شاید اشتباهی تصور کنید که یاهو دراپ باکس را خریداری کرده است. باید بگوییم خیر , در واقع این فقط ادغام وهمکاری بین سرویس یاهو میل و درایو ابری Dropbox است.

dROPBOX

در حالی که جی میل به سرویس Google drive و هات میل و اوت لوک به SkyDrive تکیه کرده اند,  یاهو به جای هدر دادن وقت و سرمایه خود برای اضافه کردن سرویس مشابه تصمیم به همکاری و ادغام با Dropbox برای استفاده در سرویس ایمیل خود کرده است. این واقعا یک ایده خوب برای مقابله و خنثی کردن بعضی از فعالیت های رقبای دیرینه یاهو یعنی گوگل و مایکروسافت است.
از طرفی محدودیتی های از نظر تعداد و حجم فایل های پیوست شده در سرویس ایمیل یاهو وجود داشت و حال با ادغام شدن درآپ باکس شما می توایند فایل ها را مستقیما از درایو ابری خود و با حجمی حتی بیسشتر از 25MB به ایمیل خود پیوست کنید.

چگونگی استفاده از Dropbox در یاهو!

dropbox-gets-yahoo-

این بسیار ساده است. ایمیل جدید خود را ایجاد کنید و مثله همیشه برای پیوست کردن فایل ها بر روی گزینه “attachment” کلیک کنید. اکنون دو انتخاب برای شما نمایش میابد.

  • پیوست فایل از درایو رایانه شخصی
  • پیوست  و اشتراک گذاری فایل از درایو ابری Dropbox

dropbox-gets-4-

حال باید مجوز دسترسی یاهو به درایو ابری را صادر کنید. برای اینکار باید مشخصات حساب خود در Dropbox را در پنجره باز شده وارد کنید. سپس بر روی گزینه  “Sign up” کلیک کنید.

ممکن است هنوز حساب Dropbox خود را ایجاد نکرده باشید. منتظر چه هستید یه سایت www.dropbox.com مراجعه کنید و به رایگان صاحب درایو ابری شوید.

dropbox-gets-yahoo2-

اکنون قادر هستید هر آنچه که در Dropbox  ذخیره کرده اید را به ایمیل یاهو پیوست کنید. فایل های خود را انتخاب کنید و بر روی گزینه “Choose” کلیک کنید. کار تمام است.

dropbox-gets-yahoo3-

هنگامی که به حساب ایمیل خود در یاهو وارد می شوید در واقع به حساب Dropbox خود نیز دسترسی دارید. بنابراین در صورت لزوم  می توانید فایل های پیوست شده به ایمیل های دریافتی را در درایو ابری خود ذخیره کنید. برای این کار کافی است بر روی فایل مورد نظر راست کلیک و گزینه “Save to Dropbox” را برگزنید.

بهتر است بدانید همه سود این ویژگی جدید برای یاهو نیست. بلکه کمپانی Dropbox نیزاز این ادغام به خوبی استقبال کرده است. بر اساس آمار تعداد کاربران این سرویس ذخیره سازی ابری از مرز 100 میلیون  نفر عبور کرده است که رقیب جدی و سرسخت دو سرویس Google drive و Sky Drive  محسوب می شود.

اگر علاقه مند به استفاده از dropbox  و اشتراک گذاری داده های آن در فیسبوک هستید پیشنهاد می کنم مقاله  فیس بوک برنده یکپارچه سازی با Dropbox را مطالعه کنید و همچنین برای رعایت نهایت امنیت فایل هایتان مقاله ۶ روش برای تأمین امنیت حساب دراپ باکس تان را نیز ببینید. متشکرم.