افزودن برنامه های رایگان ویندوز لایو به وب سایت یا وبلاگ شما

  • 1389/5/6
  • محمدرضا ارجمندی
  • 2

آیا تمایل به استفاده از هاتمیل، برنامه های تحت وب آفیس ، ام اس ان مسنجر ، و غیره در دامنه وب سایت خود دارید؟ در این مقاله به شما می آموزیم چگونه می توانید ویندوز لایو را به طور رایگان به وب سایت خود اضافه کنید.

مایکروسافت مجموعه ای از محصولات محبوب ارتباط آنلاین از جمله هات میل و مسنجر را ارائه می دهد. اگر چه هاتمیل به خصوص در سال های اخیر به محبوبیت جی میل نیست ، قرار شده تابستان امسال دچار یک خانه تکانی اساسی شود که ممکن است حتی بهتر از جی میل یا یاهو به کاربران خود خدمات ایمیل عرضه کند. علاوه بر این ،آفیس جدید مبتنی بر  وب سازگاری زیادی با انواع فایل های مایکروسافت آفیس به کاربران آنلاین ارائه می کند. دیگر اینکه Skydrive فضای مجازی بزرگی به حجم 25 گیگابایت برای ذخیره سازی آنلاین فایل به صورت  رایگان در اختیار عموم کاربران قرار می دهد، بنابراین مطمئن باشید استفاده از  ویندوز لایو راه حل موثری  در برقرای ارتباطات کاربران با دامنه شماست.

توجه : برای ثبت نام در ویندوز لایو برای دامنه خود ، باید قادر به اضافه کردن اطلاعات به وبلاگ WordPress.com خود یا تغییر تنظیمات دامنه به طور دستی باشید.

شروع

برای شروع اضافه کردن ویندوز لایو به دامنه خود. به صفحه دامنه های سفارشی ویندوز لایو  بروید(لینک زیر). حساب رایگان ویندوز لایو به شما اجازه ایجاد تا 500 حساب را می دهد، پس علاوه بر کسانی که فقط می خواهند یک حساب ایمیل برای وب سایت خود راه اندازی نمایند، برای تیم ها و گروه هایی که می خواهند آدرس ایمیل سفارشی  ایجاد کنند نیز  این موضوع فوق العاده است.

در فیلد خالی این صفحه همانند تصویر زیر دامنه یا زیر دامنه ای که میخواهید به ویندوز لایو اضافه کنید را وارد کرده و پس از آن انتخاب کنید که آیا قبلا برای خود شما حساب هاتمیل راه اندازی کرده اید یا می خواهید حالا این کار را انجام دهید. ما می خواهیم یک صندوق ایمیل به دامنه خود اضافه کنیم ، بنابراین گزینه راه اندازی هاتمیل ویندوز لایو برای دامنه من(Set up Windows Live Hotmail for my domain)  را انتخاب کرده و بر روی  ادامه(Continue) کلیک کنید.

شما باید برای ورود دارای شناسه ویندوز لایو برای ایجاد حساب باشید در غیر این صورت، گزینه دوم یعنی  ایجاد حساب جدید ویندوز لایو همراه با دامنه خود(create a new Windows Live account associated with your domain) را انتخاب کنید.

با آیدی ویندوز لایو خود وارد حساب شده… این حساب می تواند هاتمیل ، مسنجر ، یا حساب ایکس باکس لایو ، شناسه Zune ، یا حساب Microsoft.com باشد.

یا در صورتی که شما گزینه دوم را انتخاب کرده اید می توانید اطلاعات خواسته شده را برای ایجاد یک شناسه جدید ویندوز لایو وارد کنید.

حال ، تنظیمات را بررسی کنید و مطمئن شوید همه چیز درست باشد.روی دکمه  قبول(I Accept) کلیک کنید تا حساب کاربری شما ایجاد شود.

حال، حساب کاربری شما به طور کامل ایجاد و راه اندازی شده، اما شما نیاز به اضافه کردن یا ویرایش اطلاعات دی ان اس در سایت خود دارید. مراحل این کار  بسته به اینکه  سایت شما روی WordPress.com میزبانی  می شود،یا مالک یک سرور هستید و یا از دیگر سرویس های میزبانی استفاده می کنید،مراحل کمی متفاوت است. اما نگران نباشید ما به شما می گوییم در هر مورد چه کار باید کنید.

اول از هر کاری ، به اطلاعات جعبه زیر توجه داشته باشید. شما در این جعبه، اطلاعات موردنیاز برای راه اندازی ایمیل را مشاهده می نمایید…

و تنظیمات امنیتی…

و ادغام مسنجر. تنظیمات را یادداشت کنید، به خصوص آنهایی که دورشان خط کشیده شده (تصویر بالا)  ، زیرا این اطلاعات را در مرحله بعدی لازم خواهیم داشت.

