3 وب سایت برتر برای دانلود برنامه های کاربردی و رایگان اکسل

  • 1389/5/13
  • مهدی صمصامی
  • 2

Excel، نرم افزار صفحه گسترده مایکروسافت است که به وسیله میلیون ها کاربر در سراسر جهان استفاده می شود. این نرم افزار یک مجموعه فوق العاده قدرتمند و همه کاره می باشد که بسیار برای شرکت ها و ادارات خاص کاربردی و مهم است.

بسیاری از مردم اهمیت پشتیبانی اکسل از برنامه نویسی Visual Basic را درک نمی کنند. شما می توانید از این امکان استفاده کنید، حتی اگر خودتان برنامه نویس نیستید. البته کدهای از پیش نوشته شده VBA را اغلب می توان در فایل های اکسل به صورت آنلاین پیدا کرد.

در زیر برای شما بدون حاشیه 3 سایت و منبع برتر برای دانلود برنامه های رایگان اکسل را قرار داده ایم.

Microsoft Office Templates
به احتمال زیاد مخزن و منبع غنی ترین و گسترده ترین برنامه های رایگان اکسل، ساخت خود مایکروسافت است. در وب سایت مایکروسافت، شما می بیشمار الگوهای از پیش ساخته شده اکسل را بیابید. پیچیدگی و موارد استفاده این الگوها و قالب ها به طور گسترده ای متفاوت است؛ اگر چه بسیاری از آنها به وضوح برای اهداف کسب و کار در نظر گرفته شده اند.


بنابراین شما برای هر کار و موضوعی یک الگوی از پیش ساخته شده خواهید یافت؛ مثل ماشین حساب های مالی و تقویم های دانشگاهی. اما الگوها و مثال های 3 بعدی اکسل (Excel 3D examples) را فراموش نکنید و حتی نت های هشتگانه قابل پخش پیانو. کاربردها بسیار زیاد هستند و شما با زمان بسیار زیادی را برای دیدن و بررسی تمام بخش ها صرف کنید.

اگر شما هم یکی از کاربران پابرجا و منظم صفحه گسترده هستید، می توانید برای پیدا کردن سهم عادلانه خود از از برنامه های رایگان اکسل در اینجا مطمئن باشید. و در نهایت مقدار زیادی کار صرفه جویی کنید!

تنها قابلیت سایت که می تواند بهبود بخش باشد، حرکت نزولی آن است. به همین دلیل غیر ممکن است که تمامی Template ها و الگو به وسیله نرم افزار تنها فهرست شده باشند. بهترین راه برای این کار پیدا کردن بخش My Programs در ستون سمت چپ می باشد. در اینجا شما می توانید تمامی برنامه های آفیس را خودتان را اضافه کنید و در نتیجه می توانید بهتر بخشی از الگوهای زائد و اضافی را کنار بگذارید و حذف کنید.


هرچند موضوعات بی ربط هنوز هم در مجموعه موضوعات نشان داده می شوند، اما همه الگوها و قالب های که در زیر قرار گرفته اند، باید با نسخه اکسل شما سازگار باشند.

Vertex42   Excel Templates / Financial Calculators
یک سایت هر چقدر هم بزرگ باشد نمی تواند تمام چیزهایی که در رابطه موضوع آن در دسترس است را به شما نشان دهد. Vertex42 سایتی است که به هر چیزی که به اکسل مربوط است مثل الگوها (Templates) و ماشین حساب های مالی (Financial Calculators)، اختصاص داده شده است.

اگر چه تعداد کمتری برنامه در این سایت وجود دارد، ولی برنامه های نشان داده شده با کیفیت تر و جدیدتر هستند و Vertex42 را به بهترین سایت غیر رسمی منبع برنامه های اکسل تبدیل کرده اند. بخش بزرگی از برنامه های این سایت نیز با Open Office هم سازگار بوده و باز می شوند.


محتوای این سایت در دوست عمده تقسیم می شود : الگوهای اکسل (Excel Templates) و ماشین حساب های مالی (Financial Calculators). هر دو این ها مرور روشنی بر برنامه های موجود را بدون هیچ عذاب و فیلتری نشان می دهند. Vertex42 به وضوح جای سایت رسمی Template های مایکروسافت را گرفته است.
Excel Games
سایت رسمی مایکروسافت و سایت Vertex42 با هم باید قادر به پر کردن نیازهای کسب کار باشند. این وب سایت آخرین مکمکل است و از نظر تمامی افراد و گروه ها، «مفید» در نظر گرفته نمی شود.

البته ویژوال بیسیک به جدول زمانی مبهم (Dull Timetables) و ماشین حساب های مالی (Financial Calculators) محدود نیست. اگر شما در محل کار مشغولید و از بازهایی که بر روی کامپیوتر نصب هستند محدود هستید، شما می توانید از ویژوال بیسیک در اکسل برای بازی کردن استفاده نمایید.


سایت بازی های اکسل در حال افزایش به کمتر از 40 بازی مختلف است که عمده آنها کلاسیک مثل Pong، Battleship، Tetris، Bubbles و انواع بازی های ورق هستند. همه این ها در قالب فایل های XLS ساده قابل دانلود هستند. همچنین با نسخه های قدیمی اکسل نیز سازگار می باشند.

آیا شما منبع کاربردی دیگری برای برنامه های اکسل می شناسید؟ آن را به ما معرفی کنید.

منبع : www.MakeUseOf.com

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. بازتاب: 3 وب سایت برتر برای دانلود برنامه های کاربردی و رایگان اکسل | IraNFull.CoM

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *