استیو جابز از مدیرعاملی اپل کناره گیری کرد

استیو جابز از مدیرعاملی اپل کناره گیری کرد
 • 1390/6/3
 • ناصر حردانی
 • 9

4 سال پیش استیو جابر در حال معرفی آفون 4

مدیر عامل شرکت اپل استیو جابز از بنیانگذاران تا به امروز و عنوان مدیر ارشد اجرایی از اپل کناره گیری کرد و استعفا خودش از این پست و مقام داد، و این پست مهم تحویل تیم کوک ، که قبلا یکی از مسئولین ارشد عامل اپل بوده قرار گرفت.


جابز در سال های اخیر از مشکلات جسمی رنج میبرده که مجبور به غیبت از شرکت شده است . جابز در ماه ژانویه اعلام کرد که او به گرفتن مرخصی استعلاجی نامحدود از اپل است. او در مورد کارکنان خود در ماه ژانویه به خبرنگاران گفت : “من عاشق اپل هستم و بسیار امیدواریم که به محض اینکه بتوانم به اپل برخواهم گشت.”

در ژانویه 2009، جابز گفت که او از عدم تعادل هورمونی که مانع توانایی بدنش برای جذب پروتئین های خاصی است رنج می برد. در ماه آوریل همان سال، جابز تحت عمل جراحی پیوند کبد قرار گرفت و به اپل بازگشت و در اوایل ماه ژوئیه به کار مشغول شد.

در ماه آگوست سال 2004، جابز تحت عمل جراحی موفقیت آمیز برای درمان یک نوع نادر از سرطان لوزالمعده قرار گرفت، که او مجبور شد تا ماه سپتامبر همان سال از اپل فاصله بگیرد.

در یک یادداشت جداگانه ای که به اعضای هیئت مدیره اپل و جامعه اپل امروز منتشر شد، جابز گفت که او دیگر در سمت مدیر عامل نخواهد ماند و استعفا خود را از این پست اعلام میکند.


“من
همواره گفته ام اگر یک روزی من نمی توانستم وظایف و انتظارات به عنوان مدیر عامل اپل انجام بدم، من اول به شما اطلاع خواهم داد. جابز گفت : متاسفانه، آن روز آمده است.

جابز با گفتن این که “درخشان ترین و خلاق ترین روزهای اپل در راه است،” او به عنوان یک کارمند اپل در صورتی که هیئت مدیره به او اجازه دهد فعالیت میکند.”

تیم کوک مدیر عامل جدید اپل در سمت چپ و در سمت راست استیو جابز در یک رویداد در سال 2007 با هم نشسته اند.

تیم کوک 50 ساله ، در سال 1998 به اپل پیوست و در سال 2004 به مدیر عملیات ارتقا یافت. او مدت ها دست راست جابز در قسمت اجرایات بود است ،در جلسات سهامداران و درآمد تماس با سرمایه گذاران در وال استریت بوده است، او همچنین به عنوان نماینده عرضه محصول نیز فعالیت کرده است.

جابز در حال معرفی تبلت اپل، ای پد، در سال 2010.


منبع: CNET

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 9 دیدگاه
 1. واقعا باعث ناراحتیه…
  اگه شما هم از این موضوع ناراحتید، به ما بپیوندید :

  facebook.com/pages/I-feel-sad-that-Steve-Jobs-quits-as-Apple-chief/228430407203455

 2. فکر کنم ضربه سنگینی به اپل وارد بشه .
  البته من طرفدار اپل نیستم ولی استیو جابز رو دوس دارم ………

  1. اتفاقا همین حرف شما رو در شبکه یرونیوز از مشتریان فروشگاه اپل در المان پرسیدند
   من فکر نمیکنم که با رفتن استیو جابز ضربه ای به اپل وارد بشه هر چند که در اولین خبرها ۵ درصد از سهام اپل سقوط کرد اما خوب زندگی و نمیشه کاریش کرد تعداد زیادی از متخصصین در اپل هم کار و هم زندگی می کنند نباید فراموش کرد همین ها بودند که اپل به این جای که هست رساندن.
   و اینکه تیم کوک کپی خود استیو جابز آدم با معلومات و با تجربیه ومن فکر میکنم اگر خوب نبود به عنوان مدیرت این شرکت انتخاب نمیدشد، قبلا هم که استیو جابز نبود اون شرکت اداره میکرد.

   بیل گیتس هم که از Microsoft رفت استو بالمر اومد که خیلی خوب تونست جای خالی اونو پر بکنه

   نگران نباشید خدا بزرگه

  2. کاملا موافقم…
   ولی استیو یه چیز دیگست.

  3. بابا استیو رو وللش سامسونگ را بچسب

  4. استیو جابز چه ربطی به سامسنوگ داره امیر محمد
   بزار هالیود فیلم استیو جابز درست بکنه اون موقست که براش دست پا میشکونی و میگی بابا این مثل انیشتین بوده حیف شد که بیمار شد؛ رفت.

 3. خیلی ناراحت شدم . حیف . حداقل وای میستاد تا ایپد ۳ و آیفون ۵ رو نشون بده و بره …..

  1. کنار نرفت که هنوز تو هیئت مدیره هستش فقط جای مدیر عاملی عوض شده

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *