نمی دانم شما از چه روشی برای ارسال فایل های مورد نظرتان به گوشی یا تبلت اندرویدی خود استفاده می کنید . اتصال کابل یو اس بی ، استفاده از برنامه هایی مثل دراپ باکس ، گوگل درایو و یا اسکاری درایو . شاید هم از برنامه هایی نظیر ایردروید استفاده می کنید . اما اگر می خواهید روشی ساده تر را برای منتقل کردن فایل ها به دستگاه اندرویدی خود پیدا کنید ، شاید استفاده از qrSend گزینه مناسبی باشد . اگر می خواهید با این برنامه آشنا شوید ، با گویا آی تی همراه باشید ….

کیو.آر سند در واقع از روش اسکن کدهای QR استفاده می کند . این برنامه متشکل از دو قسمت است . یکی که اپلیکیشن اندرویدی است و روی دستگاه شما نصب می شود و دیگری نیز یک برنامه مخصوص کامپیوتر شماست . سپس این دو برنامه از طریق یک شبکه بی سیم به تبادل اطلاعات می پردازند .

برای شروع لازم است که ابتدا اپلیکیشن qrSend را از گویا آی تی دریافت کنید ( لینک در پایان مطلب قرار گرفته است ) . سپس باید به وبسایت توسعه دهنده این برنامه رفته و نسخه مورد نظر خود را دریافت کنید . در اینجا به دلیل اینکه از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنیم ، نسخه ویندوزی را دانلود کرده و نصب می کنیم . در صورتی که از سیستم عامل های دیگری مثل لینوکس یا مک استفاده می کنید ، لازم است که نسخه qrSend jar را دانلود کنید . این برنامه ، گزینه ای با عنوان Send with qrSend را به منوی راست کلیک سیستم عامل شما اضافه می کند .

حالا روی فایلی که می خواهید آن را به دستگاه اندرویدی خود ارسال کنید راست کلیک کرده و گزینه Send with qrSend را انتخاب کنید . پنجره ای باز می شود که حاوی یک کد کیو.آر است . این کد را باید توسط گوشی اپلیکیشن qrSend اسکن کنید . برای اسکن کردن این کد کیو.آر باید یک برنامه مخصوص این کار را روی گوشی خود نصب کرده باشید . اگر چنین برنامه ای ندارید ، می توانید از پایان مطلب برنامه ی zXing Barcode Scanner را دریافت کرده و روی دستگاه خود نصب کنید .

transfer-files-pc-android

اکنون اپلیکیشن qrSend را باز کرده و کد کیو.آر را اسکن کنید . در نهایت فایل مورد نظرتان به راحتی به دستگاه منتقل خواهد شد . لازم به ذکر است که شما می توانید چندین فایل را به صورت همزمان ارسال کنید . اما امکان ارسال یک فولدر یا ترکیبی از فولدرها و فایل ها را نخواهید داشت . فایل های دریافتی نیز به صورت پیشفرض در فولدر qrSend ذخیره خواهند شد که البته مسیر ذخیره سازی قابل تغییر می باشد . اگر از کاربران ویندوز هستید و می خواهید منوی ایجاد شده در راست کلیک را حذف کنید ، می توانید از فایل رجیستری که در وبسایت اصلی این برنامه قرار دارد استفاده کنید .

در نهایت لازم به ذکر است که qrSend نمی تواند جایگزینی برای اپلیکیشن قدرتمند Airdroid باشد اما مسلما گزینه مناسبی برای ارسال فایل ها به دستگاه شما می باشد .

دریافت اپلیکیشن qrSend برای دستگاه های اندرویدی از گویا آی تی

دریافت برنامه qrSend برای کامپیوتر از وبسایت اصلی

دریافت اپلیکیشن zXing Barcode Scanner از گویا آی تی 

منبع