توانایی چند رشته ای بودن برای یک طراح یکی از مهمترین توانایی هایی است که یک طراح می تواند در فهرست مهارتهای خود داشته باشد . چه امروز و چه ماهها بعد یک طراح باید توانایی کار با محیط سه بعدی را داشته باشد  همچنین توانایی کار با گرافیک برداری و گرافیک شطرنجی یکپارچه به منظور رسیدن به یک نتیجه ی مطلوب را باید داشته باشد.

در این مقاله ی آموزشی ، شما یک جریان کاری را برای کار با سبکهای مختلف گرافیکی یاد می گیرید و همچنین یاد می گیرید  که چگونه آنها را برای ایجاد یک  ترکیب بصری دینامیک  ترکیب کنید  . با استفاده از اشکال سفارشی ، قلم ها ، تصاویر سهام و ابزار فتوشاپ ، این آموزش شما را دارای توانایی های فوق العاده می کند

ابزار مورد استفاده :

فتوشاپ

فوتو استاکس

فوتو شاپ pen tool  (Illustrator لازم نیست)

تصویر پیشنمایش نهایی :

مرحله 1 : انتخاب پایه

خیلی خوب برای شروع ما احتیاج به یک تصویر پایه داریم تا آن را بسازیم. ما یک تصویر را برای این کار در نظر گرفتیم . این تصویری را که ما برای این کار در نظر گرفتیم تصویری است که به سادگی در اینترنت یافت می شود. با این حال شما هر تصویر پایه ای را که خواستید می توانید برای این کار در نظر بگیرید. نگارنده تصاویر زیادی مانند این را دیده که کارهایی شبیه به این از جمله دویدن یا پرش در آنها نمایان بوده . در پایان باید توجه شود که این پروسه و کار کاملا به خود شما بستگی دارد و اینکه آیا از کاری که می کنید راضی هستید و نتیجه ی کار را دوست دارید یا نه!  و همچنین اینکه کاری که انجام می دهید از حجم و اندازه ی مناسبی برخوردار است یا نه .

تصویر مورد نظر من شبیه  چیزی است که در زیر می بینید  من سایز آن را به to 2500*3600 کاهش دادم

راههای انتخاب تصویر :

تصویری را که دوست دارید انتخاب کنید دقت کنید تا تصویر مناسبی را انتخاب کنید .

تصویر پایه ای را انتخاب کنید که سایزش کاهش پیدا کرده باشد . شما که نمی خواهید از تصویری با ابعاد فقط 800 در 600 استفاده کنید.

اگر تصویری را یافتید که برای ایزوله کردن آن باید وقت می گذاشتید اصلا  عجله نکنید زیرا این روی کار نهایی شما تاثیر می گذارد .

توجه داشته باشید که تجربه در این کار حرف مهمی را می زند و هیچ گاه فکر نکنید که می توانید به خوبی نگارنده به این خوبی تصویری را ساخته و پرداخته کنید .

قدم دوم : خط های درخشان

حالا ما کار را با اضافه کردن افکتهای زیبای نوری  آغاز می کنیم . اکنون ما راههای کمی برای انجام این کار داریم . برای مثال شما می توانید بوسیله ی ابزار pen  ، ابزار برشی یا ابزار قلمو  کار را شروع کنید.
من در اینجا از ابزار قلمو برای کشیدن خطها استفاده می کنم. با این وجود اگر شما در کشیدن خط ها با مشکل مواجه شدید می توانید به یکی از آموزش های من در باره ی این موضوع مراجعه کنید.

http://design.creativefan.com/create-a-cosmic-xbox-using-custom-brushes/

خب برای ایجاد یک لایه ی جدید (“CTRL SHIFT N”) را فشار دهید  وسپس با فشردن  (“B”)   از ابزار قلمو استفاده کنید . پیشنهاد می کنم از یک قلموی کوچک و سخت استفاده کنید. . هنگامی که ابزار قلموی خود را فعال کردید سختی قلمو را روی  3px تنظیم کنید. اگر با آن کشمکش و سختی داشتید می توانید سایز آن را تا حدود 5 تغییر دهید . با این وجود شما باید خط های خود را تا آنجایی که می شود باریک انتخاب کنید .

قدم بعدی طراحی  کار است ! انتخاب رنگ شما در اینجا زیاد مهم نیست تا زمانی که آن را با لایه ی مورد نظر خود همان که در آموزش مشاهده کردید ، عوض کنیم. برای کمک کردن به دیدی بهتر نگارنده از رنگ آبی استفاده می کند تا شما به خوبی همه چیز را ببینید . در حالی که شما می توانید با استفاده از رنگهایی شامل سفید ، زرد ، سبز ، آبی و صورتی برای طراحی  خود استفاده کنید .

حالا به طراحی ادامه می دهم در این زمان بر روی کفش هایش تمرکز می کنم . خطوط کفش او را با اضافه کردن یک سری جزییات طراحی می کنم.

هنگامی که حس کردید که کار خود را بهتر بلدید می توانید سبک لایه ها را برای کار خود تنظیم کنید. برای باز کردن منوی طراحی لایه ها آیکن  F را بر روی نوار ابزار لایه ها بزنید  . هنگامی که این کار را کردید سبک لایه ها و استایل آن را با توجه به تصاویر  مانند چیزی که من در اینجا کردم،  بکنید. با این جال شما می توانید به جای رنگ آبی از هر رنگ دیگری که خواستید استفاده کنید.

خب حالا همانطور که در تصایر می بینید، سبک و استایلی را که مد نظرم بود بر روی تصویر خودم پیاده کردم شما نیز می توانید همین کار را انجام دهید.

حالا به اضافه کردن یک سری خطوط دیگر ادامه دهید. یک لایه ی جدید ایجاد کنید و شروع کنید به طراحی قسمتهای دیگر. من استایل لایه ها را همانطوری نگه داشتم فقط رنگ آن را از آبی به صورتی تغییر دادم. سپس من یک سری خط های تصادفی را به تصویر مورد نظرم اضافه کردم تا کار را کمی بهتر کنم. به خصوص در  قسمت کلاه و  لباس او. شما می توانید در هر جایی که فکر می کنید مناسب است خطوطی را ایجاد کنید. فقط دقت کنید که آنها را در یک جا جمع نکنید.

قدم سوم : افکتهای درخشان ادامه دارد

شما اگر می خواهید می توانید  افکتهای نوری را همین جا متوقف کنید  ولی من می خواهم باز هم به آنها اضافه کنم به خصوص یک زمین درخشان را می خواهم درست کنم. یک کف درخشان برای اینکه کار بیشتر و بیشتر خاص شود. بنابراین یک لایه ی جدید دیگر را ایجاد می کنم و سپس قلموی خود را تا آنجایی که در تصاویر مشاهده می کنید باریک می کنم.

و حالا یک مربع ترسیم می کنم ! شما می توانید از ابزار کشیدن اشکال چند ضلعی نیز استفاده کنید. اشکال کشیدن شکل یا pen ! من با تبلت خود احساس خیلی راحتی دارم . هنگامی که مربع خود را می کشید می توانید به آن یک تیرگی خفیف نیز بدهید. من این کار را با شعاع پیکسلی 5 انجام دادم ولی بین 4 تا 11 می تواند کار شما را راه بیاندازد. قدم بعدی این است که  نور لایه ی مورد نظر را به نرمی 100% برسانید و آن را تکثیر کنید و آن را برای لایه ی اصلی تنظیم کنید.

سپس لایه را دو باره تکثیر کنید  و آن را برای صفحه نمایش تنظیم کنید. سپس کدری تصویر را بر روی 50 تا 75  تنظیم کنید. سپس هنگامی که آن را تکثیر کردید برای دیگر Gaussian تیرگی را تنظیم کنید. شعاعی در  چیزی در حدود 15 برای این کار مناسب می باشد.

هنگامی که یک لایه ی جدید را ایجاد کردید و قلموی با سختی 3 پیکسل انتخاب کردید حالا یک دور تا دور مربعی که نقاشی کردید را طراحی کنید تا یک قاب دور آن ایجاد کنید. من برای این کار از رنگ سفید استفاده کردم ولی شما می توانید هر رنگی را که خواستید استفاده کنید .

قدم چهارم : قسمت اول ، اشکال برداری

در این قسمت ما از دو نوع شکل برداری استفاده می کنیم . سه بعدی و دو بعدی . در این قسمت ما در مورد اشکال سه بعدی بحث می کنیم . اگر شما illustrator ندارید نگران نباشید . شما می توانید بسته های برداری و منابع را در سراسر اینترنت پیدا کنید. به خصوص در سایت های مثل Deviant art و vecteezy.com می توانید چیزهایی را که می خواهید پیدا کنید. در هر دوی این سایتها می توانید  چیز هایی را که می خواهید به طور مجانی و بدون اینکه بخواهید ریجستری کنید آن را دانلود کنید و  از آن استفاده کنید. اگر ایده ی استفاده از بسته های برداری را دوست ندارید می توانید از دیگر آپشن هایی که در اختیار دارید استفاده کنید .

از ابزار pen  در فوتوشاپ استفاده کنید. در حالی که این فورمت برداری مناسبی را برای اشکال نیست و اشکال یکسانی را به شما نمی دهد .

آنها را رنگ کنید . اگر شما این کار را با موس می توانید انجام دهید می توانید به راحتی می توانید چیزی را که دوست دارید بکشید.

از 3DS یا C4D استفاده کنید . با مواد و ابزاری که درست می توانید یک شکل پایه را که در نظر دارید رسم کنید . با سبک و شیوه ای که مناسب است می توانید اشکال برداری مناسبی را ایجاد کنید .

حالا ما نمی خواهیم که این اشکال را از اول خلق کنیم ( این فقط یک آموزش است) به شما نشان خواهم داد که طرز کار چگونه است.

تمام اشکال من اشکالی منطقی و منصفانه هستند . X  یا + یا بیضی یا تعدای مکعب . هنگامی که اشکال شما آماده شدند یا اشکالی که می خواستید پیدا کردید می توانیم آنها را در قطعه هایی که مد نظر ماست جایگذاری کنیم.

تا زمانی که تصویر پایه ی خود را ایزوله نکردیم بردارها را بر می داریم و خطوطی را که ب روی عکس نهایی لازم نداریم پاک می کنیم . اگر شما تصویر پایه ی خود را ایزوله کردید شما نمی توانید این پاک سازی ها را انجام دهید که کار شما را آسان تر می کند .

قسمتهایی از کار را به خصوص آن قسمتهایی را که در بالای شکل است پاک می کنیم. برای این کار یک پاک کن بزرگتر را انتخاب می کنیم.

سپس می توانیم اشکال خود را جایگذاری کنیم.در اینجا من با گذاشتن یک دایره ی بزرگ بر روی پای شخصی که در تصویر است شروع می کنم . سپس قسمتی را که پای او را پوشانده است را هم پاک می کنم. بنابراین شما هم مانند همین کار را با اشکال و تصاویر خود انجام دهید  و شروع کنید به تغییر دادن رنگها. عکسهایی که در ادامه آمده کاری را که من انجام دادم شامل جایگذاری و پاک کردن  نشان می دهد.

من یک سری مکعب و حوزه هایی را بر روی مرز خارجی شکل می گذارم و سایز آن را کوچک می کنم.

سپس  شکل دیگری اضافه می کنم و رنگ آن را تغییر می دهم. من از رنگ صورتی استفاده کردم زیرا به نظر می رسد که ترکیب جالبی با رنگ ابی درست می کند. سپس آن را پاک می کنم.

یک شکل دیگر بیضی شکل را اضافه می کنم . آن را آبی نگه می دارم و سپس پاکش می کنم. همچنین یک بردار 2 بعدی را در پشت سر آن می گذارم .

سپس یک سری شکل دیگر به اطراف بدن شخصی که در تصویر است اضافه می کنم . اکنون ما کاری را که با اشکال سه بعدی باید می کردیم تمام کردیم. اکنون تصویر من مانند چیزی است که در تصاویر زیر می بینید . با این حال همین جا توقف نکنید. شما می توانید اشکالی سه بعدی زیادی مانند این را درست کنید.

قدم چهارم : اشکال دو بعدی برداری

این قسمت بسیار آسان و سریع است. در اینجا من یک سری از کارهای سایت Deviant art استفاده می کنم. یک سری شکل رسم می کنم  ولی در درجه اول از شکل های سایت primarily استفاده می کنم.در پایین یک سری لینک است که شما می توانید از آنها استفاده کنید ولی نگران نباشید اگر شما illustrator نداشتید می توانید از illustrator فوتوشاپ استفاده کنید.

بسته هایی که من استفاده کردم  شامل :

http://djmonkeyboy.deviantart.com/art/MONKEY-VECTOR-PACK-2-15646105

http://djmonkeyboy.deviantart.com/art/MONKEY-VECTOR-PACK-1-2226445

http://fot.deviantart.com/art/My-first-vector-stock-55886491

http://mrsuma.deviantart.com/art/Suma-zFactory2-86558652

http://jonny-doomsday.deviantart.com/art/Vector-Pack-Tres-92731399

هنگامی که خواستید می توانید از این بسته ها استفاده کنید و در کارخود جایگذاری کنید. من قسمتهای خود را پشت اشکال سه بعدی پایه ی خود گذاشتم. برای شروع یک رنگین کمان رنگ شده با اشکال دو بعدی بر بالای کفش قرار می دهم.

سپس یک سری زیادی از بردارها را در پشت سر آن قرار می دهیم و کار را با یک قلموی 3 پیکسلی  تمام می کنم.

قدم پنجم : خطهای درخشان و یک سری افزودنی  دیگر

در این قسمت فقط یک سری چیزهای دیگری را اضافه می کنم. به خصوص خطوط درخشان بیشتری بر روی اشکال سه بعدی خود . برای شروع خطوط درخشان بیشتری را بر روی اشکالی که قبلا ایجاد کرده ایم و لایه های قبلی اضافه می کنیم.

بنابراین برای شروع به کمک استایل لایه ها  به لایه های قبلی مراجعه می کنیم و سپس بوسیله ی ابزار PEN یا drow  خطهای درخشان بیشتری را در اطراف بردارهای سه بعدی خود رسم می کنم. من کار را با کشیدن دو خط آبی جدید بر روی قسمتهای صورتی شروع می کنم.

سپس به سراغ لایه ی صورتی می روم و خطهای بیشتری را دور آن و دور دو شکل بیضی شکل آبی رسم می کنم.

حالا می توانیم دو چیزی را که در نظر داشتیم به حالت اجرا درآوریم. اگر شما آنها را ندارید می توانید بوسیله لینک آموزشی زیر به خود کمک کنید

http://design.creativefan.com/brilliant-matte-dispersion-effects-in-photoshop/

چیزی که شما می خواهید انجام دهید این است که از ابزار آی دراپ (L)  استفاده کنید و رنگهایی را که مد نظرتون است را بر روی شکل و قسمتهایی که می خواهید اجرا کنید . من دو تا از آنها را بر روی شکل و نواحی مورد نظرم گذاشتم . واین را می توانید در تصاویر زیر ببینید.

قدم ششم : طراحی و بستن کار

برای اتمام کار ما باید یک سری طراحی انجام دهیم. این قسمت لازم نیست ولی من آن را انجام دادم تا یک سری کارهای  شخصی که مد نظرم بود را به اجرا درآورم . بنابر این برای شروع ما یک لایه ی جدید را بر بالای تمامی لایه ها درست می کنیم و سپس ابزار قلمو را انتخاب می کنیم . یک سری چیزها وجود دارد که برای این قسمت باید آنها را در ذهن خود بسپارید.  مانند :

وقتی که این مرحله را انجام می دهید از کوچکترین قلمویی که می توانید به کار ببرید استفاده کنید. این مهم است که از جزییات تصویر برداری کنید ولی شما فراموش نکنید که می خواهید این کار شبیه به سک طراحی باشد تا یک نقاشی سریع .

از افکتهای متفاوتی برای طراحی خود استفاده کنید . برای مثال از طراحی ضربدری یا stippling استفاده کنید.

فقط به اضافه کردن جزییات بسنده نکنید به سایه ها نواحی پر رنگ و غیره نیز بر روی کار خود توجه داشته باشید .

از خطور کار خود پیروی کنید .

برای کار زمان بگذارید و سعی کنید از طراحی خود همان چیزی را در بیاورید که دوست دارید. شما که نمی خواهید یک سری اشکال جعبه مانند عجیب و غریب را درست کنید و در کار خود بگذارید .

سپس به طراحی بپردازید . از رنگهای آبی و صورتی برای طراحی و کشیدن اشکال بیضی مانند و سه بعدی استفاده کنید.

سپس به کار بر می گردیم و یک سری جزییات دیگر اضافه می کنیم و یک سری رنگهای روشنی و سایه ای را برای شخص برای مثال برای شلوار او ترسیم می کنیم .

سپس می توانیم اشکال قطره مانندی را به کار اضافه کنیم. این کار را می توانیم بوسیله ی قلموی 3 پیکسلی مانند دیگر شکلها انجام دهیم. من این کار را با اضافه کردم رنگهایی در نواحی دستها و دیگر قسمتها مثل کفش ها با رنگ صورتی انجام دادم .

حالا می توانیم به سراغ چشمها برویم. برای شروع می توانیم یک سری طراحی هایی را زیر چشمها داشته باشیم یا می توانید بوسیله ی ابزار قلمو این کار را انجام دهید. من از رنگ صورتی برای این کار استفاده کردم . سپس با رنگ آبی بر روی آن طراحی کردم . نتیجه ی کار را در تصویر زیر ملاحظه می کنید .

حالا کار را با چشمها آغاز می کنیم . من برای هر هر چشم از یک رنگی استفاده کردم. برای شروع کار ابتدا چشمها را رنگ می کردم سپس بوسیله ی ابزار قلمو و دودج یک سری های لایت به آن اضافه کنید . هنگامی که این کار را کردید بر روی هر چشم یک قطره ی کوچک سفیدی کنار هر چشم کی گذاریم  و کار را تمام می کنیم .

حالا برای اضافه کردن آخرین کار رنگ را به سیاه تغییر می دهیم و یک سری خطهای سیاه را به عنوان سایه به مرز کار اضافه می کنیم . مانند تصاویر زیر .

حالا سایز تصویر را کوچک می کنیم و کمی آن را شارپ و تیزتر می کنیم . امیدوارم از این آموزش لذت کافی را برده باشید و یک سری چیزهایی را یاد گرفته باشید . از دستوالعمل ها پیروی کنید و چیزی را که دوست دارید بسازید. تصویر نهایی که من آن را ساختم به این ترتیبی شد که می بینید .  ولی توجه کنید که همین جا متوقف شوید می توانید تنظیمات و چیزهای دیگری را به کار خود اضافه کنید . من در پایان قسمتهایی را که دوست داشتم با رنگ مورد علاقه ام رنگ آمیزی کردم شما نیز می توانید همان کاری را بکنید که دوست دارید .

منبع : CREATIVEFAN