9 ایده برای ساختن وب سایت‌های بزرگ با کمترین هزينه

 • 1390/3/16
 • ITTeach
 • 10

همه ما می دانیم که کار وب چقدر دشوار است. این کار برای افراد بطور کلی برای درک واقعی به بیش از یک سال مطالعه نیاز دارد. از آنجاییکه عصر ما دوران پیشرفت می باشد و ما ایده‌ها و نوآوری‌های درخشانی دیده‌ایم که جامعه آنلاین را به سوی منبعی باز و مشترک هدایت می‌کند. ساخت یک وب سایت واقعا به یک فرایند چند وجهی تبدیل شده است. شما باید طراحی صفحه وب را در نظر بگیرید، سبک‌های اولیه و طرح بندی سرویس دهنده میزبان و برنامه‌های پایانی را برای راه‌اندازی برنامه نویسی کنید. توسعه دهندگان سال‌هاست با این سیستم‌ها کار کرده‌اند و در نهایت ما به نقطه مورد علاقه خود رسیده‌ایم، اما اگر بخواهید خودتان به تمام این موارد رسیدگی کنید، کاری بسیار خسته کننده پیش رو خواهید داشت.

(Image source: Shutterstock)

من در زیر برخی منابع مفید را برای برنامه ریزی طرح‌های کارآمد وب سایت به اشتراک گذاشته‌ام که در طول فرایند خلاقانه کار به شکل‌های مختلفی مفید خواهند بود. اگرچه موارد زیر فهرست جامعی نیستند اما امیدوارم منابع مفیدی برای کارشناسان و افراد مبتدی علاقه‌مند باشد.

1) کار را به کارشناسان بسپارید

ما دامنه عظیمی از مجموعه متخصصین شامل طراحان آیکون و برنامه نویسان در سراسر جهان داریم. ما غالبا نمی‌توانیم خود را بعنوان ابر قهرمانانی که بدنبال کسب تخصصی فراتر از تسلط خود هستند در نظر بگیریم. اگرچه، یک هنرمند یا برنامه‌نویس خلاق بودن نعمتی بزرگ است. برای آن دسته از  افرادی که در یک شکاف خاص فرو رفته اند، کمکی برونی به گرمی مورد استقبال قرار خواهد گرفت. این کمک می‌تواند روند ساخت یک وب سایت را تا ده برابر پیش برده و یک تجربه منحصر به فرد را برای کار گروهی به ما پیشنهاد کند.

برخی از بهترین خدمات PSD به HTML شامل psd2html و xhtmlchop.com و خدمات PSD به HTML گوگل می باشد. برای دریافت موارد بیشتر یا بررسی فهرست 100 سرویس اینجا را کلیک کنید.

روند فیزیکی نشستن در یک جا و برنامه‌نویسی یک فایل فتوشاپ به فرمت‌های HTML/CSS می‌تواند زجرآور باشد. به خصوص اگر سالهاست این کار را انجام داده و این تکرار برایتان کسل کننده و تقریبا منسوخ شده است. بسیاری از این خدمات، سرویس ارائه 24 ساعته داشته و حتی برای طراحی‌های زیر صفحه نیز تخفیف‌هایی دارند. اگر شما به برنامه‌نویسی علاقه دارید اما از مهارت‌های طراحی چیزی نمی‌دانید، من جستجوی برخی از شبکه‌های هنری دیجیتال را به شما معرفی می کنم. این خدمات عبارتند از Dribbble و DesignMoo که طراحان گرافیک می‌توانند آخرین کارهای خود را در آنها به اشتراک بگذارند. همچنین می‌توانید صفحه نمایش اطلاعات هر هنرمند را که شامل اطلاعات تماس مثل ایمیل، توییتر و مسنجر است، بیابید.

2) راه حل های برون سپاری

نمونه‌های زیادی از آزادکارهایی (freelancer) وجود دارد که خدمات خود را برای پشتیبانی کارگاه‌های پروژه ارائه می‌کنند. اما با سطح فعلی ارتباطات موارد زیادی وجود دارد که آزادکاران دست در دست هم برای تکمیل یک پروژه فعالیت می‌کنند. حتی شاید از دو مکان متفاوت در دو نقطه از جهان!

با انتشار انجمن‌های آزاد، کار گروهی برای طراحان و توسعه دهندگان آسان‌تر از این نمی‌شود. انجمن بزرگ ((برنامه نویسان طراحان را ملاقات می کنند)) به هر دوی افراد توسعه دهنده و طراح این امکان را می‌دهد تا برای پروژه‌ها با هم در ارتباط بوده و ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند. این شبکه نسبتا ناشناخته است و هنوز هم بعنوان حلقه کوچکی از حرفه‌ای‌ها کار می‌کند. شما ممکن است بطور مکرر بعنوان یک آزادکار بدنبال کار باشید و پیدا کردن کار نیز دشوار است.

اینجاست که مشاغل زیادی در سراسر اینترنت موارد استفاده خود را به معرض نمایش می‌گذارند. شرکت‌هایی مانند (( مشاغل جدید وب)) (Fresh) و ((کروپ)) (Krop) تنها چند نمونه از مثال‌هایی در خصوص فرصت‌های آزاد کاری هستند که روزانه آپدیت شده و توضیحات کاملی به همراه اطلاعات تماس ارائه می‌دهند.

3) استفاده از منبع باز

یکی از بهترین ابداعات جامعه توسعه وب تا به امروز، نرم افزار منبع باز می‌باشد. هر روز تلاش‌های بیشماری برای تکمیل و بهبود مجموعه برنامه‌های موجود در حال انجام است. جی کوئری (JQoery) و موتولز (MooTools) دو نمونه از صدها مجموعه برنامه‌های جاوایی است که بر مبنای آموزش ساده و شهرت زیاد نسبت به سایر برنامه‌ها برجسته‌تر هستند. با این حال، جاوا اسکریپت تنها پروتکل باز در حال فعالیت نمی‌باشد. چند صد هزار نفر از توسعه دهندگان هر روز در حال مشارکت و همکاری در بسته‌های رمزیGitHub هستند. زبان‌ها شامل PHP، CSS، SQL، ASP، objective-c، جاوا و بسیاری موارد دیگر می‌باشد.


وردپرس (WordPress) یک پایگاه وبلاگ نویسی که توسط مت مونلوگ طراحی شده است، در طول دو سال گذشته رشد بسیاری داشته احتمالا مظهر پروژه‌های موفقیت آمیز منبع باز است. مشاهده بسیاری از بسته‌های کوچکتری که از طریق وب بررسی شده‌اند، به نظر موثر می‌آید اما وردپرس میلیون‌ها وب سایت و هزاران توسعه دهنده را برای کار روی باطن آنها بکار گرفته است. دانلود بسته کاملا رایگان بوده و نصب آن نیز آسان است. وب سایت رسمی شرکت wordpress.org لینک‌ها و آموزش‌هایی را برای توسعه دهندگان علاقه‌مند به ایجاد تم‌های وردپرس و پلاگین ارائه می‌دهد. به همین نحو یک گالری نیز وجود دارد که تعداد زیادی پلاگین‌های رایگان را برای تمام کاربران وردپرس در اختیار دارد تا از آنها لذت ببرند. کسانیکه در جستجوی منبع باز اسکریپت های تجارت الکترونیک هستند این مطلب را بررسی کنند.

4) طراحی آیکون های شخصی

ما با توجه به بعد گرافیکی و انیمیشن طراحی‌ها هنوز هم یک انجمن باز و مشترک می‌بینیم. طراحان وب نه تنها از اشتراک آثار هنری خود در جهان لذت برده بلکه از کمک به دیگران برای ترویج ایده‌هایشان نیز خوشنود می‌شوند. گرافیک، برخی از جنبه‌های پیجیده یک وب سایت تلقی می‌شود که تا زمانیکه طراحان گرافیک درجه یک به سختی به آن دست می‌یابند، کاملا درست باقی می‌ماند. بسیاری از مجموعه‌های رایگان آیکون مثل فام فام فام (FamFamFam)، ویفانکشن (Wefunction)، فوگو(Fugue) و موارد ديگر دانلودهای خود را برای استفاده در لینک‌ها و اعتبار بخشیدن به کارهای خود رایگان قرار داده‌اند. این کار مثل یک تجارت ساده برای استفاده‌های محدود به نظر می‌رسد. یکی دیگر از خدمات فوق العاده آیکون یاب همانند یک موتور جستجوی مجموعه آسکون‌های محبوب عمل می‌کند.


اگر شما در حال دیدن تنایج جستجوی گوگل هستید، صدها مورد از طراحی صفحات وب وجود دارد که بهترین آیکون‌های رایگان خود را نمایش می‌دهند. این موارد همچنین به موتورهای جستجوگر آیکون یاب نیز افزوده شده‌اند تا ساخت یک وب سایت را سریع‌تر کنند.

5) معامله‌ای بهتر در خدمات میزبانی وب و اشتراک گذاری فایل

همه ما می‌توانیم این روزها مقداری پول اضافی خرج کنیم. حتی بعنوان طراحان وب سایت نیز بسیار مهم است بدنبال شرکتی باشیم که معاملاتی ارائه و از نسل آزادکارام حمایت می‌کند. میزبانی وب تنها یکی از هزینه‌هایی است که در نظر گرفته می‌شود. اغلب اوقات می‌توانید در وب سایت‌های مرتبط کوپن‌هایی بیابید که باعث پس‌انداز پول در خرید اسامی دامنه و فضای سرور می شود. hostingcoupons.org یکی از وب سایت‌های مورد علاقه من است که روزانه آپدیت می‌شود. شما می‌توانید صفحه اصلی را برای بررسی دامنه‌ها تا سقف 99/1 دلار به ازای هر صفحه جستجو کنید و گزینه‌های بسیاری را در مورد محیط‌های سرور بیابید.


اشتراک گذاری فایل بخش مهمی از زندگی یک طراح وب است. خدمات رایگان و دردسترسی نیز وجود دارد و اگر شما کسی را که در تجارت مشغول است می شناسید، ایجاد یک حساب کاربری دشوار نخواهد بود. برای سایر مرورگرهای جستجو ((گزینه های اشتراک گذاری فایل ها)) پشتیبانی رایگانی برای تمام کاربران ارائه می‌کند.

6) بررسی رایگان عملکرد کار

برنامه‌های کاربردی وب سایت‌ها آخرین روند بوستینگ از طریق خطوط اتصال دیجیتال هستند. به نظر می‌رسد از تلفن همراه به برنامه‌های مرورگر تقریبا هر چیزی را می‌توان این روزها در یک کامپیوتر مورد رقابت قرار داد. دانستن اینکه فرصتهای رایگان زیادی برای امتحان مکانیکی و نگهداری وب سایت‌ها است برای سازندگان سایت‌های اینترنتی بسیار مهم می‌باشد. اگر شما هم مانند بسیاری از ما هستید پس زمان فعالیت وب سایت موجب نگرانی شما نیز است. خراب شدن وب سایت شما حتی برای چند دقیقه می‌تواند برای تعداد ترافیک شما فاجعه بار باشد نه برای بازدیدکنندگان.


پینگدام (pingdom) ابزار رایگانی است که همه مدیران سایت باید برای بررسی کدهای پاسخ سرور وب سایت خود از آن استفاده کنند. این روش راهی مطمئن برای نگهداری زبانه‌ها در پس زمینه بوده و بر عملکرد آن از پشت صحنه نظارت می کند.

گوگل وب مستر یکی دیگر از خدمات برجسته به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد تا درخواست مالکیت سایت خود را داشته باشند. این مورد با نقشه سایت، متاتگ یا سایر گزینه های ارائه شده توسط گوگل انجام می‌شود. اگر شما از یک جساب کاربری گوگل استفاده می‌کنید، امکان ذخیره داده‌های RSS و حتی قرار دادن کلمات کلیدی برای وب سایت‌های فردی نیز وجود دارد. این برنامه کاملا رایگان بوده و به شما امکان ذخیره ارتباطات نامحدود وب سایت را می‌دهد!

7) ویرایشگرهای کد می توانند ارزان یا رایگان باشند

ما چه بخواهیم به این مورد اعتراف کنیم و چه نخواهیم، بسیاری از طراحان وب تمایل دارند در برخی اشکال توسعه وب بصورت تفریحی کار کنند. این فقط برای کسانی است که استعداد عمیقی در فتوشاپ دارند و یا تصویرگرانی که طراحی HTML را به CSS تبدیل نمی‌کنند. مقالات و همچنین پس زمینه‌ها برای برنامه‌نویسان همانند پیدا کردن یک محیط کار راحت، می تواند دشوار باشد. آدوب (Adobe) برنامه دریم ویور (DReamWeaver) را ارئه می کند که کدهای برجسته را در بسیاری از زبان های پشتیبانی می کند، اما متاسفانه کمی هزینه دارد.


ما ده منبع برتر و رایگان ویرایش کد را بررسی کرده و برای هر صفحه لینک دانلود مستقیم آن را قرار می دهیم. اگر به تازگی شروع به برنامه نویسی کرده‌اید، من بررسی این موارد را شدیدا به شما توصیه می کنم. محیط توسعه شما بسیار مهم است و تاثیر زیادی بر اینکه چگونه کدهای خود را بنویسید، دارد. بسیاری از این ویرایشگرها مخصوص ویندوز هستند و هرچند ممکن است چند گزینه مک نیز بیابید، با این حال من پانیکزکودا (panic’s Coda) را برای توسعه جدی وب سایت به شما پیشنهاد می‌کنم. ( روشی ارزان تر برای ویرایش کدها)

8) برخی کیت‌های آغازگر را انتخاب کنید

حالا که شما یک ایده عالی در خصوص خدمات و برنامه‌های موجود دارید، دانلود چند کیت آغازگر را برای ادامه کار امتحان کنید. همانند طراحان وب معطوف کردن توجه خود به خلاقیت و پیگیری ایده‌های جدید برای پلت فرم‌های طرح بندی بسیار مهم است. در طول چند سال گذشته طراحان آهسته آهسته بسته‌های رایگان آیکون، قالب، عناصر فرم، اجزای رابط کاربری گرافیکی و بسیاری آثار مشابه دیگر را منتشر کرده‌اند. لطفا فهرست کیت آغازگر طراح وب سایت ما را بررسی کرده تا ببینید آیا چیزی توجه تان را جلب می کند یا خیر.

کار آرایش فتوشاپ همیشه ساده‌ترین کار نیست. ما اغلب در حال اصلاح و قرار دادن طرح‌های رنگی متفاوت هستیم. به نظر می‌رسد ضرب المثل قدیمی ((تمرین باعث حرفه‌ای شدن می‌شود)) در این مورد به همراه موارد دیگری کاملا درست است. (و این کیت‌های آغازگر اولیه کار شما را بسیار آسان می‌کنند)

9) همیشه با زمان پیش بروید

همانطور که زمان به جلو پیش می‌رود، ما علاقه خود را به فعالیت از دست می‌دهیم. اگر شما واقعا به طراحی وب علاقه دارید، باید انگیزه خود را حفظ کرده و مباحث جدید را نیز مطالعه کنید. ذهن خود را به روی زبان توسعه یافته‌ای باز کرده و یا با تعدادی نرم افزار جدید تمرین کنید.

امروزه ابزارهای آنلاین در کمک به طراحان جوان وب برای کسب جایزه نسبت به قبل پیشرفته‌تر شده‌اند. منبع طراحی وب در اصل تحت نظر دانلود قالب و به همراه جتیپکس اینک آغاز شد و آموزش‌های زیادی را ایجاد کرد. وب سایت روزانه با لینک‌های جدید آپدیت شده و مواردی را برای الهام به مخاطبان نمایش می‌دهد. سایت همچنین بین بسیاری از شرکای حوزه شامل قالب های نینجاها نیز ارتباط ایجاد می‌کند که از معاملات روزانه‌ای که نمی‌توانید هیچ کجای دیگر آنها را بیابید ناشی می‌شود. قالب‌های وب سایت جایی عالی برای شروع هستند درصورتیکه شما با ساخت طرح بندی صفحه وب آشنا نیستید و نیاز به ایده‌های جدید دارید.

من همچنین شبکه Tuts+ را که توسط انواتو ایجاد شده است به شما معرفی می کنم. این شبکه هزاران آموزش اعم از فتوشاپ، ایلاستریتور، HTML5، اکشن اسکریپت، اشکال برداری و حتی عکاسی را نیز میزبانی میکند. برخی از کدهای آنها برای دانلود نیاز به عضویت داشته اما تمام آموزش ها برای دنبال کردن رایگان هستند و دستورالعمل های گام به گام را برای تسهیل در یادگیری ارائه می کنند. همراه مقالات نوشته شده نظرات بسیاری نیز وجود دارد که مشاوره های خوبی هستند. کل شبکه توشط طراحان وب اجرا و بازخوانی می شود بنابراین می توانید از کیفیت بالای آن مطمئن باشید.

نتیجه گیری

این روش ها باید شما را در مسیر صاعقه وار صفخات وب به حرکت درآورد. بهترین ترفند های تجارت سالها از طریق اینترنت منتقل شده است و به همین ترتیب همانطور که تعداد طراحان وب افزایش می یابد استانداردهای باز بیشتری نیز ایجاد شده اند. برخی از ایده های مطرح شده در بالا را در نظر بگیرید و زمانی را صرف مرور مقالات و مطالب جالب کنید. حتی آشنایی با مواد تازه می تواند به مغزتان تلنگری وارد کرده و شما را وادار به تفکر در خصوص طراحی بالا کند. اگر ایده های مشابهی برای اشتراک گذاری دارید آنها را در قسمت نظرات با ما مطرح کنید.

منبع: hongkiat

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 10 دیدگاه
 1. زیباترین، سوشیال نتورک و بوکمارکینگ پارسی گفت:

  ممنون
  مطلب زیبا و کاربردی بود
  ممنون

 2. درود بر شما

  باز هم گل کاشتید .

  درست زمانی که من دارم سایت خودم را میسازم این کمک را در گویا آی تی نوشتید.

  راستی فاوآیکن به سایتتون نمیخوره !

  یاعلی

 3. سلام حسین جان
  ممنون از مطلبت عالی بود
  میشه بی زحمت ایمیل خودتو بهم بدی ؟ کار مهمی دارم
  ممنون میشم

  1. سلام میتونی در بخش تماس با ما باهام تماس بگیری
   https://www.gooyait.com/contact

 4. باسلام
  لطفا ناراحت نشید
  مطلب شما برای من سودی نداشت
  لطفا بفرمایید چگونه ایده ای که داریم با دیگران به اشتراک بذاریم و سایت قدرتمند خودمون رو راه بی اندازیم
  باتشکر

 5. خیلی ممنون. مطلب خیلی مفیدی بود. راستی شماره گذاری عنوان هشتم در کنار پرانتز بطوری شده که یه اسمایلی از توش در اومده !

 6. سلام عزیز
  من مدتهاست دنبال ساخت وب سایت هستم و بی نتیجه بوده.
  من بی تجربه هستم ولی از مقاله شما خیلی لذت بردم.
  لطفا منو راهنمایی کنید.
  البته مطالبتون جامعو کامله ولی برایه کسی مثل من که علاقه و انرژی زیادی هم برایه این کار دارم هنوز یه جورایی غیر ممکنه.
  اگر قرار باشه من قدمی برایه راه افتادن بردارم اون چیه؟
  با تشکر.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *