معرفی 10 ابزار برای بازیابی رمز عبور فراموش شده یا از دست رفته ویندوز

 • 1389/8/16
 • محمدرضا ارجمندی
 • 55


شاید شما نیز فراموشی رمز عبور ورود به ویندوز رایانه خود را تجربه کرده باشید، در این صورت تجربه تلخی همانند میلیون ها کاربر ویندوز در سراسر جهان  که هر روز رمز عبور ورود به حساب  کاربردی خود در ویندوز را فراموش کرده و می کنند داشته اید. در ویندوز یک راهنمای به خاطر آوردن کلمه عبور یا password hint  وجود دارد که در زمان ایجاد کلمه عبور و توسط کاربر تعیین می شود که ممکن است در مواقع اضطراری بتواند در کشف کلمه عبور گم شده به کاربر کمک شایانی کند اما اگر بر حسب بی خیالی هیچ گاه  رمز عبور خود را جای امنی یادداشت نکرده یا روی درایو یو اس بی در یک فایل متنی خیره نکرده باشید یا اصلا به روز مبادا اعتقاد نداشته تا یک راهنمای کلمه عبور  ایجاد کنید آن وقت چه؟ خوب ، اگر چنین اتفاقی افتاد و از رایانه ای به صورت مشترک با چند کاربر دیگر استفاده می کردید، بهترین راهش این است که  به سادگی از کاربران دیگر همان سیستم که از حساب کاربری با سطح دسترسی مدیریت (administrator) برخوردارند  بخواهید با ریست کردن رمز عبور حساب کاربری شما این فرصت را به شما بدهند که بتوانید وارد حساب خود  شده و رمز عبور جدیدی انتخاب کنید.

اما هنگامی که برای رایانه شخصی تان که هیچ کاربر دیگری از آن استفاده نمی کند و عملا خودتان مدیر سیستم هستید رمز عبور گذاشته و حالا به هر صورت به دلیل اشتباه وارد کردن رمز عبور نمی توانید به ویندوز وارد شوید، چه باید کرد؟ چگونه می توان بدون زدن به سیم آخر و فرمت ویندوز ،کلمه عبور  را به حالت اولیه برگردانده یا ریست کرد و رمز عبور جدیدی برای سیستم تعیین کرد و بی دردسر وارد شد؟ اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید، و یا سیستم به دلیل وارد کردن رمز عبور های اشتباه قفل شده،  اصلا هیچ دلیلی برای ترس و نگرانی وجود ندارد. همه چیزی که برای رفع مشکل نیاز دارید، باید یک کامپیوتر ثانویه و یک نرم افزار ریست کردن رمز عبور و یا بازیابی آن است که روی رایانه دوم نصب شده باشد!

ابزارهای بازیابی یا تنظیم مجدد رمز عبور ویندوز، برنامه های به خصوص توسعه یافته ای هستند که بر روی یک سی دی یا فلش درایو یواس بی نصب می شوند تا در هنگام راه اندازی سیستم اجرا شوند. این دسته نرم افزارها قبل از اینکه سیستم عامل بارگذاری شود اجرا می شوند و این قابلیت را دارند که رمز عبور را بازیابی کرده، به کلمه انتخابی کاربر تنظیم مجدد  کرده یا اصلا آن را از رجیستری سیستم پاک کنند. بسیاری از این ابزارها خیلی ساده و کار راه انداز می توانند به طور کامل رمز عبور را با صرف چند ثانیه زمان پاک کنند، در حالی که بعضی نسخه های حرفه ای تر قادر به بازیابی رمز عبور در عرض چند دقیقه می باشند.

در حالی که برای کار خود در وب به دنبال این دسته ابزارهای بسیار مفید و کارآمد که هر کاربری روزی بدان نیاز خواهد داشت بودم، تصمیم گرفتم با نوشتن مقاله ای به معرفی 10 مورد از بهترین ابزارهای کار با رمز عبور در مواقع اضطراری نمایم. بسیاری از این نرم افزارها پولی بوده و همراه با رابط کاربری گرافیکی و کاربرپسند عرضه می شوند تا یک کاربر مبتدی به راحتی بتواند به ایجاد و پیکربندی یک روش تنظیم مجدد رمز عبور بوت شدنی برای بازگرداندن رمز عبور بپردازد. در حالی که تعداد کمی از این ابزارها رایگان هستند ، اما خوشبختانه بیشتر این نرم افزارهای رایگان نیز قادر به برطرف کردن نیاز ما در اکثر مواقع می باشند. همه ابزار هایی که در ادامه به معرفی شان می پردازیم از تمام نسخه های ویندوز از جمله ویندوز 7 پشتیبانی می کنند.

1- بازیابی رمز عبور ویندوز؛ Windows Password Recovery

نگارش ششم برنامه Windows Password Recovery  یک ابزار با شیوه استفاده آسان است که به منظور ریست کردن و تنظیم کلمات عبور جدید هم برای حساب های مدیریتی و هم حساب های کاربری بر روی هر سیستم ویندوزی طراحی شده است. این ابزار راه حل مناسبی برای کاربران خانگی فراهم می کند و در مجموع بهترین شیوه برای  موارد تجاری و اداری می باشد. کاربر ا این ابزار تنها نیاز به بوت کردن سیستم با استفاده از سی دی / دی وی دی یا فلش دیسک حاوی Windows Password Recovery 6.0  و تنظیم مجدد کلمه عبور فراموش شده خود به بدون کلمه عبور (Blank ) دارد. سپس شما می توانید با استفاده از کلمه عبور خالی  به سیستم خود وارد شده و لاگ- این کنید. بدون نیاز به تماس با متخصص رفع عیب رایانه، بدون نیاز به نصب مجدد هر چیز از جمله ویندوز جدید، و قطعا هیچ یک از اطلاعات موجود در درایو ویندوز را با فرمت ویندوز از دست نخواهید داد و همه اینها عالیست.

قیمت : 19.95 دلار

2- رمز عبور یاب ویندوز؛ Windows Password Finder

خیلی سریع به خواسته خود می رسید! این ابزار قادر است بلافاصله رمز عبور مدیر سیستم یا کاربر را پیدا کرده یا تنظیم مجدد نماید و با تمامی نسخه های ویندوز از جمله ویندوز  7 سازگاری کامل دارد. از دیگر ویژگی های آن می توان به رابط گرافیکی بسیار زیبا و کاربر پسند ، و امکان پیدا کردن یا تنظیم مجدد رمز عبور کاربر فقط در عرض چند ثانیه اشاره کرد. حتی بچه ها می توانند از این برنامه به درستی استفاده کنند! (استفاده بسیار آسان و بدون نیاز به هیچ گونه دانش در این زمینه)

قیمت : 49.95 دلار (قابل استفاده روی سه رایانه شخصی مجزا)

3- ریست کلمه عبور ویندوز؛ Windows Password Reset

این نرم افزار به کاربر کمک می کند در مواقع بحرانی فورا رمز عبور ورود به ویندوز خود را حذف کند!  برنامه Windows Password Reset Standard  طراحی شده است برای کاربرانی که تصمیم دارند رمز عبوری ورود به ویندوزی  را که فراموش کرده اند حذف کرده و به راحتی وارد ویندوز خود شوند. با این برنامه هیچ نیازی به نصب مجدد ویندوز هنگامی که اتفاقی رمز عبور خود را فراموش کردید نخواهید داشت. همچنین برنامه را می توان به صورت بوت شدنی (bootable) روی سی دی / دی وی دی و همچنین حافظه جانبی فلش نصب کرده و برای حذف کلمه عبور فراموش شده ویندوز استفاده و اجرا نمود

قیمت : 19.95 دلار

4- قفل شکن رمز عبور ویندوز؛ Windows Password Unlocker

این نرم افزار یک محصول حرفه ای در زمینه بازیابی رمز عبور ویندوز است که به کاربر کمک می کند کلمه عبور فراموش شده رایانه تحت ویندوز های را ریست کرده  و یک رمز عبور جدید تنظیم کند. این برنامه با در اختیار گذاردن گزینه ای به نام رایت سی دی یا دی وی دی یا کپی فایل های مورد نیاز روی یک حافظه فلش به شکل بوت شدنی به کاربر امکان می دهد تا در صورت بروز هر اتفاق پیش بینی نشده خیلی سریع کلمه عبور را حذف و دسترسی دوباره ای به کامپیوتر  خود پیدا کنید و دیگر هرگز به خاطر فراموشی رمز عبور خود را سرزنش نخواهید کرد. نکته دیگر اینکه نرم افزار در 3 ویرایش متفاوت برای رفع نیازهای مختلف کاربران برای بازیابی رمز عبور ویندوز ارائه شده است.

قیمت : 19.95 دلار

5- بازیابی سیستم؛ Elcomsoft System Recovery

نرم افزار Elcomsoft System Recovery  در هنگام خریداری با یک سی دی  بوت شدنی برای استفاده در مواقع اضطراری همراه است و همچنین به آسانی می توان یک فلش دیسک بوتبل ایجاد و استفاده کرد. پس دیگر نیازی به ایجاد یک دیسک قابل بوت شدن یا نیازی به گذاشتن دیسک نصب ویندوز برای ساختن یک سی دی ریکاوری نخواهد بود.شرکت سازنده این نرم افزار یا همان الکام سافت، توانسته مجوز استفاده از «محیط کاربری پیش از نصب ویژه ویندوز» (Windows PE) را مستقیما از مایکروسافت خریداری و در این برنامه استفاده کند، که این امر به شرکت امکان می دهد آزادانه به توزیع و انتشار برنامه هایی با همان محیط آشنا و استاندارد قابل بوت ویندوز اقدام کند. «محیط پیش نصب ویندوز» امکان دسترسی کامل به رابط کاربر گرافیکی آشنای ویندوز را برای کاربر فراهم می کند. و دیگر نیازی به اسکریپت ها و دستورات برنامه نویسی در خط فرمان نیست یا کاربر این حس را نخواهد داشت که این برنامه به شکلی کورکورانه از رابط کاربری گرافیکی ویندوز تقلید کرده است!

قیمت : 49 دلار

6- ابزار بازیابی رمز عبور ویندوز ؛ Windows Password Recovery Tool

استفاده از این ابزار  بسیار آسان و بدون نیاز به داشتن تخصص خاصی امکان پذیر است. با استفاده از این ابزار کاربر، هیچ نیازی به تماس با تعمیرکار رایانه و دریافت راهنمایی از او در مواقع اضطراری نخواهد داشت ، هیچ نیازی هم به نصب دوباره چیز اضافه ای ندارد، و قطعا به  فرمت رایانه هم نیاز ندارد. با استفاده از نگارش سوم Windows Password Recovery Tool  شما می توانید هر رمز عبور ویندوز را سه سوته ریست و تنظیم مجدد کنید!

قیمت : 49  دلار

7- کلید رمز عبور ویندوز؛ Windows Password Key

این برنامه را کارشناسان به عنوان بهترین ابزار برای تنظیم مجدد کلمه عبور مدیر و کاربر محلی بر روی هر سیستم  تحت ویندوزی توصیه می کنند. برنامه قادر به بازیابی رمز عبور با ایجاد سی دی / دی وی دی ، فلش دیسک برای کاربری خانگی، تجاری اداری و مصارف حرفه ای تر است. و مهمتر از همه ، این برنامه محبوب ترین و ایمن ترین راه حل برای از بین بردن رمز عبور ویندوز خود در حال حاضر است. ایمن و سریع  کار می کند ، اما بدون رابط کاربری گرافیکی !

قیمت : 19.95 دلار

8- Ophcrack

برنامه  Ophcrack یک نرم افزار رایگان شکستن (crack) کلمه عبور ویندوز بر اساس جداول رنگین کمانی است. این برنامه قادر به اجرای بسیار کارآمد جداول رنگین کمانی (rainbow tables) که توسط مخترعان این روش انجام شده می باشد. این برنامه خوشبختانه با رابط کاربری گرافیکی ارائه شده و دیگر نکته مثبتش این است که سیستم عامل های مختلفی را پشتیبانی می کند، به عبارت دیگر روی ویندوز ، لینوکس / یونیکس و سیستم عامل مک ایکس قابل نصب است. برای شکستن کلمات عبور ساده از شیوه آزمون و خطا یا Brute-force استفاده می کند. همچنین یک نمودار همزمان برای تجزیه و تحلیل رمز عبور به کاربر نمایش می دهد. دیسک زنده (LiveCD)  نیز برای ساده کردن فرآیند کرک کردن موجود است.

قیمت : رایگان

9- رمز عبور آفلاین و ویراستار رجیستری؛ Offline NT Password & Registry Editor

با این برنامه قادر به تنظیم مجدد رمز عبور هر کاربری که روی رایانه محلی شما با نسخه های ویندوز NT/2k/XP/Vista/Win7 و غیره حساب کاربری با رمز عبور دارد خواهید بود. جالب اینکه لازم نیست رمز عبور قبلی را برای تنظیم رمز عبور جدید بدانید! این برنامه به شکل آفلاین کار می کند، به این معنی که شما باید کامپیوتر خود خاموش کرده (shut down) و فلاپی دیسک یا سی دی یا یک سیستم دیگر سیستم را بوت کنید. به این صورت برنامه  حساب های کاربری قفل شده یا غیر فعال را شناسایی کرده و پیشنهاد می دهد قفل آنها را شکسته یا فعالشان کند. همچنین از دیگر امکانات برنامه می توان به ویرایشگر رجیستری و دیگر ابزارهای کار با رجیستری  اشاره کرد که با تحت لینوکس / یونیکس کار کرده، و می توانند برای انجام کارهای دیگر به جز ویرایش رمز عبور استفاده شوند.

قیمت : رایگان

10- ورود به رایانه همین حالا؛PCLoginNow

نرم افزار رایگانPCLoginNow  ابزاری با شیوه استفاده آسان  بوده و قادر به تنظیم مجدد کلمه عبور مدیر سیستم محلی و دیگر حساب های بر روی سیستم  تحت ویندوز است. هیچ نیازی نیز به نصب مجدد ویندوز روی سیستم در مواقع بحرانی نخواهد بود. این برنامه توانایی ریست کردن سریع و فوری کلمه عبور ویندوز و تنظیمات امنیتی ویندوز را دارد. علاوه بر توانایی ریست کردن کلمه عبور، PCLoginNow همچنین می تواند به شما در حفظ ، تغییر تنظیمات میدیریت حساب های کاربری و ویژگی های هریک یاری دهد. با این ابزار می توانید به راحتی یک حساب کاربری را ز حالت عادی به امکانات مدیریتی (administrator) ارتقاء دهید، حساب هایی را که هرگز نیاز نخواهید داشت  قفل کرده یا باز کنید، و علاوه بر این ، همه این اعمال بدون نیاز به بوت شدن خسته کننده و زمان بر ویندوز سیستم انجام می گیرد.

منبع: tipsotricks

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 55 دیدگاه
 1. دست شما درد نکنه واقعا یکی از مشکلات منو تو زمینه کار با ویندوز حل کردید.

  1. Thank you my friend, I beg
   It is our duty to mention that my source link we
   If successful and victorious

 2. بهترين راهشو نگفتي كه!!!!!!!!!!!!!!!!
  active password chenger تحت محيط dos كار ميكنه كارش عاليه
  وفايلشوبريزيد توفلش وبعدفلشتونوbootabel كنيد از روفلش بوت كنيد خودش همه پسوردهارو ور ورميداره
  سوال داشتيد ايميل كنيد

  1. من ویندوز 8 دارم همین کار رو انجام بدم ؟

  2. این مقاله برای ویندوز ۷ نوشته شده و توسط خود ما روی ویندوز ۸ تست نشده.

  1. سلام.فراموشی رمز ایمل رو روش کلیک کن بد ایمیلتو وارد کن بدش یه کد فک کنم 6رقمی میفرسته رو ایمیلت اونو بزن تو فیس بدد رمز جدیدو وارد کن بد سیوش کن بدشم که با رمز جدیدت وارد فیست شو…

  2. سلام دوستان شما میتونین از طریق خود سی دی ویندوز ۷ رمز کامپیوترتون بالا بیارید

  1. فراموشي رمز عبور رو بزنيد
   و به ايميلتون ارسال ميشه يا هم براتون اس‌ام‌اس ميشه

 3. سلام منم رمز عبور فیس بوکم رو فراموش نردم یعنی قراموش نکردم ازم ایراد میگیره نمیتونم عوضش کنم میحوام کلا پبجمو پاک کنم میشه؟

  1. سلام منم رمز وی چت رو فراموش کردم هر چقدر هم درخواست رمز از وی چت میکنم هیچ اس ام اسی نمیاد واسم قبلا این کار رو انجام میداد شدیدا هم بهش احتیاج دارم
   ممنون میشم اگر جواب رو ایمیل کنید

  2. سلام علیکم
   اول به سایت گوگل برید وبنویسیدرمز ویچت بعدقسمتwechat-reset تترجمه اش راانتخاب کنید در اونجا میتونید با انتخاب کشور ودادن شماره تلفن خود رمز جدید رادریافت کنید

  3. باسلام.من گوشیم فلش خورده مجذا که برنامه وی چت رو نصب کردم اون پسورد یارمز چهار رقمی رو فراموش کردم .خیلی خیلی بهش نیاز دارم .راهنمایی کنیید چطور میتونم برم داخل وی چت خودم.

  4. رمز وي چت فراموشش كردم چند بار بهم رمز جديد داده ولي قبول نميكنه چكار كنم

 4. سلام تازه واردم تو فیس بوک رمز ورودم یادم رفته شماره موبایلم بوده والان ذخیره شده توفیس بوک فکرکنم تند تند که نوشتم عدد جابه جا زدم لطفا ازطریق ایمیلم کمکم کنید باتشکر

 5. سلام خسته نباشید تازه واردم تو فیس بوک برای رمز ورودم شماره موبایلم روگذاشتم وفکرکنم جابه جا نوشته باشم کمکم کنیدباتشکر

 6. سلام خوبین من قبلا فیس رو از برنامه یو سی باز میکردم ازوقتی یوسی فیلتر شده از پی سی که فیس بوک رو میزنم میکه رمزتون اشتباه است در صورتی که مطمئنم درسه ازاوپراهم باز نمیکنه ازتون خواهش میکنم راهنمایی کنین وبرام ایمیل کنین ممنونم ازتون

 7. میخواسم بگم ربطی به یوسی نداره که؟ازاون فیس میرفتم از طریق هیچ برنامه فیس رو باز نکنه؟

 8. رمز فيس بوكم را فراموَََََََََََََََََََََََََََََََََََََََش كرده ام

 9. سلام من پسورد اسکایپ رو فراموش کردم . نمی دونم هم چه ایمیلی رو اونجا وارد کردم . چیکار کنم ؟ خخخخخخخخییییییییلییییییییییییییی مهمه
  چطور می تونم کلا حذفش کنم ؟

  1. سلام.
   من پسوورداسکایپم رو فراموش کردم.چکار کنم؟

  2. سلام من رمز عبور و نام اسکایپ خود را فراموش کردم چیکار باید بکنم ؟ ممنون دوست عزیز اگر راهنمایی کنید

 10. برای باز کردن قفل های کلمه ای گوشی هایی با سیستم اندروید اگر فراموششان گنیم برای باز کردن ان ها چی کار کنیم؟ خواهشا جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *