آشنایی با Instant Apps  در اندروید و نحوه استفاده از آن ها

آشنایی با Instant Apps  در اندروید و نحوه استفاده از آن ها
  • 1396/8/11
  • زهرا معبودی
  • 1

حالا که گوگل Instant Apps  ها را به گوگل پلی استور عرضه کرده است به زودی شاهد تعداد زیادی از آن ها خواهیم بود. در حال حاضر تنها تعداد محدودی از اپلیکیشن ها در این زمینه موجود هستند اما به زودی اپلیکیشن ها و بازی های زیادی به صورت Instant یا فوری عرضه خواهند شد اما سوالی که وجود دارد این است که اپلیکیشن های فوری یا Instant Apps اصلا چه هستند؟ چگونه باید از آن ها در گوشی خودتان استفاده کنید؟

Instant Apps چیستند؟

گویا آی تی: Instant App ها قدمی بعدی در تکامل اپلیکیشن ها هستند، راهکاری که اندروید به وسیله آن سرعت و قدرت یک اپلیکیشن بومی را با راحتی و عملکرد فوری یک اپلیکیشن وب را با هم ترکیب می کند. این اپلیکیشن ها درست مانند دیگر اپلیکیشن های گوشی شما عمل می کنند اما نیازی نیست که شما چیزی را دانلود کنید.

پس Instant App ها در گوشی من حضور همیشگی ندارند؟

درست است. استفاده از Instant App ها مانند گشت و گذار در وب است. وقتی که صفحه را ببندید این اپلیکیشن ها حذف می شوند.

محدودیتی هم در این مورد وجود دارد؟

بله و خیر. این اپلیکیشن ها محدودیت فنی ندارند و توسعه دهندگان می توانند چیز هایی نظیر ثبت نام، خرید، تماشای ویدیو را مانند اپلیکیشن های معمولی در این اپلیکیشن ها نیز به کار ببرند. با این حال می توان Instant App  ها را به صورت تخصصی هدفمند کرد تا توسعه دهنده بتواند بخشی به خصوصی از اپلیکیشنی که مد نظر دارد را در زمان خاصی به مشتری ارائه کند. این کار به صورت موثر بخش های دیگر اپلیکیشن را “قفل” می کند تا وقتی که کاربر تصمیم بگیرد که نسخه کامل اپلیکیشن را دانلود کند.

آیا برای استفاده از این اپلیکیشن ها به اینترنت نیاز است؟

مانند دیگر وب اپ ها، Instant App ها را نیز می توان طوری طراحی کرد که برای استفاده از آن ها باید آنلاین باشید اما برخی از قابلیت های آن ها تنها زمانی قابل دسترسی هستند که حتما به اینترنت وصل باشید.

آیا همه گوشی ها توانایی اجرای آن ها را دارند؟

تقریبا. گوگل ادعا می کند که گوشی هایی که اندروید ۴٫۳ جلی بین دارند نیز قابلیت اجرای Instant App ها را دارند اما برخی گوشی ها توانایی اجرا و نمایش آن ها را ندارند.

 Instant Apps

برای اجرای آن ها باید کار خاصی انجام دهیم؟

باید در گوشی تان Instant Apps را فعال کنید. به تنظیمات و سپس Google Account settings بروید. و به سمت پایین اسکرول کنید تا به Instant Apps برسید و گزینه on را انتخاب کنید و در صفحه بعدی yes I’m in را انتخاب کنید.

چگونه باید متوجه شویم که از Instant Apps استفاده می کنیم؟

نکته این است که شما نمی دانید که از Instant App استفاده می کنید. آن ها مانند اپ های معمولی بالا می آیند و همان تجربه کاربری را دارند. اما چندین نکته ریز وجود دارد. اول اینکه در اغلب Instant App ها در بالای صفحه یک لینک برای دانلود اپلیکیشن کامل قرار دارد. همچنین اگر در مرورگر هستید و این اپ ها را باز کنید نوار آدرس اینترنتی حذف می شود.

Instant Apps

آیا می توانم این اپلیکیشن ها را به اشتراک بگذارم؟

بله و مزیت اصلی آن ها هم همین است. به عنوان مثال اگر در Buzzfeed مقاله ای دیدید که به آن علاقه داشتید می توانید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید و آن ها می توانند مستقیما همان بخش از اپلیکیشن را باز کنند حتی اگر از قبل Buzzfeed را نصب نکرده باشند.

چگونه باید Instant App پیدا کنیم؟

به غیر از اینکه عمدا آن ها را جستجو کنید، پیدا کردن آن ها نسبتا تصادفی است. ممکن است کسی برایتان لینکی ارسال کند که به صورت Instant  باز می شود و یا اینکه ممکن است در جستجوی گوگل به یکی از این ها بر بخورید. برای آزمایش، در مرورگر کروم کلمه NYT Crossword را جستجو کنید و لینکی که در کنارش کلمه Instant قرار دارد را انتخاب کنید. با باز کردن این لینک وارد اپلیکیشن New York Times Crossword می شوید و می تواند مینی پازل روز را انجام دهید.

چگونه در پلی استور این اپ ها را پیدا کنیم؟

اگر صفحه اپلیکیشنی را باز می کنید که Instant Apps دارد در آن گزینه Try Now وجود دارد. بر روی آن بزنید و مستقیما وارد Instant Apps آن شوید.

Instant Apps

کدام Instant App ها در حال حاضر قابل استفاده اند؟

در حال حاضر تنها تعداد محدودی از آن ها وجود دارند که در آینده بیشتر می شوند:

آیا می توانم تاریخچه Instant App ها را ببینیم؟

اگر وارد صفحه Instant App ها در بخش Google Account settings شوید می توانید تاریخچه استفاده از Instant app ها را مشاهده کنید.

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. o Instant app این اپلی در گوشی من نصب بود .ولی کی و چه موقع نصبش کردم را نمیدانم.من این اپلیکیشن پاک کردم.ایا مشکلی ایجاد میشود.لازم بذکر است وقتی مجدد وارد گوگل پلی استور قسمت Library می روم و میخام روی این اپلیکیشن کلیک کنم دیگر وارد نمیشود.لطفا راهنمایی کنید…موفق باشید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *