کمپانی LG Eletronic و Intel یک همکاری استراتژیکی در زمینه ی گسترش و بهبود تکنولوژی Intel Wireless Display یا WiDi را شروع می کنند. قرار است این تکنولوژی در تلویزیون های LG CINEMA Smart TV  که سال آتی عرضه می شوند، به صورت پیش فرض وجود داشته باشد. بنابراین اولین محصولاتی که ازتکنولوژی WiDi اینتل پشتیبانی می کنند، تلویزیون های LG خواهند بود.

 

تعداد وسایل همراهی که از این تکنولوژی برخورداند رو به افزایش است. سروکله ی WiDi به تدریج در گوشی ها پیدا می شود و در چیپ های جدید سری S4 محصول Qualcomm هم از این تکنولوژی پشتیبانی شده است. Qualcomm یکی از بزرگترین تولید کنندگان چیپ های درجه یک برای گوشی ها و تبلت هاست.

تکنولوژی WiDi برای اتصال بی سیم نوت بوک یا سایر وسایل همراه به تلویزیون هایی با صفحه نمایش بزرگ، پرژکتورها یا مانیتورها می باشد. برخلاف واسط های با سیم مثل HDMI و USB نیازی به استفاده از کابل نیست، بدون استفاده از سیم و به راحتی می توان وسایلی که به اینترنت دسترسی دارند را به نمایشگر یا تلویزیون های بزرگ متصل کرده و از ویدیوها ی آنلاین لذت برد.

علاوه بر این تکنولوژی WiDi اینتل، وسایل همراه را در حالت اشتراک محتوا (فایل و سایر اطلاعات) محدود نمی کند، به صورت همزمان می توان کارهای دیگر را با وسیله ی همراه خود انجام داد، در حالی که محتوای مالتی مدیا در حال پخش شدن از طریق نمایشگر یا تلویزیون است.

در ماه آینده در Las Vegas و در نمایشگاه CES 2012 شاهد رونمایی از محصولات LG که این تکنولوژی را پشتیبانی می کنند، خواهیم بود.

 

منبع:

slashgear

techpowerup