تنظیمات حریم خصوصی فیسبوک

تنظیمات حریم خصوصی فیسبوک
 • 1391/2/18
 • عليرضا اسكندرپور شوفری
 • 1110

علیرضا اسکندرپور شوفری، نویسنده‌ی میهمان می‌نویسند: مردم کشور‌های توسعه یافته به حریم خصوصی خود بسیار اهمیت می‌دهند و خواستار تنظیمات متفاوتی برای حفظ آن در هر سرویس به ویژه شبکه‌های اجتماعی هستند. در شبکه اجتماعی فیسبوک هم با صفحه تنظیمات حریم خصوصی قاعدتا یکبار روبرو شدید. در این مقاله میخواهیم نگاهی عمیق به حریم خصوصی در فیسبوک داشته باشیم.

تنظیمات حریم خصوصی فیسبوک

 • بازرسی حریم خصوصی برای اپلیکیشن‌های فیسبوک که قابلیت تنظیم سطح دسترسی نوشته ندارند

این تنظیم بر روی نوشته‌هایی که از سمت اپلیکیشن‌های فیسبوک (مانند اپلیکیشن فیسبوک برای Blackberry) که قابلیت تنظیم سطح دسترسی برای نوشته را ندارند اعمال می‌شود. به عبارتی، اپلیکیشن ذکر شده هنگام ارسال کردن نوشته بر روی تایم‌لاین اجازه‌ی تنظیم اینکه نوشته به چه کسانی نمایش داده شود را به شما نمی‌دهد. این تنظیم روی بروزرسانی‌های وضعیت و تصاویری که به تایم‌لاین خود ارسال می‌کنید اعمال میشود و سه وضعیت برای آن وجود دارد.

 1. همگانی برای همه آزاد است
 2. دوستان فقط دوستان مجاز هستند
 3. سفارشی تفکیک کسانی که مجاز هستند از کسانی که مجاز نیستند (نیازمند توضیح بیشتر است)
Privacy settings for mobile apps without the inline audience selector
 • وضعیت سفارشی

وضعیت سفارشی ویژه بخش قبلی نیست و برای تنظیم حریم خصوصی حتما با آن بار‌ها روبرو خواهید شد که نیاز به توضیح بیشتر دارد. اگر شما بخواهید عده‌ای را مجاز به مشاهده بروزرسانی‌های خود کنید و عده‌ای دیگر را نه، باید این وضعیت را کلیک و به دلخواه آن را تنظیم کنید.

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، پنجره‌ی فوق به دو بخش زیر تقسیم می‌شود.

 1. Make this visible to – مشخص ساختن فرد یا افراد/گروه مجاز
 2. Hide this from – مشخص ساختن فرد یا افراد/گروه غیرمجاز
نکات مربوط به این پنجره
 • با انتخاب کردن گزینه Friends of those tagged دوستانی که برچسب خورده‌اند هم مجاز خواهند بود.
 • برای انتخاب فرد یا گروهی، باید تکه‌ای از نام آن را بنویسید و سپس از فهرست تهیه شده روی نام آن کلیک کنید.
 • گستردگی ارتباط شما

گاهی پیش آمده بخواهید هیچکس به شما درخواست دوستی ارسال نکند؟ یا کسی برای شما پیام خصوصی نفرستد؟ یا حتی چون فیسبوک این امکان را میدهد که با جستجوی پست الکترونیکی و شماره تلفن به فرد مورد نظر برسیم، آن را غیرفعال کنید تا کسی نتواند شما را جستجو کند؟ هر سه این ویژگی‌ در این بخش قابل تنظیم بوده و میتوانید حساب کاربری خود را خصوصی تر کنید.

با کلیک بر روی پیوند Edit Settings (که در تصویر فوق مشخص است) پنجره‌ای مشابه تصویر زیر گشوده خواهد شد.

مطابق تصویر فوق قسمت به قسمت توضیح می‌دهم.

 1. چه کسانی می‌توانند بوسیله شماره تلفن، پست الکترونیک و نام‌تان شما را جستجو کنند؟
 2. دریافت درخواست‌های دوستی را محدود می‌کند.
 3. اگر دریافت پیام‌های خصوصی هرز و آزاردهنده شما را ناراحت می‌کند این گزینه را تنظیم کنید.

اخیرا فیسبوک مدیریت تنظیم دریافت پیام‌های خصوصی را از صفحه‌ی تنظیمات حریم خصوصی خارج کرده و به صفحه‌ی پیام‌ها قسمت دیگر(others) برده است. برای مدیریت تنظیم دریافت پیام‌ها در ادامه توضیح می‌دهم.

پس از کلیک بر روی عبارت Edit Preferences پنجره‌ای که در زیر مشاهده می‌کنید گشوده خواهد شد.

 1. ساده فیلتر کردن، بیشتر پیام‌هایی که از طرف دوستان یا کسانی که می‌شناسید ارسال شده‌اند را می‌بینید
 2. سخت فیلتر کردن، بیشتر پیام‌هایی که از طرف دوستان ارسال شده‌اند را خواهید دید. پیام‌هایی که از طرف کسانی که ممکن است بشناسید یا افراد ناآشنا به قسمت دیگر پیام‌ها میروند.
 • تایم‌لاین و برچسب‌زنی

افرادی هستند بی جهت نام شما را در تصاویر برچسب می‌زنند درحالی که تصویر اصلا ربطی به شما ندارد و باعث آزار دوستانتان و خود شما می شود. اگر بخواهید تایم‌لاین خود را خصوصی تر کنید این بخش به شما کمک می کند.

با کلیک بر روی پیوند Edit Settings (که در تصویر فوق مشخص است) پنجره‌ای مشابه تصویر زیر گشوده خواهد شد.

مطابق تصویر فوق قسمت به قسمت توضیح می‌دهم.

 1. گروهی که میتواند روی تایم‌لاین شما چیزی بنویسد مشخص می‌شود و دو وضعیت برای آن در نظر گرفته شده است یکی دوستان و دیگری هیچکس یعنی تایم‌لاین شما کاملاً شخصی خواهد بود و فقط خودتان قادر به نوشتن بر روی تایم‌لاین خود هستید.
 2. این قسمت وقتی کاربرد دارد که قسمت اول را روی دوستان تنظیم کنید. در این قسمت مشخص می‌کنید چه گروهی میتواند هرچیزی که دیگران روی تایم‌لاین شما ارسال کردند را ببیند و سه وضعیت کلی بعلاوه یک وضعیت سفارشی و گروه‌هایی که ساختید برای آن در نظر گرفته شده است.
 3. این قسمت که بطور پیشفرض خاموش است به شما این امکان را میدهد پست‌های دوستانتان که شما روی آنها برچسب خورده اید را پیش از ظاهر شدن در تایم‌لاین بازبینی کنید.
 4. اگر میخواهید تنظیم کنید که چه گروهی میتواند پست‌هایی که شما روی آنها برچسب خورده اید را ببیند این قسمت برای این ساخته شده است و همانند قسمت دوم وضعیت‌های مختلف دارد.
 5. دوستانتان تصمیم میگیرند روی تصاویر شما برچسب بزنند که شما در این قسمت تنظیم می کنید قبل از اینکه تغییرات آنها اعمال شوند برای بازبینی به شما اطلاع داده شود.
 6. فیسبوک این امکان را میدهد اگر دوستانتان تصویری را به این شبکه اجتماعی فرستادند و شباهت به تصویر شما داشت به آنها برچسب زدن نام شما پیشنهاد شود. تنظیم گروه مجاز به مشاهده برچسب‌های پیشنهاد شده در این قسمت ممکن است. (احتمالا این گزینه فعلا برای همه یا عده‌ای غیرفعال است)
 • آگهی، اپلیکیشن و وبسایت‌ها

آگهی‌ها، اپلیکیشن‌ها، بازی‌ها و وبسایت‌ها را از این قسمت مدیریت کنید.

با کلیک روی Edit Settings مربوط به این بخش وارد پنجره تازه‌ای می‌شوید که مهم ترین تنظیم در این صفحه مربوط به اپلیکیشن‌ها است زیرا امنیت حساب کاربری تقریبا با مدیریت آنها تامین می شود.

آگهی، اپلیکیشن و وبسایت‌ها

در فیسبوک نام شما، تصویر پروفایل، جنسیت، شبکه‌ها، نام کاربری و شناسه کاربری همیشه در دسترس عموم از جمله اپلیکیشن‌ها قرار دارند. همچنین بصورت پیشفرض، اپلیکیشن‌ها به خواندن فهرست دوستان شما و اطلاعاتی که شما دسترسی به آنها را همگانی قرار دادید مجاز هستند.

مطابق تصویر فوق قسمت به قسمت توضیح می‌دهم.

 1. اگر شما به یک وبسایت اجازه دادید تا اطلاعات شما را از روی فیسبوک بخواند نام اپلیکیشن آن وبسایت در این قسمت درج می شود. (نیازمند توضیح بیشتر است)
 2. پیش می آید یکی از دوستان شما از اپلیکیشنی استفاده می کند که آن اپلیکیشن میخواهد به فهرست دوستانش که شما هم جزئی از آنها هستید دسترسی داشته باشد. تنظیمات این بخش آنها را مدیریت می کند. با کلیک بر روی دگمه Edit Settings پنجره‌ای گشوده می شود که فهرستی در آن تهیه شده و شما هر کدام که مایل نبودید در دسترس اپلیکیشن‌ها قرار بگیرد را غیرفعال می کنید.
 3. از ویژگی‌های خوب فیسبوک این است که ارتباط نزدیکی با چندین وبسایت چون بینگ(موتور جستجوگر مایکروسافت) دارد که باعث می‌شود فعالیت‌های دوستانتان در آن وبسایت‌ها مثلا در آن لحظه چه آهنگی گوش میکند را زیر نظر بگیرید. فعال و غیرفعال سازی این ویژگی در این قسمت ممکن است.
 4. اگر این قسمت فعال باشد کاربران می توانند با جستجوی نام شما در یک موتور جستجوگر به ویژه بینگ جزء کوچکی از تایم‌لاین شما را ببینند.
 5. آگهی‌ها تنها قسمتی است که کاربران ایرانی به تنظیم کردن آن نیازی ندارند پس من هم توضیحی در رابطه با این قسمت نمی دهم.
 • تنظیم پیشرفته اپلیکیشن‌هایی که استفاده می کنیم

با کلیک بر روی دگمه Edit Settings مربوط به بخش Apps you use وارد صفحه‌ای تازه می شوید و فهرست کامل تری برای مدیریت اپلیکیشن‌هایی که اجازه دسترسی به اطلاعات شما در فیسبوک دارند نمایش داده می شود. در این فهرست روبروی نام هر اپلیکیشن یک نماد x و واژه Edit وجود دارد که به ترتیب امکان حذف اپلیکیشن از فهرست و ویرایش سطح دسترسی آن اپلیکیشن به اطلاعات شما در فیسبوک را فراهم می کند.

 • محدود ساختن مخاطب پست‌های قدیمی

با گذشت زمان پست‌های شما روی تایم‌لاین انباشته می شود و شاید پستی باشد که بدون اطلاع شما ارسال شده است و نخواهید غیر از دوستانتان کسی آنها را ببیند. تأیید این بخش مخاطب پست‌های قدیمی را که گروه‌های دوستان دوستان و همگانی بوده اند را به دوستان تغییر میدهد.

 • مردم و اپلیکیشن‌های مسدود شده

برای آن دسته از کاربران فیسبوک که پروفایلشان مخاطب زیاد دارد مزاحم هم بسیار است. مسدود ساختن مزاحم‌ها که هم میتواند کاربر باشد و هم اپلیکیشن در این بخش امکان پذیر است.

با کلیک روی Edit Settings مربوط به این بخش وارد پنجره تازه ای می شوید که برخلاف ظاهرش بسیار ساده است.

مطابق تصویر فوق قسمت به قسمت توضیح میدهم.

 1. در فیسبوک، ما فهرستی داریم که هرکس داخل آن قرار بگیرد ارتباطش با ما محدود می شود که اصطلاحاً به این فهرست restricted گفته می شود. (نیازمند توضیح بیشتر است)
 2. در این قسمت هم میتوانید فهرست کامل کاربران مسدود شده را مشاهده کنید یا آنها را از مسدود بودن خارج کنید و هم فرد تازه ای را با وارد کردن نام یا پست الکترونیک او به فهرست مسدود شدگان بیفزایید.
 3. حتما پیش آمده برای شما هم که دوستی از اپلیکیشنی در فیسبوک استفاده می کند که پس از شروع استفاده به دوستان او هم یک دعوت نامه برای تجربه این اپلیکیشن فرستاده می شود. شما این دعوتنامه‌ها را هم در این قسمت میتوانید مسدود کنید. کافیست نام دوست خود را وارد کنید تا دیگر دعوتنامه ای از سوی او به شما ارسال نشود.
 4. رویداد‌ها که با عنوان events و نماد  در فیسبوک شناخته می‌شوند؛ تعداد بالای آنها دردسر ساز خواهد بود. برای اینکه دعوتنامه‌های دوستان برای رویداد‌ها را مسدود کنید در این قسمت نام آن دوست را وارد کنید.
 5. اگر اپلیکیشنی در فیسبوک برای شما دردسر درست می کند میتوانید تکه ای از نام آن را در این قسمت نوشته و از فهرستی که فیسبوک تهیه می کند نام کامل آن را انتخاب کنید تا دیگر نتواند با شما ارتباط برقرار کند یا اطلاعات غیر عمومی شما را از طریق فیسبوک دریافت کند.
 • فهرست محدود شدگان

با کلیک روی پیوند Edit List مربوط به قسمت Add friends to your Restricted list پنجره‌ای مطابق تصویر زیر باز میشود.

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، فهرستی برای شما تهیه شده که بصورت پیشفرض On This List انتخاب شده است و فهرست کاربران محدود شده را نمایش میدهد. با انتخاب گزینه دوستان، فهرست دوستان شما نمایش داده می شود که با کلیک بر روی تصویر هر کدام او را برای قرار گرفتن در فهرست محدود شدگان آماده می کنید.

راه‌هایی برای حفظ حریم خصوصی و امنیت حساب کاربری در فیسبوک

پس از خواندن مقاله طولانی پیش‌روی خود اگر آشنا با فیسبوک و امنیت در فضای مجازی نباشید مسلما نمی‌توانید حریم خصوصی خود را طوری تنظیم کنید که امنیت حساب کاربری‌تان تامین شود. در ادامه برای شما فهرستی از باید‌ها و نباید‌ها را تهیه کرده‌ام که پایان این مقاله جای خوبی برایش است.

 • در فیسبوک افرادی که مایلند شما را به فهرست دوستان‌شان اضافه کنند ولی شما تمایلی ندارید، میتوانند به خوراک(feed) تایم‌لاین شما مشترک شوند و بهتر‌ است شما هرکس را به فهرست دوستان‌تان اضافه نکنید.
 • حریم خصوصی خود را بواسطه مقاله پیش‌روی خود طوری که مایلید حتما تنظیم کنید.
 • اگر اپلیکیشن یا فردی برای شما دردسر درست کرد کافیست آن را مسدود(block) کنید. اینکار به پاک ماندن فیسبوک از ابزار‌ها و افراد مخرب نیز کمک میکند.
 • هر از چند گاهی به فهرست اپلیکیشن‌هایی که به حساب شما متصل هستند بروید و دسترسی را از اپلیکیشن‌هایی که از آن دیگر یا کمتر استفاده میکنید را حذف کنید.
دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 1,110 دیدگاه
 1. سلام یه سوالی در مورد فیس بوک از شما داشتم چطور میتونم صفحه فیس بوک از تایم لاین خارج کنم برگردونم به حالت اول؟مرسی منتظرم هستم.این سوال برای خیلی ها پیش اومد همینطور من

  1. سمانه جان همونطور که گفتی این سوال خیلی ها هست و اتفاقاً سوال خواهر خودم هم بود. اگر اجازه بدید من در قالب یک مقاله نحوه بازگشتن از تایم لاین رو توضیح میدم.

  2. سمانه جان من بررسی کردم ( http://howto.cnet.com/8301-11310_39-57333231-285/how-to-disable-facebook-timeline-and-get-the-old-profile-back ) و متوجه شدم هیچ راه قانونی نیست که با تنظیم یک گزینه به حالت اولیه بازگرده. مدتی دیگه ولی این احتمال هست که فیس بوک تایم لاین رو روی تمام حساب کاربری ها فعال کنه. پس حتی اگر یک حساب کاربری دیگه هم بسازیم در نهایت باز گرفتار تایم لاین خواهیم شد.

  3. سلام ، میشه کاری کردن که هیچ کس کامنت دوستامو نتونه بخونه ، همینطور لایک ها را نبینه ؟؟؟؟؟؟
   مخصوصا عکس کاور که در بالای تایم لاین هست ؟؟
   چون به دلایلی هم نمیتونم عکس کاور تایم لاین را پاک کنم و این قضیه برام عذاب آور شده :'(

  4. برای اینکه کسی کامنت دوستانون رو نبینه باید پروفایل رو از حالت همگانی و دوستان خارج کرده و روی private تنظیم کنید.
   کاور ها همیشه پابلیک هستند و امکان تغییر سطح دسترسی براش وجود نداره. حتی حذف اون از طریق وبسایت وجود نداره. اگر تلفن هوشمند دارید، اپلیکیشن فیس بوک رو نصب کنید و به قسمت تصاویر پروفایل خودتون برید میتونید فقط کاور هارو حذف کنید. (اکثرا از این روش خبر ندارن. تونستید در قالب یک پست بنویسید و به دوستانتون اطلاع بدید)

 2. باسلام
  چطور میتونم کاری کنم که وقتی من روی یک مطلب لایک میزنم‏-دوستانم و یا دوستان دوستانم نتوانند آنرا ببینند؟
  قبلا این امکان وجود داشت اما الان غیر فعاله

  1. قبلاً این امکان بود یا نه را نمیدونم ولی اگر قرار بود باشه در صفحه تنظیمات حریم خصوصی حتماً باهاش برخورد می کردم. تمام اون صفحه رو من در این مقاله نوشتم. شاید فیس بوک تصمیم گرفته چند گزینه رو با هم ترکیب کنه که این ویژگی مورد نظر شما هم بین اونها باشه. شاید هم اصلاً امکانش نباشه. ولی من فکر کنم دیگه امکانش نیست زیرا اینها مربوط به activity میشه که گزینه ای من هنوز براش ندیدم. اگر متوجه چیزی شدم حتماً بهتون اینجا خبر میدم.

  2. سلام
   این قصیه هم برا من واقعا عزاب آور شده
   نمیخام کسی بفهمه تو فلان گروه چی مینویسم
   یا چی را لایک میکنم
   واقعا باید چیکار کرد؟
   ممنون

  3. سلام،
   خیلی راحت؛ کافیه حریم خصوصی رو روی دوستان یا هیچکس تنظیم کنید. همینطور اینجا رو هم مطالعه کنید. https://www.gooyait.com/1391/02/26/goodbye-facebook-timeline-problem.html

 3. میخواستم ببینم چطوری میتونم قسمتی که از فعالیتهای دوستانم باخبر میشم را فعال کنم

