میز ناهار خوری چه ضرورتی در خانه داشته و چگونه به خرید آن بپردازیم؟

میز ناهار خوری چه ضرورتی در خانه داشته و چگونه به خرید آن بپردازیم؟
  • 1402/2/19
  • گویا آی تی
  • 0

میز ناهار خوری مزایای بسیار زیادی داشته و کمک شایانی به غذا خوردن شما می کند. ضمن اینکه یک وسیله دکوراتیو به شمار آمده و باعث زیبایی بیشتر خانه می شود. وود دی انواع میزهای ناهار خوری را با کیفیت بالا و قیمت مناسب عرضه می کند. در ادامه شما را بیشتر با این ابزار آشنا خواهیم کرد.

 

میز ناهار خوری چه ضرورتی در خانه داشته و چگونه به خرید آن بپردازیم؟

با گذشت زمان و پیشرفت جوامع، بشر همواره به دنبال ساخت ابزارهایی بوده که انجام کارهای مختلف را برای او ساده تر کنند. یکی از این وسایل، میز ناهار خوری است. غذا خوردن جزء مهم ترین اعمال روزانه انسان ها می باشد. به همین دلیل کیفیت آن بر کیفیت سلامت و زندگی فرد تاثیر دارد. میز ناهار خوری مزایای بسیار زیادی داشته و کمک شایانی به غذا خوردن شما می کند. ضمن اینکه یک وسیله دکوراتیو به شمار آمده و باعث زیبایی بیشتر خانه می شود. وود دی انواع میزهای ناهار خوری را با کیفیت بالا و قیمت مناسب عرضه می کند. در ادامه شما را بیشتر با این ابزار آشنا خواهیم کرد.  

چرا باید میز ناهار خوری بخرید؟

  • حفظ ارتباط اجتماعی خانواده

انسان ها موجودات اجتماعی هستند. به همین دلیل از ارتباط با یکدیگر لذت برده و به کمک آن، رشد می کنند. یکی از مهم ترین جنبه های ارتباط اجتماعی، ارتباط با اعضای خانواده است. میز ناهار خوری به واسطه شکل خود و تسهیل غذا خوردن، فرصتی مناسب برای گفتگوی خانوادگی پدید می آورد. به علاوه تحقیقات نشان داده که صحبت کردن با عزیزان می تواند استرس روز را از بین برده و هضم غذا را آسان تر کند. بدین ترتیب می توانید از این فرصت استفاده کرده و به اعضای خانواده خود نزدیک تر شوید.

  • بهبود فرآیند غذا خوردن

آیا می دانستید که غذا خوردن بر روی میز باعث می شود تا تصمیمات سالم تری درباره غذای مورد نظر بگیرید؟ زمانی که عجله دارید، مشغول هستید یا در حال راه رفتن، بیشتر میل به خوردن غذاهای ناسالم پیدا می کنید. استفاده از میز برای صرف غذا، به شما فرصتی برای فکر کردن به غذای مورد نظر و انتخاب بهترین وعده ها را می دهد. به علاوه می توانید توجه بیشتری به نحوه غذا خوردن خود داشته و آن را با آرامش میل کنید. بدین ترتیب هضم آسان تری نیز خواهید داشت. همچنین نشستن بر روی صندلی باعث تسهیل فرآیند هضم غذا و سالم ماندن ماهیچه ها و غضروف ها به مرور زمان می شود.

افزایش صمیمیت در هنگام غذا خوردن

  • افزایش زیبایی دکوراسیون خانه

میز ناهار خوری جدای از کاربرد اصلی آن، یکی از اجزای اصلی دکوراسیون خانه ها به شمار می رود. انتخاب میز مناسب می تواند باعث بزرگ تر دیده شدن فضا شود. همچنین به نسبت طرح و رنگ خود و تناسب با فضا، جلوه ای فوق العاده به خانه می بخشد. با سبک های مختلف میزهای ناهار خوری می توانید فضایی هنری، مدرن یا کلاسیک و لوکس بسازید.

یک میز ناهار خوری مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

  • فضای کافی

توجه به تعداد اعضای خانواده در هنگام خرید میز ناهار خوری، اهمیت بالایی دارد. میز انتخابی شما باید فضای کافی برای نشستن تمامی اعضای خانواده را داشته باشد. به علاوه در صورت برگذاری مهمانی های متعدد، باید تعداد مهمان های احتمالی را نیز در نظر بگیرید. همچنین فضای روی میز باید برای قرارگیری حداکثر تعداد وعده ها و انتقال ظروف به بخش های دیگر میز کافی باشد.

فضای کافی، ویژگی مهم هر میز

  • حجم کم

میز ناهار خوری نباید حجم زیادی از فضای خانه را تصرف کند. البته اشغال فضای خانه توسط میز، کاملا بستگی به بزرگی خانه دارد. برای خانه های بزرگ که دارای فضای مجزا برای قرارگیری میز هستند، میزهای بزرگ گزینه مناسبی می باشند. برای خانه های کوچک و قرارگیری میز در آشپزخانه، باید از میزهای کوچک استفاده کنید. میزهای گرد و مربعی بهترین گزینه برای فضاهای کوچک هستند.

  • استایل مناسب

در نهایت میز مورد نظر باید از نظر طرح، رنگ و سبک دکوری با فضای خانه شما همخوانی داشته باشد. میزهای چوبی برای دکوراسیون های کلاسیک کاملا مناسب می باشند. برای فضاهای کوچک از میزهای سبک مدرن بهره بگیرید.

تناسب میز با فضای خانه

جمع بندی

اگر قصد خرید میز ناهار خوری با کیفیت را دارید، ما به شما دیجی کالا، وود دی ، ترب را پیشنهاد می کنیم. محصولات ما دارای کیفیت بالایی بوده و قیمت مناسبی دارند. ضمن اینکه گستردگی محصول بسیاری وجود داشته مانند رگال لباس ، شلف ،سرویس خواب ،….و می توانید محصول  متناسب با فضا و سلیقه خود را انتخاب کنید. به سایت مراجعه کرده و اطلاعات جامع‌تری کسب نمایید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *