نمایش سرعت اینترنت در Taskbar

نمایش سرعت اینترنت در Taskbar
 • 1391/4/26
 • امیر امام جمعه
 • 5

گاهی اوقات کاربران نیاز دارند که سرعت اینترنت خود را در گوشه ای از صفحه مشاهده کنند برای مثال وقتی که کسی سرور جدیدی را خریداری کرده است و قصد دارد آن را تست نماید یا این که در حال دانلود و یا آپلود فایلی است و میخواهد مطمئن شود که از سرعت اینترنت خود در بالاترین حد استفاده میکند. هم چنین وقتی شبکه شما دچار مشکل شده است دسترسی سریع به سرعت اینترنت بسیار مفید خواهد بود.

به کمک نرم افزار NetSpeedMonitor میتوان تمامی امور گفته شده در بالا را انجام داد. این برنامه تفاوت بزرگی با نسخه های مشابه خود دارد که سرعت اینترنت شما را در گوشه صفحه و در قسمت Taskbar نشان میدهد. هم چنین این برنامه میتواند تاریخچه ای از سرعت اینترنت شما که در آداپتور های مختلف ثبت شده اند را در خود نگهداری کند. و اگر قصد استفاده از این برنامه را نداشتید میتوانید از قسمت تنظیمات برنامه آن را غیر فعال کنید.

این نرم افزار سرعت دانلود و آپلود شما را بر حسب کیلوبیت بر ثانیه نمایش میدهد. البته برنامه این امکان را در اختیار کاربر قرار میدهد تا نحوه نمایش و ساختار آن را تغییر دهد. هم چنین شما میتوانید دیگر تنظیمات برنامه مثل نوع و اندازه فونت ها را عوض کنید. قسمت دیگر این نرم افزار تاریخچه ترافیک اینترنت است که میتوان از آن به عنوان یک ابزار کمکی برای کنترل استفاده بیش از حد از اینترنت بهره گرفت. منوی ترافیک در صورتی فعال است که بخش ترافیک را در ویندوز ثبت کرده باشید که مقدار دانلود و آپلود و ترافیک کلی را نمایش میدهد.

اطلاعات شبکه شما به صورت اتوماتیک در نرم افزار ثبت میشود اگر شما خود برنامه و قسمت شمارنده را فعال کرده باشید. البته در صورتی که به این اطلاعات نیازی نداشته باشید میتوانید قسمت شمارنده را غیر فعال کنید. قابلیت دیگر برنامه NetSpeedMonitor نمایش تمامی اتصالاتی است که توسط برنامه های دیگر در سیستم عامل ایجاد شده اند. در این بخش شما میتوانید نوع برنامه ، محل و IP آن را مشاهده کنید. البته تنها مشکل این بخش عدم نمایش مقدار ترافیک جا به جا شده توسط هر برنامه میباشد.

اگر شما از کابران ویندوز هستید و قصد دارید از امکانات برنامه NetSpeedMonitor استفاده کنید ، میتوانید این برنامه را به صورت رایگان از سایت سازنده آن دریافت کنید. این برنامه برای سیستم عامل های ویندوز 32 بیتی و 64 بیتی در دسترس است.

دریافت برنامه از سایت شرکت سازنده آن

منبع : Ghacks.com

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 5 دیدگاه
 1. برای XP چییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی؟

  1. شما برو 7 بریز که دیگه از این چییییییییییییییییییییی ها خبری نیست!!!

 2. سلام امیر حسین عزیز .
  خیلی ممنون به خاطر این مطلب . خیلی دنبال برنامه ای میگشتم که بتونه داخل تسک بار سرعت دانلود و آپلود رو نشون بده که شما لطف کردی و این برنامه رو معرفی کردی .

  بازم ممنون . موفق باشی ……

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *