سخت افزار جدید ساخت نمایشگرهای ۸K را ممکن می سازد

سخت افزار جدید ساخت نمایشگرهای ۸K را ممکن می سازد
  • 1393/11/21
  • مجتبی
  • 2

گمان می کنید صفحه نمایش ۴k یا ۵k شما دیگر نهایت کیفیت است؟ اگر مشخصات صفحات جدید را ببینید باید خدمتتان عرض کنیم که نسبت به آن صفحه نمایش به اصلاح با کیفیت شما قدیمی خواهد بود! واحد استانداردهای الکترونیکی یک نوع صفحه نمایش جدید ۱/۴a را معرفی کرده که فرمت نوین آن به دستگاه های جدید و حتی صفحه نمایش لپ تاپ ها اجازه می دهد کیفیتی تا مرز ۸k یعنی ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ پیکسل را نمایش دهند. این تکنولوژی از فشرده سازی پیشرفته ای برای تنظیم داده ها به عنوان ورودی نمایشگر استفاده می کند.

صفحه نمایش یاد شده جدید حتی قادر است به چند قسمت تبدیل شود تا بتوان از پیکسل های فراوان آن استفاده بیشتری هم برد. البته چنین صفحه نمایشی با این کیفیت بالا قطعا در زمان کنونی بکار خیلی ها نمی آید و تولید کنندگان رایانه ها برای نمایش اطلاعات در رزولوشن های پایین تر نیازی به کار بیشتر ندارند و قطعا صفحه نمایش های کنونی از نظر مصرف انرژی نیز کاراتر هستند.

در ادامه با گویا آی تی همراه باشید.

نسبت به صفحه نمایش ۸k قطعا اگر لپ تاپی صفحه نمایش ۴k را استفاده کند عمر باتری بسیار بیشتری خواهد داشت. البته از نظر تئوری حتی ممکن است نتوان صفحه نمایش های ۸k را حتی دید ولی همان واحد استاندارد های الکترونیکی که در بالا اشاره کردیم، انتظار دارد تا درگاه جدید صفحه نمایش با کیفیت مورد بحث تا سال ۲۰۱۶ مورد استفاده قرار بگیرد. پس با این اوصاف امکان دارد خیلی زودتر از آنچه که فکر می کنید شاهد یک لپ تاپ با صفحه نمایش ۸k باشیم.

در زیر می توانید استاندارد جدید یاد شده را به صورت شماتیک مشاهده نمایید.

displayport-1-4-a

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. ساخت دستگاه‌هایی با پشتیبانی از رزولوشن بالا به سرعت رو به جلو می‌رود. شاید آخرین نمونه‌های چنین تلاش‌هایی را در لپ‌تاپ ‌های Zenbook NX500 ایسوس شاهد باشیم که این شرکت توانسته صفحه نمایشی با رزولوشن ۳۸۴۰x2160 پیکسلی را برای آن فراهم کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *