متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

۶ افزونه کروم که صحت و امنیت لینکهای صفحات وب را با یک کلیک چک میکند

12345 (بدون نظر)
Loading...
158

آدرس‌های اینترنتی یا لینک‌ها صفحات وب اطراف ما را تشکیل می‌دهند. لینک‌ها استانداردهای وب هستند. لینک‌ها می‌توانند شکسته شوند؛ و یا حاکی از صفحات اشتباه یا حتی بدتر باشند؛ لینکها می‌توانند راهی به کلاهبرداری فیشینگ و یا دانلود نرام‌افزارهای مخرب باشند.

چکرهای لینک‌ها کمک بزرگی هنگام بررسی گروهی از لینکهای دانلود از وب سایت‌های اشتراک فایل مثل رپیدشیر هستند. مواجه شدن به یک لینک خراب بعد از دانلود حجم بالایی از یک فایل تجربه تلخیست.

دنیای افزونه‌های گوگل کروم پر از افزونه‌های مختلف است که در اینجا ما به معرفی چک کننده‌های لینک‌ها خواهیم پرداخت.

لینک چکر


یک افزونه چک کننده لینک ساده که فقط با کدهای رنگی کار می‌کند. این افزونه در مرورگر کروم با آیکن گردنبند شکسته قابل مشاهده است که باعث تعجب می‌شود و اینکه این چکر لینک‌ها را  با کدهای رنگی نمایان می‌کند. خطاها به رنگ قرمز، لینک های سالم به رنگ سبز، لینکهای تمام شده به رنگ آبی و لینک‌های خراب با قرمز مشخص می‌شوند. همیشه نتیجه بی‌نقص نیست اما لینکهای قرمز رنگ را مجددا چک کنید.

 

لینک‌های مرا چک کن


این افزونه کروم هم از طریق رنگ‌ها لینک‌ها را نمایان می‌کنند. آنها لینک های شکسته(خراب) را با کد خطای قرمز نشان میدهند. وضعیت لینک‌ها همانند نماگرفت نمایش داده میشوند. لینک‌های جاوا اسکریپت و Mailto و بعضی لینک‌های خراب ثبت شده در بررسی لینک‌ها نادیده گرفته می‌شوند و با برچسب‌های رنگی نمایش داده می‌شوند.

 

لینک چکر WGTools

این افزونه صحت لینکها را از وب سایت‌های اشتراک‌گذاری فایل‌های مختلف مانند رپیدشیر چک و گزارش خلاصه‌ای از آن را نمایش می‌دهد. برای اینکه افزونه کار کند باید درون صفحه کلیک راست کنید تا یک نوار ابزار برایتان باز شود. در واقع این گزینه مانند یک میانبر عمل می‌کند این افزونه WGTools لینکها را چک می‌کند.

 

لینک اعتبارسنج رپیدشیر

افزونه اعتبارسنج رپیدشیر هنگام ورود به صفحه لینک حاوی وب سایت‌های اشتراک گذاری بصورت خودکار عمل می‌کند. آیکن نوار آدرس هنگام تشخیص لینک‌های رپیدشیر تغییر رنگ می‌دهند. آیکن لینک‌ها در لینک اعتبار سنج رپیدشیر به رنگ‌های معتبر سبز رنگ است و لینک‌های نامعتبر به رنگ قرمز نشان داده می‌شود.

 

Nope

این افزونه را روی صفحه امتحان کنید تا متوجه کاربردش شوید. این افزونه بصورت خودکار لینک‌های مخرب را که در تلاش هدایت شما به دامنه‌ای غیراز دامنه مورد نظرتان است هشدار می‌دهد. هشدارها می‌تواند مرورگر شما را از حمله فیشرها و دیگر وب سایت‌های مخرب حفظ کند.

SafeLink

مانند افزونه قبل این افزونه SafeLinks FREE هم شما را از لینک‌های مخرب (ناامن) حفظ می‌کند و روی صفحه وب یا هر لینکی که انتخاب می‌کنید عمل می‌کند. از SafeLinks با کلیک راست روی صفحه یا انتخاب لینک مورد نظر استفاده کنید. این افزونه از بازخورد (عکس العمل) وب سایت‌های ایمن مثل مکافی، نورتن و ترند‌میکرو برای اعلام نتیجه امن یا ناامن بودن لینک به شما خبر‌ می‌دهد.

تنها مشکل این افزونه بازخورد آهسته آن است چون باید از سه سرویس‌دهنده آنتی‌ویروس اطلاعات را دریافت و به شما گزارش کند.

یافتن لینک‌های مخرب مهم ترین کاربرد لینک چکر است. اما از نبود چنین افزونه‌ای برای اهداف موجود متعجبم!

نظر شما در مورد لینک چکرها چیست؟

منبع:makeuseof

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آدرس‌های اینترنتی یا لینک‌ها صفحات وب اطراف ما را تشکیل می‌دهند. لینک‌ها استانداردهای وب هستند. لینک‌ها می‌توانند شکسته شوند؛ و یا حاکی از صفحات اشتباه یا حتی بدتر باشند؛ لینکها می‌توانند راهی به کلاهبرداری