متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

چطور می توان با کمترین تعداد لوح فشرده بیشترین مقدار اطلاعات را رایت کرد

12345 (بدون نظر)
Loading...
102

تصور کنید شما بخواهید حجم بسیار زیادی از اطلاعات را رایت کنید که طبعاً برای این کار تعداد زیادی دی وی دی نیاز خواهید داشت. دقیق نمی دانید چند لوح فشرده مورد نیاز است اما قصد دارید این کار را با کمترین تعداد دی.وی.دی انجام دهید. اگر سعی کنید مقدار حجم فضای اشغال شده با هر کدام از فایلها و فولدرها را محاسبه کنید و سپس آنها را در چند قسمت سازماندهی کنید که بتواند روی یک دی.وی.دی جا بگیرد و همزمان با آن سعی کنید بهترین تناسب را نیز به دست آورید این کار بسیار دشوار و طاقت فرسا خواهد بود.

برای اینکه وقت زیادی صرف نکنید و اعصابتان را هم به هم نریزید، می توانید از یکی از دو نرم افزاری که کار انتخاب فایلها و محاسبه حجم اطلاعات را انجام می دهند استفاده کنید. به سادگی فایلهایی را که می خواهید کپی کنید انتخاب می کنید، لوح فشرده را به آن معرفی کنید و سپس اجازه دهید خودش فایلها را به نحوی که کلیه فضاهای خالی دیسکها پر شوند، دسته بندی و توزیع کند.

اولین نرم افزاری که بررسی خواهیم کرد برن تو بریم (Burn to the brim) نام دارد

برن تو بریم (Burn to the brim)از الگوریتم متفاوتی برای تشخیص فایلها و فولدرهایی که شما مشخص می کنید استفاده می کند و آنها را به بهترین روش ممکن دسته بندی می کند. اولویت اصلی پر کردن اطلاعات در حاشیه دیسک است، اولویت بعدی کاهش تعداد موارد است (ابتدا آیتمهای سخت تر و بزرگتر پر می شوند و در پی آنها آیتمهای کوچکتر فواصل بین آنها را پر می کنند).

BTTBadd

وقتی برنامه را برای بار اول اجرا می کنید می بینید که گزینه دی.وی.دی وجود ندارد و شما باید آن را برای برنامه تعریف کنید. برای این کار زیر ستون مدیا روی دکمه افزودن (Add) کلیک کنید و مقداری مثل آنچه در بخش پررنگ شده در تصویر مشخص است، وارد نمایید. سایر مقادیر به صورت خودکار توسط برنامه وارد خواهد شد.

BTTBdvdvalues

وقتی مدیای تازه ساخته شد آن را انتخاب کنید و روی دکمه شروع (Start) کلیک کنید. اکنون پوشه هایی را که می خواهید رایت کنید اضافه کنید. برنامه فوراً شروع می کند به سازماندهی و دسته بندی اطلاعات برای رسیدن به بهترین ترتیب ممکن آنها بر روی دی.وی.دی. وقتی کار نرم افزار تمام شد، فهرستی از دیسکهایی که که نیاز است ایجاد شوند خواهید دید. حجم فضای پر شده به صورت درصد در پرانتز نشان داده می شود.

BTTB5

اکنون هر کدام از این دیسکها می تواند به فرمت ایمیج ISO تبدیل شود که می توان با هر برنامه رایتی آن را روی لوح های فشرده رایت کرد.

نرم افزار برن تو بریم (Burn to the brim)گزینه های دیگری از قبیل تقسیم بندی و بازچیدن محتویات پوشه ها، کپی کردن فایلها و پوشه های خالی و یا انتقال فایلها به جای دیگر برای رایت شدن را هم داراست.

برنامه دوم سایز می (SizeMe) نام دارد

کارکرد این نرم افزار بسیار شبیه نرم افزار قبلی است. شما می توانید نوع مدیای مورد نظرتان از قبیل فلاپی، سی.دی، دی.وی.دی یا هر مدیای مشخص دیگری را انتخاب کنید. این نرم افزار نیز (چنانچه کاربر این اجازه را بدهد) می تواند پوشه ها را چند تکه کند تا بهتر بر روی لوح فشرده جفت و جور شود.

sizeme

در این نرم افزار نیز شما می توانید حاصل کار را به فایلهای ایمیج تبدیل کنید، آن را کپی و به هر جایی منتقل کنید.

با این حال هر دو نرم افزار یک نقص عمده نیز دارند: شما نمی توانید چند پوشه را به طور همزمان پویش کنید (scan). این بدین معنی است که کلیه فایلهایی را می خواهید رایت کنید اول باید در یک پوشه واحد گردآوری شوند (اگر چه می توان چند پوشه زیر شاخه نیز درون آن پوشه تعریف کرد).اما شما نمی توانید دو یا سه پوشه را همزمان انتخاب کنید و اجازه دهید نرم افزار محتویان آنها را پویش کند.

اگر چه هر دو نرم افزار قدیمی هستند ولی به طرز اعجاب آوری هر دو به خوبی در ویندوز 7 کار می کنند.

منبع:

instantfundas.com

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
7 دیدگاه
 1. امیر می‌گوید

  ممنون بسیار جالب بود اولین بار بود میشنیدم

 2. saeed می‌گوید

  مرسی

 3. حیدر می‌گوید

  ادرس  دانلود فایل wnaspi32.dll اینجا

  1. ITTeach می‌گوید

   ما كه اجازه نمايش كامنتت رو داديم اميدواريم كه فايل دانلود ويروسي نباشه
   بازم مرسي بابت اطلاعاتتون… .

 4. حیدر می‌گوید

  این برنامه Burn to the brim بعد از نصب و اجرا، یک پیغام خطا میدهد که مربوط به wnaspi32.dll در سیستم ویندوز میباشد برای رفع این مشکل میتوانید به این آدرس رفته فایل wnaspi32.dll دانلود کنید ودر قسمت ویندور / سیستم کپی کنید مشکل حل خواهد شد .

 5. حبیب می‌گوید

  مطلب جالب ، مفید و کاربردی بود . چون خودم چند بار گیر کرده بودم و چند ساعتی وقتم صرف تقسیم بندی پوشه ها و فایل ها شده بود .

 6. erfan می‌گوید

  سلام دوست عزیز چطور می تونم بازی های رایتی را نصب کنم؟
  لطفا اگه میشه جوابم زود تر بده.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تصور کنید شما بخواهید حجم بسیار زیادی از اطلاعات را رایت کنید که طبعاً برای این کار تعداد زیادی دی وی دی نیاز خواهید داشت. دقیق نمی دانید