ادغام ویندوز لایو با وبلاگ وردپرس شما

اگر دامنه ای که به ویندوز لایو اضافه کرده اید، دامنه وبلاگ وردپرس است ، در یک پنجره یا زبانه  جداگانه مرورگر به منوی(dashboard) وردپرس خود وارد شده. برروی فلش کنار Upgrades کلیک کنید و از منو Domains  را انتخاب کنید.

روی لینک ویرایش دی ان اس(Edit DNS) در کنار نام دامنه ای که به ویندوز لایو افزود اید کلیک کنید.

در جعبه متنی این صفحه دستورات زیر را وارد کنید و  به جای« Your_info » کدی که شما در صفحه راه اندازی ایمیل باکس در صفحه ویندوز لایو یاداشت کرده اید را وارد کنید. توجه داشته باشید که این بخش ها در تصاویر اسکرین شات این مقاله عمدا نامشخص شده اند. باید به شکل یک کد عددی مانند 1234567890.pamx1.hotmail.com باشد.

MX 10 Your_info.pamx1.hotmail.com.

TXT v=spf1 include:hotmail.com ~all

CNAME domains.live.com Your_info.

پس از آن بر روی Save DNS records  کلیک کنید تا تنظیمات شما در وردپرس ذخیره شود. توجه کنید که این کار فقط سبب ادغام ایمیل با حساب وردپرس شما میشود؛ نمی توانید مسنجر را با دامنه ای که در WordPress.com میزبانی م شود ادغام نمود.

در نهایت ، به صفحه تنظیمات ویندوز لایو خود بازگشته و Refresh  را کلیک کنید. اگر تنظیمات شما درست باشد ، اکنون شما آماده استفاده از ویندوز لایو در دامنه WordPress.com خود هستید.

ادغام ویندوز لایو با سرور شما

اگر وب سایت شما بر روی سرور خودتان و یا حساب هاستینگ میزبانی می شود ، نیاز به طی چند گام دیگر برای افزودن ویندوز لایو به دامنه خود دارید. این کار نسبتا آسان است ، اما مراحل بسته به شرکت سرویس دهنده میزبانی یا registrar ممکن است  کمی فرق کند. در بعضی از میزبان ها، ممکن است نیاز به  برقراری تماس با واحد پشتیبانی به  منظور افزودن رکوردهای MX توسط انها برای دامنه شما خواهید داشت. میزبان سایت ما از cPanel برای مدیریت وب سایت استفاده  می نمود، بنابراین در اینجا نحوه افزودن ورودی های MX از طریق cPanel اورده می شود.

ابتدا به cPanel وب سایت خود وارد شوید، و ورودی MX را زیر بخش ایمیل انتخاب کنید.

در جعبه متن این صفحه عبارت زیر را وارد کنید، به جای عبارت Your_info کدی که شما در صفحه راه اندازی ایمیل باکس در صفحه ویندوز لایو یاداشت کرده اید را وارد کنید. . توجه داشته باشید که این بخش ها در تصاویر اسکرین شات این مقاله عمدا نامشخص شده اند. باید به شکل یک کد عددی مانند 1234567890.pamx1.hotmail.com باشد.

MX 10 Your_info.pamx1.hotmail.com.

حال، به صفحه ابتدایی cPanel بازگشته، و ویرایشگر پیشرفته دی ان اس زون(Advanced DNS Zone Editor) را زیر Domains انتخاب کنید.

در اینجا ، یک رکورد متنی با اطلاعات زیر اضافه کنید:(در قسمت Name  آدرس سایت خود را وارد کنید)

Name:  yoursite.com.

TTL:      3600

TXT Data:          v=spf1 include:hotmail.com ~all

روی اضافه کردن رکورد (Add Record )کلیک کنید و کار ادغام ایمیل با دامنه شما انجام شده است.

برای ادغام مسنجر با دامنه خود ، نیاز به اضافه کردن یک ورودی SRV به تنظیمات دی ان اس خود دارید. متاسفانه cPanel  برای این کار گزینه ای ندارد، بنابراین مجبور شدیم با شرکتی که به سایت ما میزبانی وب ارائه می داد تماس گرفته  تا آنها ورودی برای ما اضافه کنند.برای این کار یک کپی از تمام اطلاعات موجود در جعبه مسنجر گرفته و آن برای بخش پشتیبانی میزبان دامنه خود ارسال کنید، تا آنها قادر به اضافه کردن این ورودی برای شما باشند. همچنین ، اگر شما مسنجر را نمی خواهید یا نیازی به ان ندارید، به سادگی می توانید از این مرحله صرف نظر کنید.

هنگامی که تمام تنظیمات شما به طور صحیح انجام شد، به صفحه تنظیمات ویندوز لایو خود بازگشته و روی بازآوری(Refresh) کلیک کنید. اگر تنظیمات شما درست باشد ، اکنون شما آماده استفاده از ویندوز لایو در دامنه هاست شده روی سرور خود هستید.

ایجاد یک حساب پست الکترونیک جدید در دامنه شما

به صفحه مدیریت ویندوز لایو جدید خود خوش آمدید! در اینجا می توانید حساب های ایمیل اضافه کنید تا شما و هر کس دیگری  که می خواهید بتوانید به هاتمیل و دیگر برنامه های ویندوز لایو از طریق دامنه شما دسترسی داشته باشد. بر روی Add  کلیک کنید تا  یک حساب اضافه کنید.

نام حساب را وارد کنید، که میتواند آدرس ایمیل حساب هم باشد، به عنوان مثال accountname@yourdomain.com. سپس نام کاربر و رمز عبوری برای صاحب حساب وارد نمایید. به طور پیش فرض این رمز عبور موقتی خواهد بود، و کاربر باید آن را در اولین ورود خود به حسابش تغییر دهد، اما اگر شما این حساب کاربری  را برای خودتان راه اندازی می کنید ، می توانید تیک کنار این گزینه را برداشته تا  رمز عبور شما را به عنوان استاندارد و دائمی بشناسد.

حال، به آدرس www.mail.live.com بروید و با آدرس ایمیل جدید و رمز عبور خود sign in کنید. به یاد داشته باشید ، آدرس ایمیل شما همان نام کاربری تان است که قبل از  @yourdomain.com وارد کرده اید.

برای به پایان رساندن ایجاد حساب ایمیل، رمز عبور خود، سوال امنیتی و پاسخ به آن،یک آدرس ایمیل دیگر و  اطلاعات محل سکونت را وارد کنید. روی «من قبول می کنم»( I accept) کلیک کنید تا راه اندازی حساب ایمیل جدید شما به پایان برسد.

برای تایید  اینکه شما یک انسان هستید که ایمیل ایجاد می کند(نه یک روبات رایانه ای!)حروف دارای اعوجاج شده را در کادر زیر تصویر وارد کرده و بر روی ادامه کلیک کنید.

حال صندوق هاتمیل جدید شما بارگذاری خواهد شد و شما یک ایمیل خوش آمد در صندوق پستی خود دریافت خواهید کرد. این قسمت درست مانند ایجاد یک حساب عادی هاتمیل است ، به جز این  که این دفعه ، آدرس پست الکترونیک شما همراه با دامنه خود شماست نه دامنه hotmail.com!

شما هم اکنون می توانید به هر یک از خدمات ویندوز لایو از منوی بالای صفحه دسترسی داشته باشید.

در تصویر زیر یک محیط صفحه گسترده اکسل در برنامه تحت وب آفیس جدید از طریق SkyDrive  بر روی حساب ویندوز لایو ما باز  شده است.

اگر شما پیش از این به تنظیمات مسنجر دسترسی داشتید، شما هم اکنون می توانید در ویندوز لایو مسنجر با استفاده  از حساب new@yourdomain.com نیز sign in  کنید.

لینک های مهم

دسترسی به حساب های ویندوز لایو آسان است. به سادگی به سایت های ویندوز لایو رفته ، مانند www.hotmail.com یا www.skydrive.com بروید و با شناسه جدید ویندوز لایو خود به صورت عادی وارد شوید. آدرس خاصی برای دسترسی به حساب کاربری خود لازم ندارید؛ ، درست همانند حساب های استاندارد عمومی هاتمیل های کار می کند.

برای مدیریت ویندوز لایو برای دامنه خود ، به صفحه ی https://domains.live.com/ رفته و با شناسه ویندوز لایو خود که در ایجاد حساب استفاده کرده اید وارد شوید. در اینجا شما می توانید کاربران بیشتری اضافه کنید، تنظیمات را تغییر دهید، و به مشاهده جزئیات بیشتر استفاده از ویندوز  لایو برای دامنه خود بپردازید.

جمع بندی

ویندوز لایو برای اضافه شدن به دامنه شما راه حل آسانی دارد، و به شما اجازه ایجاد حداکثر 500 آدرس ایمیل برای آن میدهد. با به روز رسانی های اتی هاتمیل و آفیس  تحت وب در تابستان امسال، این ویندوز می تواند یک راه خوب برای مفید تر  کردن دامنه شما باشد. و با 500 حساب ایمیل ، شما به آسانی می توانید کاربران وب سایت یا وبلاگ خود را از مزایای آدرس ایمیل منحصر به فرد شما برخوردار نمایید.

اگر شما تاکنون از برنامه های کاربردی آنلاین گوگل با دامنه خود استفاده کرده اید، لطفا مقاله ما در مورد چگونگی اضافه کردن برنامه های رایگان گوگل به وب سایت یا  وبلاگ خود را هم بررسی کنید.

پیوند

ثبت نام برای ویندوز لایو برای دامنه شما

منبع:howtogeek

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *