متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

معرفی ۵ مشکل بسیار متداول در ویندوز ۷ و چگونگی رفع آنها

12345 (20 نظر - میانگین: 3٫45 از 5)
Loading...
159,283

همه‌ی ما به خوبی می‌دانیم که ویندوز سیستم عاملی نیست که در طول زمان بدون مشکل کار کند. خیلی از این مشکلات از حیطه‌ی کنترل شما خارج است، اما بعضی از آن‌ها را می‌توان به طرق مختلف برطرف نمود.

مایکروسافت سعی می‌کند با انتشار نسخه‌های جدید این سیستم عامل را ساده‌تر از قبل کند، ولی با این همه، مشکلات، گلیچ‌ها و باگ‌های ویندوز همچنان بخش جداناپذیر این سیستم عامل هستند.

بنابراین تصمیم گرفتیم راه‌حل برطرف کردن ۵۲ مورد از مشکلات رایج ویندوز را با شما به اشتراک بگذاریم. این مشکلات شامل مواردی می شود که به ویندوز های مختلف، نظیر xp، ویندوز ۷ و ۸ و غیره مربوط می شود.

ما تا حد ممکن سعی کردیم از امکانات و ابزارهای خود ویندوز برای حل این مشکلات استفاده کنیم، و از ارجاع به نرم‌افزارهای ترمیم‌کننده که خود به وجود آورنده‌ی مشکلات بیشتری هستند اجتناب کنیم.

 

۱. ناپدید شدن آیکن‌های نوار وظیفه یک مشکل ویندوزی برای تمام سیستم عامل ها

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

اگر آیکن‌های بخش نوتیفیکیشن‌های نوار وظیفه‌ی ویندوز ناپدید شده‌اند، دو راه پیش رو دارید: ابتدا دکمه‌ی Windows + R را فشار داده، عبارت regedit را تایپ و اینتر بزنید.

 

 

یکی از مرسوم ترین مشکلات ویندوز، گم شدن و ناپدید شدن آیکون ها در تسک بار است. برای حل این مشکل باید از رجیستری ویندوز استفاده کنید که البته کمی ریسک دارد
یکی از مرسوم ترین مشکلات ویندوز، گم شدن و ناپدید شدن آیکون ها در تسک بار است. برای حل این مشکل باید از رجیستری ویندوز استفاده کنید که البته کمی ریسک دارد

 

وارد شاخه‌ی HKEY_CURRENT_USER\ Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\ CurrentVersion\TrayNotify شوید و دو آیتم IconStreams و PastIconsStream را حذف کنید.

 

اکنون دستگاه را ریبوت کرده، یا یک بار از حساب کاربری خود خارج و مجدداً به آن وارد شوید. اگر مشکل در ویندوز XP پابرجا ماند، Add or Remove Programs Control Panel را باز کنید، روی Add/Remove Windows Components کلیک نمایید، گزینه‌ی Networking Services را بسط دهید و بعد تیک UPnP User Interface را بردارید. سپس روی OK و در انتها Next کلیک کنید.

 

۲. اسلیپ نشدن کامپیوتر و ماندن در حالت فعلی 

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

اگر کامپیوتر شما در حالت اسلیپ قرار نمی‌گیرد، به خاطر این است که تنظیمات یکی از دستگاه‌ها باعث خروج کامپیوتر از این حالت می‌شود. دکمه‌های Windows + R را فشار دهید، عبارت cmd را تایپ کنید و اینتر بزنید.

 

 

اگر متوجه این هستید که پی سی، خاموش نمی شود، یا به حالت اسلیپ نمی رود، می توانید به عنوان اولین اهرم از کامند پرامپت برای حل این مشکل استفاده کنید
اگر متوجه این هستید که پی سی، خاموش نمی شود، یا به حالت اسلیپ نمی رود، می توانید به عنوان اولین اهرم از کامند پرامپت برای حل این مشکل استفاده کنید

 

فرمان زیر را تایپ کرده و اینتر کنید:

powercfg –devicequery wake_armed

 

حالا دوباره دکمه‌های Windows + R را فشار دهید، اما این بار devmgmt.msc را تایپ کنید تا برنامه‌ی Device Manager باز شود. به دنبال دستگاه‌هایی که جدیداً به این لیست اضافه شده بگردید، روی آن‌ها دو بار کلیک کنید و به زبانه‌ی Advanced یا Power Management بروید.

 

در این زبانه ببینید گزینه‌ای برای خارج نشدن دستگاه از حالت استندبای وجود دارد یا نه. اگر وجود دارد، تیک همه‌ی گزینه‌هایی که باعث می‌شود دستگاه روشن بماند را بردارید. اکنون روی OK کلیک کنید، Device Manager را ببندید و تغییرات اعمالی را امتحان کنید. اگر لازم شد می‌توانید همین مراحل را مجدداً تکرار نمایید.

 

۳. اصلاحات سریع برای حل مشکل ویندوز با  Fix it Center 

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

مایکروسافت ابزاری تحت عنوان Fix it Center دارد که همه‌ی مشکلات ویندوز در سال‌های اخیر را به طور خودکار اصلاح می‌کند. شما می‌توانید این ابزار را از وبسایت http:// fixitcenter.support.microsoft.com دانلود و نصب کنید.

 

وقتی این برنامه را باز کردید، لیستی از همه‌ی ابزارهای مشکل‌یاب برای نسخه‌ی ویندوز شما نشان داده می‌شود؛ اگر در میان گزینه‌ها گزینه‌ی مربوط به مشکل خود را پیدا کردید روی دکمه‌ی Run که در کنار آن قرار دارد کلیک کرده و ببینید مشکل مذکور برطرف می‌شود یا نه.

 

۴. حذف درایورهای چاپ‌گر یک روش معمولی برای حل مشکلات ویندوز 

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که همه‌ی آثار به جا مانده از چاپ‌گر قبلی شما از روی سیستم پاک شده یا نه، سری به بخش Printers and Faxes بزنید. اکنون در یک فضای خالی از کنترل پنل چاپ‌گرها کلیک راست کرده و (در XP) گزینه‌ی Server Properties یا (در ویستا) گزینه‌ی Run as Administrator > Server Properties > Continue را انتخاب کنید.

 

سپس به زبانه‌ی Driver بروید؛ اگر درایور وجود داشت، روی آن کلیک کرده و آن را حذف کنید. اگر از ویندوز ویستا استفاده می‌کنید تنها در صورتی باید بگذارید گزینه‌ی Remove driver only در حالت انتخاب‌شده باقی بماند که درایورهای آن توسط خود ویندوز فراهم شده باشد. در انتها بر روی OK > Yes > Close کلیک کنید.

 

۵. تایید فایل‌های سیستمی

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

ابزار System File Checker (SFC) به شما اجازه می‌دهد فایل‌های خراب یا گم‌شده را اسکن – و جایگزین – کنید. اگر از ویندوز XP استفاده می‌کنید، می‌توانید از این ابزار برای اسکن تمام درایو استفاده نمایید، در حالی که اگر از ویندوز ویستا یا ۷ استفاده می‌کنید، این ابزار فقط برای تایید فایل‌ها و پوشه‌های منفرد به کار می‌رود. اگر دیسک نصب ویندوز را در اختیار دارید، آن را دم دست قرار دهید، چون ممکن است به کارتان بیاید.

 

مرحله ۱. حل مشکل تایید فایل های سیستمی در ویندوز XP

 

 

برای حل مشکل ویندوز، و آن مواردی که مربوط به تایید فایل های سیستمی می شود، لازم است که از پنجره run استفاده کنید و دستوراتی را اجرا کنید
برای حل مشکل ویندوز، و آن مواردی که مربوط به تایید فایل های سیستمی می شود، لازم است که از پنجره run استفاده کنید و دستوراتی را اجرا کنید

 

روی منوی استارت کلیک کرده، Run را انتخاب و عبارت sfc /scannow را تایپ و اینتر کنید تا کل درایو شما برای خطاهای احتمالی بررسی شود. دیسک نصب ویندوز را دم دست قرار دهید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

 

مرحله ۲. حل مشکل ویندوز ویستا و ۷ و تایید فایل های سیستمی

 

 

برای حل معضل و مشکل ویندوز و تایید فایل های سیستمی در ویندوز 7 و ویستا لازم است که به کامند پرامپت مراجعه کنید و مساله را به گونه ای دیگر با وارد کردن کد ها دستوری مورد بررسی قرار دهید
برای حل معضل و مشکل ویندوز و تایید فایل های سیستمی در ویندوز ۷ و ویستا لازم است که به کامند پرامپت مراجعه کنید و مساله را به گونه ای دیگر با وارد کردن کد ها دستوری مورد بررسی قرار دهید

 

روی منوی استارت کلیک کرده، cmd را تایپ نمایید، روی نتیجه‌ای که پیدا می‌شود کلیک راست کرده و گزینه‌ی Run as Administrator > Continue را انتخاب کنید. اکنون عبارت sfc /scannow را تایپ نموده و اینتر بزنید تا تمام درایو شما بررسی شود.

 

مرحله ۳. اسکن و جایگزینی

 

 

اسکن فایل ها و تعویض فایل ها نیز می تواند یک شیوه دیگر برای تایید فایل های سیستمی باشد
اسکن فایل ها و تعویض فایل ها نیز می تواند یک شیوه دیگر برای تایید فایل های سیستمی باشد

علاوه بر این، می‌توانید عبارت sfc /SCANFILE=path \filename را تایپ و اینتر کنید تا path\filename با فایل مورد نظر شما که برای مثال می‌تواند c:\windows\system32\riched32.dll باشد تعویض شود.

 

۶. مشکلات ویندوز مربوط به سازگاری برنامه‌ها

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

اگر با یک برنامه‌ی خاص مشکل دارید وبسایت رسمی آن را بررسی کنید یا نام برنامه را به همراه شماره‌ی نسخه‌ی آن و نسخه‌ی ویندوزتان گوگل نمایید تا ببینید چیز به درد بخوری پیدا می‌شود یا نه.

 

 

برخی اوقات مشکل در ویندوز ارتباط مستقیمی با خود سیستم عامل ندارد ، بلکه مشکل ویندوز 7 نشات گرفته از اختلالات برخی نرم افزار ها است. برای حل این مشکل می توانید صرفا به تعمیر برنامه مورد نظر بپردازید
برخی اوقات مشکل در ویندوز ارتباط مستقیمی با خود سیستم عامل ندارد ، بلکه مشکل ویندوز ۷ نشات گرفته از اختلالات برخی نرم افزار ها است. برای حل این مشکل می توانید صرفا به تعمیر برنامه مورد نظر بپردازید

 

از نصب کردن برنامه‌هایی که با ویندوز شما سازگار نیست پرهیز کنید، اما اگر آن را نصب کردید و اجرا نشد، شاید در ویندوز ۷ بتوانید با دستکاری تنظیمات کاری کنید که برنامه اجرا گردد.

 

برای انجام این کار روی آیکن برنامه کلیک راست کرده و گزینه‌ی Properties > Compatibility Settings را انتخاب کنید. از لیست موجود نسخه‌ی قدیمی سازگار با برنامه را انتخاب و روی OK کلیک نمایید.

 

اگر مشکل برطرف نشد، این بار تیک Run this program as an administrator را بزنید. در ویندوز ۷ با کلیک بر روی Help me choose the settings می‌توانید از ابزار Program Compatibility Troubleshooter نیز کمک بگیرید.

 

۷. خاموش شدن مکرر سیستم بعد از آپدیت ویندوز

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

اگر دستگاه خود را آپدیت کرده‌اید و حالا سیستم مدام ریبوت می‌شود، می‌توانید با استفاده از System Restore به یک نقطه‌ی زمانی سالم که آپدیت‌ها نصب نشده بود برگردید. اگر دیسک نصب ویندوز را در اختیار ندارید، به دنبال روشی برای دسترسی به گزینه‌های ریکاوری باشید، یا قبل از بالا آمدن سیستم دکمه‌ی F8 را فشار داده و گزینه‌ی Repair your computer را انتخاب کنید.

 

اگر دیسک نصب را در اختیار دارید، سیستم را از روی آن بالا بیاورید، زبان خود را انتخاب کرده و بعد روی Repair your computer کلیک کنید. بعد از این که ابزار مربوطه بالا آمد می‌توانید سیستم خود را به حالت قبلی برگردانید.

 

۸. کار نکردن System Restore

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

اگر نمی‌توانید کامپیوتر خود را به یک نقطه‌ی زمانی سالم قبلی برگردانید، (با فشار دادن دکمه‌ی F8 در هنگام بالا آمدن سیستم) وارد Safe Mode شوید و از آن‌جا برنامه‌ی System Restore را باز کنید.

 

در ویندوز ویستا یا ۷ یک راهکار دیگر هم وجود دارد: می‌توانید ابزار مربوطه را به طور مستقیم از روی دیسک نصب ویندوز اجرا کنید.

 

۹. ناپدید شدن آهنگ از Windows Media Player

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

اگر آهنگ‌هایی که در Windows Media Player داشتید ناپدید شده، به مسیر Start > All Programs > Accessories بروید. اگر از ویندوز XP استفاده می‌کنید، ابتدا باید برنامه‌ی Command Prompt را به صورت Run as Administrator اجرا کنید.

 

 

یکی از مشکلات مرسوم ویندوز 7 این است که نرم افزار مدیا پلیر موزیک ها را گم می کند! تعمیر مدیا پلیر یکی از این روش ها برای حل این مساله است اما بهترین کار و ساده ترین کار، تعویض نرم افزار پخش موسیقی است
یکی از مشکلات مرسوم ویندوز ۷ این است که نرم افزار مدیا پلیر موزیک ها را گم می کند! تعمیر مدیا پلیر یکی از این روش ها برای حل این مساله است اما بهترین کار و ساده ترین کار، تعویض نرم افزار پخش موسیقی است. البته می توانید با دستورات کامند پرامپت نیز موضوع را مورد بررسی قرار دهید.

 

حالا با دستور cd به پوشه‌ای که آهنگ‌های شما در آن قرار داشته بروید (مثلاً cd music)، و بعد attrib -s *.* /d /s را بنویسید و اینتر بزنید.

 

وقتی کار تمام شد، Media Player را باز کنید و دکمه‌ی F3 را فشار دهید یا به مسیر Tools > Advanced > Restore Media Library بروید تا دوباره به همه‌ی آهنگ‌ها دسترسی پیدا کنید.

 

۱۰. حل مشکلات ویندوز ۷ در  Action Center 

 

نسخه: ۷

Action Center بخشی است که می توانید با کمک آن برخی از مشکلات ویندوز 7 را مورد بررسی قرار دهید و تعمیرات لازم را اعمال کنید
Action Center بخشی است که می توانید با کمک آن برخی از مشکلات ویندوز ۷ را مورد بررسی قرار دهید و تعمیرات لازم را اعمال کنید

 

 

روی آیکونی که با شکل پرچم در بخش نوتیفیکیشن‌های نوار وظیفه وجود دارد کلیک کنید تا بخش Action Center باز شود. در این بخش می‌توانید نگاهی اجمالی به مشکلات سیستم داشته باشید، همچنین با ابزارهایی که در اختیار دارید یک سری مشکل‌یابی‌های روتین انجام دهید تا مشکلاتی که وجود دارد را سریع و آسان حل نمایید.

 

۱۱. حل مشکل ویندوز ۷ با عنوان نمایش مقدار جوهر چاپ‌گر

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

اگر به تازگی به یک نسخه‌ی جدیدتر ویندوز آپگرید کرده‌اید و نمی‌توانید مقدار جوهر چاپ‌گر خود را ببینید، احتمالاً خود ویندوز درایوری نصب کرده که امکان نمایش این شاخص‌ها را ندارد.

 

به وبسایت سازنده‌ی دستگاه بروید و درایور مخصوص آن را در صورت وجود دانلود کنید.

 

۱۲. حل مشکلات درایور ویندوز ۷

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

ریشه‌ی اکثر مشکلات سخت‌افزاری به درایور آن‌ها برمی‌گردد. درایور نرم‌افزاری است که اجازه می‌دهد دستگاه‌ها با ویندوز کار کنند. وقتی صحبت از ردیابی مشکلات می‌شود، اولین نقطه‌ی بررسی ابزار Device Manager است. شناسایی مشکلات ویندوز با استفاده از این ابزار به شرح زیر می‌باشد.

 

مرحله ۱. Device Manager را باز کنید

 

 

بسیاری از مشکلات ویندوز 7 را می توان با ورود به بخش Device Manager حل کرد معمولا مرسوم ترین بخش های معیوب در این قسمت با علامت تعجب زرد رنگ مشخص شده است
بسیاری از مشکلات ویندوز ۷ را می توان با ورود به بخش Device Manager حل کرد معمولا مرسوم ترین بخش های معیوب در این قسمت با علامت تعجب زرد رنگ مشخص شده است

 

دکمه‌های Windows + R را فشار داده، عبارت devmgmt.msc را تایپ و اینتر کنید. به دنبال گزینه‌هایی که کنار آن‌ها علامت تعجب زرد رنگ مشاهده می‌شود بگردید. سپس روی یکی از آن‌ها دو بار کلیک کنید.

 

مرحله ۲. جزئیات خطا را بررسی کنید

 

 

به کمک بخش مدیریت دیوایس می توانید با کلیک راست و انتخاب properties مشکلات مختلفی از هر ابزار را مشاهده کنید و آن را حل کنید
به کمک بخش مدیریت دیوایس می توانید با کلیک راست و انتخاب properties مشکلات مختلفی از هر ابزار را مشاهده کنید و آن را حل کنید

 

در زبانه‌ی General به دنبال کد خطا و اطلاعات مربوط به آن بگردید. اگر دکمه‌ای برای مشکل‌یابی وجود دارد روی آن کلیک کنید تا در صورت امکان مشکل به راحتی برطرف شود.

 

مرحله ۳. در اینترنت جستجو کنید

 

 

در بسیاری از اوقات برای حل مشکلات ویندوز 7 و هر ویندوز دیگر، به مواردی برخورد می کنیم که از آن بی اطلاعیم. در چنین شرایطی استفاده از گوگل و موتورهای جستجو بهترین شیوه است
در بسیاری از اوقات برای حل مشکلات ویندوز ۷ و هر ویندوز دیگر، به مواردی برخورد می کنیم که از آن بی اطلاعیم. در چنین شرایطی استفاده از گوگل و موتورهای جستجو بهترین شیوه است

 

اگر هیچ روشی کارساز نبود، از اطلاعات خطا برای جستجو در اینترنت استفاده کنید. ابتدا به صورت کلی جستجو نمایید، سپس مدل دستگاه خود را به جستجوی مربوطه اضافه کنید.

 

۱۳. حل مشکل ویندوز ۷ و تداخل ReadyBoost

 

نسخه: ویستا، ۷

 

کامپیوتر شما در هر لحظه فقط می‌تواند از یک دستگاه ReadyBoost استفاده کند. همچنین بعضی از کامپیوترها با فلش مموری‌های داخلی‌ای عرضه می‌شوند که برای استفاده از ReadyBoost پیکربندی شده‌اند.

 

برای حل این مشکل روی منوی استارت کلیک و بعد روی Computer کلیک راست کنید. سپس گزینه‌ی Manage را انتخاب نموده، آنگاه برای تایید وجود این درایو از بخش Storage به Disk Management بروید. در آن‌جا به دنبال برنامه‌ای تحت عنوان Intel Turbo Memory Console بگردید (در بخش Search Box از منوی استارت، عبارت Intel را تایپ کنید) و آن را باز نمایید تا درایور داخلی مذکور غیرفعال شود.

 

۱۴. به خاطر سپرده نشدن تنظیمات پوشه‌ها

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

اگر به این نتیجه رسیدید که دیگر نمی‌توانید پوشه‌ها را طوری تنظیم کنید که به همان شکلی که مدنظر شماست به نظر برسند و عمل کنند، راه‌حل این مشکل در ویرایش دو کلید فرعی رجیستری – BagMRU و Bags – خلاصه می‌شود که در دو مسیر مجزا قرار دارد: Shell و ShellNoRoam که در بخش HKEY_ CURRENT_USER\Software\ Microsoft\Windows قرار گرفته است.

 

اگر فکر می‌کنید این روش خیلی مشکل است، نگران نباشید، کافی است ابزار Microsoft Fix It Center را باز کرده و بخش مربوط به Diagnose and repair Windows Files and Folder Problems را اجرا کنید. این کار باعث می‌شود از انجام بخش سخت ماجرا خلاص شوید.

 

۱۵. ریبوت شدن مکرر کامپیوتر

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

اگر کامپیوتر شما بعد از نشان دادن صفحه‌ی آبی به طرز غیرمنتظره‌ای ری‌استارت می‌شود، مشکلی که با آن مواجه هستید به خطای STOP موسوم است. اگر این اتفاق مدام تکرار می‌شود باید آن را شناسایی کنید.

 

 

مشکل ویندوز 7 گاهی به صورت روشن و خاموش شدن های مکرر یا ریبوت شدن مکرر بیان می شود. این مشکل می تواند جنبه نرم افزاری و سخت افزاری داشته باشد
مشکل ویندوز ۷ گاهی به صورت روشن و خاموش شدن های مکرر یا ریبوت شدن مکرر بیان می شود. این مشکل می تواند جنبه نرم افزاری و سخت افزاری داشته باشد

 

اگر از ویندوز ویستا یا ۷ استفاده می‌کنید، می‌توانید از منوی بوتی که ظاهر می‌شود جلوی ری‌استارت شدن خودکار سیستم عامل را بگیرید؛ اگر از ویندوز XP استفاده می‌کنید، از منوی استارت روی My Computer کلیک راست کرده و بعد از باز کردن پنل Properties به زبانه‌ی Advanced بروید. حالا از بخش Startup and Recovery روی گزینه‌ی Settings کلیک کرده و تیک Automatically restart را بردارید.

 

وقتی خطای STOP به وجود می‌آید، صفحه‌ی آبی رنگی با جزئیات پیغام خطا را مشاهده می‌کنید؛ اطلاعات و فایل‌های مربوطه و کد خطای آن را یادداشت کنید. سپس جزئیات آن را در اینترنت جستجو کنید تا به جواب برسید.

 

۱۶. مسدود شدن برنامه‌های استارت‌آپ

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

 

همیشه درست هنگام لود شدن ویندوز 7، برخی نرم افزار ها هستند که به طور اتوماتیک در بدو شروع سیستم شروع به کار می کنند. یکی از مشکلات ویندوز 7 برای اجرای این دسته از برنامه ها رخ می دهد که برنامه های قدیمی تر معمولا اجرا نمی شوند
همیشه درست هنگام لود شدن ویندوز ۷، برخی نرم افزار ها هستند که به طور اتوماتیک در بدو شروع سیستم شروع به کار می کنند. یکی از مشکلات ویندوز ۷ برای اجرای این دسته از برنامه ها رخ می دهد که برنامه های قدیمی تر معمولا اجرا نمی شوند

 

اگر بعد از بالا آمدن ویندوز با این پیغام روبرو شدید، این یعنی یکی از برنامه‌هایی که قرار بوده اجرا شود می‌خواهد با دسترسی‌های بالاتری کار کند. این اتفاق بیشتر برای برنامه‌های قدیمی رخ می‌دهد، بنابراین یا باید برنامه را آپدیت کنید یا از یک برنامه‌ی جایگزین استفاده نمایید.

 

روی پیغام کلیک راست کنید، گزینه‌ی Run blocked program و بعد برنامه‌ی مذکور را انتخاب نمایید. سپس وقتی از شما خواسته شد روی Continue کلیک کنید.

 

۱۷. حل مشکلات  ویندوز ۷ برای اشتراک‌گذاری فایل

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

مطمئن شوید که کامپیوترها در یک شبکه و گروه کاری قرار داشته باشند (از منوی استارت روی Computer کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید). حالا ببینید قابلیت File and Printer Sharing فعال است یا نه.

 

 

اگر نمی توانید در ویندوز 7، فایل به اشتراک بگذارید باید این موضوع را از طریق دستورالعمل های این بخش مورد بررسی قرار دهید
اگر نمی توانید در ویندوز ۷، فایل به اشتراک بگذارید باید این موضوع را از طریق دستورالعمل های این بخش مورد بررسی قرار دهید. گاهی لازم است شبکه را دستخوش تغییر قرار دهید و یا گاهی لازم است از نظر نرم افزاری مشکلات ویندوز ۷ را بررسی کنید

 

اکنون به سراغ بخش Network and Sharing Center بروید و مطمئن شوید که مدل شبکه‌ی دستگاه شما Home یا Work باشد. در ویندوز ۷ گزینه‌ی homegroup and sharing options را انتخاب و advanced sharing settings را تغییر دهید؛ در ویندوز XP روی یکی از پوشه‌ها کلیک راست کرده و از بخش Properties به زبانه‌ی Sharing بروید.

 

علاوه بر این در ویندوز ویستا یا ۷، قابلیت اشتراک‌گذاری فایل تحت حفاظت گذرواژه را غیرفعال نموده و مطمئن شوید که فایروال سدی بر سر راه شبکه‌ی شما نیست.

 

۱۸. خطای مسدود بودن دسترسی در فایل‌های سیستمی

 

نسخه: XP

 

تا چندی قبل برای سروکله زدن با خطاهای مربوط به فایل‌های سیستمی یا رجیستری باید ابزار مخصوصی را دانلود و اسکریپت پیچیده‌ای را در آن اجرا می‌کردید.

 

اما حالا می‌توانید این مشکل را با دانلود ابزار اصلاحیِ خودکاری که برای آن طراحی شده از لینک http://go.microsoft.com/?linkid=9730795 برطرف کنید.

 

۱۹. خطای کمبود ظرفیت آزاد حافظه

 

برای حل این مشکل باید مطمئن شوید ویندوز طوری تنظیم شده که بتواند تنظیمات حافظه‌ی مجازی را مدیریت کند؛ کنترل پنل سیستم را باز کرده و به Advanced system settings یا زبانه‌ی Advanced بروید.

 

سپس از بخش Performance روی Settings کلیک کنید، Advanced را انتخاب و بعد روی Change کلیک نمایید. اکنون باید (در ویندوز ویستا یا ۷) گزینه‌ی Automatically manage paging file for all drives و (در ویندوز XP) گزینه‌ی System managed size را انتخاب کنید، سپس اگر لازم بود پس از ثبت تغییرات، دستگاه را ریبوت نمایید.

 

۲۰. حل مشکل قطع شدن صدای ویندوز ۷ و ویستا

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

 

مشکل قطع صدا در ویندوز 7 نیز یکی دیگر از مرسوم ترین مشکلات ویندوز 7 است که می تواند جنبه سخت افزاری و نرم افزاری داشته باشد. اگر مطمئن هستید که بلند گو ها سالم هستند و کارت صدا نیز مشکل ندارد، بهتر است از جهت نرم افزاری مشکل ویندوز بررسی شود
مشکل قطع صدا در ویندوز ۷ نیز یکی دیگر از مرسوم ترین مشکلات ویندوز ۷ است که می تواند جنبه سخت افزاری و نرم افزاری داشته باشد. اگر مطمئن هستید که بلند گو ها سالم هستند و کارت صدا نیز مشکل ندارد، بهتر است از جهت نرم افزاری مشکل ویندوز بررسی شود

 

قبل از این که به سراغ ابزار Microsoft Fix It Center بروید، از کنترل پنل وارد بخش Sound یا Sounds and Audio Devices شوید.

 

حالا به زبانه‌ی Playback یا Audio بروید، و مطمئن شوید که دستگاه به صورت پیش‌فرض تنظیم شده باشد، اگر چنین نبود، آن را از لیست مربوطه انتخاب کنید تا مشکل برطرف گردد.

 

۲۱. ایجاد دیسک ترمیم برای حل مشکلات ویندوز ۷

 

نسخه: ۷

 

اگر دیسک نصب ویندوز را در اختیار ندارید، منوی استارت را باز، عبارت backup را تایپ و ابزار Backup and Restore را اجرا کنید.

 

گزینه‌ی Create a system repair disc را انتخاب کرده و آن را بر روی یک CD یا DVD رایت کنید تا به امکان ترمیم دستگاه دست یابید.

 

۲۲. GPEDIT کجاست؟

 

نسخه: XP، ویستا

 

اگر ابزار gpedit.msc در ویرایش خانگی ویندوز شما گم شده، و از ویندوز XP استفاده می‌کنید، برای حل مشکل خود می‌توانید به این صفحه مراجعه و از آموزش‌های جایگزین آن کمک بگیرید.

 

اما اگر از ویرایش خانگی ویندوز ویستا استفاده می‌کنید، می‌توانید یک صفحه‌گسترده‌ی اکسل که تنظیمات مختلف در آن ذخیره شده را از این‌جا دانلود کنید.

 

۲۳. مشکلات ویندوز ۷  مربوط به System Restore

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

نقاط ریستور به این شکل طراحی شده‌اند که هر نقطه فقط تغییرات جدیدتر نسبت به نقطه‌ی قبل را ذخیره می‌کند، بنابراین نقاط قدیمی متکی بر نقاط جدید کار می‌کنند؛ اگر یکی از این نقاط خراب شود، نقطه‌های قبلی هم از دست می‌روند. این یعنی هر چه یک نقطه‌ی ریستور قدیمی‌تر باشد، احتمال خراب شدن آن بیشتر است، پس بهتر است بیشتر به نقاط ریستور جدید تکیه کنید.

مشکلات سیستم ریستور، از جمله مشکلاتی است که زنجیره ای بوده و به محض خراب شدن یکی از حلقه های میانی، حلقه های بعدی نیز از بین می روند. در چنین شرایطی برای حل مشکل ویندوز 7 باید چه کرد؟
مشکلات سیستم ریستور، از جمله مشکلاتی است که زنجیره ای بوده و به محض خراب شدن یکی از حلقه های میانی، حلقه های بعدی نیز از بین می روند. در چنین شرایطی برای حل مشکل ویندوز ۷ باید چه کرد؟

 

 

از مسیر Start > All Programs > Accessories > System tools ابزار Disk Cleanup را اجرا کنید، و اگر چیزی از شما پرسیده شد گزینه‌ی all users را انتخاب نمایید. حالا به جز جدیدترین نقطه‌ی ریستور، همه‌ی چیزهایی که در زبانه‌ی More Options وجود دارد را حذف کنید. اگر با خطا روبرو شدید، یک بار بخش System Restore را غیرفعال و همه‌ی نقاط ریستور را حذف نمایید، سپس مجدداً آن را فعال کنید.

 

برای ویندوز XP از این ابزار استفاده کنید؛ برای ویندوز ویستا و ۷ بخش System Protection را باز کرده، تیک همه‌ی گزینه‌ها را بردارید و روی Turn off System Restore کلیک کنید. حالا دوباره درایو سیستم را انتخاب و روی Apply کلیک نمایید تا تغییرات اعمال شود.

 

اگر با خطا روبرو شدید، یا System Restore به خوبی کار نکرد، می‌توانید از این راهنما کمک بگیرید.

 

۲۴. حل مشکل ویندوز و ریز بودن نوشته‌ها

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

اگر نمی‌توانید به راحتی متن‌های روی صفحه را بخوانید، کافی است روی دسکتاپ کلیک راست کرده و Personalization یا Properties را انتخاب کنید. در ویندوز ۷ روی Display، در ویندوز ویستا روی Adjust font size (DPI) کلیک نمایید، و در ویندوز XP بعد از رفتن به زبانه‌ی Settings، گزینه‌ی Advanced را انتخاب کنید.

 

حالا اندازه‌ی متن‌ها را تا اندازه‌ی دلخواه خود بزرگ کرده و در صورت نیاز سیستم را ریبوت کنید. ممکن است برخی برنامه‌ها خطا بدهند، در این صورت باید روی برنامه‌های مذکور کلیک راست کرده، گزینه‌ی Properties را انتخاب کنید، به زبانه‌ی Compatibility بروید و بعد تیک Disable display scaling on high DPI settings را بزنید.

 

۲۵. مشکلات نمایش ویدیو در ویندوز ۷ و ویستا

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

آیا نمایشگر شما در هنگام نمایش تصاویر خیلی روشن یا تاریک است، یا تعادل رنگ‌های آن به هم ریخته؟ علت این اتفاق این است که گرافیک دستگاه به جای Overlay ویندوز از یک Overlay خاص استفاده می‌کند.

 

 

در بسیاری از اوقات وقتی مشکل ویندوز 7 مربوط به نمایشگر ها می شود، لازم است که از جهت گرافیک و کارت گرافیک نیز موضوع را بررسی کرد
در بسیاری از اوقات وقتی مشکل ویندوز ۷ مربوط به نمایشگر ها می شود، لازم است که از جهت گرافیک و کارت گرافیک نیز موضوع را بررسی کرد

 

برای حل این مشکل روی دسکتاپ کلیک راست کرده و به دنبال گزینه‌ی Nvidia یا ATI بگردید؛ اگر این گزینه وجود نداشت، از گزینه‌ی Personalization یا Properties استفاده کنید. حالا Settings یا Display Settings را انتخاب و به دنبال زبانه‌ای با عنوان ویدیو یا Advanced بگردید.

 

وقتی آن را پیدا کردید، مطمئن شوید که تنظیمات ویدیو نه با آداپتور گرافیک، که با تنظیمات پلیر هماهنگ باشد. وقتی این کار را انجام دادید، تنظیمات خود را ذخیره کنید تا مشکل برطرف شود.

 

۲۶. استفاده از Event Viewer

 

نسخه: ویستا، ۷

 

ویندوز همه‌ی اتفاقات مهم سیستم از جمله خطاها و هشدارها که برای مشکل‌یابی ایرادات دستگاه مفید هستند را ثبت می‌کند. دکمه‌های Windows + R را فشار داده، عبارت eventvwr.msc را تایپ و اینتر کنید. حالا در پنجره‌ای که باز می‌شود روی یکی از لاگ‌ها کلیک نمایید.

 

 

با کمک استفاده از بخش Event Viewer شما می توانید مشکلاتی که بیشتر روی سیستم تان رخ می دهد را مشاهده کرده و با کلیک بر آن ها در صدد تعمیر آن در ویندوز 7 برآیید
با کمک استفاده از بخش Event Viewer شما می توانید مشکلاتی که بیشتر روی سیستم تان رخ می دهد را مشاهده کرده و با کلیک بر آن ها در صدد تعمیر آن در ویندوز ۷ برآیید

 

گزینه‌ی Filter Current Log را انتخاب نموده، تیک Critical، Error و Warning را بزنید و روی OK کلیک کنید. یکی از رویدادهایی که در حوالی زمان بروز مشکل شما رخ داده را انتخاب نمایید: هر رویداد اطلاعات بیشتری درباره‌ی مشکل شما ارائه می‌کند. اگر لینکی برای بررسی آنلاین اطلاعات وجود دارد روی آن هم کلیک کنید.

 

بعضی از رویدادها برخلاف بیشتر آن‌ها حاوی اطلاعات خاصی نیستند؛ حتی شاید بتوانید به راهکارهای احتمالی بربخورید، اما اگر راهکاری پیدا نکردید، اطلاعات مربوطه را یادداشت کرده و آن را گوگل کنید.

 

۲۷. اصلاح مشکل کار نکردن Reliability Monitor در ویندوز ویستا

 

نسخه: ویستا

 

اگر Reliability Monitor آپدیت نمی‌شود، Event Viewer را باز کرده، بخش Windows Logs را بسط دهید، روی System کلیک راست کرده و Clear Log > Clear را انتخاب کنید.

 

از کادر جستجوی منوی استارت به دنبال Task Scheduler بگردید و آن را باز کنید. View > Show Hidden Tasks را انتخاب و Task Scheduler Library > Microsoft > Windows > RAC را بسط دهید.

 

وقتی RAC انتخاب شد، از پنل وسط صفحه روی RACAgent کلیک کرده و Run را انتخاب کنید. اکنون وضعیت آن به حالت Running تغییر می‌کند؛ این یعنی Reliability Monitor دوباره با موفقیت در حال اجراست.

 

۲۸. Event Viewer و ویندوز XP

 

نسخه: XP

 

همان‌طور که در مورد ۲۶ گفته شد، Event Viewer را باز کنید. حالا از لیست سمت چپ یک لاگ انتخاب و به مسیر View > Filter بروید.

 

این‌جا تیک Information را بزنید و روی OK کلیک کنید تا همه‌ی هشدارها و خطاها نمایش داده شود. اکنون لاگ‌ها را بررسی کنید تا ببینید در پشت صحنه چه اتفاقی افتاده است.

 

۲۹. تغییر رزولوشن Safe Mode

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

خیلی از فرآیندهای مشکل‌یابی در Safe Mode انجام می‌شود، اما به عقیده‌ی خیلی‌ها کار کردن با رزولوشن پیش‌فرض Safe Mode کمی مشکل است.

 

خوشبختانه ترفند ساده‌ای وجود دارد که با کمک آن می‌توانید کاری کنید رزولوشن Safe Mode افزایش یابد.

 

مرحله ۱. وارد Safe Mode شوید

 

 

Safe Mode بخشی است که می توانید به کمک آن، می توانید برخی مشکلات ویندوزی را حل کنید برای این منظور دکمه f8 را بعد از ریستارت کردن سیستم مکرر فشار دهید تا وارد صفحه ای مطابق این اسکرین شات شوید.
Safe Mode بخشی است که می توانید به کمک آن، می توانید برخی مشکلات ویندوزی را حل کنید برای این منظور دکمه f8 را بعد از ریستارت کردن سیستم مکرر فشار دهید تا وارد صفحه ای مطابق این اسکرین شات شوید.

 

کامپیوتر خود را ری‌استارت کرده و دکمه‌ی F8 را فشار دهید. وقتی از شما خواسته شد، Safe Mode را انتخاب کرده و وارد حساب کاربری‌تان شوید. در صورتی که گزینه‌ی System Restore به شما نشان داده شد، آن را انتخاب نکنید.

 

مرحله ۲. به سراغ بخش Display Settings بروید

 

 

با کمک این بخش می توانید وارد تنظیمات نمایشگر یا Display Settings شوید و مشکل را به طریقه زیر حل کنید
با کمک این بخش می توانید وارد تنظیمات نمایشگر یا Display Settings شوید و مشکل را به طریقه زیر حل کنید

 

روی دسکتاپ کلیک راست کرده و (در XP) Properties یا (در ویستا و ۷) Personalize را انتخاب کنید. حالا روی Display Settings کلیک نمایید و به مسیر Advanced > Adapter tab > List All Modes بروید.

 

۳. یک رزولوشن جدید انتخاب کنید

 

 

بهترین کار برای حل مشکل رزولوشن در ویندوز 7 اختیار کردن و انتخاب یک رزولوشن جدید است.
بهترین کار برای حل مشکل رزولوشن در ویندوز ۷ اختیار کردن و انتخاب یک رزولوشن جدید است.

 

از لیست موجود یک رزولوشن بالاتر انتخاب کنید. اگر صفحه خوانا بود، روی OK کلیک نمایید؛ در غیر این صورت دوباره روی List All Modes بزنید تا یک رزولوشن دیگر انتخاب کنید.

 

۳۰. حذف شبکه‌ی بی‌سیم

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

اگر بخواهید تنظیمات فعلی شبکه‌ی Wi-Fi خود را پاک کنید، باید چه کار کنید؟

 

در ویندوز ویستا و ۷ باید به بخش Network and Sharing Center بروید و روی Manage wireless networks کلیک کنید، سپس یکی از موارد موجود را انتخاب و آن را حذف نمایید.

 

اگر از ویندوز XP استفاده می‌کنید و می‌خواهید شبکه‌های بی‌سیم خود را مدیریت کنید، روی Change the order of preferred networks کلیک و شبکه‌های ناخواسته را حذف نمایید.

 

۳۱. آماده‌سازی دسکتاپ

 

نسخه: ویستا، ۷

 

گاهی اوقات وقتی وارد حساب کاربری‌تان می‌شوید، ویندوز قاطی می‌کند و پیغام Preparing your desktop را نشان می‌دهد. این پیغام یعنی سیستم عامل در حال آماده کردن یک پروفایل کاربری موقت است.

 

در این مواقع باید دکمه‌های Ctrl + Alt + Del را فشار دهید. اگر خوش شانس باشید می‌توانید از سیستم خارج شده و دوباره به حساب کاربری‌تان وارد شوید. این خطا زمانی رخ می‌دهد که خیلی سریع بخواهید بعد از نمایش صفحه‌ی خوش‌آمدگویی ویندوز وارد سیستم شوید. بنابراین بهتر است قبل از وارد کردن گذرواژه حدود ۱۰ ثانیه صبر کنید.

 

۳۲. بالا نیامدن ویندوز

 

نسخه: ویستا، ۷

 

اگر ویندوز شما بالا نمی‌آید، دیسک نصب آن را داخل سیستم قرار دهید و کامپیوتر را ری‌استارت کنید. سپس وقتی از شما خواسته شد، سیستم را از روی CD بالا بیاورید. آن‌گاه زبان را انتخاب کرده، روی Next کلیک کنید، و بعد Repair your computer را انتخاب نمایید.

 

ویندوز سعی می‌کند سیستم عامل شما را شناسایی کند، اگر عملیات موفق بود، روی Startup Repair کلیک کنید تا سیستم ترمیم و مشکل برطرف شود. البته این کار همیشه در مرتبه‌ی اول موفقیت‌آمیز نیست، بنابراین اگر ویندوز هنوز بالا نمی‌آید، یک بار دیگر همین کار را تکرار کنید تا ببینید مشکل‌تان برطرف می‌شود یا نه.

 

۳۳. مرتب‌سازی منوی استارت

 

نسخه: XP

 

آیا تا به حال به این توجه کرده‌اید که ترتیب آیتم‌های منوی استارت در ویندوز XP مدام به هم می‌ریزد؟

 

 

گاهی بعد از روشن کردن ویندوز، متوجه یک اختلال می شوید و آن هم این است که ایکون های ویندوز به هم ریخته و هیچ چیز سر جایش نیست. چه بسا آیکون ها حذف شده باشند یا مواردی از این دست رخ داده باشد.
گاهی بعد از روشن کردن ویندوز، متوجه یک اختلال می شوید و آن هم این است که ایکون های ویندوز به هم ریخته و هیچ چیز سر جایش نیست. چه بسا آیکون ها حذف شده باشند یا مواردی از این دست رخ داده باشد.

 

برای حل این مشکل به Start > All Programs بروید و از منوی کلیک راست گزینه‌ی Sort by Name را انتخاب کنید. سپس Registry Editor را باز کرده و به مسیر HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MenuOrder بروید.

 

وقتی MenuOrder را انتخاب کردید، به منوی Edit > Permissions بروید. روی دکمه‌ی Advanced کلیک کرده و تیک گزینه‌ی Inherit from parent the permission entries… را بزنید. حالا وقتی از شما پرسیده شد روی Copy و بعد OK کلیک کنید تا پنجره‌ی Advanced Security Settings بسته شود.

 

اکنون نام کاربری خود را از لیست موجود انتخاب و بعد از برداشتن تیک Allow از بخش Full Control (به تیک گزینه‌ی Read کاری نداشته باشید)، روی Apply کلیک کنید. در آخر گروه Administrators را انتخاب و همین مراحل را تکرار نمایید.

 

۳۴. باز شدن فایل‌ها با برنامه‌های اشتباهی

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

اگر نوع خاصی از فایل‌ها با برنامه‌ی مربوط به خودش باز نمی‌شود، روی آن فایل کلیک راست کرده و از منوی Open with > Choose Program استفاده کنید.

 

در پنجره‌ای که باز می‌شود، برنامه‌ی مورد نظر خود را از لیست موجود انتخاب کنید (اگر برنامه وجود ندارد از دکمه‌ی Browse استفاده نمایید)، و مطمئن شوید تیک Always use the selected program… خورده باشد. سپس روی OK کلیک کنید. این کار باعث می‌شود تنظیمات شما ذخیره شود.

 

۳۵. عدم امکان مشاهده‌ی نشانگر موس در Media Center

 

نسخه: ویستا، ۷

 

اگر نشانگر موس در حالت تمام صفحه‌ی Windows Media Center نمایش داده نمی‌شود، باید قابلیت دنباله‌ی موس را غیرفعال کنید.

 

برای انجام این کار به Mouse Control Panel بروید، وارد زبانه‌ی Pointer Options شوید، و بعد تیک گزینه‌ی Display pointer trails را بردارید.

 

۳۶. خراب شدن حساب کاربری

 

نسخه: XP

 

اگر حساب کاربری شما خراب شده است – یعنی نمی‌توانید وارد آن شوید، یا ویندوز همیشه پروفایل کاربری موقت می‌سازد – باید تکنیک‌هایی را که در مورد بعدی توضیح می‌دهیم به کار بگیرید تا بتوانید این مشکل را حل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از این راهنما http://support.microsoft.com/kb/811151 کمک بگیرید.

 

۳۷. انتقال حساب کاربری

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

برای انتقال فایل‌ها و تنظیمات به حساب کاربری جدید، کامپیوتر را ری‌استارت کرده و دکمه‌ی F8 را فشار دهید تا وارد منوی بوت شوید. سپس به حالت Safe Mode بروید.

 

 

انتقال حساب کاربری در ویندوز به ندرت مد نظر قرار می گیرد اما در همین پروسه هم مشکلاتی رخ می دهد که باید به طریقه یاد شده در زیر به ان رسیدگی کنید
انتقال حساب کاربری در ویندوز به ندرت مد نظر قرار می گیرد اما در همین پروسه هم مشکلاتی رخ می دهد که باید به طریقه یاد شده در زیر به ان رسیدگی کنید. برای این کار لازم است که با کنترل پنل همراه شوید و دستوراتی را دنبال کنید.

 

این‌جا با حساب کاربری Administrator اصلی وارد سیستم شده و بعد از رفتن به User Accounts Control Panel، یک حساب کاربری جدید با دسترسی‌های مدیریتی بسازید. حالا با کمک گزینه‌ی Log off در منوی استارت از سیستم خارج شده و با حساب کاربری تازه‌ی خود وارد شوید. وقتی این کار را کردید، دوباره از سیستم خارج شده و به عنوان Administrator وارد شوید.

 

اکنون از منوی استارت روی Computer کلیک راست کرده، و (در ویندوز ویستا و ۷) به مسیر Properties > Advanced system settings رفته یا از بخش Properties به زبانه‌ی Advanced بروید. سپس از قسمت User Profiles روی Settings کلیک کرده، پروفایل کاربری فعلی خود را انتخاب نموده و روی Copy To کلیک کنید.

 

در این مرحله روی Browse کلیک کنید تا بتوانید پوشه‌ی جدید حساب کاربری‌تان را از بخش C:\Users یا C:\Documents and Settings انتخاب نمایید. سپس دو بار روی OK کلیک کنید، هشدار مربوطه را بخوانید و Yes را انتخاب نمایید. با این کار پروفایل تنظیمات و فایل‌های پروفایل قدیمی شما به حساب کاربری جدیدتان منتقل می‌شود. اکنون می‌توانید دستگاه را ریبوت کرده و در حالت عادی وارد ویندوز شوید.

 

۳۸. گلیچ Safely Remove Hardware

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

اگر درایو داخلی شما به شکل صحیح به عنوان یک گزینه در بخش Safely Remove Hardware لیست نشده، این اشکال گلیچی است که فقط برای برخی مادربردها از جمله چیپست‌های انویدیا رخ می‌دهد.

 

خوشبختانه از طریق یک ترفند ساده‌ی رجیستری می‌توانید این درایو را حذف نمایید. برای انجام این کار Registry Editor را باز کرده و به مسیر HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\nvata بروید، سپس از منوی Edit > New > DWORD value استفاده کنید.

 

در پنجره‌ای که باز می‌شود، عبارت DisableRemovable را در کادر New Value #1 تایپ کرده و اینتر بزنید، سپس دو بار روی DisableRemovable کلیک کنید. حالا مقدار آن را به ۱ تغییر داده و کامپیوتر خود را ری‌استارت نمایید تا گلیچ مربوطه برطرف شود.

 

۳۹. ابزار Problem Reports and Solutions

 

نسخه: ویستا

 

در ویندوز ویستا Action Center وجود ندارد، اما ابزار دیگری در دسترس است. کافی است در نوار جستجوی منوی استارت عبارت problem را جستجو کنید. برای دیدن لیست کامل مشکلات فعلی و قبلی سیستم باید روی گزینه‌ی View Problem History کلیک نمایید. سپس OK را انتخاب و از بخش Tasks بر روی گزینه‌ی Check for new solutions کلیک کنید.

به کمک Action Center در ویندوز 7 می توان مشکلات عدیده ای را پیدا کرد و در صدد رفع آن ها بر آمد اما در ویندوز ویستا این بخش وجود ندارد اما می توانید از بخش گزارش خطاها به مایکروسافت استفاده کنید
به کمک Action Center در ویندوز ۷ می توان مشکلات عدیده ای را پیدا کرد و در صدد رفع آن ها بر آمد اما در ویندوز ویستا این بخش وجود ندارد اما می توانید از بخش گزارش خطاها به مایکروسافت استفاده کنید

 

 

با این کار ویندوز ویستا همه‌ی مشکلاتی که لیست شده را آپلود می‌کند. اگر از شما خواسته شد، برای پیدا کردن راهکارهای جدید اطلاعات بیشتری ارسال کنید. در صورتی که خوش شانس باشید، به شما گفته می‌شود که راهکارها پیدا شده و با کلیک روی آن‌ها می‌توانید جزئیات مربوطه را ببینید. همچنین شاید از شما خواسته شود که آپدیتی را نصب کرده، یا کار خاصی انجام دهید، یا به سایت خاصی بروید.

 

۴۰. پاک‌سازی صف چاپ و مشکلات چاپ در پرینتر ویندوز ۷

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

برای پاک‌سازی صف چاپ کافی است از بخش Printers and Faxes (یا Devices and Printers در ویندوز ۷) روی چاپ‌گر خود دو بار کلیک کنید و Printer > Cancel all Documents (یا Purge all Documents) را انتخاب نمایید. اگر این روش جواب نداد، روش زیر را امتحان کنید.

 

 

وقتی که قصد داریم صفحاتی را پرینت کنیم، اگر دستورات پرینت را پیاپی صادر کنیم، و عملیات چاپ کردن انجام نشود، دستورات چاپ به ترتیب، در نوبت چاپ قرار می گیرند تا به محض حل مشکل، یکی یکی چاپ شوند. گاهی نیازی به چاپ دستورات داده شده نیست و می خواهید آن ها را حذف کنید. این کار را با توجه به دستورات زیر دنبال کنید
وقتی که قصد داریم صفحاتی را پرینت کنیم، اگر دستورات پرینت را پیاپی صادر کنیم، و عملیات چاپ کردن انجام نشود، دستورات چاپ به ترتیب، در نوبت چاپ قرار می گیرند تا به محض حل مشکل، یکی یکی چاپ شوند. گاهی نیازی به چاپ دستورات داده شده نیست و می خواهید آن ها را حذف کنید. این کار را با توجه به دستورات زیر دنبال کنید

 

دکمه‌های Windows + R را فشار داده، services.msc را تایپ کنید و اینتر بزنید. روی Print Spooler کلیک راست کنید، و گزینه‌ی Stop را انتخاب نمایید. سپس C:\Windows\ System32\spool\PRINTERS را انتخاب و محتویات آن را حذف کنید.

 

در انتها دوباره روی Print Spooler کلیک راست کرده و Start را انتخاب کنید.

 

۴۱. حل مشکل ویندوز به صورت باز نشدن Help and Support

 

نسخه: XP

 

ابتدا از بخش Start > Run عبارت helpctr –regserver را تایپ کرده و اینتر بزنید. اگر این روش کارساز نبود، این اسکریپت VBS را دانلود و اجرا کنید تا فایل‌های رجیستری Help and Support ریست شود.

 

 

در ویندوز ایکس پی یک صفحه مرسوم آبی رنگ وجود دارد که به کمک آن مشکلات ویندوز مورد بررسی و حل قرار می گیرد. اگر این صفحه باز نشود، راهکار ساده ای می تواند مشکل شما را حل کند
در ویندوز ایکس پی یک صفحه مرسوم آبی رنگ وجود دارد که به کمک آن مشکلات ویندوز مورد بررسی و حل قرار می گیرد. اگر این صفحه باز نشود، راهکار ساده ای می تواند مشکل شما را حل کند

 

اگر این کار هم جواب نداد، دوباره به Start > Run بروید و عبارت regsvr32/uhhctrl.ocx را تایپ و اینتر کنید.

 

در مرحله‌ی بعدی باید Help and Support را مجدداً نصب کنید. پس Start > Run را باز، عبارت %windir%\inf را تایپ و اینتر نمایید. آن‌گاه روی pchealth.inf کلیک راست کرده و Install را انتخاب کنید. ممکن است برای انجام این کار به دیسک نصب ویندوز نیاز داشته باشید.

 

اگر بعد از انجام همه‌ی این کارها هنوز بخش Help and Support کار نمی‌کند، به آدرس www.kellys-korner-xp.com/top10faqs2.htm مراجعه کنید. در این صفحه تکنیک‌های بیشتری ارائه شده که بسته به نوع خطایی که دریافت می‌کنید می‌توانید آن‌ها را امتحان نمایید.

 

۴۲. باز شدن بخش جستجو با دو بار کلیک

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

اگر نمی‌توانید با دو بار کلیک کردن درایوها را باز کنید، باید روی درایو C: کلیک راست کرده و بررسی کنید که گزینه‌ی Search به صورت برجسته باشد. اگر این گزینه برجسته باشد یعنی به عنوان گزینه‌ی پیش‌فرض انتخاب شده است.

 

برای حل مشکل مذکور کافی است در Start > Run عبارت regsvr32/i shell32.dll را تایپ کرده و اینتر بزنید.

 

۴۳. مشکلات درایو CD/DVD

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

بسیاری از مشکلات مربوط به دیسک‌ها به نرم‌افزارهای رایت اطلاعات بر روی دیسک برمی‌گردد. اگر اخیراً برنامه‌ی جدیدی نصب کرده‌اید، آن را حذف نموده و مجدداً شرایط را بررسی کنید. از طرف مقابل، اگر اخیراً برنامه‌ای را حذف کرده‌اید، وبسایت آن را بررسی کنید و به دنبال ابزاری برای پاک‌سازی اطلاعات باقی‌مانده از آن باشید.

 

برای مثال، ابزار Nero General Clean شاید بتواند مشکل شما را حل کند. اگر هیچ روشی جواب نداد، ابزار Microsoft Fix It Center را اجرا کرده، Playing and burning CDs, DVDs, and Blu-ray Discs را انتخاب و روی Run کلیک کنید. با این کار بخش عمده‌ای از مشکلات مربوط به رایت دیسک برطرف می‌شود.

 

۴۴. شیوه حل مشکل خالی بودن مانیتور دوم در ویندوز

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

برخی اوقات برای این که فضای وسیع تری در اختیار داشته باشید، یا بخواهید گیم های تان را هیجانی تر کنید، دونمایشگر به سیستم وصل می کنید. در برخی اوقات نمایشگر دوم، عمل نمی کند. برای حل این مشکل در ویندوز نیز راهکارهای ساده ای وجود دارد که در زیر آمده است
برخی اوقات برای این که فضای وسیع تری در اختیار داشته باشید، یا بخواهید گیم های تان را هیجانی تر کنید، دونمایشگر به سیستم وصل می کنید. در برخی اوقات نمایشگر دوم، عمل نمی کند. برای حل این مشکل در ویندوز نیز راهکارهای ساده ای وجود دارد که در زیر آمده است

 

 

اگر نمایشگر ثانویه‌ای به کامپیوتر خود وصل کرده‌اید ولی تصویری بر روی آن دریافت نمی‌کنید، ابتدا سعی کنید موس خود را بر روی آن تکان دهید. اگر تصویر آمد، به بخش تنظیمات نمایش بروید (مورد ۲۵ را ببینید) و به دنبال بخش نمایش چندگانه بگردید. وقتی آن را پیدا کردید، مطمئن شوید که نمایشگرهای شما به صورت Duplicate تنظیم شده باشد، نه Extend.

 

۴۵. Sticky keys

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

اگر بعضی دکمه‌ها مثل Shift عجیب و غریب عمل می‌کنند، ممکن است یکی از قابلیت‌هایی دسترسی‌پذیری ویندوز مثل Sticky Keys را فعال کرده باشید. عبارت accessibility را جستجو کرده و آن را باز کنید تا گزینه‌ی مذکور را غیرفعال نمایید.

 

۴۶. بالا نیامدن درایو بوت

 

نسخه: XP

 

 

مشکل بالا نیامدن درایو بوت در ویندوز ایکس پی رخ می دهد که شیوه غلبه بر آن را در زیر می خوانید
مشکل بالا نیامدن درایو بوت در ویندوز ایکس پی رخ می دهد که شیوه غلبه بر آن را در زیر می خوانید

 

این خطا به معنای از بین رفتن ویندوز شماست، اما اگر دیسک نصب سیستم عامل را در اختیار داشته باشید شاید بتوانید مشکل آن را برطرف کنید. اگر این دیسک را دارید، سیستم را از روی آن بالا بیاورید و در صورتی که از شما پرسیده شد، گزینه‌ی Recovery Console را انتخاب کنید.

 

اگر لازم بود دکمه‌ی ۱ را فشار دهید تا وارد سیستم شده و بعد دو بار اینتر بزنید تا از مرحله‌ی گذرواژه عبور کنید.

 

وقتی خط فرمان ظاهر شد، chkdsk /r را تایپ کرده و اینتر بزنید تا خود ویندوز به دنبال خطاها بگردد و در صورت امکان آن‌ها را برطرف کند. اگر خطاهای مربوطه پیدا و رفع شود، می‌توانید دوباره وارد سیستم شوید.

 

۴۷. حذف محدودیت‌ها

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

گاهی اوقات امکان دسترسی به بخش‌های مهم سیستم مثل Task Manager و Registry Editor را ندارید. ساده‌ترین روش برای رفع این محدودیت‌ها استفاده از ابزار Virus Effect Remover است.

 

اگرچه این برنامه طراحی شده تا اثر ویروس‌ها را از بین ببرد، اما می‌تواند دسترسی شما به ابزارهای سیستمی را مجدداً فراهم کند. برای استفاده از این برنامه آن را نصب کرده و در صورت نیاز به Safe Mode بروید، سپس برنامه را اجرا کرده و اصلاحات مدنظر خود را انجام دهید.

 

۴۸. کپی نشدن اطلاعات در کارت حافظه

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

اگر در هنگام کپی کردن فایل‌ها به کارت حافظه خطایی با شرح ۰x80070052: the directory or file cannot be created دریافت می‌کنید، راهی جز فرمت کردن کارت حافظه‌ی خود ندارید.

 

۴۹. کار نکردن Windows Help Program

 

نسخه: ویستا، ۷

 

بعضی از برنامه‌های قدیمی از نسخه‌ی از رده خارج‌شده‌ی Windows Help Program استفاده می‌کنند که به صورت پیش‌فرض در ویندوز ویستا یا ۷ وجود ندارد.

 

اگر نمی‌توانید فایل راهنمای برنامه‌ها را باز کنید، ناچارید فایل‌های مورد نیاز خود را به صورت دستی دانلود کنید، یا از لینک http://support.microsoft.com/kb/917607 استفاده نمایید.

 

۵۰. نصب نشدن آپدیت‌های ویندوز

 

نسخه: XP، ویستا، ۷

 

اگر آپدیتی نصب نمی‌شود یا دائماً به عنوان آپدیت ظاهر می‌شود، شماره‌ی KB آن را یادداشت کنید. سپس به آدرس www.microsoft.com/downloads بروید و آن را در کادر جستجوی مربوطه وارد کنید تا نصاب مجزای آن را بیابید.

 

حالا نصاب را در کامپیوتر خود ذخیره کنید، سیستم را به حالت Safe Mode ببرید و از آن‌جا آن را نصب نمایید. با این کار مشکل شما حل شده و دیگر آپدیت مذکور را مشاهده نخواهید کرد.

 

۵۱. Problem Steps Recorder

 

اگر می‌خواهید مشکل خود را به یک متخصص یا دوست خود نشان دهید، منوی استارت را باز، عبارت problem steps را تایپ و روی Record steps to reproduce a problem کلیک کنید.

 

این ابزار به شما اجازه می‌دهد تا کارهایی که بر روی کامپیوتر انجام می‌دهید را ذخیره کنید و در صورت نیاز آن را برای فرد دیگری ارسال نمایید.

 

۵۲. خاموش نشدن کامپیوتر

 

اکثر مشکلات مربوط به خاموش کردن کامپیوتر با کمک آپدیت‌های ویندوز یا سرویس پک‌ها برطرف می‌شود، بنابراین قبل از هر کاری ابتدا مطمئن شوید که سیستم به‌روز باشد. سپس ببینید چه چیزی باعث هنگ کردن سیستم شما شده؛ اگر می‌توانید پروسه یا برنامه‌ای را پیدا کنید، آن را (با استفاده از Task Manager) ببندید تا مشکل برطرف شود. سپس در اینترنت جستجو کنید تا راه‌حل دائمی مشکل خود را بیابید.

در بخش ۵۲ شما در مورد مشکلاتی پیرامون خاموش نشدن کامپویتر اطلاعاتی کسب کردید اما معضل روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر، بغرنج تر از خاموش نشدن است. برای مشاهده شیوه های حل مشکل روشن نشدن کامپیوتر کلیک کنید

اگر برنامه‌ی مذکور با بالا آمدن ویندوز اجرا می‌شود، آن را غیرفعال کنید. در صورتی که نمی‌توانید مشکل را پیدا کنید، برای کسب اطلاعات تخصصی به آدرس http://support.microsoft.com/kb/308029 بروید؛ این راهنما برای ویندوز XP نوشته شده، ولی خیلی از بخش‌های آن بر روی ویندوز ویستا یا ۷ هم قابل اعمال است.

امیدواریم که با کمک این شیوه ها توانسته باشید، به ساده ترین شکل، مشکل ویندوز خود را شناسایی کنید و بعد در صدد رفع آن ها با این آپشن ها برآیید.

در صورتی که تجربه ارزشمندی در این باره دارید، ان را در بخش نظرات همین وب سایت بنویسید.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
432 دیدگاه
 1. مهران می‌گوید

  باسلام . معلومه که مخ کامبیوتری . یک سوال مهم وخیلی ضروری ازشمادارم لطفا” اگرمیتونی راهنمایی کن . چند روزه لب تاب من هروقت آنرا خاموش میکنم ومثلا” روز بعد روشن میکنم خودبخود
  RESTORE میکنه ! حالا آیا میشه درستش کرد یا مجبورم WINDOWS را مجددا” نصب کنم؟
  ضمنا” از آگاهیهایت درمورد ویندوز 7 بسیارممنونم وعالی بود.

  1. نام شما... می‌گوید

   سلام م خوبین من یه سوال داشتم لب تاب ام حین کار بعضی مواقع خاموش میشه دوباره روشن میکنم مینویسه ویندوز نتونسته شات داون کنه ومینویسه یکی از گزینه های safe mode or safe netwerk,…راانتخاب کنید منم سر در نمیارم اگه میتونین راهنماییم کنین ممنون.

 2. مهران می‌گوید

  عزیزجان دیدگاهم را بعد از سوالم نوشته بودم . همانطورکه گفتم خیلی عالی و جالب بود .

 3. aza می‌گوید

  با سلام
  وین 7 رو نصب شده داتم تا اینکه یهه دویدی رایتر خریدم
  وصل کهکردمم
  باز وضعیت خوب بود
  تا ااینکه
  به محض اینکه یه دیسک رو تو اون درایور مییزارم سیستم هنگ میکنه
  ایینم بگم یه دیویدی راییترر ال جی دارم که هیچ مشکلی با اون ندارم

  و مشخصات
  dvd writer hp
  1260

 4. aza می‌گوید

  hp ساتات
  lgاون یکی نوعه همون کابل فلاپی رو میخوره

 5. farshid می‌گوید

  مطالبتون خیلی کمکم کرد،واقعا ممنونم ازتون.

 6. morteza می‌گوید

  JALEB BOOOD VALI HAMASHON RO MIDOONESTAM MOHANDES

 7. pp می‌گوید

  salam.video cardam ke baraye win vistast roye win 7 nasb nemishe.to site labtopam ham hanoz vase win7 nayomade.age mishe behem begin chejori carte geraficimo nasb konam????

 8. pp می‌گوید

  کارت گرافیکی اورجینال لب تاپم برای win vista است و بروی win7 نصب نمیشه و سایت dell هم هنوز برای win 7 دایور نذاشته .اگه میشه بهم بگین چطوری کارت گرافیکیمو نصب کنم؟؟؟؟؟؟؟
  خیلی ممنون میشم.

  1. محمد خویی می‌گوید

   به سایت کارت گرافیک خود مراجعه کنید (در قسمت دانلود یا ساپورت یا درایور)وپس از تکمیل فرم که شامل نوع سیستم عاملتان می شود حتما در قسمت نوع کامپیوترتان نوت بوک را انتخاب کنید که پیشنهاد من این است که برای نصب بهتر بلا فاصله بعد از نصب ویندز این کار را انجام دهید

 9. مهدی می‌گوید

  سلام
  من یک لپ تاپ AR840E دارم،که ویندوزش ویستا بود.
  ویندوز اونو به 7 تغییر دادم،تمام سخت افرارهای اون شناخته شد و کار میکرد،اما باز واسه اینکه سخت افزارها بهتر کار کنن،با دی وی دی ریکاوری سخت افزارهای اونو دوباره نصب کردم،بعد نصب سخت افزارها وبکمش از کار افتاد و با وجودی که تو دیوایس منیجر پیغامی رو نشان نمیداد و همه چی درست بود ،اما اون کار نمیکرد.
  لطفاً کمکم کنید این ایرادو برطرف کنم.
  ممنونم..

 10. بیتا می‌گوید

  با سلام
  چند وقتی است که وقتی کامپیوترم را روشن میکنم ویندوزم لوود نمیشود و به یک صفحه بدون هیچ آیکون که فقط عکس دسکتاپم را دارد میرود و باید با مووس آیکون های مورد نیازم را که در صفحه دیگری است که من نمیبینم به این صفحه ای که هیج آیکونی ندارد بیاورم . دقیقا مثل تیر در تاریکی انداختن است و باید چندین بار برای گشتن دنبال آیکونی مووس را به صفحه ای که جنب همین صفحه ای که در ان قرار دارم بفرستم تا بتوانم آیکون مورد نظر را پیدا کنم . بیشتر از 10000 بار ریستارت کردم اما فایده نداشت . ممنون میشم اگه بتونید کمکم کنید

  1. مينو می‌گوید

   با سلام
   حدودا يه ماه پيش ويندوز لب تابم را عوض كردم كه دوبار مجبور شدم عوض كنم( پنجره رپير استارت آپ) مياد دنبال مشكل مي گرده پيداش نمي كنه. ويندوز بالا نمياد سري قبل هم همين پنجره اومد كه مشكل را پيدا نكرد به نظرتون مشكلش چيه
   گارانتي سازگار ارقام مدت زمانش چقدره

  2. ماهرخ می‌گوید

   سلام عالی بود مطالبتون مرسی. یه سوال داشتم اگه میتونید کمکم کنید ممنون میشم. جن وقته لب تابم هنگ میکنه و سرعتشم خیلی کند شده چکارکنم؟ ممنون.

 11. سپیده می‌گوید

  سلام ، من یه سوال ازتون دارم ممنون می شم اگه کمک کنید. لپ تاپ یکی از دوستانم ویندوز 7 نصب شده ، بعد از نصب ویندوز دو تا اتفاق در مورد باتری افتاده:
  1- اولا زمانی که باتری وصل است و برق هم وصل است، روی علامت باتری ضربدر می زاره به معنای نبودن باتری.
  2- زمانی که فقط از باتری استفاده می شه،نسبت به قبل از نصب ویندوز 7 خیلی سریع خالی میشه.

  آیا شما نظری در مورد رفع این مشکل دارید؟
  احتمال داره به خاطر ویندوزش باشه(یعنی ویندوز ایشون مشکل داره)؟

  1. despina می‌گوید

   سلام این مشکل که میگی احتمالا به خاطر اینه که سیمی که به لپ تاپتون وصل میشه درست وصل نشده یک بار دیگه سیم(کابل)برق اداپتورش رو قطع ووصل کنید درست میشه من دقیقا همین وضعیت رو داشتم درست شد ..

 12. ali می‌گوید

  سلام خیلی با مقالت حال کردم
  راستش من یه مشکل خیلی بزرگ با ویندوز 7 دارم اونم اینه که هرچند ویندوز رو اکتیو کردم ولی هنوز یوزر و پسورد dial up ذخیره نمیشه یا یه مشکل دیگه اینکه internet download manager درست کار نمیکنه (مثلا هر وقت تنظیمش میکنم که راس یه ساعت مشخص خاموش بشه ولی اینطور نمیشه در حالی که قبلا روی xp همه چی درست بود)
  ممنون میشم که راهنماییم کنی

  1. محمد خویی می‌گوید

   برای سوال internet download manager دوست عزیز از لینک زیر آخرین نسخه آن را دانلود کن وبه خوبی پچ کن انشا الله که مشکل حل می شود در ضمن بهتر است که برنامه هایی که در حال اجرا هستند را ببندی وبعد ببینی که نتیجه چه می شود ویا می توانی از برنامه ی auto shutdownاستفاده کنی
   لینک:www.gownloadha.comآما درمورد مشکل اول تیک سیو پسورد را نزده اید.

 13. sadegh می‌گوید

  سلام خسته نباشید. یه مشکل اساسی دارم. درایو ویندوز من پر می شه. من به کامپیوتر دست هم نزنم بازم درایوی که ویندوز روش نصبه پر می شه. خب فکر کردم از ویروسه. ولی هم چند بار ویندوز ریختم و هم چند بار کل هارد رو فرمت کردم. با فرمتهای مختلف. ویندوزم سون هستش. با ویندوز xp فرمت کردم. با یه mini windows بالا اومدم و کل هارد رو ویندوز کردم. دست آخر هارد رو zero کردم. و دوباره ویندوز اورجینالی که با لپ تاپ داده بودن رو نصب کردم. ولی هنوز درایو پر می شه. البته اولش گیگ گیگ زیاد می شد ولی بعد از فرمت سرعت پر شدنش خیلی کم شده ولی پر میشه.راستش رو بخواین دقت کردم تو ویندوز7 روی سیستمهای دیگه هم دیدم که پر میشه اما با restart حجم به حالت قبل بر میگشت. اما برای من برگشتش خیلی ناچیزه و پرشدنش بیشتر از خالی شدنشه. اگه کمکم کنید خیلی خیلی ممنون می شم.

 14. امید می‌گوید

  سلام.
  یکی دیگر از مشکلات ویندوز سون برخلاف ادعای سختگیرانه مایکروسافت ناسازگاری با سخت افزار است.
  مشکل kernel یا هسته این ویندوز اکنون همه گیر شده از جمله مشکلات هسته ویندوز میتوان به ساپورت نکردن رم بالای ۴gb اشاره کرد و دیگر ناهماهنگی بین رم و هارد و هنگ ناگهانی ان در نوع ۳۲bit این سیستم عامل.
  خسته نباشید

 15. saeed می‌گوید

  با سلامخیلی عالی بود از راهنماییتان متشکرم
  ایا این راه هایی که گفتید برای بازی هم عمل میکند راستی در windows7 ultimate july
  چطور؟

 16. asaad می‌گوید

  سلام چگونه پیام ویندوز مبنی بر خاموش بودن مرکز امنیتی ویندوز را رفع کنم هر کاری میکنم روشن نمیشه

  1. asaad می‌گوید

   رفع خاموش بودن مکز امنیتی ویندوزهر کاری میکنم روشن نمیشه ضمنا” ویندوز 7 دارم اونهم مشکل اپدیت داره ودیت نمیشه ممنون

 17. مهدیه می‌گوید

  سلام ویندوز من این اخطار رو میده و بالا نمی یاد
  windows cannot repair this computer automatically.
  startup cannot repair this computer automatically

 18. علی می‌گوید

  ببخشید یه سوال چگونه درایوی که ویدوز در ان نصبه را فرمت کنم تا جایی که کمی خالی شه

 19. رضا نوردوست می‌گوید

  سلام
  من نوت بوک سونی دارم که ویندوز اصلی خودش ویستا بوده. دیروز عوضش کردوم و ultimate 7 نصب کردم . 32 بیت هم هست
  حالا اسکرین بسیار شفافه و fn+f5 یا f6 کار نمی کنه که براقیت تصویر را کم و زیاد کنم .
  میشه بفرمایید چه باید بکنم ؟

  ممنونم

 20. MiLadD می‌گوید

  سلام
  می خواستم اگه امکان داره منو راهنمایی کنید که چه راهی برای تست پهنای باند دریافتی ام وجود داره؟ از طریق تست سرعت متاسفانه فقط سرعت دانلود و آپلود به من نشان داده می شه. مرسی از سایت خوبتون

 21. amin kiani می‌گوید

  سلام
  من یک لبتاب دارم که ویندوزش سون 64 بیتی هست. و جدیدا از یک پروکسی استفاده کردم که خیلی پیشرفته ومراحل نصب خاصی داشت اما بعد از نصب روی لب تاب دیگه صفحات اینترنت باز نمیشه و حتما باید پروکسی را فعال کنم بعد صفحات باز میشند . البته قبلا روی کامپیوترم که اونم ویندوزش سون بود نصب کردم اما این مشکل نداشتم. لطفا کمکم کنید. متشکرم

 22. vreza می‌گوید

  سلام .
  من لپ تاپ سونی مدل VGN-CR37MN/B دارم . ویندوز خودش ویستا بود. به تازگی ویندوز سون ۳۲ بیت وصل کردم. وقتی دارم تو ایمیلم چیزی را تایپ می کنم ، یهو پوینتر موسم می پره وسط یه کلمه دیگه و تایپم اونجا ادامه پیدا می کنه و مجبور میشم دوباره پاک کنم و بیارم سر جای خودش تایپ کنم .
  می تونین بفرمایین چی کار باید کنم تا مشکلم حل شه ؟

  کلیدهای FN+F5 OR F6 هم که برای برایت نس صفحه هست هم کار نمیکنه
  ولی برنامه شا نصب کردم و ایکون اون تو MOBILITY CENTER اومده و از اونجا می تونم کم و زیاد کنم .
  کلید CAPTURE روی کیبورد لپ تاپ هم کار نمی کنه ولی وقتی به oovoo وصل می شم ، خودش دوربینا وصل می کنه یا وقتی میرم از استارت camera را پیدا می کنم ، دوربینا می تونم روشن کنم.
  ممنونم می شم اگه راهنماییم کنین لطفا.

 23. elyas می‌گوید

  سلام من لب تاب دل مدل 1558 دارم زمان اولین روشن کردن بعد از نصب ویندوز 7اورجینال خودش دوباره یه ویندوز7 غیر اورجینال دیگه نصب کردم میخواستم بدونم ایا میشه دوباره ویندوز اورجینال خودشو نصب کنم با توجه به این که درایو ریکاوری پاک نکردم؟

 24. kianoosh می‌گوید

  سلام
  کامپیوتر من هم یک مشکل داره اگه بتونید کمک کنید ممنون میشم
  ویندز ٧ رو تازه نصب کردم ،الان آفیس رو که از ایران برام فرستادن این error را میده.pptx is not valid win32 application

 25. mehdi می‌گوید

  سلام.ویندوز 7 من صدا نداره چی کار بکنم.

 26. MASUOD می‌گوید

  من لب تاب ASUS گرفتم سري N53S با كارت گرافيكي 2 GB ورم 8 GB
  1 وينوز هروز آپديت مي شه خود به خود چگونه غيره فعال كنم
  2 وقتي روشن مي كنم خيلي زمان مي بره تا شروع بشه
  لطفاً اگر امكانداره راهنمايم كنيد
  باتشكر

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام مسعود جان .
   ابتدا به شما پیشنهاد میکنیم که آپدیت ویندوز رو به طور کامل غیر فعال نکنید .
   مطلب زیر رو از گویا آی.تی بخونید . کمک زیادی به شما میکنه .
   http://goo.gl/XQyBt
   موفق باشید ………

  2. محمد می‌گوید

   کلا این نوع اب تابASUS تا حالا هر چی دیدم دیر میان بالا یه چیز دیگه زیاد برنامه رو دریو ویندوز نصب نکن

  3. محمد خویی می‌گوید

   اصلا این طور نیست من خودم یکی از انهارا دارم خیلی هم سریع است

  4. حیدر اشرفی راد می‌گوید

   سلام در قسمت run تایپ کنیدwindows update بنویس قسمت update رو بزار روی never و همچنین داخل کنترول پنل داخل سیستم وسرویس گزینه آپدیت رو disabel کن اگر ویندوز غیر اورجینال باشه حتما اپدیت رو غیر فعال کن

  5. فریبا می‌گوید

   با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما هموطن گرامی من لب تاپ asusمدلN53Sدارم که مدتی وب کمش از کار افتاده وقتی می خوام از وبش استفاده کنم یه صدای بوق می زنه و ان نمیشه در ضمن چراغ سبزی که نمایش دهند فعال شده وبکم هم روشن نمیشه در کل میشه گفت کلا از کار افتاده لطفااگه ممکنه یه راهنمایی بکنید بدونم که مشکل از نصب هستش یا کلا وبکم غیر قابل استفاده شده است ممنون از لطف شما

 27. milad می‌گوید

  سلام به همگی یه سوال داشتم
  من زیاد با ویندوز 7 آشنایی ندارم ممنون میشم کمکم کنید یک هفته ای هست در استفاده از قسمت های مختلف control panel مثل internet options و folder options ارور windows shell common dll has stop working مواجه میشم چی کار باید بکنم؟

 28. محمد می‌گوید

  من ویندوز 7دارم بعد از اپدیت تصیور کمی تار شد حتی درایور کارت گرافیک رویه بارUNکردم ودوباره ریختم ولی خوب نشد ازتون ممنون میشم کمک کنید

 29. رامتین می‌گوید

  کارت درست

 30. Mosayebi می‌گوید

  سلام دوست عزیز یک مشکل دارم که اگه بتونین حل کنین واقعا ممنون میشم. وقتی روی ایکون یا پوشه ای کلیک میکنم یک پنجره خطا ظاهر میشه و بعد برنامه را restore میکنه. عنوان اون پنجره خطا مربوط به ویندوز اکسپلورر است.

 31. ali می‌گوید

  بعد از خاموش شدن سیستم می نویسه اپدیت فایل ها و حدود 5 دقیقه طول می کشد

 32. دلنیا می‌گوید

  سلام
  دوست عزیز من یه مشکل واسه ویندوزم پیش اومده روی هر چی کلیک میکنم این اخطار ظاهر میشه میخواستم ببینم راهی واسش هست ویندوزم 7
  No such interface suppurted
  این اخطار میاد ممنون میشم اگه راهنماییم کنید –
  منتظرم –

 33. رحیمی می‌گوید

  سلام
  من ویندوز7 نصب کردم اما،نه آهنگ ها و نه فیلم هام هیچ کدوم صدا ندارد،از برنامه های مختلفی استفاده کردم ولی درست نشد
  لطفا کمکم کنید

 34. خانجان می‌گوید

  سلام …. ویندوز 7 32بیتی نصب کردم . اما کارت گرافیگ نصب نمیشه لطفا راهنمایی کنید …….. متشکرم

 35. رضا حقیقت می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر .سیستم من ویندوز7 نصب شده است ویروسی وارو سیستمم شده با با آنتی ویروس اونو از بین بردم ولی از آن ببعد هر وقت آیکون یک برنامه رو میخوام با کلیک باز کنم مستقیم باز نمیشه با گزینه open with اجرا میشه. و یا باید روی آیکون اون برنامه راست کلیک کنم و با گزینه start باز نماینم. خواهشنمد است راهنمایی بفرمایید.

 36. ezzat می‌گوید

  دوست عزیز سلام. خسته نباشید . من روی سیستمم هردو سستم عامل xp ,7 رو داشتم . دیروز که یه log رو روی ویندوز سون اجرا کردم ، به من اجازه ورود به سیستم 7رو نمیده و حتی با save mode ها هم نمیشه وارد شد و این ارور رو میده:
  interactive logon process initialzation has failed. please consult the event log for more details
  لطفا اگه میشه زود جوابم رو بدید ممنون میشم از اهالی متخصص رایانه ای !!!

  1. محمد خویی می‌گوید

   با نصب برنامه ی easy(boot) bcdمیتوان ای مشکل را حل کرد
   که البته ممکن است کرک ویدوز 7خود بپرد که با برنامه ی windows7loaderاین مشکل هم حل می شود
   یا علی مدد

 37. علی اسدی از شیراز می‌گوید

  من ویندوز 7 ultimate روی لب تابم نصبه
  نمیدونم چه مشکلی داره که در موقع دانلود و یا نصب خیلی از برنامه پیغام windows installer corrupted ظاهر میشود .
  حتی nod32 داشتم عوضش کردم و میخام Avast antivirus نصب کنم اما در موقع نصب با وجود درست وارد شدن پسورد در آخرین لحظه ی نصب پیام CRC failed میدهد و اعلام میکند که قسمتی از برنامه بدرستی دانلود نشده
  لطفا راهنمایی کنید.

 38. علی اسدی از شیراز می‌گوید

  کار خوبیه خدا خیرت بده

 39. روزبه می‌گوید

  سلام جناب
  وقتی سیستمم و روشن میکنم از starting windows 7 تا welcom ویندوز به مدت 1 دقیقه صفحه سیاه. با recovery هم درست نشده
  ویندوزمم originale و لپتاپم lenovo z470

 40. روزبه می‌گوید

  سلام جناب
  وقتی سیستمم و روشن میکنم از starting windows 7 تا welcom ویندوز به مدت ۱ دقیقه صفحه سیاه. با recovery هم درست نشده
  ویندوزمم originale و لپتاپم lenovo z470
  ممنون میشم این مشکل چند ماهی من و حل کنید
  با تشکر

  1. محمد خویی می‌گوید

   این مشکل برای من هم پیش آمده بود که با تعمیض آنتی ویروسم این مشکل حل شد البته من پیشنهاد میکنم که برنامه برنامه های سنگین را از روی سیستم خود پاک کنید اگر هم بکاپی از سیستم خود دارید بهتر است که ان را عوض کنید

 41. arash می‌گوید

  سلام من توی ویندوز 7 یک مشکل اساسی دارم من هر وقت توی بازی اسمی به عنوان نام یا کد رمز مینویسم به شکل مربع یا حرف های میخی یا حتی بعضی اوقات اصلا حروفی نمیتوانم بنویسم مشکل من را لطفا حل کنید ممنون از سایت فعالتون

 42. فرشاد می‌گوید

  سلام وخسته نباشید خدمت شما(محمد رضا خان)
  من یه لپ تاپ hp1236 pavilion g6دارم.وقتی بهش ویندوز7 نصب میکنم همه ی درایوراش نصب میشه فقط درایور بلوتوث نصب نمیشه
  ارور میده ومیگه اول بلوتوث رو فعال کنید.فعالش هم میکنم ولی همون ارور همیشگیش رو میده.باید چیکارش کنم؟خیلی ممنون مسشم که راهنماییم کنید.

 43. سارا می‌گوید

  سلام خسته نباشی.یه مشکل داشتم.لب تاب من اپل ومن روش ویندوز سون نصب کردم.حالا وقتی میخوام وارد ویندوز بشم ازم پسورد که قبلا تنظیم کردمو میخواد ولی هرکاری میکنم کیبوردم تو اونجا کار نمیکنه که پسوردو وارد کنم لطفا راهنماییم کنیدخیلی فوریه.مرسی

  1. احمد رضا می‌گوید

   کیبورد عوض کن

  2. امیر می‌گوید

   سمت چپ پایین یک دکمه شبیه چرخ دنده هست.ان را باز کنید و on screen keyboard را انتخاب کنید

 44. مینا می‌گوید

  salam. windowsam7 orginal bod ama teye moshkelati avazesh kardamo 2bare windows rikhtam vali vinows behem nomreye1.0 dade fkr konam graficam nasb niist chon theme windowsam zesht shodeo dokmehaye f kar nmikoneo safeye monitoram keyfiyatesh kam shode rahnamaim konid lotfan.

 45. محمد خویی می‌گوید

  سلام چند وقتی است دیگر هر سی دی یا فلشی وارد کامپیوترم میکنم اتوران اون بالا نمی آید و مجبورم به طور دستی اقدام به باز کردن آن بکنم ویندوز من سون است لطفا کمکم کنید متشکرم

  1. ITTeach می‌گوید

   با سلام
   سيستم شما ويروسي شده
   آنتي ويروس روي سيستم تون چيه؟

  2. رامک می‌گوید

   سلام.من یهsony vpccw21fx دارم.مشکلش اینه که وقتی explorerرو چند بار باز میکنم که به حالت مینی پریویو در میاید با رفتن موس روی explorer صفحه دسکتاپم یک لحظه سیاه میشود وادرس سایتها از حالت قبل به نوشتاری یا خطی تبدیل میشود.ایا ایراد از کارت گرافیک منه؟ویندوزم اورجینال هست.لطفا راهنمایی کنید.ممنونم!

  3. salarkian می‌گوید

   سلام بر همگی
   من یه دستگاه لپ تاپ sony vaio vpccw21fx خریدم ولی دست دومه در حد نو هستش متاسفانه صاحب قبلیش ویندوز اورجینالش رو پاک کرده و یه ویندوز دیگه ریخته
   کسی cd بک آپ ویندوزش رو داره به من بده
   ممنون میشم بهم بدید
   09125308943 سالارکیان

 46. masood می‌گوید

  salam
  man win7 daram.bedoone activsazy khodesh load shod v syah nabood.hala soalam eene aya updat win7 ro baz konam ya na.mytarsam upd beshe geyre faalesh kone o dobare heza mokafat ke seven ha daran.aslan update zaroorye
  soale dovomam
  tv expert nasb kardam.mokhe nasb noe vista ro zadam. xp dasht v visata.scan gozashtam roo iran.do se ta canal byshtar nemygyre

  1. محمد خویی می‌گوید

   سلام درمورد سوال اولت از برنامه windows 7loader استفاده کن یعنی ابتدا کرک قبلی را حذف کن (با استفاده از کلید unistall)بعد دوباره اقدام به نصب ان بکن وبعد از ری استارت با خیال راحت ویندز خودت را آپدیت کن البته من این کرک را خیلی قبول ندارم وخودم از کرک wgaاستفاده میکنم وتا حالا که برای من مشکلی پیش نیامده وکلی هم آپدیت کردم ودر ضمن این که میگویید که ویندوز خودش کرک شده باید خدمت شما بگوییم که ویندز شما دستکاری شده است مثل ویندز های mrtکه پیشنهاد من این است که ازاین ویندز هااستفاده نکنید
   یا علی مدد

 47. asaad می‌گوید

  سلام یه مشکل دارم واونهم اینکه هر وقت سیستمم را روشن میکنم یه پیام به ای مضمون میاد که ida exe-system errorمیخواستم ببینم مشکل از کجاست ممنون

 48. شیدا می‌گوید

  سلام بابته راهنمایی های مفیدتون ممنون …ویندوزه لب تاپه من 7 هست جدیدا چندتا مشکل اساسی دارم یکیش اینکه میخوام ایکون های درایوامو به حالت اولیه برگردونم باید چیکار کنم؟

 49. paniz می‌گوید

  سلام و خسته نباشید 🙂
  من یه مینی لب تاپ asus تازگی خریدم که تم لب تاپ رو نمی تونم عوض کنم, گزینه ی personalization نداره, ویندوز هم اورجیناله، چون دیسک نمی خوره هیچ سی دی ای نداره, من باید چیکار کنم که بشه والپیپر یا تم عوض کرد؟ ویندوز ناقصه؟ اخه اورجیناله!!! 🙁 البته یکی از دوستام همین نوت بوک رو داشت، ازش سئوال کردم گفت که همین مشکل رو داشته و از نت براش یه برنامه دانلود کرده که personalization براش فعال شده، اما من اصلا یادم نمیاد چی بود… اگه میشه راهنمایی کنید من رو، مرسی

 50. علی می‌گوید

  سلام من یه لب تاپ دل 5010 دارم الان یه مدت وقتی با باطریش روشنش می کنم یه اخطاری روی گزینه باطریش می اد که نوشته خطر کامپیوتر رو خاموش کنید البته به جای تیک هم کنارش داره اگه اون رو هم بزارم شروع می کنه یه علامت گرد قرمز هی کنارش اخطارمی ده البته هم باطری شارژ می شه هم کار می کنه و مشکلی نداره اما خوبمی گه انگار باطری خوب جا نرفته اما 100بار جاشانداخنک نشد که نشد ممنون میشم راهنمایی کنید

 51. علی می‌گوید

  سلام من از طریق گوشی به اینترنت وصل می شم ولی ویندوز7 آپدیت نمی شه راستی آپدیت های آفلاین هم نصب نمی شن چیکار کنم؟

 52. hamed می‌گوید

  سلام من هر سری که لبتابم را روشن میکنم طول میکشه ویندوزم بالا بیاید ..یعنی مینویسه install updates 35% وپس از اون مینویسه faild همین طور موقع خاموش کردن هر سری حتی اگه update هم نشده باشم نصب update تکرار میشه.. اشکال از چیه..من ویندوزم originalنیست.. وموقعی که لبتابمو خریدم فروشنده و راه انداز گفت که احتیاج نداری back بگیری.. مال همینه؟!!

  1. بشصثق می‌گوید

   سلام شما نگذاشته اید که ویندزتان بدرستی اپدیت شود وآپدیت آن کامل شود تنها راه این است که یا دوباره به اینترنتر نت وصل شده وآپدیت را کامل کنید یا ویندز خود را عوض کنید

 53. رامک می‌گوید

  با سلام.نمیدونم نوشتهام بدست شما چرا نمیرسه!؟مشکل الان لبتاپه من erorr دادن ویندوز ارجینال من در حالت اسکرین سیوره.از هر 10 دفعه 2 بار صفحه اسکرین سیور سیاه میشه و پیغام اینکه ویندوز نمیتونه بره رو اسکرین سیورو میده .علاوه بر ان مشکل explorer که قبلا گفتم و جوابی داده نشده.ایا ایراد از کارت گرافیکه؟انتی ویروسمم اویرا هست و با ریختن مجدد ویندوز ارجینال هم مشکل رفع نشده!راهنمایی بفرمایید!

 54. محسن می‌گوید

  سلام من لب تاب 5110dell دارم توی ویندوز 7 مدام درایور دی وی دی رایتر غیر فعال میشه لطفا راهنمایی بفرمایید!

 55. مريم می‌گوید

  سلام
  من لپ تاپ دارم چند مدتي ميشه كه هرچه بك گراند ميذارم خود به خود بعد از خاموش و روشن شدن يه صفحه سفيد با نام asus (اسم لپ تاپ) مياد بعدش هم نوار taskbar،مخفي ميشه همچنين screen serverش عمل نميكنه يعني صفحه مشكي مياد بقيش مشكلي نداره لطفا كمكم كنيد برگرده به حالت قبل.

  1. مهدیار می‌گوید

   سلام
   برای من هم همین مشکل به وجود اومده ، البته برای من بعد از زدن دکمه ctrl+f12 این اتفاق افتاد.
   اگر شما تونستید این مشکل و حل کنید منم راهنمایی کنید، یا اگر کسی راه حل این مشکل و میدونه لطفا راهنمایی بفرمایید.

  2. محمد خاکی می‌گوید

   حالت باطری لپ تاپ شما روی سیوینگ بر روی آن کلیک کنید وحالت آن را عوض کنید سپس ری استارت کنید نتیجه را گزارش دهید

  3. مهدیار می‌گوید

   مرسی درست شد.
   از کمکتون خیلی خیلی ممنونم.
   موفق باشید

  4. مهدیار می‌گوید

   مرسی درست شد 🙂
   خیلی خیلی ممنونم.
   موفق باشید

 56. نسیم می‌گوید

  لام. سیستم عامل کامپیوتر من ویندوز7.
  بااجرای اشتباه set defult programکلیه ی تنظیماتم بهم ریخته.
  دیگه هیچ برنامه ای run نمیشه. open نمیشه.
  تو رو خدا به دادم برسید. کامپیوتر همه ی زندگی منه. برای حل این مشکل چیکار کنم؟

 57. shima می‌گوید

  سلام
  ممنون از اطلاع رسانیات.
  یه سوالم اینکه که من یه مینی لب تاپ ایسوس دارم ولی نمی تونم تصویر بک گراند رو عوض کنم و تصویر دلخواه بزارم چطور این کارو میشه انجام داد . راستش بلدنیستم . یعنی با اینکه ویندوز سونه ولی گزینه personalize نداره که بشه عکسو تغییر داد.!!

  1. ITTeach می‌گوید

   مطمئنيد؟

 58. golsa می‌گوید

  سلام من حدود 15 ماه پیش کیس جدید خریدم که کارت گرافیکش
  nvidia است.به تازگی ویندوز7 جدید رو سیستم نصب کردم اما کارت گرافیک روش نصب نمی شه برای همین aero غیر فعاله می خواستم بدونم چه طوری میتونم درایو جدید کارت گرافیکم رو پیدا کنم ؟ آیا میشه اونو از جایی خریداری کرد؟می خواستم دانلودش کنم اما با این وضع اینترنت چند روز طول میکشه !!! لطفا منو راهنمایی کنید

 59. بهنام می‌گوید

  با سلام
  از راهنمایی بسیار مفیدت ممنونم
  مشکل بزرگی را برایم حل کردی ان شاالله همه مشکلاتت حل شودند.

 60. sam می‌گوید

  salam man 1 seri fail makhfi to drive ham dashtam ke ba nasb vindos 7 nemitonam ona ro biaram bayad chikar konam?

 61. رسول می‌گوید

  ویندوزم مشکل داره میخوام همان ویندوز اورجینال شرکت ایسوس را دوباره راه اندازی کنم چه باید کرد؟
  دمت گرم

 62. امیرمحمد می‌گوید

  با سلام

  من چند ماه است که ویندوز ۷ رو رو لپتاپم نصب کردم ولی اصلا بالا نمیاد.
  Safe mode و repair windows رو می زنم اصلا فایده ای نداره و نیم ساعت بعد یه صفحه آبی باز می شه و یه سری پیغام می ده.
  repair هم خیلی طول می کشه که حدود ۳ ساعت صبر کردم ولی فایه ای نداشت.

  حالا نمی دونم چی کار کنم. از ویندوز لیو اکس پی هم استفاده می کنم ولی در هنگام بوت کردن صفحه آبی باز می شه. بعد لپتاپ رو با دست خاموش می کنم و بعد روشن می کنم و سپس F8 رو می زنم.

  این مشکل چند هفته پیش اتفاق افتاد ولی با repair حل شد.

  تو رو خدا کمک کنید. چگونه از فایلام کپی بگیرم؟ مشکل از چیه؟

  جوابش رو خواهشاَ سریع بدید. خداحافظ

 63. حسام می‌گوید

  دوستان یه شرکت پاسخگو‌یی‌ به سوال‌های کامپیوتری واسه من اس‌ام‌اس اومده بود

  من زنگ زدم کارامو راه انداختن ،گفتم بگم شاید بدرد شما بخور

  ۹۰۹۲۳۰۱۴۶۱ این شمارشه

 64. امیر حسین می‌گوید

  lمن الان ویندوز ۷دارم با اون میتونم به اینترنت برم ولی وقتی ویندوزxpرو نصب میکنم نمیدونم چه جوری باید کانکشن اینترنتم رو فعال کنم تا به اینترنت بره لطفا راهنمایی کنید

  1. امیر حسین می‌گوید

   در ضمن ایکون کانکشن اینترنت وجود نداره نمیدونم باید سی دی مودم رو نصب کنم یا نه

 65. lena می‌گوید

  salam , mamnun az en ke komak be hame miresunid , man lab tob apple daram , modatist ke web cam on kar nemikone , chandin bar be namayandegi hay mojaz bordamesh , goftan shayad ghatie sim bashe , baray echand daghighe kotah ertebate tasviri bargharar mishe , ama dobare ghat shode , lotfan man ro rahnamaee konid , mamnun,

 66. مهشید می‌گوید

  سلام.لطفا کمکم کنید.من ویندوز لپ تاپم سونه ولی وقتی میخوام رو فایلی کلیک راست کنم یهو یه کادر باز میشه چند تا خط سبز مثل کپی کردن توش میاد بعد همه برنامه هامو میبنده کار لپ تاپ از نو شروع میشه.چیکا باید بکنم؟

 67. مهشید می‌گوید

  یادم رفت بگم.پیام میده:
  windows explorer has sttoped working

 68. sam می‌گوید

  سلام امیدوارم خوب خوش باشید دادا من یه مشکلی پیدا کردم عجیب داغونم کرده هر وقت فایر فوکس رو نصب می کنم هنگام وارد شدن دوباره به ویندوز با عبارت data manager has stopped working روبه رو میشم واقعا داره رو اعصابم راه میره کمکم کنی ممنون میشم بی صبرانه منتظر جوابتون هستم علی یارت

  1. مریم می‌گوید

   سلام سام منم مشکل شمارو دارم اگه راه حلی پیدا کردین لطفا به منم بگید ممنون میشم.

 69. maryam می‌گوید

  salam. bebakhshid ye soal dashtam, internet download manageram nasb nemishe chikar konam?

 70. سمیرا می‌گوید

  بابا دمت گرم
  یه مشکل اساسی من با یه بر نامه قدیمی حل کردین
  خیلی ممنونم
  این برنامه خیلی لازمم بود

 71. مهدی 14 ساله می‌گوید

  آقا تورو خدا جواب مرا بدهید من دیشب خبر مرگم اومدم winمو ارتقا بدم پیشرفته کنم که دیدم اه اه بابا کارت گرافیک نصب شده اما کار نمی کند اگه بلدی یا برام e-mailکن یا همینجا بنویس اقا این تم ها هم کار نمی کند با تشکر بای

 72. milo می‌گوید

  سلام من یک بازی دی وی دی دارم ، وقتی دیسک 1 را می گذارم
  کامپیوتر ان را نمی خواند
  لی وقتی دیسک 2 را می گذارم ان را می خواند
  در ویندوز سون …

 73. رضا می‌گوید

  با عرض سلام
  من یه مشکلی دارم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم
  مشکل من اینه که موقع آپدیت کردن ویندوز 7 ارور میده
  ارورشم اینه 80244004 من قبلا آپدیت میکردم اما 2 یا 3 هفته ای هست که این ارورو میده اگه لطف کنید پاسخ بدید ممنون میشم

 74. رضا می‌گوید

  سلام
  میخوام ویندوز رو آپدیت کنم ارور 80244004 میده مشکل از کجاست ,قبلا هم آپدیت میکردم اما 10 روزی هست که ارور میده ,ممنون میشم پاسخ بدید.

 75. amir می‌گوید

  ,ویندوزم که سون هستش این ارور ا می دهد: windos eror recoery
  لطفا کمکم کنید. چه کا رکنم.

 76. amir می‌گوید

  ببخشید یادم رفت! این ارور ۳تا گزینه هم داره که عبارت ان از:
  soft mode

  windos start normaly

  دومی رو که میزنم ویندوز اجرا می شه اما صفحه دسک تاپ سیاه است و هیچ چیز دیگه ای هم نیست. اگه توضیح بیشتر هم خواستید بگید.
  فقط جواب بدید.لطفا!!!!

 77. بهاره می‌گوید

  سلام من یه مشکلی برای لپ تاپم پیش اومده نمیدونم چیکارش کنم و اونم اینه که تمام نرم افزارها و همچنین برنامه هایی که رو لپ تاپم نصب کردم به شکل یک ایکون کاملا سفید درامدن و موقع اجرا هم پنجره ی open with باز میشه ، ممنون میشم اگه راهنماییم کنید .

 78. رضا می‌گوید

  با عرض سلام مجدد
  من رضا هستم مشکلم در رابطه با آپدیت ویندوز بود
  میخواستم بگم مشکل من یه جورایی حل شد , از آنتی ویروسم بود آنتی ویروسم 5.2.9.1 eset smart security هستش , رفتم داخل گزینه advanced set up آنتی ویروسم بعد گزینه web and email بعد web access antiphishing protection بعد http,https که زدیددرکنار صفحه ای که باز شد تیک گزینه enable http cheking رو برمی دارید و ok رو میزنید والا مشکل من که حل شد ویندوزم دیگه ارور 80244004 رو نمیده موقع آپدیت کردن بیشتر وقتا , به هر حال خواستم اگه کسی این مشکل رو داره بهش کمک کرده باشم . ممنون

 79. linda می‌گوید

  سلام
  رو سیستمم ویندوز 7نصبه…اوایل خوب کار میکرد ولی چند روزیه وقتی روشنش میکنم تمی که خودم گذاشتم نمیاد جاش یه تم سیاه میاد….هر چی ام که رو دسکتاپه به جز برنامه های نصب شده حذف میشن حتی my computer………میشه لطفا کمکم کنید..
  ممنون میشم .

 80. امین می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید..
  چه جوری میشه در ویندوز 7 دایرکس 10(directx 10) رو غیرفعال یعنی از کار انداخت و بجاش از دایرکس 9(directx 9 ) استفاده کرد.
  بزرگترین مشکلی که تابحال بهش خوردم.دو سه ماهیه که هرچی میگردم جوابشو پیدا نمیکنم.
  خیلی ممنون.

 81. mino می‌گوید

  salam khaste nabashid.

  man chetor mitonam soale khodamo matrah konam akhe pasokh haton alyi bodan.
  mamnonam

 82. mino می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  لپ تاپم رو که روشن میکنم پیغام repaire computer رو میده وقتی هم میزنم repair کنه نمیشه و وینوز بالا نمیاد. لپ تاپم توشیبا هست و ویندوز7 اورجینال داره.للفا بگید چیکار کنم؟

 83. پونه می‌گوید

  سلام خواهش می کنم کمکم کنید آیکونای ویندوز سونم همه به یک شکل می اد چطور درستش کنم لطفا راهنماییم کنید.

 84. نام شما... می‌گوید

  سلام خوب هستین ؟ من از لپ تاپم که ویندوز 7 روش نصبه بک آپ گرفتم اما وقتی خاموش کردم دیگه بعدش ویندوز بالا نیومد! میشه بگید چیکارکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا email بزنید.

 85. مهدی می‌گوید

  سلام
  من یه برنامه دارم که کارم با اونه اما تو ویندوز 7 مشکل داره یه برنامه هست که به صورت مجازی ویندوز xp رو تو ویندوز 7 نصب میشه و برنامه ها نصب میشه لطفا سایتش یا نرم افزارو بگید

  1. نام شما... می‌گوید

   سلام .فکرکنم بتونم جوابتونو بدم. منم خودم همین مشکلو داشتم اسم اون برنامه( VMWARE (Virtual Machine هست.

 86. م می‌گوید

  سلام
  من ویندوز7 دارم رم گوشیمو که باUSBبه کامپیوتر وصل می کنم نمی خونه چیکار کنم گوشیممvivas هستش تورو خدا کمک کنین

  1. من می‌گوید

   دوست عزیز فکرکنم شمام باید vm ware نصب کنی از آدرس http://www.asandownload.com میتونی بگیریش بعد توی vm ware سی دی گوشیتو نصب کن وبا usb وصل شو گمون نمی کنم مشکلی داشته باشی!!!!

 87. مهرداد می‌گوید

  سلام من تم ویندوز هشت رو دانلود کردم واسه سون بعداز دانلود که نصبش کردم کامپیوتر ری استارت شد وقتی رو صفحه استارتینگ ویندوز همه اش ری استارت میشد و ویندوز بالا نیومد مجبور شدم ی ویندوز دیگه تو ی درایو دیگه نصب کنم واز طریق این ویندوز رفتم تو درایوی که اون ویندوز توش نصب بود و اون تم رو حذف کردم.ویندوز اومد بالا ولی ایکونهای پایین صفحه و وقتی کامپیتر خاموش و روشن میکنم مث اون تم است ولی هر چی تو قسمت Control PanelAppearance and PersonalizationPersonalization تم رو عوض میکنم فایده نداره.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 88. رضا می‌گوید

  آیکن دی وی دی رام کامپیوترم ناپدید شده لطفا راهنماییم کنید

 89. سینا می‌گوید

  بابا دمت گرم بازی اجرا شد

 90. وحید می‌گوید

  با تشکر از اطلاعات مفیدتون. آیکون یا روش روشن کردن وبکم تو ویندوز7رو ممنون میشم اگه توضیح بدین
  با تشکر

 91. شیما می‌گوید

  سلام کارت گرافیک لب تابم بردم تعمیر از اون به بعد بخش sleep لب تابم غیرفعال شده چطورفعالش کنم؟ لبتابم وایو ویندوز 7 ممنون.

  1. altair می‌گوید

   برین تنظیمات باطری اونجا مبتونین درستش کنین

 92. امیر تیکا می‌گوید

  سلام اگه میشه جوابمو واسم میل کنید
  چند وقتیه عکس پشت ویندوز سونم رفته عکسشم عکس خود ویندوزه وقتی دوباره میارم عکس حدود ۵دقیقه است ودوباره میره این ارور هم میده the copy of windows you are using does not pass genuing validation. to get all windows updates and downlods reserved exclusively for genuing windows you mustvalidate your copy of windows now. وزیرش یه گزینه است نوشتهgo onlineبعد که اینو میزم میره تو سایت سافتور وگزینه دانلودو میزم وقتی که دانلود کرد گزینه ران رو میزنم یه خط میاد اون خطه تا اخر میره بعد همینجوری میمونه ده بارم از تو سایت دانلود کردم ولی همشون همین جوریه ویندوزمم هر هفته دارم اپدیت میکنم قبل عید که سیستممو خریدم واسم ویندوز ارجینال اصل نصب کرد .
  جوابمو حتما بده منتظرم خواهش میکنم جوابمو بده.

 93. شیوا می‌گوید

  agha jun inja javabamo bede mani nadare choninja hame javabe hamo midan ke zaheran man az hame active taram.
  windows shoma original nist yani crack nashode ast.sherkataye bozorg in karo mikonan ta shoma majboor shi version original ro azaashun bekhari.ama ye kari kon ya boro jaee ke laptop kharidi begu windowsamo activate konid ya interneto ke azat nagereftan ke search kon koli maghale peida mikoni khoshbakhtane crack tu iran mafhum nadare !!moftaki mituni in karo anjam bedi albate pishnahade man ine ke in karo nakoni chon win 7 haminjurish giiiiir hast age kare takhasosi mikoni ba laptop bikhial update sho chon bad az activate be nasbe bazi barname ha gir mide.

 94. محمد(فانوس) می‌گوید

  سلام دوست عزیز،از دیروز تا حالا هروقت گوگل کروم رو اجرا میکنم با پیغام google chrome has stopped working مواجه میشم،بعدش هم گوگل کروم بسته میشه،لطفاً مرا راهنمایی کنید،مرسی

 95. سینا می‌گوید

  با سلام
  من ویندوز سونم قبلا هارد transcend را شناسایی می کرد اما حالا نمی شناسد چیکار کنم
  لطفا کمکم کنید

 96. مرجان می‌گوید

  سلام.ممنون از وقت و انرژی که میذارید.من ویندوز اکس پی داشتم الان 7 نصب کردم اما صدای سیستمم کلا قطع شده.پرینترمم نصب نمیشه.اگه کمک کنید ممنون میشم.

 97. مرجان می‌گوید

  میشه واسم ایمیل کنید لطفا.

 98. زهره می‌گوید

  سلام من یک لپ تاپ ۱۵۵۸ دل دارم.ویندوز اورجینالش رو عوض کردم ویک ویندوز دیگه ریختم.
  این لپ تاپ ها dvd ویندوز نداره .من دیگه نمی تونم این ویندوز اورجینال رو برگردونم و نصب کنم؟؟؟

  1. altair می‌گوید

   من خودم 1557 دارم وقتی گرفتم یه دی وی دی ویندز داشت یکی درایور مگه میشه برای شما نداشته باشه ؟

  2. زهره می‌گوید

   na dvd nadasht.goftan ru system nasbe.
   faghat 1dvd drive dare
   🙁

 99. مهناز می‌گوید

  سلام. من ویندوز 7 رو روی سیستمم نصب کردم اما الان چند روزه این پیام رو میده باید چیکار کنم؟
  windows explorer has stopped working

  1. altair می‌گوید

   فعالش کردین ؟

 100. sohil می‌گوید

  سلام
  من رو ویندوز ا7م تم ویندوز 8 رو نصب کردم و بعدش uninstall کردم ولی بوت اسکرینم دیگه به حالت دیفولت نمیره
  میخواهم همون قبلیه بشه
  چه جوری؟

 101. محمد می‌گوید

  من قبلا روی کامپیوترم ویندوز xpداشتم می خواستم ویندوز را عوض کنم اما دیگه نمی تونم در ضمن ویندوز 7 نصب می شه ولی ویندوز ایکس را نمی توانم میشه راهنماییم کنید متشکرم. محمد

 102. امید می‌گوید

  سلام
  من یه هارد جدید گرفتم بعد از پارتیشن بندی کردن ویندوز 7 رو نصب کردم ولی موقع آپدیت کردن چه وقتی کرک کرده باشم یا نه موقع ای که دکمه چک آپدیت رو میزنم می گه نمی تونم آپدیت کنم و باید سیستم تو ریست کنی. ریستم که میکنم بازم همون پیغام میاد باید چی کار کنم ممنون میشم راهنمایم کنید.

  1. رضا می‌گوید

   من رضا هستم مشکلم در رابطه با آپدیت ویندوز بود
   میخواستم بگم مشکل من یه جورایی حل شد , از آنتی ویروسم بود آنتی ویروسم ۵٫۲٫۹٫۱ eset smart security هستش , رفتم داخل گزینه advanced set up آنتی ویروسم بعد گزینه web and email بعد web access antiphishing protection بعد http,https که زدیددرکنار صفحه ای که باز شد تیک گزینه enable http cheking رو برمی دارید و ok رو میزنید والا مشکل من که حل شد ویندوزم دیگه ارور ۸۰۲۴۴۰۰۴ رو نمیده موقع آپدیت کردن بیشتر وقتا , به هر حال خواستم اگه کسی این مشکل رو داره بهش کمک کرده باشم

 103. سارا می‌گوید

  سلام ( sony vaio )
  بعد از آپ دیت کردن ویندوز 7 دیگه اسپیکرهای لپ تاپ کار نمی کنند و حتی موقع start up هم صدا ندارم ولی با هدفون صدا مشکلی ندارد.
  system restore کردم فایده ای نداشت
  درایور مربوط به صدا (realtek) هم مجدد نصب کردم مشکل حل نشد!
  اما در device manager بخش صدا مشکلی ندارد.
  ممنون میشم سریع جواب بدین چون میخوام win جدید نصب کنم.

 104. سارا می‌گوید

  سوال من نرسید؟! 🙁

 105. محمد می‌گوید

  سلام.من ویندوزم سونه تا حالا چند بار به این خاطر که آتوران سی دی یا دی وی دی ها رو باز نمیکنه ویندوزرو عوض کردم ولی بعد از یه مدت بازم این مشکل هست-باید چیکار کنم؟

 106. malek می‌گوید

  لب تابم با خواندن عکس مشکل پیدا کرده،یعنی هنگ میکنه
  بعد هنگ کردن شات داون نمیشه،کل سیستمو کند میکنه،چرا؟مشکلش چیه؟چی کار باید یکنم؟

 107. رضا می‌گوید

  در جواب شما آقای امید در 3 شهریور 1391 که مشکل آپدیت ویندوز داشتید ,
  میخواستم بگم مشکل من یه جورایی حل شد , از آنتی ویروسم بود آنتی ویروسم ۵٫۲٫۹٫۱ eset smart security هستش , رفتم داخل گزینه advanced set up آنتی ویروسم بعد گزینه web and email بعد web access antiphishing protection بعد http,https که زدیددرکنار صفحه ای که باز شد تیک گزینه enable http cheking رو برمی دارید و ok رو میزنید والا مشکل من که حل شد ویندوزم دیگه ارور ۸۰۲۴۴۰۰۴ رو نمیده موقع آپدیت کردن بیشتر وقتا , به هر حال خواستم اگه کسی این مشکل رو داره بهش کمک کرده باشم

 108. عسل می‌گوید

  سلام ممنون از وبلاگ مفیدتون، من یک مشکل دیگه با 7 پیدا کردم و اونم اینکه پسورد همه ی فایلهای pc تبدیل به jetoudio شده لطفا اگر در این زمینه چیزی می دونید کمکم کنید.

 109. مهدی می‌گوید

  سلام:خسته نباشین.چند وقته مشکلی برایم پیش امده.با پیغامی مواجهه میشوم که عبارتست از:open GL 2.0 is not supported و open GL 1.3 is not supportedکه این پیغامها در هنگام اجرای بازی و حین کار با فتوشاپ پیش میاید.لطفا من را راهنمایی کنید.ممنون.

 110. زح می‌گوید

  سلام
  امروز صبح محیط ویندوز من به طور غیر عادی بزرگ شد نه تنها ایکون ها بلکه تمام صفحات حتی صفحه اینترنت و دیگر صفحات.به طوریکه دیگر منوی استارت بطور کامل نمایش داده نمی شود راه حل هایی برای کوچک کردن ایتم ها وجود دارد اما صفحات را چگونه کوچک کنم

 111. زح می‌گوید

  ویندوزم ۷

 112. محمد می‌گوید

  با عرض سلام

  ببخشید سوالی دارم زمانی که ویندوز بالا آمدشکل آیون های مربوط به برنامه ها تغییر کرده وبا کلیک بر روی آنها فعال نمی شوند میتوانم علت آن را بدانم؟

  با تشکر

 113. salam می‌گوید

  salam
  man cofenet daram va ye narm afzar nasb kardam vali to seven ejra nemishe

 114. نگار می‌گوید

  سلام
  من لپ تاب hp با ویندوز ویستا داشتم. ویندوز 7 ریختم حالا وقتی لپ تاب sleep میکنم هنگ می کنه و داغ میشه و باید صبر کنم تا شارژش تموم شه و خاموش شه.
  مشگل از کجاست؟

 115. jjch می‌گوید

  سلام من وقتی ویندوز را به حالت sleep میزنم اسلیپ می شود ولی وقتی یک دگمه میزنم که به دکستاب بیاد گیر میکند
  لطفا ایمیل کنید

 116. ehsan می‌گوید

  سلام چرا موقع نصب ویندوز 7 درایو ها رو load نمی کنه ارور میده

 117. farsad می‌گوید

  سلام و خسته نباشید مدتی است قادر به مشاهده پنجره device manager نیستم و پیغام زیر را پس از انتخاب این آیتم دریافت می کنم

  Navigation to the webpage was canceled

  لطفا برای رفع مشکل راهنماییم نمایید
  باتشکر

 118. محمدرضا می‌گوید

  مشکلات دیگر ویندوز 7رابیان کنید.چرا این ویندوز نرم افزار ها را باز نمیکند وباید چه کرد.ممنون

 119. رز می‌گوید

  با سلام
  توی فبس بوک دوستی این لینکو گذاشته بود http://viewstuff2.ztv88.com/video/?331N1L11
  منم باز کردم با اینکه فلش پلیر داشتم ولی فایل دانلودش اومد و منم دانلود رو زدم تمام که شد یه صفحه ای کل مانیتورم رو گرفت که بالاش نوشته بود FBI و پلیس اینتر پل و … و نوشته بود کپی رایت رو رعایت نکردین و اگه تا 72 ساعت جریمه ندین pc تون بلاک می شه … این یه چیز جدیه؟ یا ویروسه؟
  در نهایت هیچ جوری نمی رفت مگر اینکه ری استارتش کنم اونم دفعه اول نمی ره، دفعه دوم میره تا حالا 2 بار اینطوری شده

  1. a.salar می‌گوید

   از طريق sefmod ميري همون نرم رو افزار پاكش كن منم دانلود كرده بودمش همين اتفاق برام افتاد البته اينترنت رو هم قطع كن موفق باشي

 120. نام شما... می‌گوید

  با سلام
  لپتاپ من وقتی روی حالت sleep میره بعد که میخوام روشنشن کنم دیگه ویندوزش بالا نمیاد. چند بار هم ویندوز عوض کردم ولی درست نشده. خواهش میکنم اگه میشه راهنمایی کنید

 121. elmira می‌گوید

  سلام من لپ تاپ توشیبا دارم ولی چند روزه که دکمه ای که بالای موس پدش هست وموس پدو قفل میکنه کار نمیکنه میتونید راهنماییم کنید؟

 122. amir می‌گوید

  سلام من وقتي كامپيوترم را مي خواهم روشن كنم ارور زير را مي دهد و روشن نمي شود لطفا كمكم كنيد

  the file is possibly corrupt. the file header checksum does not match the computed checksum

 123. Mohammad می‌گوید

  بعد از نصب وبندوز 7 و برنامه هام با مشکل دیر ری استارت شدن ویندوز مواجه شدم این در حالیه که تا الان یه همچین مشکلی نداشتم.البته یه نرم افزار بهینه سازی نصب کردم فکر کنم بعد از کار کردن با اوون ویندوز اینجوری شده.اسم نرم افزار privacy eraser pro v9.25 هست اگه فکر میکننین مشکل همین نرم افزاره بگین تا پاکش کنم والا بگین گیر کار کجاست در ضمن مدل لب تاپم dell inspiron n5110 هست.ممنون

 124. قاسم می‌گوید

  باسلام من لب تاپ وایو ea36fa دارم. جون پارتیشنش یک درایو داشت دست کاریش کردم، شد دو درایو. حالا لب تاپم وقتی خاموش میکنم فقط مانیتور خاموش میشه ولی فن تا زمانی که شارژ داره میکوبه! میتونید کمکم کنید مشکلشو رفع کنم! ایمیلم گذاشتم! ممنون

 125. رويا می‌گوید

  با سلام
  من لپ تاپ asus k53sd خريدم اما بعد از sleep كردن و خاموش كردن خوده لپ تاپ خود به خود در ساعت 3 شب و 11 صبح روشن ميشه

 126. زهرا می‌گوید

  سلام
  وقتی کامپیوترمو روشن میکنم اول یه صفحه سیاه میاد بعد صفحه اصلی!در ضمن همه آیکون هاش شبیه هم شده!تورو خدا بگین چیکار کنم !خیلی واجبه!
  ممنون

  1. a.salar می‌گوید

   مشكل از ويندوزته – مدت كار كرد صحيح ويندوز 6 الي 8 ماه

 127. آرش می‌گوید

  سلام
  جدیدا وقتی سیستم رو روشن میکنم یه پنجره ای به نام video score خودبه خود باز میشه.و قابلیت بسته شدن نداره.ویندوز هم عوض کردم ولی بازم فایده نداشت.مشکل از چیه؟

  1. a.salar می‌گوید

   گرافيكت رو تميز كن دوباره بزار سر جاش

 128. mohsen می‌گوید

  سلام من ویندوز 7 ریختم و قبلا xp داشتم حالا صدای کامپیوتر با این که کارت صدا رو ریختم انگار از ته چاه میاد موزیک آهنگ خوبه ولی صدای خواننده انگار از ته چاه میاد چیکار کنم

 129. amir می‌گوید

  سلام جديدن بيشتر سي دي هايي كه داخل لب تاپ مي زارم مي گه خالي است حتي سي دي هايي كه قبلا امتحان كرده بودم بازم ميگه خالي ويندوز بنده xp است لطفا راهنماييم كنيد

  1. a.salar می‌گوید

   عدم كار كردdvd رايتر يا نصب نشده يا خرابي لنزه dvd رايتر

 130. ali می‌گوید

  هنگام کار با پجره های اکسپلورر ویندوز 7 یهو این پیغام میاد Windows Explorer has stopped working بعد حرکت موس کند میشود… کمکم کنید

 131. محمد می‌گوید

  با سلام
  یه سوال دارم
  لب تاب سونی دارم که ویندوز 7 داره
  تا چند وقت قبل وقتی آپدیت های ویندوز رو می گرفت نصب می کرد
  اما چند وقته اونایی که 64 هست رو نصب نمی کنه و یه پیغام میده مبنی بر اینکه نمی تونه اونا رو نصب کنه
  نمی دونم مشکل چیه شاید ویندوزم مشکل پیدا کرده
  لطفا راهنماییم کنید

  1. a.salar می‌گوید

   ويندوز عوض كن از اين به بعد ابديت نكن ويندوزت رو خراب ميكنه

 132. farnaz می‌گوید

  SALAM
  man 1mahe Asus x53s gereftam moge shutdoen kardan hamishe ye pegham mideke bazibarnameha baz hastan mikhan force to close konin?

  va inke vaght windows bala miyad khilitol mikeshe?
  chekar mitonam bekonam?

 133. حامد می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  من تازه ویندوز سون نصب کردم ولی بعد اینکه سیستم رو روشن می کنم موس کار نمی کنه وباید برم به صفحه بوت تا موس فعال کنم وای برای هر بار روشن کردن باید انجام بدم
  لطفا کمک کنید تا این مشکل رو حل کنم
  یا علی

 134. مرتضی می‌گوید

  سلام من روی کامپیوترم ویندوز ۷نصب کردم بعد از سه روز موقع روشن کردن میزنه windows error recovery
  لطفا کمکم کنید

 135. مهرداد می‌گوید

  سلام خسته نباشين
  من ويندوز هفت نصب کردم تمتم درايورها هم نصب شده اما کامپيوترم صدا نداره و روي بلندگوي کنار ساعت عکس ضربدر قرمز زده مشکل کجاست ؟‌لطفاً راهنماييم کنيد ممنون

 136. زیبا می‌گوید

  من مرورگر فایر فوکس دانلود کردم قبلا باهاش کار می کردم وقتی برام سرچ می کرد تعداد زیادی برام تصویر داشت ولی الان وقتی می زنم عکس عاشقانه چهار پنج تا بیشتر برام نمایش نمی ده اعصابم خیلی خورد شده راهنماییم کنیییییییییییییین

 137. فرهاد می‌گوید

  salam khaste nabashid
  man taze win 7 nasb kardam bazi haei ke ghalan roo system nasb bood ejra mishan ama harchi bazie jadid migiramo nasb mikonam vaghti roo icone bazi click mikonam aslan hich etefaghi nemiofte mishe koamakam konid
  mamnoooon

 138. roze می‌گوید

  سلام.مرسی از سایت بسیار خوبتون.
  چرارو ویندوز7 نرم افزار max plus اجرا نمیشه؟ چطوراجراش کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

 139. سهیلا تهرانی می‌گوید

  سلام من یه سوال دارم قبلا ویندوز من xp بود ولی الان ویندوز ۷ نصب کردم ولی متاسفانه هر کاری می کنم پروکسی من کار نمی کند مهلت اون هم تمام نشده ولی کار نمی کند میشه من روراهنمایی کنید

 140. محمد می‌گوید

  سلام و خسته نباشید
  ممنون از اطلاعات خوبتون
  من چند وقته یه مشکل پیچیده با ویندوز سیستمم پیدا کردم.آقا ده روز پیش بعد از آپدیت آفلاین آنتی ویروسم سیستم دیگه بالا نیومد.
  مجبور شدم دوباره ویندوز رو نصب کنم.اما از اون به بعد باز با آنتی ویروسم مشکل پیدا کرد.دیگه بیخیال آنتی شدم
  اما الان دو سه روز هست که با directx مشکل داره.یعنی هر بار نصب می کنم ویندوز دیگه بالا نمیاد.ویتدوزمم سون شرکتی هست
  اگه میشه به من کمک کنید وراهنماییم کنید.اینجوری پیش بره دیگه فکر کنم هیچی نتونم روش بریزم و نصب کنم

 141. نام شما... می‌گوید

  سلام ویندوز7 دارم وقت آپ دیت ارور dll missingمیده از دست این ارور خسته شدم (لپتاپم sony ویندوز خودشه)

 142. فاطمه می‌گوید

  سلام خوبید من ویندوز 7 را در لبتاپ ایسپایرون 5010 دل نصب کرده ام کلی ویروس داشت آنتی ویروس شید ایرانی را نصب کرده ام ولی حالا مداوم 1) پیغام ران دی ال ال 32 را می دهد و هیچ برنامه ای را باز نمی کند . 2 ) یک ویروس دارد که مدام ور فلش ها پوشه با نام های مختلف درست می کند و حجم فلش را می گیرد چه کار کنم کمک کنید که چه طور این اشکالات را رفع کنم.متشکرم فاطمه از تهران

  1. فاطمه می‌گوید

   سایت خوبی دارید انشاا…بتواند به من نیز مانند دیگران کمک کنید. متشکرم

 143. بهنام می‌گوید

  سلام.وقتی کامپوتر رو روشن میکنم ارور میده که نوشته فایل EXPELORERFRAME.DLLحذف شده چیکار کنم

 144. کامبیز می‌گوید

  سلام ببخشید من از پروکسی که استفاده میکنم نمیتونم به اینترنت وصل شم ارتباطم قطع میشه پروکسیمم کار میکنه مهلتش تموم نشده نمیدونم چرا اینطوره.ممنون میشم راهنماییم کنین.

 145. سینا می‌گوید

  سلام حدود دوهفته است که کیبردم فقط تو wordواینترنت کارمی کنه و روی دکستاب وجاهای دیگه هم جواب نمی ده درضمن تمام فایل ها هم رویread-onlyتیک زده شده ونمی شه از این حالت درآورد مدل کی بردم هم فراسو و ویندوز هم سون می خواستم اگه می تونین کمکم کنید

 146. سعید می‌گوید

  من وقتی کامپیوترمو روشن میکنم پیام activate windows میاد وقت هم کنسل میکنم و وارد دکستاپ میشم اول یه نشان دسته کلید کنار ساعت میاد بعد تصویر زمینه ام میپره سیاه میشه دوباره همون پیام میاد چیکار باید کرد ممنون میشم

 147. سعید می‌گوید

  ویندوزم 7

 148. سینا می‌گوید

  ویندوز های جدید سون این اتفاق بعداز حدود30روزبراشون می افته که برای رفع این مشکل باید ویندوزت روکرک کنی

 149. آرزو می‌گوید

  سلام. من لپ تاپم asus. تازگی ها خیلی دیر خاموش میشه. بعضی وقتا انقدر طول میکشه که مجبورم با کلید power خاموشش کنم. البته قبل از خاموش شدنش. یه پیغام خیلی سریعی مبنی بر لزوم بستن یک برنامه. تازه restart هم طولانی شده. انگار ویندوز رو صفحه shut down خیلی میمونه. لطفا راهنماییم کنید

 150. farah می‌گوید

  سلام.من win7دارم.ازوقتی مودم نصب کردم خاموشی وین مشکل شده وپیام میده:instals apdates and then shut down….راهنماییم کنید

 151. ali می‌گوید

  با سلام وخسته نباشید؛
  صفحه دسکتاپ ویندوز7 من سیاه شده و هیچ تصویری رو دسکتاپ نمی افته یکی دو تا نرم افزار نصب کردم ولی مثل قبل نشد،اگه ممکنه راه حلی برام نشون بدید.

  1. سینا می‌گوید

   این مشکل برای ویندوزهای 7پیش میادکه به خاطراصل نبودن ویندوزمی باشد. که احتمالاشما یاتازه ویندوزعوض کردی یاویندوزت رو آپدیت کردی که برای رفع این مشکل باید ویندوزت رو کرک کنی

  2. نسیم می‌گوید

   سلام من صفحه دسکتابم افقی شده چکار کنم

  3. firoozeh می‌گوید

   تصویر مانیتور شما چرخیده ! فکر می کنم با کلید های Ctrl+Alt+ کلید های جهتی بتونید درستش کنید .

 152. afshin می‌گوید

  salam
  khaste nabashid
  vaghean saite jalebi darid
  man ye moshkele dge daram
  file “exe” to pc ejra nemishe
  yani vaghti roshoon klik konam
  select program ro miyare eshkal chiee???
  win 7
  laptop hp
  albate base systemam 32 bood va chand vaght pish win 64 nasb kardam
  merci az matlebe amoozandatoun
  age emkanesh hast javab ro vasam mail konid mamnoon..
  afshinrostami1988@yahoo.com

 153. مهرو می‌گوید

  درود دوست عزیز
  من یه مشکلی در کامپیوترم دارم اون هم اینه که وقتی دارم با کامپیوتر کار میکنم یه هو صفحه مانیتور کرکره ای میشه و باید ریست کنم تا دوباره بتونم کار کنم این مشکل بیشتر از 10 بار برام اتفاق افتاده اوایل فکر میکردم مشکل از برقه ولی محافظ رو هم عوض کردم تغییر نکرد باز همونطوری شد نمیدونم مشکل از کجاست ویندوزم 7 لطفا کمکم کنید

 154. ashkan می‌گوید

  سلام من 2 هفته میشه که ویندوز من بالا نمیاید یعنی وقتی روشن میکنم لود میکنه که بخواد وارد ویندوز بشه ولی وارد دستک تاپ یا جایی که بخوام رمز بزنم وارد نمیشه چرا؟

  1. امیر63 می‌گوید

   سلام .با تشکر از شما .
   من یه سوالی داشتم .ببخشید میگم من یه نرم افزار نصب کردم ازش استفاده هم کردم خیلی هم خوب کار میکرد ولی چند وقت بعد که اونا رو از توی صفحه دسکتاپ کات و توی یه درایو پیست کردم و خواستم ازش استفاده کنم بالا نیومد وقتی روی اون نرم افزار (bluestacks )دابل کلیک میکنم اون علامته لود کنار موس میاد و یکم بعد میره و برنامه نمیاد .
   رفتم حذفش کردم بعد که خواستم دوباره نصب کنم ارور میداد :
   bluestacks is aleady installed on this machine
   بعد فهمیدم که از توی رایانه (ویندوزم هم 7) حذف نشده بعد رفتم و پیداش کردم و دوباره توی همون درایو پیستش کردم و دوباره روش دابل کلیک کردم اما بازهم لود شد و نیومد.(مثل قبل)
   حالا باید چی کار کنم .میگم شما رو جون هرکی دوست دارید جواب منو بدید .مردم از بس تو ی این سایت و اون سایت اینارو نوشتم تو رو خداا یکی جوابمو بده دیگه .

 155. نگین می‌گوید

  سلام از شما التماس میکنم جواب بدین خواهش میکنم پاسخ بدین
  مشکل من اینه که من یه تصویر زمینه واسه ویندوزم انتخاب میکنم ولی بعد از خاموش و روشن کردن کامپیوتر تصویر زمینه پاک شده و یه تصویر کامل سیاه جای اونو گرفته یعنی نمیتونم تصویر انتخاب کنم مشکل چیه سپاس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. ali می‌گوید

   سلام
   ویندوز شما اورجینال نیست و باید اونو اکتیو کنی!
   windows 7 loader رو دانلود کن.
   از softgozar جدیدترین آپدیتشو بگیر
   بعد از نصب لودر مشکل برطرف میشه
   موفق باشید.

  2. kamand می‌گوید

   با سلام ویندوز من 7 بعد از اینکه واسه دسکتابم عکس انتخاب میکنم بعد از چند دقیقه پیغام windows activing صادر میشه در ضمن قبل از بالا امدن ویندوزم پیغام میده لطفا کمکم کنید دارم دیوانه میششششششششششششششم

  3. 4 می‌گوید

   سلام
   ویندوز شما اورجینال نیست و باید اونو اکتیو کنی!
   windows 7 loader رو دانلود کن.
   از softgozar جدیدترین آپدیتشو بگیر
   بعد از نصب لودر مشکل برطرف میشه
   موفق باشید.

 156. جواد می‌گوید

  توجه مهم
  یافتم کسایی که مشکل سیاهی پس زمینه دارن با برنامه RemoveWAT
  مشکل حل میشه

 157. لایق می‌گوید

  منم در ویندوز 7 صدا ندارم

  1. رسول می‌گوید

   salam fek konam in narmafzaro nasb koni hal beshe
   ((Realtek High Definition Audio for Vista-Win7 2.34))

  2. کتایون می‌گوید

   کسانی که بعد از نصب ویندوز مشکل صدا دارند گاهی اوقات نرم افزار نصب برنامه جوری نوشته شده که بدون نیاز به نصب نرم افزار دیگری وتنها با آپدیت کردن ویندوز 7 مشکل بعد از یک Restart سیستم حل می شود.

 158. محبوبه می‌گوید

  سلام ترو خدا کمکم کنید مدتیه چه باتری لب تابم چه تو برقه چه نیست چه پر پره چه خالی تر روش همش یه علامت چشمک زن ضربدر قرمز میاد می گه باتریتون مشکل داره لپ تاب ممکنه ناگهانی خاموش شه خیلی ترسیدم یعنی باتریم خراب شده؟ ترو خدا کمکم کنید. یه دنیا ممنون

 159. محبوبه می‌گوید

  سلام مدل لب تاب من دله مدتیه که شارژ باتریشم پره اما روی علامت باتریش یه ضربدر قرمز چشمک می زنه چی کار کنم یعنی باتریش قرار شده؟ نگران شدم
  یه دنیا ممنون سایت خوبی دارید

 160. نام شما... می‌گوید

  دسکتاپ لپتاپم(Dell) بعد از روشن شدن حالت عمودی پیدا میکند.

 161. رسول می‌گوید

  با سلام لب تابم بع د از نصب ویندوز7 صدا نداره اما میشه با هدفون صدا را گوش کرد. لطفا راهنمایی کنید.

 162. رضا می‌گوید

  آیا راهی وجود دارد تا ویندوز 7 خودشو sleep نکنه؟(لطفاً دقیق راهنمایی کنید.)

 163. رضا می‌گوید

  سلام من وقتی فیلتر شکن پروکس رو فعال میکنم اینترنتم قطع میشه لطفا راهنمایی

 164. sane می‌گوید

  بعظی ایکونهای روی نوار دسکپم بعدازکلید زدن قیب می شود مشکل چیه

 165. تورو خدا کمک کنید می‌گوید

  سلام.ببخشید من بعد از نصب تم و ری استارت کردن لپ تاپ با مشکل عجیبی مواجه شدم.
  کلا سیستم قاطی کرده.نوشته های زیر ایکونا نمایش داده نمیشه .پوشه ها بصورت واقعا عجیبی باز میشن و نمیتونم وارد فایل ها بشم و تم رو حذف کنم!
  جان هرکی دوس دارین کمک کنین

  1. ابی می‌گوید

   از راه safe mode امتحان کن

 166. shahram می‌گوید

  سلام من امروز کامپیوترم رو روشن وخاموش کردم .ویندوز بالا میاد ولی نه استارت هست نه دسکتاپ فقط درایو c هستش .هیچ ایکونی نیستش .چیکر کنم؟مرسی………

 167. احمد می‌گوید

  سلم خواهشاهرچه زودترکمکم کنید ویندوزم اپدیت نمیشه برنامه هایی مثل نروهم بازیانصب مجددنمیکنه چیکارکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 168. امیر می‌گوید

  سلام چند وقتی هست که کامپیوتر من داخل هر بازی ای که میرم بعد پنج دقیقه صفحه سیاه میشه و صدای بازی قفل می کند و تا کامپیوتر را ریستارت نکنیم درست نمی شود لطفا راهنمایی کنید

 169. فائزه می‌گوید

  سلام خواهش میکنم جواب بدید زودتر…تازه رفتم 80 تومن دادم سی دی رم کامپیوترم رو عوض کردم باز اوردم میبینم اون سی دی که میخام رو باز نمیکنه روی سی دیم نوشته حداقل ویندوز 95…سی دی سوالهای کنکوره من زودتر میخام خواهشا جواب

  1. ابی می‌گوید

   بعضی خش های سی دی با چشم دیده نمی شوند و در خواندن اطلاعات سی دی مشکل به وجود می آورند.یک سی دی دیگه تهیه بکن.یا قبل از اینکه درب سی دی رام را که داخل آن سی دی مورد نظر شماست،ببندی. کلید شیفت را از روی صفحه کلید 10 ثاتیه بگیر.بعد روی درایو سی دی رام مورد نظر کلیک راست کرده و اپن را انتخاب بکنید و فایل های داخل سی دی را ببینید.

 170. وحید می‌گوید

  سلام مرسی از تایبیکتون من یه مشکلی دارم راجه به سایهی دکستاب7 ولی با بقیه فرق داره (وقتی چند ثانیه کار نمیکنم با pc یاگاهی وقتا خود بخود یهو مانیتور خاموش میشه میگه انالوگ دکستاب بعد صفحه کیبرد هم باهاش خاموش میشه رستارت هم نمیشه حتما باید خاموش روشن کنم تا درست بشه بعد ویندوز هم عوض کردم ولی بازم مشگل رفع نشد اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

  1. ابی می‌گوید

   برو توی کنترل پانل و بعد پاور آپشن ودر قسمت Change plan setting همه رو never انتخاب بکن

 171. شایان می‌گوید

  سلام.من یه مشکلی هنگام نصب ویندوز سون دارم .همون اول موقع انتخاب درایو وقتی درایو c یا d را انتخاب میکنم این ارور را میده و بقیه درایو ها هم فضای کافی ندارن.در ضمن ویندوز من در درایو d نصب هست.خواهش میکنم راهنماییم کنین.ممنون
  Error: Windows cannot be installed to Disk 0 Partition 1. Windows cannot be installed to this hard disk space. Windows must be installed to a partition formatted as NTFS

  1. ابی می‌گوید

   خوب داره می گه سیستم فایلی درایو انتخابی NTFS نیست که شاید از شما FAT32 باشه.ابتدا اول باید سیستم فایلی تونو از طریق بوت یا نرم افزار مربوط به پارتیشن بندی تبدیل کنی. در ضمن در هنگام نصب ویندوز قسمتی که باید پارتیشنی را برای نصب ویندوز انتخاب بکنی ببین حجمش چه قدره.حداقل چند گیگایی باشه. و همچنین توی همین قسمت در پایین در قسمت درایو آپشن می توانیم درایو انتخاب شده رو فرمت کنیم.

  2. کتایون می‌گوید

   ویندوز سون باید در پارتیشنی نصب شود که جلوی اون پارتیشن لغت system یا عبارتی مشابه این نوشته نشده باشد

   اگر بقیه درایو هایتان فضای کافی ندارند وشما هم به اطلا عات آن دایو ها احتیاجی ندارید می توانید با استفاده از گزینه ی format محتوای آن ها را پاک کنید و ویندوز را در یکی از آن درایوها که البته عبارت system جلویش نیست نصب کنید در ضمن می توانید با استفاده از گزینه ی New پارتیشن های جدیدی با حجم دلخواه ایجاد کنید البته حجم کلی ثابت است.

 172. gholam می‌گوید

  باسلام – خسته نباشید مشکلی که برام پیش آمده یک صفحه بنام اخطار از طرف بریتانیای کبیر افتاده تو دیسکتاپ واجازه هیچ ر ا اجازه نمده لطفا در این مورد مرا راهنمایی بفرمایید .قبلا از همکاریتان ممنونم .

 173. وحيد می‌گوید

  سلام خسته نباشيد من ويندوز 7 رو روي سيستمم نصب كردم وقتي روي دسكتاپ راست كليك مي كنم گزينه Personalize ندارد در كنترل پنل هم پيداش نكردم مشكل از چيه؟ ممنون

  1. محمد حسین می‌گوید

   احتمالا ویندوز کارت گرفیک ت رو نشناخته درایور و کنترل پنل کارت گرافیک تو البته اپدیتشو نصب کن احتمالا درست میشه

 174. حسین می‌گوید

  سلام خسته نباشی داداش خوبم .یه سوال داشتم اگه وقت دارید جواب بدین .چند تا نرم افزار مختلف رو دانلود کردم و اونا رو نصب کردم بدون مشکل اجرا شده اما موقعی که تصمیم گرفتم ویندوز سیستمو دوباره نصب کنم قبلش تمام نرم افزارهای دانلود شده رو از روی پوشه ی دانلود کپی کردم روی درایو d . حالا که ویندوز دوباره نصب کردم و نرم افزارای کپی شده روی درایو dرو میخواو اجرا کنم نصب نمیشه مثلا نرمافزار FIREFOX SETUP 16.0.1رووقتی میخام نصب کنم پیام میده file is corruptو نصب نمیشه ممنون میشم جواب بدین

  1. کتایون می‌گوید

   با سلام

   من این مشکل دیروز برام پیش اومده بود
   اتفاقا در مورد همین نرم افزار ورژن 15 اش

   رفتم از یک کامپیوتر دیگه که این برنامه رو در اونجا هم داشتم رو فلش ریختم واینجا نصب کردم این پیغام به این معنی است که فایل برنامه خراب شده وقابل نصب فکر می کنم نیست و اگر جایی هم این برنامه را save نکردین باید از سایت مبدا دوباره دانلود کنید احتمالا بااین روش جواب می گیرین اگر جواب نگرفتین احتمال دارد که سی دی برنامه نصب شده مشکل داشته باشد

 175. صادق می‌گوید

  سلام اسم درایوهام مخفی شده چیکاربایدبکنم.هرپوشه یا mycomputerیاmy documentرامیخوام بازکنم یه مربع کوچولوبالا سمت راست ظاهرمیشه بعدازکلیلک آن تیک میخوره بایدچیکارکنم تابرداشته بشه.مرسی

  1. parsa می‌گوید

   bayad beri be qesmat
   view hala show the files ro bzan /my computer/orgnize ?folder and search opetion

 176. اسماعیل می‌گوید

  با سلام و عرض خسته نیاشید

  آقا دستتون طلا :*

 177. امير می‌گوید

  با سلام وخسته نباشيد وقتي سيستم را خاموش ميكنم پيغام ميده شما نبايد سيستم را خاموش يا روشن كنيد چون در حال اينستال كردن و ابديت فايل 1 از2 ميباشود و چند دقيقه لود ميكنه و خاموش ميشه ولي يك بار بعد از 2 يا3 دقيقه و بعضي اوقات نيم ساعت طول مي كشد.
  متشكر

 178. لیلا می‌گوید

  سلام خسته نباشید من یه برنامه به نوع win rar دانلود کردم ارور میداد وقتی بازش کردم یه دفعه همه برنامه هام به شکل rarشدن توروخداکمکم کنید!ممنون

  1. زینب می‌گوید

   سلام
   احتمالا فایل ویروسی بوده بهترین راه حل ایجاد یک user جدیده البته دقت کنین که user رو در حالت administer ایجاد کنین تا سرعت کامپیوترتون نیاد پایین.

 179. مسعود می‌گوید

  با سلام سیستم من ویروسی شده بود و عکسها بصورت پیش نمایش نشان داده نمیشدند و حتما باید روی عکس کلیک کنم تا بتوانم عکس را ببینم و عکس به صورت یک مربع سبز در امده …ویروس کشی کردم با انتی ویروی avast مشکل حل نشد

 180. هنگامه می‌گوید

  با سلام سیستمم فقط 3تا درایو داره-میخوام فرمت کنم و کلا پارتیشن بندی کنم-هاردم500 هستش و مدل لپ تاپم 64 بیتی-میشه موقع نصب ویندوز بطور کامل پارتیشن بندی کنم؟اگه آره چطوری باید بفهمم که چطوری هاردم رو تقسیم بندی کنم و به هر پارتیشن چقدر باید حافظه اختصاص بدم؟

 181. parsa می‌گوید

  salam be hame man nemitunam baraye task baram rang entekhab konam komak konid chera az gallery miram ye panjare mese windows xp baz mishe

 182. کلاه قرمزی می‌گوید

  آقا من قسمت Compatibility کامپیوترم ویندوز 7 رو نداره!
  چی کار کنم؟؟؟

 183. malih می‌گوید

  سلام.منم وقتی لپ تاپم رو گرفتم ویندوز 7 نصب بود.
  ولی نمی تونم رو desktop عکس بذارم.
  وقتی کلید راست می کنم personalize نداره.تو کنترل پنل هم نیستش.
  واسه همین نمی تونم تمی بذارم.
  خواهش می کنم کمکم کنید.

  1. کلاه قرمزی می‌گوید

   سلام دوست عزیز احتمالا نسخه ویندوز شما starter می باشد
   برای تعویض زمینه یا باید ویندوزتون رو عوض کنید یا نرم افزار مخصوص این کار رو دانلود کنین

  2. malih می‌گوید

   اخه ویندوزم اورجیناله.حیفه عوضش کنم.
   اون نرم افزاری که گفتین چیه؟
   شاید مشگلم با اون حل بشه.ممنون

 184. امین می‌گوید

  سلام من تمی را نصب کردم و بعد از ریستارت لپ تاپم بالا نمیاد انگار بوت نمیکنه ویندوز لپ تاپم اصل نیست و سی دی ام از لپ تاپ ندارم من زیاد سر در نمیارن از لپ تاپ لطفا خیلی خیلی واضح راهنماییم کنید خواهش می کنم جواب سوالم را به ایمیلم بفرستیم از سایت خوبتون متشکرم

 185. محسن می‌گوید

  سلام
  تم ویندوز من عووض شده وبه حالت windows7basicدرآمده و هرکاری میکنم به حالت تم ویندوز معمولی سون برنمی گرده و شکل پنجره ها و تسک بار هم عوض شده البته نه به شکل ویندوز کلاسیک بلکه به شکل ویندوز بیسیک سون دراومده،ممنون میشم راهنمییم کنید.
  باتشکر

 186. امین می‌گوید

  سلام نظر بالا نه بالایی برای من تو را به خدا کمکم کنید دارم یوانه میشم امید وارم درکم کنید

 187. محمد میر می‌گوید

  باسلام
  تمام نوشته های درایو ویندوز 7 من آبی شده چه کار کنم؟

 188. سجاد می‌گوید

  آقا دمت گرم
  مشکلم حل شد
  مرسی

 189. مسعود می‌گوید

  سلام-توسیستم من با اینکه همه چیزش تقریباًبهترینه اما ویندوزتقریباً3-4دقیقه طول میکشه تابالا بیاد.ویروس وبدافزارهم نداره-تصمیم گرفتم ویندوزعوض کنم وایکس پی بذارم گفتم قبلش با شما مشورت کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. مسعود می‌گوید

   جواب مارونمیدی کاکو!!!

 190. ashkan می‌گوید

  سلام خسته نباشید ویندوز لپ تاپ من 7 اورجنال هست چند روز شده که نمی تونم وارد personalize لپ تاپم بشم و ارور میده ممنون میشم کمکم کنید

  1. حامد می‌گوید

   سلام .خسته نباشید من هربارکه لپ تاپ را روشن می کنم باید موس را از محل سوکت قطع و وصل کنم وگرنه موس کار نمی کند خواهشمندم راهنمایی کنید .ممنون

 191. آلما می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  من وقتی لپ تاپمو روشن میکنم پیغام میده که “ویندوز اکتیو نیست”ویندوزشم میخام عوض کنم وسطاش ارور میده.چکارکنم؟؟ممنون میشم راهنماییم کنین

 192. شاهزاده می‌گوید

  درود.یه مشکلی برام پیش امده تقریبا مثل علی آقا کامپیوترم وقتی ویندوزش بالا میاد.با صفحه سیاه روبرو می شم.من یه انتی ویروس از قبل داشتم نصب شده.(اما بی خبر) بودم.بعدش روش یه آنتی ویروس جدید نصب کردم.این اتفاق افتاد ویندوزم هم 7.لطفا هرچه زودتر راهنماییم کنید.

 193. شاهزاده می‌گوید

  درود.چرا حافظه کامپیوترم کم شده.دیگه هیچی نمی تونم توش قرار دهم.هر دفعه با پیغام پر شده حافظه .روبرو می شم لطفا هر چه زودتر راهنماییم کنید.ویندوزم 7-1گیک هم فضا داره.با تشکر.

 194. محمد می‌گوید

  سلام دوست عزیز اگه میتونی بهم کمک کن من تند تند میام اینجا تا بفهمم چیه ببین میخوام هارد لپ تاپ رو فرمت کنم نمیتونم یعنی تمام پارتیشنارو پاک کنم از اول بسازم گزینه ادونس میرم ولی رو درایوا غیر فعاله چرا خواهش. بعد امدم رفتم تو منیجمنت از اونجا پاک کردم حالا هرچی میسازم پیریمیری نیس وقتی درس میشه سیمپله تورو خدا کمکم کنید

 195. سوین می‌گوید

  ویندوز من سون هستش اما تو استارت دستور ران رو نداره چیکار کنم بعضی از تنظیمات هست که باید با اون دستور انجام بدم؟؟؟؟ اگه میتونین کمکم کنین نمیدونم باید وینوز جدید بزنم یا نه؟؟؟

 196. HADI می‌گوید

  سلام من هر وفت ویندوز عوض میکنم بعد از خاموش کردن دیگه ویندوز بالا نمیاد میره تو repair بعدش دیگه ویندوز بالا نمیاد باید ویندوز نصب کنم لطفا کمکم کنید متشکرم

 197. meysam می‌گوید

  salam dost aziz man vaghti vard facebook misham safeie aghazin facebook halat faght tex hastesh .aslan 1 jor digast.mamnon

 198. aras می‌گوید

  با سلام
  درایور پرینتر من نصب نمیشه روی ویندوز 64 بیت لطفا من رو راهنمایی کنید مرسی.

 199. پروانه می‌گوید

  موقع نصب ویندوز7 لپ تاپ شارژش تموم شد یهوخاموش شد حالا هرکاری میکنم ویندوز دوباره نصب نمیشه.باید چیکارکنم؟:(
  پیغام میده ctrl+alt+delرو بگی ریستارت شه.ریستارت که میشه دوباره همین پیغام میاد;(

 200. زهرا می‌گوید

  نه آقا مشکلات ویندوز من از این سوسولیا نیست، به چند مورد به عنوان نمونه اشاره می کنم: اکسپلورر هخایی مثل فایر فاکس و غیره کار نمی کنن، جدیدا ویندوز اکسپلوررم هم دائم صفحه جدید باز می کنه(مشکل از تنظیمات و همچنین ویروس نیست) اگر با پی سی از بلوتوث استفاده کنم، فایل های با حجم بیشتر 300 کیلوبایت رو از روی گوشی ، روی پی سی منتقل نمی کنه( در تمام کامپیوترها این قضیه امتحان شده به جر لپ تاپ)و ….

 201. ناهید می‌گوید

  با سلام
  چند وقته تو قسمت favorite بیشتر از 3تا سایت ‍‍‍‍‍‍‍زخیره نمیشه.چیکار کنم؟

 202. farina می‌گوید

  سلام.خسته نباشین
  من امروز سیستمم داشت کار میکرد ولی بعد از ری استارت ویندوزم وارد نمیشه و یک صفحه سبز را نشان می دهد 🙁
  من باید چکار کنم ؟ ممنون میشم به ایمیلم بزنین جواب رو

 203. حسن می‌گوید

  باسلام
  وقتی فایلی رو بافلش تولپ تاپ میریزم باز نمیشه اندازه شومیزنه 1کیلوبایت
  ولی اگه باپوشه باشه درست باز میشه
  چیکار کنم

 204. فهیم می‌گوید

  وقتی ویندوزمو میخوام عوض کنم (7) و ویندوزای قبلی رو فرمت کنم .قبول نمیکنه . قسمت upgrade رو قبول نمیکنه که ویندوز قبلی رو بخوام فرمت کنم و میگه برو تو custom .lمنم دو تا درایوم ویندوز هفت و اکس پی هست و میخوام اونا فرمت بشنوخلاصه بگم که تو قسمت upgrade قبول نمیکنه و میگه برو تو فلان سایت و اینستال کن و باید آنلاین بشی .اولشم که install now v رو زدم پرسید میخوای آنلاین ویندوز نصب کنی یا آفلاین .هر راهشم که میرم به همون مشکل بالا میخورم .لطفا جوابو برام ایمیل کنید

  1. soheil می‌گوید

   دوست عزیز فرمت کردن درایورها ربطی به قسمت upcrade نداره و شما باید از همون طریق costom ادامه بدین. وقتی به قسمت پارتیشن بندی رسیدید روی درایوی که میخواید فرمت بشه که معمولا درایوc هست یک بار کلیک کنید و از گزینه های پاین فرمت رو انتخاب کنید.حواستون باشه فرمت نه حذف.بعد ازاون هم که فکر کنم احتیاج به کار خاصی نیست.موفق باشید

 205. س ه می‌گوید

  سلام من ی مشکل دارم تو نت ساپورت ک قبلا نداشتم نت ساپورت رو روی وین 7 نصب میکنم سیستم هارو میاره تو نت ولی صفحه اونا مشکی می شه ولی موقعی ک روی وین xpنصب می کنم هیچ مشکلی ندارم تمام تنظیمات از نظر فایروال رو انجام می دم ولی نمیشه کی میتونه به من کمک کنه ممنون میشم خیلی زود بش احتیاج دارم
  درضمن تمام سیستم ها وین7 روشون نصبه

 206. امین می‌گوید

  با عرض سلام وخسته نباشید…من مدتیه که ویندوز 7 نصب کردم اما ظاهرا این سیستم عامل خروجی هد فون من رو که در جلوی کیس قرار داره رو نمیخونه…و فقط میشه از خروجی پشت کیس صدا گرفت…حتی realtek رو برای ویندوز 7 دانلود و نصب کردم اما این نرم افزار به هیچ وجه اجرا نمیشه…و مشکل همچنان باقیست…اگه راهی داره لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  1. hamed می‌گوید

   دوست عزیز شما یا ویندوز سون نصب نکن یا بزن هدفونتو بشکونش که حرفتو گوش کنه
   با تشکر – مغز متفکر

 207. معین می‌گوید

  سلام

  من جدیدا صدای لپ تاپم به مشکل برخورده!
  یکدفعه قطع میشه و برای وصل کردنش میرم تو کنترل پنل, قسمت Sound و تا میرم کلیک میکنم روی زبانه ی Record دوباره صدا میاد اما باز دوباره قطع میشه!
  یه بار قسمت رکورد رو غیر فعال کردم که یهو کلا صدا قطع شد و تا دوباره فعالش نکردم اون قسمتو نیومد!!!
  مطمئنم هرچی هست به Mic و قسمت Record لپ تاپم مربوط میشه …
  لطفا اگه میدونید راهنمایی کنید …
  با تشکــذ …

 208. احمد می‌گوید

  با سلام من دو روز پیش یک فلش از دوستانم گرفتم و فیلم ریختم اما وقتی که فلش را دراوردم و کامپیوتر را خاموش کردم و فردا روشن کردم دیدم که بعد از امدن welcomکامپیوتر به جای امدن صفحه ی دسکتاب صفحه سیاه است لطفا اگر جواب مشکل را می دانید همین امروز برای ایمیلم ارسال کنید

  1. عطا ایراندوست می‌گوید

   باسلام.بعداز اینکه کامپیوترم راخاموش کردم دیگرویندوز رانمی اورد ومینویسدexplorrer.exe-application errorوجلوتر نمیرود.خواهش میکنم راهنماییم کنید ومنو از این دردسر نجات دهید.باتشکر

 209. فهیمه می‌گوید

  applying update operation, 1000 of 1000

  سلام این پیام بالا رو ی صفحه بالا آمدن لب تابم میاد و بعد از دوثانیه ری استارت میکنه و دو باره همین پیام میاد واین اتفاق مرتب تکرار میشه و وینودز بالا نمیاد لطفا کمکم کنید نمیدونم باید چکارش کنم

 210. sdyussuf می‌گوید

  با عرض سلام ، من در ویندوز 7 بعد از اجرای فایل های exe مثل بازی یا هر چیز دیگه سیستمم دچار مشکل میشه و بعد از اومدن یه صفحه آبی ریستارت میشه ، اگه کسی راه حل مشکلم رو میدونه لطفا جوابش رو سریعا به ایمیل زیر بفرسته :
  sdyussuf@yahoo.com

 211. milad می‌گوید

  salam man emrooz bazie PROTOTYPE 1 ro rooye windows7 nasb kardam amma 7 nasb nemishe va eror mide ke rooye XP nasb mishe /chekar bayad kard????!
  lazameye ejraye oon nasbe WIndows installer hastesh ke too

 212. مهدی می‌گوید

  باسلام : من قبلاً چندین بار ویندوز 7 را نصب کردم ولی الان که می خواهم نصب کنم قبل از باز شدن صفحه آبی برای انتخاب زبان Error می دهد ، ولی ویندوز XP و Vista نصب کردم مشکلی نداشت و در همان موقعه ویندوز 7 را برروی کامپیوتر دیگر نصب کردم و اجرا هم شد (پس مشکل از DVD نیست) لطفاً راهنمایی کنید چگونه ویندوز 7 را نصب کنم.

 213. امیر می‌گوید

  سلام من ویندوز سون نصب کردم موقعی که می خواد خاموش بشه یه اعدادی میاد مثلا 1of54 و یه ربع طول میکشه تا خاموش شه لطفا راهنمایی کنید و جواب رو به ایمیلم بفرستید. راستی ممنون از مطالب لذت بردم و استفاده کردم

  1. soheil می‌گوید

   دوست عزیز اون اعدا مربوط به برانامه های ویندوز هستند که آپدیت میشن.بعد از مدتی مشکلتون حل میشه اما اگه نیاز داشتین که حتما امروز انجام بشه بگید تا براتون بنویسم

 214. امیر می‌گوید

  راستی یادم شد دوستان هم اگه چیزی میدونن لطفا بنویسن ممنون میشم

 215. محمدرضا می‌گوید

  سلام
  من ویندوز ۷ نصب کردم ولی یک مشکل اساسی دارمکه هر جا بردم نتوانستند بفهمند که چیه مشکل من این است که هر یک ماه یک بار کامپیوترم نوار مرگ میدهد وبجز ریست کردن نمی توانم بکنم ومشکل این است که دوتا از فایل های سیستمی ویندوز خراب می شود و ویندوز تعطیل می شود راستی هر ویندوز ۷ تی را نصب می کنم این مشکل رادارم گاز میشه کمک کنید هر چه سریع تر
  ممنون

 216. masoud.senator می‌گوید

  سلام و ممنون از وب تون من از وقتی که سیستمم رو برای تعمیر وارتقاع به یک تمیر کار کامپیو تر دادم نمی تونم ویندو۷ رو روی سیستمم نصب کنم وقتی نصب ویندوز به ۵۶ درصد میرسه ارور میده که هیچ معنا ومفهومی نداره وفقط هم پره عدد ۰هستش دیگه نمیدو نم چی کا کنم اگه میشه کمکم کنید خیلی ممنون

 217. shayan می‌گوید

  ba salam va khaste nabshid
  format aksr barnamhaye nasb shodam taghir karde hata narmafzar jadid ham nasb konam formatesh taghir mikone va brname dg bala miyam bayad chikar konam
  ba teshkor

 218. مجتبی می‌گوید

  با سلام
  در هنگام نصب نرم افزار چت تصویری فیسبوک facebookvideocallsetup_v1.2.205.0 پیام خطای 0x80042194 ظاهر می شود ، لطفاً در مورد بر طرف کردن این خطا راهنماییم کنید . با تشکر

 219. امیر می‌گوید

  با سلام
  من دوتا مشکل توی لپ تاپم دارم امیدوارم کمکم کنید
  1- روی my computer کلیک راست میکنم manage باز نمیشه
  2- سیستمم خود به خود یه account درست میکنه

  لطفاً کمکم کنید
  ممنون

  1. حبیب می‌گوید

   سلام
   یه بار توی محیط سیف مود بیا بالا مجددا ری استارت کن شاید حل بشه.

 220. محمد حس می‌گوید

  من 2تا ویندوز7 خریدم از دو شرکت متفاوبت هیچکدوم عکس دکستاپ رو نمیشه عوض کرد

  1. ویندوزم می‌گوید

   دکستاپ قربونت برم؟!
   اون دسکتاپ هست.
   desktop یعنی رو میزی از دو عبارت desk + top گرفته شده

 221. امیر می‌گوید

  سلام
  ویندوز 7 اسپیکرامو نمیشناسه و اصلا صدا ندارم
  باید چی کنم؟؟

 222. تيام می‌گوید

  سلام
  چند روزي هست كه ي خط وسط دسكتاپم كامپيوترم ايجاد شده ويندوزم اكس پي هست گاهي كه سيستم رو روشن ميكنم ارور ميده كه برنامه ويندوز در درايو سي گم شده لطفا بگيد چكاركنم
  ممنون

 223. زینب می‌گوید

  سلام .
  دانلودم قطع شده باید چیکارکنم که دوباره وصل شه

 224. ali می‌گوید

  سلام

  مدتیه سیستممو که روشن کنم 5 دقیقه بعدش ناگهانی خاموش میشه ولی بعدش که روشنش کنم دیگه خاموش نمیشه و خوب کار میکنه.
  ممنون میشم بگید مشکلش چیه؟

  1. yagub می‌گوید

   اول یک آنتی ویروس نود32 نصب بعدش هم کلا دستگاه رو آپدیت کن

 225. پریسا می‌گوید

  سلام،مدتیه که کنترل پنلم باز نمیشه،میشه بگیدمشکلش چیه وچجوری میتونم حلش کنم؟

 226. AliReza می‌گوید

  سلام من ویندوز 7 نصب کردم ولی فلش و مموری و گوشی نمیخونه اصلا برنامه های داخل فلشو نمیخونه! میشه منو راهنمایی کنین مشکلش چیه؟ با تشکر

  1. احسان می‌گوید

   احتمالا درایور پورت های USB شما نصب نیست

   میتونید CD مادربرد را نصب کنید . یا از برنامه Driver Pack solution کمک بگیرید

 227. حسام می‌گوید

  سلام و خسته نباشید
  روی لبتاپ من ویندوز اورجینال سون نصب است و من هنوز نمیدانم از کجا باید والپیپر ویندوزم را تغییر دهم
  هر چه تلاش کردم بی ثمر بود
  لطفا مرا راهنمایی کنید
  اگر راهنمایی را به ایمیلم ارسال کنید ممنون می شوم
  با تشکر

  1. احسان می‌گوید

   دوست عزسز
   روی صفحه دسکتاپ کلیک راست کن و آخرین گزینه یعنی pesonalize روبزن

 228. مهدي می‌گوید

  سلام
  دسكتاپ من 90 در جه چرخيده چه كار كنم؟ كارم گير يكي جوابم بده.

  1. yagub می‌گوید

   سلام دوست عزیز لطفا گرافیک رایانه را کم کن

 229. سینا می‌گوید

  salam man win 7 nasb kardam baaz ye hafte win ta win starting bishtar bala nemiad va reset mishe dobare win nasb kardam ham khoob nasho

 230. محمدرضا می‌گوید

  ضمن عرض سلام و ادب و احترام، درایو g هاردم گمشده ، به managment رفتم نیمی از اون فضای اختصاص داده شده را نشون میده،اگه براتون مقدوره بفرماید که چطور باید درایو G خود را آشکار کنم. درود

  1. yagub می‌گوید

   سلام دوست عزیز شما باید برای این مشکل یک ویندوز جدید نصب کنید! پیشنهاد من ویندوز ایکس پی است.

 231. میترا می‌گوید

  سلام تمام ایکونهای روی دسکتاپ به یه شکل در اومدن و همشون یه برنامه اجرا میکنند ایا نرم افزاری هست که بتونم برشون گردونم

  1. احسان می‌گوید

   سلام دوست عزیز،شما برای رفع این مشکل باید سیستمتو restore کنی. برای این کار مراحل زیر رو طی کن:

   1-برو به منوی استارت 2-کلمه system restore رو تو سرچ تایپ کن. 3-توپنجره باز شده next رو بزن

   4- تو پنجره بعدی finish روبزن 5- منتظر بمون تا سیستمت ریستور بشه.(حدود 10دقیقه تا 20 دقیقه طول میکشه.)

  2. ح ج می‌گوید

   سلام . لطفا راهنایی کنید بعد از رفتن به استارت منوی سرچی وجود ندارد اونهی هم که هستش به از نوشتن اون جمله نکستی نمبینم که بهوام انجامش بدم لطفا دقیقتر راهنمایی بفرمایید و با تشکر .

 232. amir می‌گوید

  salam
  khastam beporsam mishe graphic card laptope casper ra avaz kard?

 233. حامد می‌گوید

  سلام کلیدهای سمت راست (کلیدهای شمارش گر ) کیبرد موقع فعال بودن num lock کار نمیکند دلیل آن چیست چند تا صفحه کلید دیگر هم امتحان کردم همینجوری است

 234. داود می‌گوید

  سلام بچه ها به یه مشکل به ظاهر ساده اما خیلی واجب تو ویندوز 7 برخورد کردم دیدیت تو اینترنت یه عدد با متنی رو قسمت نوار تایپ سایتا میزنید سیو میشه؟سری بعد اول اون عدد یا حرفو میزنید خوش ظاهر میشه بقیش دیگه نیاز به تایپ کامل اون عدد یا مطلب نیست الان واسه من اون حالت حذف شده و اون شماره تلفنایی که قبلا تایپ کرده بودم و سیو بوود پاک شده راهنماییم کنید بتونم حل کنم این مشکلمو مرسی بچه ها

 235. محمدرضا می‌گوید

  سلام ، بنده قبل از نصب ويندوز اكثر چيزهايي كه در دستاپ داشتم رو به جاي ديگه منتقل كردم و وقتي ويندوز هشت رو نصب كردم اونها رو به دستاپ برگردوندم اما شكل بعضي از برنامه ها تغيير كرده و باز هم نميشه بايد چي كار كنم ؟
  اگه لطف كنيد جوابو بهم ايميل كنيد ممنون ميشم.

 236. هادی می‌گوید

  من ویندوزو تازه نسب کردم قسمت personalized برای تغییر تم رو نداره
  لطفا کمکم کنید

 237. رضا می‌گوید

  با سلام من دو نسخه ویندوز 7 دارم با نصب یکی از انها دی ودی رایترم اتورانش از کار می افته با نصب نصخه دیگر که الان نصبه سیستم دیگه sleep نمشه

 238. Omid می‌گوید

  با درود فراوان!
  در ویندوز 7 بنده، وقتی روی نوار زبان راست کلیک و گزینه ی تنظیمات را انتخاب می کنیم، ارور زیر را می دهد، حتی از راه کنترل پنل هم که می خواهم به این تنظیمات برسم، وضع همینطور است، به طوری که نمیتوانم مثلا یک زبان دیگر اضافه کنم و … . خواهش می کنم اگر می توانید راهنمایی کنید. با سپاس!
  Windows Shell Common Dll has stopped working

 239. babak می‌گوید

  سلام من کارت گرافیکم انویدیا GSO9600 میباشد وقتی روی WIN XPنصب مکنم درایوشو فنش اتومتیک در هنگام کار دورش بالا میره ولی در WIN 7همیشه با اخرین سرعت کار میکنه مشکل چیه لطفا کمکم کنید

 240. مونا می‌گوید

  سلام من چگونه میتونم سیستم واز حالت open with دربیارم ممنون میشم راهنمایی کنید

 241. ابی می‌گوید

  سلام .یه چند مدتی هست که وقتی میخوام کامپیوتر رو خاموش(shat down) کنم به جای خاموش شدن restart میشه ویندوز 7 من اکتیو نبود اکتیوش کردم گفتم شاید رفع بشه اما هنوز همونجوریه باید چیکار کنم.ممنون میشم جواب بدین

 242. جواد می‌گوید

  سلام وقتی ویندوز xp رو سیستمم نصبه کیفیته هدفون واسه اهنگ گوش دادن فوق الادس
  ولی وقتی ویندوزم سونه صدای هدفون اصلا کیفیت نداره مشکل از کجاست؟

 243. ابوالفضل زند می‌گوید

  سلام ویندوز سون نصب کردم 2تا ولی هربار که کامبیوتر را روشن میکنیم باید 2الی5بار ری استارکنم تاویندوز بالا بیاد لطفاراهنمایی کنید

 244. mohamad می‌گوید

  سلام یه سول دارم ترو خدا جواب بدین چند وقته هر بازی میارم حدود10 دقیقه که بازی میکنم بعد کل صفحه ساه میشه بعد چاره ای جز ریست ندارم یعنی کلا همه ی دکمه ها از کارمیفتن من میمونمو یه صفحه ی سیاه در صورتی که قبلا همه ی این بازیا رو اجرا میکردمو همچنین مشکلی نداشتم.ترو جون هرکی دوست دارین جواب بدین…

 245. یونس می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  مدتی است اشاره گر موس من به شکل یک دست که بر روی یک صفحه با دوتا فلش در خلاف هم است طاهر می شود و هرجقدر اشاره گر را عوض می کنم بازم میاد ممنون اگه جوابم بدید

 246. bahar می‌گوید

  سلام ،هنگام نصب ویندوز7 بعد از این که مراحل نصب رو طی میکنم وقتی گزینه ی درایو اپشن رو میزنم وقتی که میخوام درایوهامو دیلیت یا فرمت کنم تمام گزینه هایی که در اون قسمت میادش اصلا فعال و روشن نیست واجازه ی انجام هیچ کاری رو به من نمیده؟؟؟ فقط گزینه فرمت روی درایو cکه قبلا ویندوز روی اون ریخته شده روشنه وفقط هر دفه همونو فرمت میکنم و روی همون ویندوزو میریزم.بردم بیرون درستش کنم گفتن که هارد لپ تابت باید پیاده بشه و روی یه سیستم دیگه امتحانش کرد؟؟؟؟میخواستم بدونم راه دیگه ای به جز عمل جراحی برای سیستمم وجود داره یا نه؟؟؟؟ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره یا میدونه مشکل از کجاست کمکم کنه.

 247. فاطی ام می‌گوید

  سلام
  ب تازگی هر برنامه ای رو که باز میکنم ی پیغام میاد که هم پیغام هم برنامه مورد نظرم بسته میشه
  چ کنم؟

 248. ح ج می‌گوید

  با سلام
  متاسفانه همه آیکونهای روی دسکتاپم ( ویندوز 7 ) یکی شده خیلی کلافه شدم نمیدونم چیکار کنم لطفا” منو راهنمایی کنین چیکار کنم . با تشکر

 249. amin می‌گوید

  liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiike

 250. امیر می‌گوید

  با سلام.من در حین بازی با ویندوز بودم.یهو لب تاب خاموش شد.بعد که دوباره روشنش کردم.ویندوز وقتی که پسوورد میخواست.آهنگش گیر میکنه و صحفه یerror آبی می یاد.و ویندوزم فقط در حالت Safe mode کار میکنه.ترو خدا کمکم کنید درستش کنم

 251. محمد می‌گوید

  سلام
  من یه وب کم خریدم سی دیه راه اندازیاهمون درایورنداره حالا هر برنامه ای که فکرشوکنی نصب کردم ولی بازم نمیادهم توویندوز8هم تو ویندوز7 ایکس پی روامتحان نکردم
  درایورهم ندارررررررررررررررررررررره
  هرچی هم میگردم درایورش پیدا نمیشه
  اینم مدلشه:havit:hv-n302

  1. sara می‌گوید

   گر صبر کنی ز قوره حلوا سازی
   بیشتر تلاش کن حتما موفق خواهی شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. منصوره می‌گوید

   ممنون خیلی به دردم خورد

 252. مهدی می‌گوید

  چرابعد ازمدتی کار کردن باویندوز ۷هرتصویر زمینه ای که برای صفحه میذاریم بعداز۱دقیقه میپره وصفحه سیاه میشه؟

  1. iman می‌گوید

   سلام من با این مشکل مواجه شدم این مشکل باعث شد که لب تابم خراب شود شما برای جلوگیری و رفع این مشکل کرک ویندوز 7 را دانلود کرده و روی سیستمتان نصب کنید

  2. s می‌گوید

   سلام ویندوز شما تاریخ استفاده رایگانش تمام شده باید کلید انو بگیری باید بری به سایت نرم افزار کینگ اونو دانلود کنی یا ریجستر کنی

  3. آرمین می‌گوید

   سلام مهدی منم مشکلم همینه

  4. امیرحسین سلیمانی می‌گوید

   اقا مهدی اگر صفحه ی دسکتاپ سیاه شده هر چه سریع تر windows activation یا geniune ویندوز خودتونو دانلود و نصب کنید وگرنه به کارت گرافیک کامپیوتر صدمه میزنه

   این مشکل برای من هم پیش اومده بود که برای انکه نمیدونستم مشکل از چیه کارت گرافیک کامپیوترم سوخت

  5. حمزه می‌گوید

   چون کرک نیس وباید کرک کنی سیستم عامل رو

 253. شهروز می‌گوید

  سلام من ویندوز7دارم بعد تم ویندوزم مثل ویندوز8کردم حالا نمیدونم چجوری باید حالت اولش کنم بی زحمت بهم اموزش میدین؟

 254. آرمین می‌گوید

  سلام من ویندوز 7 دارم وقتی روشنش می کنم وقتی صفحه میاد صفحه سیاه میشه وقتی هم صفحه رو تغییر میدم چند دقیقه بعد دوباره سیاه میشه اگر می شه راهنمایی کنین ممنون می شم

 255. منا می‌گوید

  سلام آقای مدیر
  چند روز قبل زمانی که لپ تاپمو روشن کردم فقط یه صفحه سیاه بالا اومد ( تا 1 ساعت قبل از اون سیستم روشن بود و باهاش کار می کردم. ) حالا نمیدونم مشکل از چی هستش
  به یکی که نشون دادم گفت که احتمال داره مشکل از هاردش باشه
  میخوام ببینم چیکار میشه کرد و نظر شما چیه؟
  ممنون

  1. تکران سرویس می‌گوید

   سلام
   به نظرم به نمایندگی لپ تاپت نشون بدی بهتره تا اینکه ببری هر جای و دست هر کسی..
   ممکنه فقط یه اتصال کوچیک با نمایشگر داشته باشه

 256. kianpor می‌گوید

  سلام من نرم افزاری رو مثل یه بازی نصب می کنم ولی بعد چند ثانیه میگه یا انلاین مشکلو مطرح کن یا ببندش برای چی این اتفاق می افته

 257. سجاد می‌گوید

  سلام دوستان من چند روزی هست که دچار این مشکل شدم در حال کار با لپ اتپم به طور ناگهانی دسکتاپ میریزه به هم و شطرنجی میشه و باید لپ تاپ رو خاموش کنم ولی دوباره روشن میشه و بعضی مواقع همون شرنجی بازم هست ویندوز عوض کردم درست نشد آپدیت کارت گرافیک نصب کردم درست نشد لطفا راهنمایی کنید

 258. امیرحسین می‌گوید

  ببخشد من لب تابم ویندوز سون داره خودشم اصله دلم نمیاد جدیدشو بزنم .ویروسی شده بود بعد از مدتی ویروسی شد بعد recoveryاش کرد م بلکه درست شه اویلین بار درست کار کرد ولی بعد یه بار restartدیگه اکانت ادمینیستورم باز نشد و فقط تو safe mode پسورد توش جواب میده لطفا راهنمایی کنید

 259. حسین می‌گوید

  سلام.من ویندوز 7 دارم .الان یک مدتی هستش که وقتی پنجره ار باز میکنم یا می بندم به شکل آهسته این کار انجام میشه.چیکار کنم این مشکل حل بشه.ممنون

 260. امیر می‌گوید

  سلام.آقادستت طلا.این مشکل پنجره ها داشت پدرم رو در می آورد.ممنان.

 261. رشید می‌گوید

  لپ تاپ ایسوس k45vd دارم مدتی است کیبورد درمحیط مرورگر واینترنت تایپ می کند ولی در محیط ویندوز و ورد کار نمیکند ونمی توانم چیزی تایپ کنم. یکی دوبار خود به خود این مشکل رفع شد ویکی دوروز کار کرد ولی الان نزدیک دوهفته است درمحیط ویندوز و ورد تایپ نمی کند.

 262. sahar می‌گوید

  سلام…..لطفا هر کی بلده جواب منو بده تو ایمیلم…. من ویندوزم 7.بعضی موقع نرم افزارایی که نصب میکنم بعد مدتی پیام application has stopped working میده….و دگ باز نمیشه.چرا اینجوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کمکم کنید

 263. سیاوش می‌گوید

  سلام من ۲ تا مشکل دارم لطفا کمک کنید. یکی اینک وقتی میرم داخل درایو هام میخوام رف لش کنم اصلا نمیشه . دومی اینکه کیبردم مثل موس کار میکنه حتی ویندوز ۷ عوض کردم اما هیچ تعقیری نکرد. لطفا بگین

  1. هادی می‌گوید

   با سلام خدمت شما دوست عزیز مشکل اولت رو نمیدونم اما مشکل دومت با توجه به انچه که گفتی ، احتمال قریب به یقین سوکت کیبرد رو اشتباهی جای سوکت ماوس نصب کردی و احتمالا ماوست usb که اینو متوجه نشدی.

 264. سیاوش می‌گوید

  کسی نیست کمکم کنه ؟؟؟ :-(:-(

 265. آرمیتاژ می‌گوید

  با درود.
  لپ تاپ من روش ویندوز 7 نسبه . دو روز بطور کاملا اتفاقی صداش قطع شده . mute نیست.
  درایور صداشو دوباره نسب کردم . اما تو قسمتی که test صدا داره . تست اش فیلد میشه.
  نمیدانم مشکل از کجا میتونه باشه. ممنون میشم راهنمایی ام کنید.
  سپاس.

 266. aminmobin می‌گوید

  سلام من وقتی موس روبطرف سمت راست مانیتور میبرم ازش رد میشه واونوقت باید موس رو چند بار بطرف چپ بکشی تا از اونجا برگرده مشکل ازچیه

 267. samora می‌گوید

  سلام

  من بعد از این که ویندوز عوض کردم دچار مشکل در اجرای برنامه گرافیکی شدم :/ به خصوص گیم های سنگین چه قدیمی چه جدید

  بازی اجرا میشه و هر چی میگزره کند تر میشه و هی لگ میده تا وقتی که هنگ کنه 😐

  معمولا یکم بازی میکنم (حدود 10 ثانیه) بعد آلت و تب رو میزنم میام بیرون یکم صبر میکنم دوباره میرم تو بازی روون میشه و بعد 10 ثاینیه باز شروع به کند شدن میکنه

  چیکارش کنم اینو ؟ 🙁

  لطفا راهنمیی کنید

  ویندزم 7 پروفشنال

  1. هادی می‌گوید

   با سلام خدمت شما دوست عزیز به احتمال زیاد فن کارت گرافیک رایانه شما به خوبی کار نمیکنه یا رایانه ی شما قدیمی است یا شاید هم مشکل جای دیگه ای باشه اما منم تقریبا همین مشکلو داشتم ، فن کارت گرافیکم رو عوض کردم بهتر شد.

 268. سهند می‌گوید

  در ویندوز 7من وقتی که بازی نصب میکنم بازی نصب میشه ولی اجرا نمیشه

 269. m می‌گوید

  با سلام ببخشید من بلوتوثم توی ایکس پی کار میده ولی داخل سون کار نمیده نصب میشه درست اما کار نمیده دو سه تا بلوتوث مختلفم تست کردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خواهشا کمک کنید

 270. علی می‌گوید

  سلام
  من می خواستم یه فایلی رو باز کنم که نمی دونستم فرمتش چی بود از طریق قسمت open with با یه مرورگر بازش کردم ( گفتم شاید یه صفحه باشه که سیو کردم ) بعد دیددم که همه ی برنامه های دسکتاپم آیکونشون عوض شده و همه با اون مرورگر باز میشن !!۱۱

  وقتی خواستم ریستوری کنم دیدم گزینه next غیر فعاله !!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  تورو خدا کمک کنید

  1. هادی می‌گوید

   با سلام
   بهترین راه حل تعویض ویندوزه.

 271. محبوبه می‌گوید

  با سلام من زیاد به کامپیوتر وارد نیستم کسی رو هم ندارم کمکم کنه من چند روزیه که لب تاپم صفحه دسکتاپش سیاه میشه ویندوز 7 هست من فقط رفتم change user account control setting رو غیر فعال کردم ولی مشکلم حل نشد ویندوز هم اپدیت کردم دیگه نمیدونم چکارش کنم برای فعالسازی ویندوز کد میخواد من از کجا کدش رو بیارم تو رو خدا کمکم کنید من تازه لب تاپو خریدم نمیخوام که مشکلی براش بوجود بیاد

 272. amir می‌گوید

  سلام
  چند روزه وقتی با کامپیوتر کار میکنم یا بازی میکنم بعد از نیم ساعت خودبه خود خاموش میشه لطفا جواب بدید

 273. SALAR می‌گوید

  سلا من لپ تاب HPدارم ویندوز 7 . مشکل اینجاست که تمامی آیکونهای روی صفحه یک شکل شدن مثلا همه عکس WORDدارند چطوری به آیکون قبلی برگردونم .؟ . باتشکر

 274. X می‌گوید

  سلام ویندوز من به طور ناگهانی Shutdown می شه. یه صفحه آبی پر کد میاد بعد خاموش می شه. چه کنم ؟

 275. ٍElham می‌گوید

  سلام ویندوز من آیکن هاش همه شبیه هم شده چیکار کنم به حالت اولیش برگرده؟

 276. ٍElham می‌گوید

  ج سوالمو کجا باید ببینم؟

 277. saeed می‌گوید

  سلام
  یه مدت سیستمم یه جوری شده . مثلا دارم کار میکنم یک دفعه یه تیک میزنه ویندوز و بعد از اون همه ی پنجره ها سیاه میشن . مثلا وقتی کلیک راست میکنم منوی اون سیاه باز میشه و گزینه هاش دیده نمیشه یا مای کامپیوتر رو که باز میکنم سیاه باز میشه ولی دسکتاپ آیکن هاش مشخصن فقط پنجره ها سیاه میشن مثل منوهای بازشو ، پنجره های open ، save ، save as ، print و مای کامپیوتر ، کنترل پنل و پراپرتیز ها و … این مشکل از چی میتونه باشه ؟ در ضمن بعضی مواقع صفحه آبی مرگ هم میاد که روش در مورد کارت گرافیک نوشته و از یکی از فایلهای سیس ایراد گرفته . ممنون

 278. میلاد می‌گوید

  سلام من یه مشکل خیلی بد دارم اونم اینه که ویندوز اکسپلوررم باز نمیشه و پیغام سه گزینه ای میده چیکار کنم تا این مشکل appcrash کردن حل بشه؟

 279. معماری داخلی می‌گوید

  ولی باز خوبه

 280. حسین می‌گوید

  سلام ویندوز سون نصب کردم هر کاری کردم ویندوز کارت صدا رو شناسایی نکرد

 281. علی می‌گوید

  سلام من راست کیکی میکنم هنگ میکنه

 282. milad می‌گوید

  سلام.ببخشید من پنجره های ویندوزم چندتایی باز میشه ولی نمیتونم درستش کنم…تو view م تنظیماتش درسته؟؟؟؟

 283. امیر می‌گوید

  سلام
  من وقتی ماوسم برای 1 یا دو دقیقه حرکت نمیکنه حتی اگر در حال تایپ باشم صفحه دسکتاپ ظاهر میه و برای دیدن صفحه اصلی باید ماوس رو حرکت بدم اگر لطف کنید راه حل ارائه بدید ممنون میشم

 284. haniyeh می‌گوید

  سلاممممممم.من ریجیستریمو دست کاری کردم واسه همین دیگه مای کامپیوترم باز نمیشه لطفا کمکم کنید مرسییییییییییییییییییییییییی

 285. جواد می‌گوید

  سلام ی سوال دارم من ویندوز 7 و 8 و 8.1 رو که نصب میکنم وقتی برنامه های مختلف و حتی خوده پنجره های ویندوز مثله مای کامپیوتر رو که باز میکنم شروع به فلش زدن میکنن و not responsible میشن و باز فلش میزنن و تا زمانی که خودشون نخواند ثابت نمیشن مشکل از چیه؟
  MB: GIGABYTE GA-945PL-S3
  CPU: Intel Pentium dual-core e5200
  VGA: NVIDIA Geforce GT 610

  البته فرقی بین سیستم عاملهای 32 بیتی و 64 بیتی بالا نداره

 286. Mehrdad می‌گوید

  با عرض سلام و خسته نباشيد
  مدتي است كه مشكلي در زمينه نصب درايورها مواجه شده ام به طوري كه هر وسيله اي را توسط كابل يو اس بي به سيستم وصل مي كنم اجازه نصب درايور را نداده و خطاي زير را نمايش مي دهد
  windows found driver for your device but encountered an error attempting to install it
  در ضمن مشخصات سيستم عامل مورد استفاده
  windows 7 ultimate 7601

 287. امین می‌گوید

  س.روی سیستم با ویندوز 7 بازی نصب نمیشه ولی همون بازی روی ایکس پی ب راحتی نصب میشود.لطفا کمک کنید.

 288. محسن می‌گوید

  سلام من وقتی فتوشاپ باز میکنم stop working میده چکار کنم.یا وقتی بلو استکس میخوام نصب کنم میگه باید گرافیا اپدیت بشه .اپدیت هم کردم باز نشد
  ati
  رم 2

 289. حامد می‌گوید

  سلام
  زمان استفاده از مدیا پلیر و دیدن فیلم بلو اسکرین میده ریست مشه (ویندوز 7)
  لطفا بفرمایید احتمالا مشک از کجاسست
  ممنون

 290. mohammad می‌گوید

  سلام من از اول ویندوز 8نصب کردم که خیلی از برنامه ها و بازی هایی که نصب میکنم رو ساپورت نمیکنه و هر چی که میخوام ویندوز7نصب کنم ارور میده حتی چند از دوستام ویندوز هاشون رو قرض گرفتم اما باز نصب نمیشه ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

 291. غلامرضا می‌گوید

  با سلام مدتی است که ویندوز 7 تا نصفه بالا می اید و بعد صفحه سیاه می شود و می ایستد چرا ؟ لطفا راهنمایی کنید

 292. اجنبی می‌گوید

  یک مشکلی دارم که حل ناشدنیه لطفن اگه میتونید کمک کنید
  دیوی دیرام روی ویندوز 7 بارگذاری نمیشه هرکاریم که فکرشو بکونی انجام دادم><

 293. بابک می‌گوید

  سلام.چن روز بیش ویندوزم یه اکانته جدیدازخودش بازکرد به اسمه جان الانم اکانتی که خودم داشتم ازکامبیوترحذف شده وتمام برنامه هام رفته و نمیتونم درایوامو هم باز کنم اگه امکان داره منوراهنمایی کنین

 294. مشهدی می‌گوید

  همیشه از اطلاعات خوبتون در زمینه امنیت شبکه استفاده کردم
  ممنون از شما

 295. ali می‌گوید

  سلام من وقتی روی اپ هام کلیک می کنم می نویسه this app can’t open پایینش هم نوشته store can’t open while user account control is turned off وقتی user account control رو به پایین ترین حد می رسونم یا بالا یا وسط هیچ بهبودی پیدا نمی کنم.لطفا راه حل رو برام ایمیل کنین.

 296. ahmad می‌گوید

  سلام وخسته نباشید به شما بنده بازی رو اجرا میکنم اما بازی اجرا میشه اما صفحه سیاه میشه وچراغ کامپیوترم خاموش تا اینکه alt+f4رامیگیرم میاد بیرون بعضی ازانها هم بیرون نمیاد وباید رایانه را خاموش کنم. لازم بگم کارت گرافیکم اخرین ابدیت. بعضی ازبازی ها را قبلا اجرا میکردم مشکل نداشتم اما الان اجرا میشه وحتی صدای بازی هم است اما صفحه مال خود بازی بالامیاد ومن نمیتونم ببینم. خواستم بپرسم که ایا برنامه ای هست که بتوان برای تمام بازی هایی که اینطوری است نصب کرد وبتوان اجراکرد وبازی رانشان بده.ممنون میشوم کامل راهنماییم کنید وبگویید ایا همچین برنامه ای است یانه؟ واگرنیست من باید چیکارکنم؟

 297. parisa می‌گوید

  با عرض سلام من اولاش لپ تاپم صدا رو با خش بیرون میداد که الان بیشتر شده انگار اسپیکراش پاره میشن مشکل خاصی پیدا کرده ؟

 298. سحر می‌گوید

  سلام..من یه مشکل خیلی بزرگ دارم لطفا اگه میتونید کمکم کنید..لبتابمو تازه از تعمیراوردم قبلا 8 داشتم ..سرعتش کند شده بود گفتم 7نصب کنن..ولی حالا وقتی میخام خاموش کنم صفحه ابیه شات داون میاد و همینجوری میچرخه و خاموشم نمیشه بعد چند دقیقه یه صفحه ابی با نوشته های عجیب قریب میاد و ریستارت میشه و اونوقت واسه باردوم خاموش میشه..در ضمن ویندوز ارور میده و دسکتاب سیاه میشه ونوشتهcopy of windows is not genuine

 299. سعیده می‌گوید

  سلام.
  من لپ تاپ سونی دارم که ویندوز سون اوریجینال روش بود. حدود یک ماه پیش دیدم وقتی داخل ویندوز بودم صفحه به رنگ های مختلف و به صورت خط خطی در اومد و هی میرفت و می اومد یعنی به رنگ آبی مایل به سیاه در میومد و فن ها شروع می کردند خیلی سریع کار کنند و دیگه نمیشد هیچ کاری کرد. لپ تاپ رو دادم تعمیر بهم گفتند داخل فنش آشغال رفته بوده و گرم کرده. و تا 1 ماه درست بود. الان وقتی داشتم با ویندوز کار می کردم باز همون خط های رنگی اومدن و صفحه همون آبی مایل به سیاه شد و دیگه هیچی. وقتی میخوام وارد ویندوز بشم تا قسمت پرسیدن پسورد ازم می پرسه و بعد صفحه آبی مایل به سیاه میاد. با safe mode می تونم وارد بشم ولی در حالت معمولی این اتفاق میفته. حتی ویندوز رو هم عوض کردم ولی هنگام بالا آمدن ویندو برای اولین باز که next داره دوباره صفحه آبی مایل به سیاه شد و دیگه هیچی. حتی کلیدهای alt ctrl delete هم کار نمیدن. توروخدا بگید مشکل چیه. من دارم پایان نامه می نویسم و وقت زیادی ندارم

 300. atefe می‌گوید

  سلام.لب تاب من داراي دو ويندوز 7 و xp هست.ويندوز 7 وي وسي شده بود دادم آنتي ويروس نصب كردن.حالا وقتي روشن ميكنم بعد چند ثانيه خودبخود ري استارت ميشه.فقط ويندوز 7 اين مشكلو داره ميشه كمكم كنيد.با تشكر

 301. عبدالامیر می‌گوید

  با سلام. من ویندوز 7 را تازه نصب کردم روی لپ تاپم و هیچ فایلی اعم از word و تصویر و فیلم و صدا را نمی توانم سیو کنم و پیغام میده بدین صورت There are no more files . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. محمد می‌گوید

   سلام
   درایور هاتون رو نصب کردین یا نه .؟
   اگه نصب نکردین به اطر این است .
   ولی اگه نصب کردین که این مشکلی که شما دارین و این پیغام در مورد این است .
   موفق باشید /.

 302. soha می‌گوید

  من لپ تاپم رو تازه گی هاست خریدم حود 1 ساله ولی متاسفانه من نمی دونم چرا ولی صداش قطع شده و نمی یاد مشکلم هم اینه که ویندوز 8 و جدیده من دیشب درستش کردم ولی باز دوباره امروز قطع شده لطفا شما چند تا راه حل بدید ممنونم

  1. zahra می‌گوید

   سلام شب خوش
   من لب تاب لمسیبا ویندوز۸ دارم تازگی نمیدونم چرا صداش قطع شده و کار نمیکنه یعنی اگه بخوام موسیقی گوش کنم تا اخرین درجه هست ولی هیچی پخش نمیکنه
   من رفتم روی مای کامپوتر کلید راست کردم رفتم قسمتmanager driver از اونجا روی sound کلید کردو سه تا ابشن داشت روی اخرین کلید کردو و ان روunistall کردم بعد ریستارد
   وقتی ویندوز اومد بالا صداش کار میکرد تا زمانی که من لب تاب sleep کردم وقتی دوباره روشن کردم باز کار نمیکنه یک یار هم همینطوری بدون اینکه برم ایتمی شات دون کردم بعد نیم ساعت روشن کردم فکر کردم هنگ کرده و درست شد و دوباره به حالت اول برگشت یکبارم همونmanager driver رفتمو به جای اخرین ایتم internal adiue اینستال کردم و restart کردم ولی بازم اول درست شود دوباره به حالت اولش برگشت
   خواهش میکنم کمکم کنین
   خیلی لازم دارم ممنون میشم سریع پاسخ منو بدهید
   با تشکر

 303. محمد می‌گوید

  سلام من ویندوز7دارم تو سیستمم دیدم که کارت گرافیکم از aero پشتیبانی نمیکنه تو device manager هم اسمش نیست لطفا بگید چی کار کنم خیلی مهمه. ممنون

 304. بهزاد می‌گوید

  سلام جناب ارجمندی . من یه ایراد نرم افزاری در ویندوز 7 & 8 پیدا کردم و قصد دارم به نمایندگی مایکروسافت مراجعه کنم و مشکل رو عنوان کنم . چند سوال ازتون داشتم و راهنمایی میخوام / ممنون میشم بهم پاسخ بدین

 305. abolfazl می‌گوید

  سلام من وقتی فلش رو وارد لبتاب برادم میکنم ناگهانی خاموش میشه ولی اگه فلش رو درنیارم و لبتاب رو روشن کنم فلش بالا میاره
  ولی میخواستم بیدونم چرا وقتی لبتاب روشنه فلش میزنم خاموش میشه
  ؟

 306. sara می‌گوید

  سلام. من لپ تاپ سونی مدل VPCCW@RG/B دارم با ویندوز7. و 64 بیت. بعضی از درایورهارو که از سایت سونی هم دانلود کردم رو نمیتونم نصب کنم.(Sony® Firmware Extension Parser Device Driver و Sony® Shared Library ) ( درایورها هم مربوط به 64بیته)
  در ابتدا ارور میداد که: this update can only run on microsoft windows vista and 7
  بعد تیک قسمت Run this program in compatibility mode for درایور دانلود شده رو ورداشتم. دیگه ارور قبلی رو نمیده و نهایتا پیغامی که بخواد ویندوز رو restart کنه که install کامل بشه رو نمیده.
  اگه راهنماییم کنین ممنون میشم.

 307. ghaed می‌گوید

  سلام
  چند روزیه که میخام یه فایل رو از یه سروی دانلود کنم اما هر کار میکنم نمی تونم میشه توضیح بدید چجوری باید سروی رو دور زد.
  با تشکر

 308. امیر می‌گوید

  عالی بود آقا در مورد مطلب شماره 3 فوق العاده بود
  ممنون

 309. محمد می‌گوید

  سلام
  من مدتی هس که لب تاپم بهم ریخته، هر چیزی رو که میخوام باز کنم بجاش ویندوز مدیا پلیر باز میشه، کلا فقط فایلای صوتی و تصویری باز میشن، حتی ویروس کشم هم از کار افتاده بعلاوه خیلی دیگه از نرم افزارایی که بطور پیش فرض نصب بوده چه نرم افزارایی که خودم نصب کردم. ویندوزم 7 هست نسخه 32 بیت.
  ممنون میشم یکی کمکم کنه….

 310. محمد حسین می‌گوید

  سلام.. من چند روز پیش روی ویندوز سونم یه تم نصب کردم (ویندوز 8 ورژن 4) و بعد از اون با ریست کردن کامپیوترم صفحه ی اومد میاد ولی دوباره سیستم ریست شد… متاسفانه system restore هم نگرفتم که به حالت قبل برگردونم…راهی جز حذف ویندوز هست؟؟

 311. Najmeh می‌گوید

  سلام
  من سیستم و دادم شرکت کامپیوتری یه ویندوز عوض کرد و یه برنامه ویژوال استادیو نصب کرد درایور سی دی باز نمیکنه پیغام میده سی دی خالی گذاشتی در صورتی که سی دی پر
  ممنون میشم کمک کنید

 312. ریحانه می‌گوید

  سلام
  چند وقتیه که سیستمم ، موقع کار کردن با نرم افزار edius ( نرم افزار میکس و مونتاژ فیلم ) ، ارور appcrash میده .
  اولش که ویندوز رو نصب کردم ، مشکلی نبود اما بعد از یه مدت کوتاه ، مشکلات شروع شد .
  جزیات ارور هم ، به این صورته :
  Problem Event Name: APPCRASH
  Application Name: EDIUS.exe
  Application Version: 6.0.0.18
  Application Timestamp: 4d3c69e0
  Fault Module Name: StackHash_0a9e
  Fault Module Version: 0.0.0.0
  Fault Module Timestamp: 00000000
  Exception Code: c0000005
  Exception Offset: 6326cc49
  OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
  Locale ID: 1033
  Additional Information 1: 0a9e
  Additional Information 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
  Additional Information 3: 0a9e
  Additional Information 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

 313. نادر می‌گوید

  با سلام .من لب تاب دل دارم .دختر کوچکم مستقیما با دکمه اون را خاموش کرد بعد که روشنش کردم بالا نیومد فقط یک پیغام با این مفهوم میاد که اطاعات گم شده و دکمه های کنترل آلت دل را فشار دهید تا ری استارت شود.من هم همین کار را انجام دادم ولی دوباره همون پیغام را میده .لطفا راهنمایی کنید.

 314. مریم می‌گوید

  با سلام وقتی با ویندوز 7 وارد سیستم ثبت نام طراحی سیستم های طراحی تحت فشار می روم این سایت باز نمی شود ولی با xp این صفحه باز می شود لطفا راهنمایی بفرمایید.

 315. ayda می‌گوید

  salam .doste aziz nemidonam chera laptopam ba filter shekane vpn moshgel dare.mire dakhele fb vali aksaro neshon nemide.ehsasam mige moshgele windoesame.vali nemidonam az koja bayad ejaze dad saitaye filter ro gozasht ke bere.hata yahoo ham nemire.komakam konid.

 316. bardia می‌گوید

  من روی یک فایل راست کلیک کردم و روی open with کلک کردم بعد روی brower کلیک کردم و روی برنامه ی bluestacks و بعد ok کردم حالا تمام فایل هام ایکون bluestacks گرفتند و باز نمیشن چی کار باید کنم

 317. jahan می‌گوید

  تازه ویندوز 7روعوض کردم هنگامی که ویندوزبالامیادبرنامه هام برای چنددقیقه قفل میشه وخطای WERFAULT.EXE-Application errorمیدهد پنجره اصلن بسته نمیشه

 318. مسعود می‌گوید

  سلام
  من 1 لب تاپ سونی مدلvpcea16fg دارم . وقتی روش ویندوز 7 ریختم باتری روی 0 گی کرده و شارژ نمیشه و اگر کابل رو از لب تاپ بکشم قطع می شود.
  کارهای زیر را انجام دادم ولی درست نشده:
  1 به msconfig – startup…رفته و تیک را برداشتم
  2: برنامه library shairing هم اول از همه نصب کردم
  ممنون میشم راهنماییم بکنید.

 319. محمد می‌گوید

  سلام
  من وقتی که روی دسکتاپ راست کلیک میکنم گزینه ی personalize رو نداره لطفا کمک کنید خواهش میکنم.

 320. مریم بهرامی می‌گوید

  سلام،ببخشید یه سوال داشتم.
  من ویندوز 8 و نصب کردم ولی درایو سی دی و ندارم؟چیکار باید بکنم؟لطفا زود جواب بدین!
  یعنی درایو سی دی اول بودش وقتی یکبار خاموش کردم دوباره روشن کردم دیگه نبودش!!؟؟

 321. مریم بهرامی می‌گوید

  سلام
  ببخشید من ویندوز8 نصب کردم ولی درایو سی دی و ندارم یعنی داشتم ولی وقتی خاموش کردم و دوباره روشن کردم دیگه نبود لطفا یخورده سریع جواب بدین منتظرم؟!!!

  1. میلاد می‌گوید

   سلام . وقتی چند یوزر داریم چکار کنیم که از طریق درایو سی به دسک تاپ بقیه یوزر ها دسترسی نداشته باشیم.هر دو یوزر ادمین هستند.

 322. امیر می‌گوید

  سلام
  ویندوز کامپوترمو عوض کردم سون ریختم ولی صداش در نمیاد
  دیوایس منیجر هم رفتم کارت صدا وصله
  ایراد از باند هم نیست باندها کار میکنن
  ایراد از کجاست؟

 323. erfan می‌گوید

  لبتاپ من هیچ برنامه ای را باز نمی کند

 324. محبوبه می‌گوید

  باسلام
  من در ویندوز 7 وقتی IEرو باز میکنم میخوام تمام صفحه رو بگیرد اما نمیشه حتما خودم باید صحفه رو بزرگ کنم .لطفا منو راهنمایی کنید
  با تشکر از سایت خوب شما

 325. اسلامبولچی می‌گوید

  سلام. روز خوش. ببخشید می خواستم بدونم چرا کیبورد قطع شده!! من دو روز هست که کیبورد لپ تاپم در محیط ویندوز کار نمی کند و روی اینترنت فقط کار می کند!! خیلی برایم عجیب است. می تونید من رو راهنمایی کنید که چطور درستش کنم؟

 326. حامد می‌گوید

  با عرض سلام نمیدونم چرا تازگیا ویندوز رایانه من پس از ریستارت کردن همه تغییراتی را که قبل از ریستارت ایجاد کردم اعم از انتقال فایل یا دیلیت فایل دوباره به حالت اول باز میگردد لطفا راهنمایی کنید متشکر

 327. مینا می‌گوید

  با سلام ویندوز 7 به تازگی نصب کردم وقتی بالا میاد اشکال در دیسک گزارش میده یه دکمه ای می زنم رد میکنه این گزارش رو و بالا میاد یک سی دی بازی که اخیرا خواستم نصب کنم با این که فضای کافی در درایو c هست پیغام میده فضا وجود ندارد چه باید کرد؟ممنون

 328. سحر می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید.
  یه مشکلی که باهاش روبرو هستم اینست که تا ویندوز بالا می آید یک پنجره باز می شود با نام registry editor. نمی دانم باید چه کنم؟ ممنون میشم اگر کمکم کنید.
  در صورت امکان پاسخ را برایم میل کنید.
  بسیار سپاسگزارم.

 329. محمدامین می‌گوید

  درایوموقع نصب ویندوز نیست

 330. رضا می‌گوید

  سلام ویندوز من 7 هستش راستش چند روزی هست که درایو c کامپیوتر پر شده و من نمیدونم باهاش چیکار کنم لطفا کمک کنید

  1. Jeff Mosawy می‌گوید

   یکبار از ابزارهای Cleanup استفاده کنید و در قدم بعدی هم ظرفیت فضای C رو افزایش بدید.

 331. zahra می‌گوید

  سلام خسته نباشید.من وقتی روی دسکتاپ راست می کنم گزینه set asa desktop background نیست.چکار کنم برای عوض کردن تصویر زمینه؟

  1. Jeff Mosawy می‌گوید

   سلام،
   لطفاً سوال‌هاتون رو توی بخش http://soal.gooyait.com مطرح کنید تا سریع‌تر به جوابتون برسید.

 332. آرش می‌گوید

  باسلام استاد عزیز لطفا بفرمایید چرا برنامه ای که از روی ویندوز هفت پا کردم و سعی در دانلود آن فایل را مجداد دارم به من این خطا را میدهد . we,re sorry we unablereach paltalk at this time please try running the installer agein later

 333. مجتبی می‌گوید

  ارور werfault.exe موقع نصب بازی به خاطر چی هست چیکار باید بکنم ؟؟؟؟

  1. Jeff Mosawy می‌گوید

   سلام دوست عزیز،

   لطفاً با مراجعه به تالار پرسش و پاسخ، سوال خودتون رو مطرح کنید تا سریع‌تر به جواب برسید.
   ممنونم.

 334. امیرحسیـن می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  ببخشید یه مشکل داشتم با ویندوز 7
  اونم اینه که عکسارو تو آیکونش نشون نمیده حتما باید عکس رو باز کنم تا ببینم چیه
  امیدوارم متوجه شده باشید منظورمو
  لطفا راهنماییم کنید

  1. Jeff Mosawy می‌گوید

   سلام دوست عزیز،
   لطفا از طریق تالار پرسش و پاسخ گویا آی‌تی، اقدام به طرح سوال خود کرده تا سریع‌تر به پاسخ مناسب برسید.

 335. zakarya می‌گوید

  سلان من بعد از این که ویندوزمو دوباره نصب کردم هر نرم افزاری که نصب میکنم زبانش به شکل علامت سواله مثل این؟؟؟؟؟؟ باید چیکار کنم؟

 336. هادی می‌گوید

  سلام استاد گرامی چند روزی است که محتوای درایو یا پوشه ها دیده نمیشوند اکر در پوشه ای عکس باشد و من آن پوشه را باز کنم آن عکس ها یا فیلم ها دیده نمیشوند و فقط مجبورم آن ها را باز کنم تا ببینم چه هستند چه کنم ؟؟؟؟؟

  1. Jeff Mosawy می‌گوید

   سلام دوست عزیز،
   لطفا از طریق تالار پرسش و پاسخ گویا آی‌تی، اقدام به طرح سوال خود کرده تا سریع‌تر به پاسخ مناسب برسید.

 337. سعید می‌گوید

  سلام من الان یک هفتس که با این پیغام روی کامپیوترم مشکل دارم وهر کار کردم نمیتونم این پیغام رو از بین ببرم واین مشکل از زمانی اغاز شد که من ویندوزم رو ابدیت کرد لطفا اگه میتونید راهنمایییم کنید ممنون
  windows 7 build 7601 this copy is not genuine یا همون{{{{ویندوز ۷ ساخت ۷۶۰۱ این ویندوزکپی اصل نیست}}}}
  سعید

دیدگاه‌ها بسته شده است.

در این مطلب به بررسی 52 مشکل ویندوز پرداخته ایم تا بتوانید با جستجوی مشکل خود و یپدا کردن راه حل ساده آن، بر مشکل خود غلبه کنید ( بروز رسانی شهریور 97 )