متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

چگونه میانبرهای صفحه کلید را در آفیس ایجاد کنیم؟

12345 (بدون نظر)
Loading...
7,757

همه ی ما مطلعیم  که میانبرهای صفحه کلید منجر به بهره وری و سرعت بالاتر تایپ میشود. اما در محیط آفیس فرامینی است که میانبری به صورت پیش زمینه ندارد، مانند تغییرسایز فونت.

اگر استفاده مکرر از برخی فرامین دارید، ساختن میانبر ها می تواند کار جالب و مفیدی باشد. در زیر به توضیح ایجاد فرامین میانبر صفحه کلید در ورد، اکسل و پاورپوینت می پردازیم.

word-assigned-key

میانبرهای صفحه کلید متداول در ورد word2013

آفیس word قابلیت استفاده ازکلیدهای ترکیبی رایج در صفحه کلید را دارد. کلیدهایی که پیشنهاد میکنیم ترکیبی از کنترل (ctrl)، آلت (alt)، و شیفت (shift) است.

مثال های زیر راببینید:

ورد ۲۰۱۳ را باز کنید، فایل را انتخاب کرده و گزینه option را بیاورید………………………………………………File> Option

word-options

سپس customize را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید، آ نچه درصفحه جدید خواهید دید را درزیر توضیح میدهیم

word-shortcut

فرمانها عملکردهایی است که معمولا در ورد انجام میشود مانند Bold, Italic، و این فرمانها بر مبنای تب ها (tab) طبقه بندی شده است مثل تب Home.  این نظم و ترکیب بدین معناست که به راحتی میشود فرمانهایی برای میانبرهای صفحه کلید ساخت.

نحوه افزودن میانبر فرمان Strikethrough در ورد در ادامه به شما توضیح داده میشود:

word-customize

کلید میانبری برایStrikethrough وجود ندارد. بر روی ” press new shortcut key کلیک کنید، و میانبرهای ترکیبی صفحه کلید را بوجود آورید. در این مورد ازAlt+sاستفاده کنید.  ترکیب alt+s  به دلیل اینکه  تعریفی ندارد unassigned است مقدور نمی باشد، نکته مهم این است که که یک ترکیب صفحه کلید دو باد تعریف نشود.

شما تمام میانبرهای تعریف شده خود را برای اجرای فرامین در کلیدهای جاری (current key) مشاهده میکنید. اگر خالیست بدین معناست که فرمان میانبری صادر نکردید. بعد از تعریف کردن این فرمان، صفحه را ببندید. از این به بعد هرگاه متنی را هایلایت کنید و ctr+s را فشار دهید فرمان Strikethrough اجرا میشود.

میانبرهای صفحه کلید رایج پاورپوینت و اکسل ۲۰۱۳

ایجاد میانبر صفحه کلید در اکسل و پاورپوینت با محدودیت هایی نسبت به ورد همراه است. ولی افزودن میانبر در این دو آفیس کار آسانی است.

مثالی در زمینه کلیدAutosum می زنیم. زمانی که میخواهیم ارزش های مشخصی را جمع ببندیم از این فرمان استفاده میکنیم.

برای افزودن این میانبر، بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه Add to Quick Access Toolba’r را انتخاب کنید. درگوشه سمت چپ در ستونی که آیکون save است ذخیره می شود.

برای فعال کردن این میانبر، کلید آلت را بزنید. شما number corresponding to the shortcut را خواهید دید، که در اینجا عدد ۴ را برای این فرمان انتخاب کردیم.

همین کار راشما میتوانید با فرامین و عملکردهای دیگری که در اکسل و پاورپوینت نیاز دارید انجام بدهید. برای ورد هم میتوانید استفاده کنید. فقط لازم است برروی گزینه خود راست کلیک کرده و Add to Quick Access Toolba’r را انتخاب کنید.

http://www.hongkiat.com/blog/custom-shortcut-key-office-2013

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. محمد می‌گوید

    متشکرم خیلی کارم را راه انداختید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همه ی ما مطلعیم  که میانبرهای صفحه کلید منجر به بهره وری و سرعت بالاتر تایپ میشود. اما در محیط آفیس فرامینی است که میانبری […]