به نظر شما چرا اکثر وبسایت ها به کاربران اینترنتی خدمات آنلاین ارائه می هند ؟ در هر صورت این وبسایت ها هم هزینه هایی دارند . مثل هزینه طراحی خود سایت توسط طراحان و برنامه نویسان وب ، هزینه سرورها و یا هزینه نگهداری سایت توسط پشتیبانی فنی و بسیار موارد دیگر .

زیاد نمی خواهیم پاسخ به این سوال را طولانی کنیم اما به چند دلیل زیر اکثر وبسایت ها به کاربران خود خدمات آنلاین ارائه می کنند :

* فروش اطلاعات کاربران به شرکت های تجاری : از این راه وبسایت ها به سود کلانی می رسند . چون شرکت های تجاری برای اینکه محصولات خود را مطابق نیاز کاربران طراحی کرده و توسعه دهند به اینگونه اطلاعات نیاز مبرمی دارند . این روش معمولا توسط وبسایت ها و شرکت های بزرگ عملیاتی می شوند .

* تبلیغات : شاید مورد اول را همه شرکت ها نتوانند انجام دهند اما تبلیغات را هر سایتی که تعداد محدودی کاربر نیز داشته باشند می تواند به منظور درآمد زایی انجام دهد . حتی همین سایت خودمان یعنی گویا آی تی نیز به منظور کسب درآمد تبلیغاتی را در قسمت هایی از سایت نمایش می دهد .

اما گاهی اوقات این تبلیغات واقعا روی اعصاب کاربران رژه می روند . مثلا گاهی اوقات که می خواهید یک نرم افزار تبدیل کننده فایل های ویدئویی را دانلود کنید ، با همچین صحنه ای مواجه خواهید شد .

اگر کمی حرفه ای تر باشید متوجه خواهید شد که این ها در واقع لینک دانلود برنامه ی مورد نظر شما نیستند . بلکه تبلیغاتی هستند که شما با کلیک بر روی آنها به صاحب وبسایت در پول در آوردن بیشتر کمک می کنید .

اما برای خلاصی از شر این تبلیغات چکار کنیم ؟

پاسخ دادن به این سوال بستگی به مرورگری دارد که از آن استفاده می کنید . مثلا در مرورگرهای فایرفاکس و کروم می توانید از افزونه Adblock plus استفاده کنید . اما اگر از مرورگر اینترنت اکسپلورر 9 یا 10 استفاده می کنید ، کارتان بدون نصب حتی یک افزونه هم راه می افتد . چون نسخه های 9 و 10 اینترنت اکسپلورر دارای آپشن های داخلی به منظور مسدود کردن تبلیغات می باشند . برای آشنایی با روش انجام کار با گویا آی تی همراه باشید …….

نکته : برای مشاهده برخی تصاویر در اندازه بزرگ تر روی آنها کلیک کنید .

روی آیکون ” چرخ دنده ” که در قسمت بالا و سمت راست پنجره اینترنت اکسپلورر قرار دارد کلیک کرده و به منوی Safety و سپس Tracking protection بروید .

در پنجره جدید به به قسمت Tracking protection بروید . حالا روی لینک Get a tracking protection list online کلیک کنید .

اکنون صفحه وبی باز خواهد شد که تعدادی لیست ضد تبلیغات در آنجا وجود دارند . می توانید هر کدام از لیست ها را با کلیک بر روی دکمه Add به اینترنت اکسپلورر اضافه کنید . بهترین لیست برای شروع که طرفداران زیادی هم دارد و از اطلاعات افزونه محبوب Adblock plus به منظور مسدود کردن تبلیغات استفاده می کند ، Easy List Standard نام دارد . با کلیک روی دکمه Add مقابل نام این لیست ، آن را به مرورگر خود اضافه کنید . نیازی به سرعت اینترنت بالا هم نخواهید داشت و با کم سرعت ترین اتصالات اینترنتی هم می توانید به راحتی این لیست ها را به اینترنت اکسپلورر اضافه کنید .

حالا اکثر وبسایت ها را خالی از تبلیغات مزاحم خواهید دید . البته باز هم باید اشاره کنیم که ممکن است همه تبلیغات از بین نروند . در واقع باید آن تبلیغ تحت پوشش لیست یا لیست های نصب شده توسط شما باشد . حالا تصویر زیر را با تصویر اول مقایسه کنید .

با الهام از وبسایت Ghacks.net