگری برای تبدیل فایل های پی دی اف وجود دارد که در پایین چندتای از آنها را معرفی میکنیم:

www.htm2pdf.co.uk

pdfmyurl.com

convertwebtopdf.com