متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

۱۰ بازی برتر Xbox 360 در سال ۲۰۱۱

12345 (1 نظر - میانگین: 3٫00 از 5)
Loading...
4,610

سال ۲۰۱۱ می رود تا به بهترین سال برای صنعت بازیهای کامپیوتری تبدیل شود. دنباله­های بسیاری از بهترین بازیهایی که تاکنون پسندیده­ایم به بازار عرضه شده­اند. اگرچه دستورالعمل روشن و صریحی برای انتخاب بهترین بازی برای هر پلتفورم وجود ندارد، ولی ما بیشترین تلاشمان را به کار بسته ایم تا بهترین بازیهایی که در سال ۲۰۱۱ عرضه شده یا خواهند شد را انتخاب نماییم.

به نظر می­رسد که در سال ۲۰۱۱ بازیهای مخصوص Xbox360 کمتر باشند، از اینرو بازیهایی که در اینجا مشاهده می­کنید عمدتا چندپلتفورمی (مستقل از دستگاه بازی) هستند. مدت نسبتا درازیست که شاهد عرضه یک بازی مخصوص Xbox 360 نبوده­ایم ولی این امید وجود دارد که این روند در ماههای آینده تغییر یابد. بسیاری از بازیهایی که تاکنون منتشر شده­اند به خوبی با “تجربه کینکت Xbox360” همساز بوده­اند و خیلیهای دیگر هم در راهند.

بازیهایی که در اینجا لیست شده­اند کاملا بر مبنای دیدگاه خودمان هستند و اطمینان داریم که خیلی از موارد را از قلم انداخته­ایم. اگر بازی Xbox 360 مورد علاقه شما در سال ۲۰۱۱ را در این لیست نگنجانده­ایم، احتمالا به این خاطر است که تا حالا بازی با آن را تجربه نکرده­ایم یا آن را نپسندیده­ایم یا از دستمان در رفته است. شما هم نظرتان را درباره بازی که در سال ۲۰۱۱ بیش از همه مورد توجهتان قرار گرفته و بازی که مشتاقانه در انتظار اجرای آن هستید در قسمت پایین بیان نمایید.

 

بدون اتلاف وقت بیشتر، به سراغ فهرست بهترین بازیهای Xbox 360 برای سال ۲۰۱۱ می­رویم.

 

شماره ۱۰- Forza Motorsport 4

Forza Motorsport 4 – Xbox 360

این شاید بهترین بازی مسابقه اتومبیلرانی برای Xbox 360 باشد که از تجربه کینکت کاملا بهره برده است. Forza Motorsport 4 چهارمین دنباله از سری مسابقه­ای Forza Motorsport می­باشد. با کینکت شما قادر خواهید بود از اتومبیل پیاده شوید، در جاده­ها راه بروید و کاپوت را باز کنید تا اگر مشکلی پیش آمده باشد موتور را چک نمایید.

 

توسعه­دهنده بازی: Turn 10 Studios | ویدئو: پیش نمایش Forza Motorsport 4

شماره ۹- فضای مرده ۲ (Dead Space 2)

بازی فضای مرده ۲ (Dead Space 2)

 

 

 

 

 

فضای مرده مدتهاست که مورد علاقه بسیاری از گیم­بازها بوده است. امیدواریم که این دنباله از آن هم ما را دلسرد نکند. “فضای مرده ۲” از جایی شروع می­شود که “فضای مرده” به پایان رسید. این بازی در ایستگاه فضایی Sprawl آغاز می­شود و مثل نسخه قبلی آن شما در نقش ایزاک کلارک بازی می­کنید و باید با استفاده از سلاحها و جنگ­افزارهایی که جدیدا اضافه شده­اند به جنگ هیولاها بروید. فضای مرده ۲ با این کارزار کامل و با حالت بازی چندنفره­اش طبیعتا وحشتی جدی را برای دوستداران دلهره به ارمغان خواهد آورد.

توسعه­دهنده بازی: Visceral Games | ویدئو: پیش نمایش Dead Space 2

 

شماره ۸- Gears of War 3

Gears of War 3

 

 

 

 

 

سری Gears of War عمدتا به خاطر داستان جذابش و اینکه یکی از اندک بازیهایی بوده که جزئیات بسیاری درباره محیط اطراف و بازیکنان ارائه کرده است گزینه محبوب بسیاری از گیم­بازها بوده است. Gears of War یک بازی اختصاصی Xbox 360 است و یکی از انتخابهای اندکی می­باشد که سبب فروش رفتن Xbox 360 شد. در نسخه ۳ این بازی شما یک بار دیگر باید با لوکاست درگیر شوید و یک دشمن دیگر به نام Lambent هم وجود خواهد داشت. Lambent زنی است که اجازه تبدیل شدن به Gears را نیافته و اکنون به نیروهای مقابل Gears پیوسته است. چیز مهمی که به این بازی افزوده شده قابلیت بازی چندنفره است. کمپانی Epic Games به نظر جامعه گیم­بازها توجه نموده و Gears of War را برای بازی چندنفره از نو طراحی کرده­اند.

توسعه دهنده بازی: Epic Games | ویدئو: پیش نمایشGears of War 3 – Ashes to Ashes

 

شماره ۷- پورتال ۲

پورتال ۲ (Portal 2 - Xbox 360)

 

 

 

 

 

پورتال هرگز یک بازی کاملا قوی نبوده است. این صرفا یک بازی جایزه­ای بوده که قصد آن صرفا سرگرمی بوده است. با این حال، واکنشها و نظرات هوادارانش سبب شده تا توسعه دهندگان آن به فکر بازبینی استراتژیهایشان بیافتند. اکنون که نسخه جدیدی از آن عرضه گردیده با واکنش کاملا مثبتی مواجه شده است. پورتال ۲ دارای یک حالت بازی تک نفره است که GlaDOS حیله­گر و قاتل در آن حضور دارد. در پورتال ۲ تکنولوژیهای فیزیک­محوری همچون ژل که به اشیاء شتاب می­دهد، یا سبب بالا و پایین پریدنشان می­شود عرضه شده­اند. از ظاهر آن چنین بر می­آید که پورتال ۲ قصد دارد یک “بازی جایزه (bonus game)” باشد. برای آن آرزوی موفقیت می­کنیم.

توسعه­دهنده بازی: Valve Corporation | ویدئو: Portal 2 Demo

 

شماره ۶- LA Noire

L.A. Noire

LA Noire یک بازی دیگر از کمپانی Rockster Games است و بر خلاف بقیه بازیهایش شما در نقش یک گانگستر یا موادفروش قرار نمی­گیرید. در عوض، یک پلیس شریف در دپارتمان LA Police خواهید بود. صحنه این بازی از سال ۱۹۴۷ آغاز می­شود. جنگ جهانی دوم به تازگی تمام شده و فساد در LA به اوج خود رسیده است. شما به سرعت ارتقا می­یابید تا چهره­ای صادقانه از دپارتمان LA Police بسازید. شما می­توانید در خیابانها راه بروید و با مردم صحبت کنید و از مضنونین بازجویی نمایید؛ باید از روی چهره­شان فکرشان را بخوانید که حقیقت را می­گویند، چیزی را پنهان می­کنند یا کاملا دروغ می­گویند.

توسعه­دهنده بازی: Rockster Games | ویدئو: اولین پیش نمایش LA Noire

 

شماره ۵- Mass Effect 3

Mass Effect 3

موجودات فضایی زمین را تسخیر نموده­اند و شما باید همه انسانها را گرد هم بیاورید و فضایی­ها را از این سیاره بیرون بیاندازید. در غیر این صورت، نسل بشر منقرض خواهد شد و همه کشته خواهند شد. در این بازی هم مانند بقیه بازیهای کمپانی BioWare، شما می­توانید از Mass Effect 1  و ۲ داده­ها را وارد نمایید. تصمیمات نیز وارد می­شوند و بر روند بازی تاثیر می­گذارند و حتی می­توانند بر مبنای تصمیماتی که در قسمتهای قبلی گرفته­اید کاملا تغییر یابند.

توسعه­دهنده بازی: BioWare | ویدئو: پیش­نمایش اولیه از Mass Effect 3

 

شماره ۴- عصر اژدهای ۲ (Dragon Age II)

عصر اژدهای ۲ (Dragon Age II)

این هم یکی دیگر از بازیهای کمپانی BioWare می­باشد که به لیست ما راه یافته است. عصر اژدهای ۲ از جایی آغاز می­شود که Dragon Age: Origins به پایان رسید. در این دنباله کاملا جدید Hawke، که چهره آشنای این بازی و ناجی Blight می­باشد، به قدرت می­رسد. داده­های این بازی، مانند Mass Effect 3، قابل وارد کردن از Dragon Age: Origins هستند و بر داستان بازی تاثیر خواهند گذاشت. چرخ گفتگوی این بازی همانند بازی ME3 است و نژادهای NPC نوطراحی شده­اند.

توسعه­دهنده بازی: BioWare | ویدئو: پیش­نمایش رسمی

 

شماره ۳- Batman: Arkham City

Batman: Arkham City

اوباش و تبه­کاران خود را برای نابودی و تخریب Gotham City آماده کرده­اند و تنها یک چیز است که می­تواند آنها را متوقف کند؛ بتمن. Arkham به عنوان بخشی از ابتکار “شهردار کوئینسی” به جای اینکه در “جزیره Arkham” در آن نزدیکی در قرنطینه باشد به طور شایسته­ای در داخل شهر جای داده می­شود. به این ترتیب، Arkham city که نام ماهرانه­ای به خود گرفته است محیطی وسیعتر برای کنکاش در اختیار بازیکنان قرار می­دهد که دارای همان نوع دیوانگانیست که به طور معمول انتظارشان را داشته­اید. جضور Hugo Strange روانپزشک، جوکر مجنون، Two-Face دوچهره­ای، و Catwoman زیبا تاکنون در این بازی تایید شده است. بازی Arkham City می­رود تا به بهترین نسخه سری بتمن تاکنون تبدیل شود.

توسعه­دهنده: Rocksteady Studios | ویدئو: پیش­نمایش رسمی از بازی

 

شماره ۲- Elders Scrolls V: Skyrim

Elders Scrolls V: Skyrim

اطلاعات چندانی درباره بازی بعدی Elder Scrolls در دسترس نیست. Skyrim یک مکان بسیار سرد و تاریک است که محل زندگی انسانهای گرگ­نما می­باشد. تنها می­توانیم امیدوار باشیم که Bethesda ما را به “گلوی جهان” ببرد، جایی که بلندترین نقطه Skyrim و زادگاه افسانه­ای انسان می­باشد. در این بازی، مهارتهای بازیگر با توجه به حرکتهایش (و نه به صرف امتیازات تجربه) ارتقا داده شده است. این بازی دارای یک داستان دنیای باز می­باشد.

توسعه­دهنده بازی: Elder Scrolls | ویدئو: تیزر Skyrim

 

شماره ۱- Crysis 2

Crysis 2

تصاویر و ویدئوها نمایی منصفانه از بازی Crysis ارائه نمی­کنند. این تنها بازی است که حتی بهترین کامپیوترها با بالاترین امکانات را به کندی می­کشاند. بازی Crysis 2 چیزی کمتر از این نیست. کمپانی EA با Crysis 2 بازی را علاوه بر کامپیوترهای شخصی به Xbox 360 و PS3 نیز کشانده است. جای امیدواریست که این تجربه به خوبی تجربه به دست آمده از کامپیوترهای شخصی باشد، اگر بهتر نباشد. به راحتی می­توان گفت که Crysis 2 پرطرفدارترین و پرپیشبینی­ترین بازی سال ۲۰۱۱ می­باشد. Crysis 2 هم اکنون در بازار موجود است و محبوبیت بالایی در جامعه بازیهای کامپیوتری به دست آورده است. سایت اصلی Crysis دارای بیش از ۵۰ نقد ۹۵/۱۰۰ درباره این بازیست. به سادگی می­توان گفت که این بهترین بازی ارائه شده تاکنون است.

توسعه­دهنده: EA and Crytek | ویدئو: پیش­نمایش Crysis 2

شما کدامیک را بیشتر دوست دارید؟ اگر تاکنون یک Xbox 360 نخریده­اید کدامیک از این بازیها شما را مجاب به خرید این دستگاه می­کنند؟ نظرات خود را از طریق بخش کامنتهای پایین با ما در میان بگذارید.

منبع: aleptu

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
28 دیدگاه
 1. محسن پاك نيت می‌گوید

  ای کاش God Of War هم برای XBoX می‌اومد.

  1. ahmad می‌گوید

   حتما بازی god of war برای xbox 360 میاد نگران نباش.

 2. نیما می‌گوید

  مرتال کمبت ۹ هم به تازگی عرضه شده . یهترین فایتینگ امسال خواهد شد .

  1. ITTeach می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   تا چند روز آینده یه بررسی کامل از این بازی میزاریم
   موفق باشید

 3. فضول می‌گوید

  مرگ بر هر چی کنسوله!!!!
  کنسول ها گند زدن به صنعت بازی با اون گرافیک های ابتداییشون…
  حتی Crysis 2 هم به واسطه اون کنسول عقب مونده playstation و xbox خراب شد و با تکنولوژی DX9 عهد دایناسور وارد بازار شد!!!!!!!!!!!!!!!

  حالم از کنسول به هم میخوره!!!!!!!!!!!!!! فقط و فقط PC همین و بس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ONLY PC

  اونایی که گیم باز حرفه ای هستند میدونن من چی میگم: For Playing Games You ONLY Need PC

  1. Al می‌گوید

   baraaye bazi hayii ke faghat baraye consol erae mishan che tozihi dari duste aziz ? gears of war ya god of ro ru pc mituni bazi koni ? monitore 17 bazi bahesh bahaltare ya led 42 ? pc dasteii dare ke keifiate xbox va ps3 ro dashte bashe ? inke hameye bazihaye pc hack va crako kharabe chi ? pasokh lotfan

  2. فضول می‌گوید

   دوست عزیز، بازی هایی مثل Gears of War و Halo برای اینکه “مخاطب بیشتری داشته باشند” برای PC هم تولید شدند ولی حرکت مایکروسافت برای ساخت نسخه PC این بازی ها، کشیدن PC Gamer ها بود به سمت نسخه های بعدی این بازی ها روی کنسول نوظهور xbox ، سیاست مایکروسافت برای بازار گرمی کنسول تازه وارد xbox 360.

   در ضمن PC های مجهز به کارت های گرافیکی پر قدرت و Laptop ها قادر هستند با پورت HDMI یا پورت های Composite یا S-Video و یا VGA به هر نوع LED و یا LCD یا Plasma TV وصل بشن و بهترین کیفیت رو تولید کنند.

   دسته های بسیار حرفه ای و خوبی برای PC وجود داره ولی هیچ دسته ای به پای ماوس و کیبورد نمیرسه!!!!

   ۱۰۰ البته که اینجا ایران هست و از نسخه کرک شده بازی ها استفاده میکنن ولی مگه Firmware کنسول xbox و playstation کرک نشده!!؟ ولی ایکاش برامون ممکن بود تا از نسخه های اصلی استفاده کنیم تا سازنده ها هم دلگرم تر بشن!!! در یک کلام مشکل از کرک شدن بازیها نیست، مشکل از طرز فکر کاربران است.

   حالا من سئوال دارم:
   ۱- فکر میکنی اگه بک بازی تولید میشد که از ۱۰۰ درصد قدرت یک PC خوب و نه حرفه ای، پشتیبانی می کرد، شاهد چه گرافیک و کیفیتی بودی که شاید تا چند سال دیگه و فعلا هم رو هیچ کنسولی نمیتونی ببینی!!
   ۲- کدوم کنسول از DirectX 11 و یا ۱۰ پشتیبانی میکنه؟
   ۳- بازی های کنسول رو با چی می سازن؟ حتما با کمک دستگاه xbox و playstation نسخه Developer ها؟؟؟
   ۴- PC چند تا کار کنسول رو نمیتونه انجام بده؟!!
   ۵- قدرت پردازش PC بیشتره یا کنسول؟
   ۶- اگه هوس کنی یک بازی کنی که فقط واسه یک کنسول خاص اومده باشه مثل xbox و کنسول شما playstation باشه، چه حالی میشی؟ میری ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزینه میکنی و یک کنسول دیگه هم میخری؟؟
   ۷- از نظر قابلیت های Multiplayer کنسول کجاست؟
   و
   .
   .
   .

   در کل کنسول فقط واسه تفریح هست و بس ولی PC یه چیز دیگه هست… و کلام آخر:

   حالم از کنسول به هم میخوره!!!!!!!!!!!!!! فقط و فقط PC همین و بس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. حسین می‌گوید

   داداش کنسول یه چیه و pc یه چی دیگه…… هر دوش باحاله…..ولی کنسول باز ها می دونند کنسول یه چیزیه که بیشتر حال میده…….وگرنه که دیگه کسی کنسول نمی خرید!!!!!!

  4. یه کسی می‌گوید

   به قول دوستمون pc برای بازی نیست من خودم یک الینور دارم ولی ترجیح میدم با ایکس باکس بازی کنم.

  5. pink می‌گوید

   تو کنسول نداری دلت می سوزه D:

  6. هادی می‌گوید

   این نظر شخصیه شماست ولی دلیل نمیشه به کنسول ها توهین کنید.
   اتفاقا کنسول های هستند که مخصوص بازی ساخته شده اند نه
   پی سی ها.من خودم هر دوش رو دارم ولی پی سی اصلن به پای کنسول های بازی نمیرسه.

 4. شروين می‌گوید

  پس killzone 3?????????

 5. امیر می‌گوید

  اولندش کار pc بازی کردن نیست……دومندش برای استفاده از ماوس و کلید دست آدم باید ده جا باشه وتمرکز آدم بهم میخوره!!!!!!!!!!

 6. علی می‌گوید

  منم نظر هر دو طرف رو قبول دارم اما کنسول فقط ماله بازی طراحی شده و در بازی های سبک fps واقعا کم میاره. اما بازی با کنسول راحتره و گیم پلی های بازی های این کنسول ها بهتر طراحی میشن. اما هر بازی هم تا الان اومده واسه هر دو ارایه شده پس میشه گفت هر دو به نسبت هم خوب هستن برای بتزی کردن

 7. kiana می‌گوید

  شاید باور نکنید ولی برادرم تمام این بازی هارو داره بعضی هاشم مثلskyrimروهمین امروز خریده!

 8. بهروز ۰۰۷ می‌گوید

  سلام
  به نظر من همه توپ هستن هر کنسول طرفدارهای خودشو داره

 9. نازنین می‌گوید

  اقا حسین ببخشید مشکل زود داغ شدن ایکس باکس حل شده است چون داغ شود دستگاه قفل میکند وقابل تعمیر نیست زود جواب بدهید مرسی

 10. سلام می‌گوید

  حیف که ایکس باکس god of war 3 رو نداره آیا به بازار میاد؟؟؟؟؟؟؟

 11. Arash می‌گوید

  وای تو رو خدا بگید god of war پس کی برای xbox میاد؟

  1. pedro می‌گوید

   dadash alaki be delet sabun nazan bara x box nemiyad

  2. mr.x می‌گوید

   Shayad biad

 12. saeed می‌گوید

  همین این ماه اومدن حمله به سمتGOD of WAR3ححححمممملهههه

 13. مهدی می‌گوید

  god of war3 محشره

 14. امین می‌گوید

  من گیج شدم god of war3 برای x box360 اومده؟

 15. امین می‌گوید

  من با نظر بهروز موافقم چون قبلا ps2 داشتم و فکر میکردم با حال ترین کنسوله. بعدها که xbox360 گرفتم فهمیدم ps2 در برابر xbox360 هیچه و همینطور فهمیدم که کنسول بالای کنسول بسیار است.

 16. خبات می‌گوید

  هر وقت last of us اومد برای pc و xbox 360 بعد god of war 3 هم میاد.. هه هه هه
  این بازیها انحصاری سونی هستن و هرگذ برای دستگاه های دیگه نمیاد….!

 17. خبات می‌گوید

  اوانا که میگن pc برای گیم بهتره هنوز بازی need for speed run رو توی کامپیوترشون انجام ندادن..!
  برای بازی فقط و فقط کونسول و دیگر هیچ

 18. فرزاد می‌گوید

  سلام یه سوال دارم به نظرتون بازی crysis 4 برای xbox 360 میاد؟به نظرم شاید نیاد چون دیگه xbox 360 قدیمی شوده من واقعا از crysis 3خوشم اومد عالییییی بود واقعا محشر بود کاش crysis 4 برای ایکس باکس۳۶۰ بیاد اون وقت عالی میشه باتشکر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سال 2011 مي رود تا به بهترين سال براي صنعت بازيهاي كامپيوتري تبديل شود. دنباله هاي بسياري از بهترين بازيهايي كه تاكنون پسنديده ايم به بازار عرضه شده اند. اگرچه دستورالعمل روشن