شخصيتي ديگر متولد ميشود كه شرارتش از شخصيت هاي قبلي به مراتب بيشتر است و حماسه دوباره رنگ و بويي تازه به خود مي گيرد و شخصيت ها و داستاني قوي در كنار هم، يك اثر بسيار خوب ديگر را مي سازند كه من به آن بازي Call of Duty Black Ops II مي گويم.

Call of Duty Black Ops II از جايي آغاز مي شود كه سال ها از نسخه ي اول بازي گذشته و بايد اين نكته رو در ابتداي كار ياد آور شوم كه شما حتما بايد نسخه ي اول را بازي كرده باشيد تا بتوانيد با Call of Duty Black Ops II ارتباط برقرار كنيد و از داستان و گيم پلي آن لذت ببريد. Call of Duty Black Ops II در واقع مكمل نسخه ي اول از اين عنوان است.

سال ها از ماجراي اعداد و حمله ي احتمالي شوري عليه آمريكا مي گذرد و همه چيز به ظاهر آرام است كه ناگهان خبر مي رسد كه Woods توسط يك نيرو هاي قاچاقچي فوق العاده خطرناك گروگان   گرفته شده است. Mason به همراهي رفيق هميشه همراه و قديمي اش يعني Hudson، براي نجات Woods اقدام مي كنند و بازي با يك شعله ي كوچك آغاز مي شود و همين موضوع جهان را با خود به عمق جهنم مي كشاند.

نه ! اشتباه نكنيد اين نسخه با Modern Warfare 3 تفاوت هاي زيادي دارد و اين بار داستان به گونه اي بيان مي شود كه بسيبار متفاوت تر از قبل و هميشه است. شما در اين نسخه  با شخصيتي برخورد مي كنيد كه “در ليست شخصيت هاي خطرناك من بعد از “جوكر” دوم است !” او كسي نيست جز  Raul Menendez كه در اصل نيجريه اي است.

قصد ندارم داستان بازي را لو بدهم، اما چكيده اي در باره ي داستان و ميان پرده ها جزو قوانين هميشگي من در نقد بازي ها است. داستان بازي توسط Woods روايت مي شود و شخصيت اول داستان يعني پسر Mason( قرباني آزمايش هاي مرگبار، زنداني در شوري) راه پدر را ادامه مي دهد و به دنبال انتقامي است كه تنها مي خواهد از يك نفر بگيرد و او حتما Raul Menendez  است.

عشق تنها دليلي بود كه  باعث شد كه Raul Menendez به فكر يك انقلاب باشد و تنها دليلي كه Raul Menendez به يك انقلابي تبديل شد، كشته شدن خواهرش توسط نيرو هاي سازمان سياه بود، كه در صدر آنها Mason و رفيق قديمي اش Hudson قرار داشتند. او براي انتقام از خون خواهرش، دنيا را به آتش كشيد. داستان به اين ساده گي ها نيست و من ادامه ي كار را به شما بازي خور هاي عزيز مي سپارم.

Call of Duty Black Ops II، يعني بهترين بازي اكشن – شوتر در سري بازي هاي “نداي وظيفه”، اگر من قبلا بهترين بازي شوتر را Modern Warfare 2 مي ناميدم، الان حرفم را پس مي گيرم و به بازي Call of Duty Black Ops II لقب بهترين بازي در اين سري را مي دهم.

بازي تغييرات خوبي داشته و امكانات جالبي به بازيكن مي دهد كه قبلا در اين سري شاهد آن نبوديم. به طور مثال شما مي توانيد قبل از هر ماموريت سلاح مورد نطر خود را انتخاب كنيد و يا در بازي تصميم هايي بگيريد كه سرنوشت بازي را تغيير مي دهد به همين دليل بازي را بايد دو بار تمام كنيد تا بتوانيد با همه ي جنبه هاي بازي آشنا شويد.

البته سري بازي هاي نداي وظيفه، حداقل براي خود من طوري هستند كه بيش از 1 بار بايد آنها را بازي كنم، زيرا كه از بازي كردن برخي نسخه هاي بازي همانند Mw2 و همين Black Ops II سير نخواهم شد !

بازي در دو دوره ي زماني مختلف مي گذرد و بازيكن بايد بين اين دو دوره ارتباطي پيدا كند و دقيقا همانند يك پازل داستان بازي را با قطعه ها، مراحل و ديالوگ ها كنار يكديگر بچيند.

گرافيك بازي از موتور گرافيكي نسخه ي قبلي اما با كمي تغييرات و بهينه سازي ها بر گرفته شده است، در بازي Call of Duty Black Ops II گيم پلي و داستان حرف اول و آخر را مي زنند و بعدا صدا گذاري و گرافيك است كه به بازي اعتبار خاصي داده. گرافيك خوب است و همه چيز در جاي خود  خوب طراحي شده اند.

ايده هاي نو و تكنولوژي هايي كه در اين نسخه به بازي اضافه شده اند از بخش هاي بسيار لذت بخش بازي هستند. منظور از تكنولوژي ها، همان ابزار ها و سلاح هاي فوق پيشرفته اي است كه در سال 2025 به خودشان مي بالند و استفاده از اين سلاح ها با امكاناتي از آينده، براي بازيكن بسيار لذت بخش خواهد بود.

سلاح ها در بازي Call of Duty Black Ops II، فوق العاده متنوع هستند. سلاح ها شايد تكراري اما، ضميمه هايي كه آنها دارند، يك اكشن شوتر  حرفه اي را به مخاطب معرفي خواهند كرد و بازيكن واقعا نمي تواند تصميم بگيرد كه در ميدان جنگ كدام سلاح را انتخاب كند كه در آن لحظه واقعا كار آمد باشد.

بخش تنوع سلاح هاي بازي  به دو قسمت سلاح هاي جنگ سرد پس از 1945 و سال 2025 تقسيم مي شوند. شما مي توانيد قبل از هر ماموريت سلاح مورد نظر خود را به همراه الصاق ها و سايز لوازم ضروري به صورت دلخواه برگزينيد.

سازنده گان خوش سليقه براي اولين بار در سري بازي هاي نداي وظيفه، بازي را از حالت خطي در آورده اند و به طور غير مستقيم به بازيكن مي گويند كه بايد بازي Call of Duty Black Ops II را دوبار تمام كرد.

در نقاط بحراني بازي وارد دو راهي مي شود و تصميم هايي كه بازيكن در لحظه مي گيرد، سرنوشت ديگري براي بازي رقم خواهد زد. حتي در يك مرحله از بازي، شما مي توانيد از دو راه مختلف وارد مبارزه شويد. بازي Call of Duty Black Ops II واقعا شاهكار است و عناصري كه در اين نسخه از سري نداي وظيفه، گنجانده شده اند، در سري هاي پيشين ديده نمي شد و اين يعني باز هم پيشرفت و موفقيتي دوباره براي نداي وظيفه ي سال 2012.

در كنار داستان اصلي بازي، چالش هايي به سمت شما مي آيند كه جنبه ي ديگري از بازي Call of Duty Black Ops II  است. بخش هاي اضافي در كنار داستان اصلي بازي كه شامل ماموريت هاي نجات، دفاع و حمله مي شوند، اما با ان تفاوت كه شما حق انتخاب داريد و بايد با به دست گفتن رهبري تيم، ماموريت را به پايان برسانيد.

اين بخش از بازي Call of Duty Black Ops II، جنبه ي استراتژيكي به خود مي گيرد، به اين معنا كه بازيكن مي تواند با دستور دادن به نيرو ها و ماشين هاي جنگي و حتي به دست گرفتن كنترل تك تك اين اعضا، به بهترين نحو مرحله را تمام كند.

شخصيت پردازي فوق العاده ي بازي، كنترل نرم و سرعتي، داستاني بي همتا و گيم پلي هميشه موفق “نداي وظيفه”، Call of Duty Black Ops II را به يك عنوان خوب در دنياي شوتر تبديل كرده است.

بخش زامبي در اين شماره نيز همانند قبل است و فقط نقشه ها متفاوت تر شده اند و اين بار بازيكن قادر است درجه ي سختي بازي را خودش معين كند. بخش زامبي در سري Black Ops هم جذابيت خودش را دارد و به نظر من اگر اين بخش را هم بازي نكرديد، چيزه خاصي را از دست نداده ايد.

سيستم مورد نياز :

• OS: Windows Vista SP2 or Windows 7
• CPU: Intel Core2 Duo E8200 2.66 GHz or AMD Phenom X3 8750 2.4 GHz
• Memory: 2GB for 32-bit OS or 4GB for 64-bit OS
• Video Card: Nvidia GeForce 8800GT 512 MB or ATI Radeon HD 3870 512 MB