  1. نیاز به فعال کردن نیست. بصورت پیشفرض فعال هست. ولی منظور شما دقیقاً کجاست؟ فعالیت های دوستان شما اگر دسترسی بهتون داده بشه در بخش خبر ها میتونید مشاهده کنید. لطفاً بیشتر توضیح بدید

 4. سلام چطور میتونم عکس پروفایلمو روی تایم لاین عوض کنم؟ من هیچ گزینه ایی پیدا نکردم فقط کاور رو میشه عوض کرد .در ضمن میشه کلن از حالت تایم لاین خارج شدو به همون مدل قبلی برگشت ؟ ممنون

  1. الهام خانوم امکان بازگشتن از تایم لاین نیست. برای تغییر تصویر/نماد/avatar/آواتار (همه اینها یه معنی میدن اینجا) باید به صفحه پروفایل خودتون برید و روی تصویر که مورد نظر شماست یعنی همون نماد با موس برید که زیرش می نویسه change picture یا مشابه این رو می نویسه بعد شما روش کلیک می کنید. سه گزینه فکر کنم برای انتخاب هست که یکی میگه از البوم ها، دیگری میگه از رایانه و اون یکی رو یادم نیست (ببخشید)

 5. سلام گفتین در قالب یک مقاله ولی چیزی برام نیامد چی کار کنم
  خارج کردن تایم لاین به حالت قبل

  1. سمانه خانوم من در دیدگاه دیگه ای گفتم که امکانش نیست. لطفاً کامنت های قبلی من رو بخونید.

 6. واسه حذف تایم‌لاین فیس بوک من سه تا افزونه واسه مرورگرای فایرفاکس و کروم و اکسپلورر پیدا کردم که میتونید با نصب این افزونه ها تایم لاین ها رو مشاهده نکنین
  —-
  لینک دانلود همین افزونه برای مرورگر فایرفاکس
  http://www.timelineremove.com/download/TimeLineRemoveFF.xpi
  —-
  لینک دانلود همین افزونه برای مرورگر اینترنت اکسپلورر


  همچنین برای مرورگر گوگل کروم

  1. مدیر عزیز افزونه ها فقط برای عدم مشاهده تایم لاین برای خود فرد هستند. مشکل مردم اینه که نمیخوان پروفایلشون رو بصورت تایم لاین دیگران ببینند.

 7. salam,ye soal dashtam,chejori mishe aksaye albume covero pak kard? motoasefane engar hame dasteresi be aksaye covere adam daran,mersi

  1. نازنین خانم تصاویر کاور همیشه پابلیک/همگانی هستند. امکان محرمانه ساختنشون نیست.

 8. سلام خوبید
  آقا راهی هست که بشه کاری کرد که هر کی میاد تو پروفایلم ( تایم لاین ) صفحه رو راست چین ببین

  1. سلام. نه راهی نیست. اینجور کارها به تنظیمات کاربری خود طرف بر میگرده.

 9. سلام چطوري ميشه كاري كرد كه غير از دوستان كس ديگه اي نتونه پيام بذاره؟
  براي كامنت چي؟

  1. در بخش How You Connect قسمت Who can send you Facebook messages? ، از تو منو گزینه Friends رو انتخاب کنید واسه اینکه فقط دوستان بتونن پیام ارسال کنن.
   واسه مدیریت کسانی که کامنت میذارن مثل بالایی راه مشخصی وجود نداره ولی اگر بتونی از طریق همین مقاله درست تنظیم کنی حریم خصوصی خودت رو میتونی اون رو هم مدیریت کنی.

 10. سلام
  چطور میشه تو فیس بوک اگه کسی خواست با سرچ کردن مارو پیدا کنه این امکان براش مقدور نباشه…
  ممنون

  1. هدی جان در بخش How You Connect ، قسمت Who can look you up using the email address or phone number you provided? شما از منوی تهیه شده تنها میتونید به سه حالت همه و دوستان و دوستان دوستان تغییر بدید. بهتره Friends بگذارید که دوستانتون این امکان رو فقط داشته باشن.

 11. سلام . من یه سوال داشتم . چه جوری میشه فعالیت هام در اف بی از دید دوستام مخفی باشه ؟؟
  مثلا لایک کردن عکسی یا پیغامی که برا دوستام میذارم یا وقتی با کسی دوست میشم رو صفحه دوستام نشون دادده نشه ؟؟؟
  چندتا سایت گفته بودن ولی نمیشد تو اف بی اجرا کرد

  در این سایت توضیح داده ولی گزینه Connecting on facebook در اف بی نیست
  http://shirzady.blogspot.fr/2011/08/blog-post.html
  ممنون از سایت خوبتون

  1. سارا جان، پیش از این مقاله ای در همین رابطه نوشتم. اینجا میتونید بخونید. از همین مقاله هم استفاده کنید و مطابق توضیحاتی که دادم حریم خصوصی خودتون رو تنظیم کنید.

 12. سلام می خوام کامنت بعضی دوستام رو از دید بقیه دوستام مخفی کنم بدون اینکه خود طرف بفممه یا اینکه کامنتش حذف بشه، یعنی اون خودش کامنتشو ببینه اما بقیه دوستام نبینن، ممنون می شم اگه جواب بدین بخصوص اگه بفرستین به میلم. مرسی

  1. بهتره اگر سوالی میکنید، به دیدگاه اون مطلب هم مشترک بشید تا براتون ایمیل بیاد.
   امکان مخفی کردن کامنت ها نیست. مگر اینکه از تنظیمات حریم خصوصی بتونید یکاری کنید.

 13. سلام چه جوری میشه که کاور پیجمونو کسی غیر از دوستامون نبینه مثل بقیه چیزا که مخفین از دید اونایی که جزو دوستامون نیستن؟

  1. کاور تنها چیز در فیس بوکه تنظیم خاص خودش رو نداره و همیشه همگانی/public هست.

 14. salam man taze ozve face book shodam.mikhastam yekam rajeb peyda kardan dostam behem komak konid.mamnoon

  1. اگر تنظیماتی حریم خصوصی دوستتون طوری نباشه که توی نتایج جستجوی فیس بوک نمایش داده نشه، میشه امیدوار بود با وارد کردن نام و فامیلی ایشون یا ایمیلی که باهاشون ثبت نام کردن پیداشون کرد. البته ذکر کنم بعضی ها تمایل به وارد کردن اسم و فامیلی خودشون ندارن و اغلب پیش میاد طرف یه چیز وارد میکنه. باید خوش شانس بیارید که چنین کاری نکرده باشه.

 15. سلام
  تو صفحه ی برخی از دوستانم بالای صفحه سمت راست(زبان فارسی هست) اپشنی داره که می تونند فعالیت بقیه ی دوستانشو رو ببینن.مثلا یکی از دوستان روی صفحه ی یکی دیگه چیزی نوشته یا لایک گذاشته.که این آپشن رو من فقط روی صفحه ی چند نفر دیدم که خودشون هم نمی دونستن چطوری ایجادش کردن.من چطوری می تونم این اپشن رو به صحفحه ی خودم اضافه کنم
  ممنون می شم اگه جواب رو به میلم بفرستین.
  با تشکر

  1. نمیدونم شما منظورتون کدوم آپشن هست چون خودمم ندیدم ولی اگر تایم لاین روشن باشه activity log یک دگمه ای در صفحه پروفایل شما هست که اگر برای دوستانتان/همگان فعال باشه میتونن ببینند. لطفا اگر پاسختون این نبود منو بیشتر راهنمایی کنید.

 16. سلام من یه مشکلی با کاورم دارم. میخوام قسمت کامنت کاورمو ببندم. یعنی اونایی که دوستام نیستن نتونن روی کاورم کامنت بزارن… خیلی سعی کردم نشد… واسه خیلیا اونجوری که من میخوامه ولی واسه من نمیشه

  1. کلا هرچیزی مرتبط با کاور ها همگانی/public هست و همه حق شرکت در اون رو دارند. البته این رو من در مشاهده کاور ها تجربه کردم. در کامنت گذاری ها هیچوقت تجربه نداشتم. به گمونم اگر در بخش تنظیمات حریم خصوصی امکان ارسال کامنت روی تصاویر رو محدود کنید، تصاویر کاور هم جزء آنها خواهد بود. مطمئن نیستم.

 17. با سلام.ممنونم از وبسایت عالیتون.من تنظیمات حریم شخصی را بازبینی کردم اما نمی دانم چرا با وجود اینکه گزینه همه را انتخاب کرده ام اما جستجوی نامم در نوار جستجوی فیس بوک نتیجه ای نداره.خواهشا راهنماییم کنید.

  1. من بارها برای چند تن از دوستانم این گزینه رو فعال کردم و مشکلی باهاش ندارم اگر حریم خصوصی رو درست تنظیم کرده باشم. شما هم احتمالا بخش مرتبط رو پیدا نکردید و گزینه دیگری رو همگانی قرار دادید. باز یک بررسی دیگه کنید اگر باز طبق توضیحات این مقاله نتونستید به خواسته‌تون برسید به من در فیس بوک پیام بدید تا اونجا راهنمایی‌تون کنم.

 18. با سلام من یه مشکلی دارم که ممنون میشم کمکم کنید حساب فیس بوکم مسدود شده داشتم روی دیوار کسانی که عضو هستند نگاه میکردم که از داخل اکانتم بدون هیچ مشکل قبلی خارج شدم دوباره گذروازه خود را وارد کردم ولی از من شماره موبایل میخواهد تا برام کد امنیتی بفرسته ولی هر چی شماره موبایل را میدم برام کد امنیتی ارسال نمیشه و تا کد امنیتی ندهم نمیتوانم وارد حساب خود بشوم چیکار باید بکنم راه دیگری هست واگه نیست چطور به کد امنیتی دست یابم ممنون میشم از جوابتون

  1. سلام مسعود جان. برادر این یک ویژگی جهت افزایش امنیت ورود به حساب در فیس بوک هست. یعنی شما در تنظیمات شماره ای رو وارد میکنی که اگر کسی که داره وارد میشه فیس بوک شناسایی نکنه بهش میگه من برای اون شمارت رمز عددی رو فرستادم که باید اونو وارد کنی. حالا دو حالت داره. یک اینکه همینطوره که گفتم و شما توی تنظیمات شمارتونو وارد کردید و گزینه مربوطه هم فعال کردید. یا اینکه فیس بوک ترجیح داده الآن شمارتو بگیره و کد رو بفرسته. در هر دو حالت اگر کد نیاد موردی نداره برای منم خیلی کم پیش اومده که فرستاده شده ولی بدستم نرسیده. باید یک روز دیگه امتحان کنی.

 19. سلام
  چطور میشه تو وضعیت تایم لاین به تنظیمات مخفی یا آشکاربودن لیست دوستان دسترسی پیدا کرد؟ ممنون

  1. من درست متوجه سوالت نشدم. میخوای ببینی وقتی تایم لاین روشنه، تنظیمات مخفی/only me و تنظیمات دیگر دوستانتون دسترسی داشته باشید؟ اگر درست حدس زدم که باید بگم امکانش اصلا نیست. چون این نقض حریم خصوصی محسوب میشه.

 20. نه.منظرم اینه که چجوری میشه لیست دوستان رو پنهان کرد؟

  1. هیچ قسمتی از فیس بوک رو نمیشه جزئی دستکاری کرد. مخصوصا تایم لاین و ویژگی های مربوط به اون رو. باید اینقدر حریم خصوصی رو خوب تنظیم کرده باشید که یا هیچکس قادر به مشاهده موارد خاص نباشه یا اینکه فقط دوستانتون ببینند. اگر با خوندن این مقاله نتونستید به خواسته‌تون برسید کافیه همینجا بهم اطلاع بدی تا مسیر درست رو بنویسم.

Comments are closed.